Reklama

Reklama

Svatopluk Beneš

nar. 24.02.1918
Roudnice nad Labem, Čechy, Rakousko-Uhersko

zem. 27.04.2007 (89 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Svatopluk Beneš se narodil 24. února 1918 v Roudnici nad Labem do rodiny železničáře. Při studiích roudnického gymnázia se poprvé objevil na roudnických divadelních prknech jako ochotník. Za těchto časů založil s kolegy Mladou scénu (inspirovaná Osvobozeným divadlem V + W). Proti vůli rodičů opustil v kvartě gymnázium a přešel na pražskou Státní konzervatoř (1937). Učiteli mu byli profesorové Deyl, Plachý a Iblová. Okamžitě započal hereckou dráhu ve Vinohradském… (více)

Zajímavosti (6)

Inženýrská odysea (1979)

Galerie (133)

Reklama

Herec

Filmy
2003

Želary

1997

Doktor Munory a jiní lidé (TV film)

1994

Misie (TV film)

 

Na dvojce je Pavarotti (TV film)

1992

Kačenka a strašidla

 

Kačenka a zase ta strašidla

 

Sherlock Holmes v pánském klubu aneb Komisař Dreyfus zasahuje (TV film)

1991

Honorární konzul (TV film)

1990

Kdo dostane burák? (TV film)

Reklama

Reklama

 

Milostivé léto (TV film)

1989

Evropa tančila valčík

 

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni (TV film)

 

Starosta má starosti (TV film)

 

Trezor (TV film)

 

Člověk proti zkáze

1987

Arabesky (TV film)

 

Hádání s Hadovkou (TV film)

 

Jak se princ učil řemeslu (TV film)

 

Ohňostroj v Aspern (TV film)

 

V kleštích (TV film)

 

Viktor Veliký (TV film)

1986

Klobouk, měšec a láska (TV film)

 

O Popelákovi (TV film)

 

Operace mé dcery

 

Švec z konce světa (TV film)

1985

Marné cesty holubů (TV film)

 

Putování za měsíční nitkou (TV film)

 

Případ ukradených vědomostí (TV film)

1984

Venkovan (TV film)

 

Čertův švagr (TV film)

1983

1. Máj v Národním divadle roku 1898 (TV film)

 

Duch soudce Pauknera (TV film)

 

Putování Jana Amose

 

Větrná setba (TV film)

 

Zločin v obrazárně (TV film)

1982

Affinités électives, Les (TV film)

 

Jak Jaromil ke štěstí přišel (TV film)

 

Karel Hynek Mácha (TV film)

 

Odchod bez řádů (TV film)

1981

Důkaz (TV film)

 

Neuvěřitelný příběh (TV film)

 

O Vánocích už nechci slyšet ani slovo (TV film)

 

Odstřel (TV film)

 

Proč se vraždí starší dámy (TV film)

 

V podstatě jsme normální

1980

Jak napálit advokáta

 

V hlavní roli Oldřich Nový

1979

Jak je důležité míti Filipa (TV film)

 

Koncert na konci léta

 

Na koho to slovo padne...

 

Nebožtíci na bále (TV film)

 

Pan Vok odchází

 

Poslední koncert (TV film)

 

Postavení mimo hru

1978

Hejkal (TV film)

 

Krejčík z Ulmu

 

Muž pro domácnost (TV film)

 

Řemen (TV film)

 

„Já už budu hodný, dědečku!“

1977

Der Mädchenkrieg

 

Tichý Američan v Praze

 

Uloupený smích (TV film)

 

Zítra vstanu a opařím se čajem

1976

Slečna Meg a talíř Ming (TV film)

 

Vítek (TV film)

 

Ženitba (TV film)

1975

Dvojí svět hotelu Pacifik

 

Čtrnáctý v řadě (TV film)

1974

Bellinzonova pyramida (TV film)

 

Drahé tety a já

 

Hop, děti, do života (TV film)

 

Romance pro dlouhých devět let (TV film)

1973

Dny zrady I.

 

Dny zrady II.

 

Nová metoda malíře Smithe (TV film)

 

Vídeňská krev (TV film)

1972

Elixíry ďábla

 

Magnolia (TV film)

 

Michelup a motocykl (TV film)

 

Slečna Golem

 

Z pohádky do pohádky (TV film)

1971

Růže a prsten (TV film)

 

Vodník z Kaňky (TV film)

1970

O tlustém pradědečkovi (TV film)

 

Poťouchlé skotačinky života (TV film)

 

Slavík (TV film)

1969

Buřič Jejího Veličenstva (TV film)

 

Hádavá pohádka (TV film)

 

Kaviár jen pro přátele (TV film)

 

O šesti ošklivých princeznách (TV film)

 

Popelka (TV film)

 

Zabil jsem Einsteina, pánové...

1968

...ani kapka vojenské krve (TV film)

 

Bouřka (TV film)

 

Maratón

 

Romance lásky (TV film)

 

Souboj (TV film)

 

Zločin lorda Savila (TV film)

 

Záhořanský hon (TV film)

1967

Jak se krade milión

 

Lucerna (TV film)

 

Ženitba (TV film)

1966

Ministerstvo strachu (TV film)

 

Slečny přijdou později

1965

Alibi na vodě

 

Ztroskotání lodi Kapermeulen (TV film)

1964

Co se předkům státi nemohlo (TV film)

 

Záhadný pan Hyde (TV film)

1963

Favorit (TV film)

 

Zahrada královnina (TV film)

1962

Každý svého špiona (TV film)

1961

Netopýr (TV film)

 

Případ Holbein (TV film)

 

Rychlík čeká 3 minuty (TV film)

1960

Dokument za milión franků (TV film)

1959

Andělé, které jsem ztratila (TV film)

1957

Generál Washington a čaroděj (TV film)

 

Poslušně hlásím

1956

Dobrý voják Švejk

 

Dědeček automobil

 

Neporažení

 

Nezlob, Kristino

1953

Expres z Norimberka

 

Komedianti

 

Tajemství krve

1952

Mladá léta

 

Velké dobrodružství

1951

Mikoláš Aleš

1948

Hostinec „U kamenného stolu“

1947

Polibek ze stadionu

1946

Průlom

1945

Černí myslivci

 

Řeka čaruje

1944

Jarní píseň

 

Kluci na řece

 

Neviděli jste Bobíka?

