Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

megajalec

Typický Burton, vizuálne je Batman sa vracia výborný, horšie to však je s dejovou linkou. A samozrejme tradične skvelá hudba od Elfmana. Určite lepšie ako nevýrazná jednotka (aj kvôli výbornému DeVitovi). ()

Vasyl

Mišel to strašně sekne, jinak je to hrůza. Udělal jsem chybu, že jsem se po dvaceti letech mrknul. Takový barevňoučký divadýlko pro věkovou kategorii 8-12. ()

pollstro

Obrazově a obsahově několikanásobně větší a propracovanější, platící i pro děsivou a temnou atmosféru, která je zde oproti Batman mnohem efektivnější a působivější. Depresivnější a citelnější v oblastech rozpadlé společnosti, chamtivosti a ukrytého zla, stejně tak jako v sexuálních a násilných odkazech doprovázející veškeré dění. Batman Returns je schopen fungovat jako samostatný film bez nutnosti znalosti předchozího dílu. Burton a jeho konstrukce světa je opět skvělou ukázkou hravosti a tvůrčí geniality, která je v rámci vykreslení temné a děsivé atmosféry Gotham city nezpochybnitelně k němu patřící a ikonická. Jeho souhra hrůzy a soucitu skrz psychologický rozbor jednotlivých postavy je velice zajímavým aspektem veškerého dění a oproti předchozímu dílu, kde moje hlavní výčitka směřovala k povrchní charakterizaci postav, je zde náležitě a velice povedeně napravena. Herecká pozornost je tentokrát roztříštěna na několik částí, kde největší podíl patří samozřejmě Dannymu DeVito a jeho postavě Penguin. Velice mile mě překvapil Christopher Walken v zcela nově vymyšlené postavě a zatraceně sexy a trefná Michelle Pfeiffer v roli Catwoman. Batman tentokrát získává opravdu málo osobního prostoru a veškeré sounáležitosti spojené s jeho postavou a charakterem jsou upozaděny na úkor vedlejších postav, což je rámci hlavního hrdiny těžko omluvitelné, ať už je různorodost a zábavnost ostatních postav jakkoliv skvělá. I tak Batman Returns skvěle rozšiřuje svět netopýřího muže s neuvěřitelně chytlavým a soudržným vizuálem, a obrovskou dávkou tvůrčí kreativity, která se i přes některé táhlé momenty neustále dostává do popředí a okouzluje samotného diváka. Obrovská škoda, že veškeré