1942

Host do domu

 

Přijdu hned

1941

Noční motýl

 

Z českých mlýnů

1940

Minulost Jany Kosinové

 

Pacientka Dr. Hegla

 

Peřeje

 

Pohádka máje

 

Vy neznáte Alberta?

 

Čekanky

1939

Ohnivé léto

 

Studujeme za školou

1938

Zborov

1937

Filosofská historie

 

Karel Hynek Mácha

1936

Velbloud uchem jehly

1935

Studentská máma

1934

Hudba srdcí

TV seriály
1999

Hotel Herbich

 

Kačenka a strašidla

1997

Pražský písničkář

 

Rozpad monarchie (E02)

1996

Kde padají hvězdy

1990

Trojlístek

 

Ukradený kaktus (E01)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Jed (S01E02)

1988

Advokát ex offo

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

 

Cirkus Humberto

 

Carlo se loučí (E03)

 

Nabídka k sňatku (E02)

 

Strom pohádek

 

Bez práce nejsou koláče (E07)

1987

Panoptikum Města pražského

 

Pan rada v Paříži (E08)

1986

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Za svobodu! (E03)

 

To je naše zem (E02)

 

Hvězdy nad Syslím údolím

 

Životní román Mudr. Diany Filipové (E02)

 

O krásných nožkách Anduly Bláhové (E01)

1985

My holky z městečka

 

Svatba (E09)

 

Co s Broňou (E08)

 

Holky na výletě (E04)

 

Bajo trio (E03)

 

Slavné historky zbojnické

 

Trestanec Salvador (E06)

1984

Bambinot

 

Příjemná ztráta (E06)

 

Vynález století (E01)

 

Povídky malostranské

 

O měkkém srdci paní Rusky (E01)

 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Pivař (E06)

1982

Dynastie Nováků

 

Jahodový král (E09)

 

Mejdan (E08)

 

Nevěra (E04)

 

Kouzelník (E03)

 

Připoutejte se, letíme nad Atlantidou

1981

Nemocnice na kraji města

 

Oponentura (S02E05)

 

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Důvěra (E07)

  více epizod (2)
1980

Arabela

 

Dnes v jednom domě

 

Domov jménem Praha (E09)

 

Radostné slézání katedrály (E05)

 

Jízdenka do Bagdádu (E04)

1979

Inženýrská odysea

 

Loupež (E12)

 

Odchod (E11)

 

Prototyp (E08)

1977

Die Magermilchbande

1976

30 případů majora Zemana

 

Třetí housle (S02E09)

1975

30 případů majora Zemana

 

Mědirytina (S01E07)

 

Pan Tau

 

Pan Tau odchází (S03E13)

 

Pan Tau a rodinná slavnost (S03E05)

1974

Byl jednou jeden dům

 

Obvaziště Boccaccio (E05)

 

Ďábelské ostrovy (E04)

 

Jízda do tunelu (E03)

  více epizod (2)
1971

Klec plná opic

 

Každý jdeme svou cestou (E03)

1970

Kamarádi

 

Velká loupež (S01E04)

1968

Andersenovy pohádky

 

Těžká početní úloha (E07)

 

Hříšní lidé města pražského

 

Lady Macbeth z Vinohrad (E03)

 

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 4 (E04)

Dokumentární
2009

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Plachý milovník (S10E10)

2008

Karel Čapek a jeho obyčejný svět (TV film) - a.z.

2004

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Věčný Kristián Oldřich Nový (S05E04)

 

Tichý muž (S05E03)

2002

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Hamlet IX. hodnostní třídy (S03E03)

2001

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Božský skeptik (S02E09)

 

Ten drak jednou spadne (S02E08)

2000

Tam, kde sídlí hvězdy (TV film)

1999

Na další štaci? (TV film)

 

Semafor atd. (TV seriál)

1993

GEN - Galerie elity národa (TV seriál)

1984

Modravých dálek volání (TV film)

 

Praha - neklidné srdce Evropy

1978

Díky, pane Kříženecký (TV film)

1964

Humor je vážná věc (TV film)

Divadelní záznam
1991

Smutek sluší Elektře

1982

Dr. Johann Faust, Praha II., Karlovo nám. 40

Krátkometrážní
1986

Bakaláři (TV seriál)

 

Stan (S15E04)

1985

Večeře se šampaňským (TV film)

1984

Bakaláři (TV seriál)

 

Světáci (S13E26)

1982

Bakaláři (TV seriál)

 

Viktorka (S11E07)

1978

Bakaláři (TV seriál)

 

Soud (S07E34)

1975

Wilfride, Wilfríde! (studentský film)

1971

Jak se státi gentlemanem

1967

Změny a proměny (studentský film)

1966

Jak vám dupou králíci ? (TV film)

1964

Zkáza Jeruzaléma

1956

Pozor, jedu...!

1940

Podvod s Rubensem

Host

Ovládací panel

Fanklub

(23)

Reklama

Reklama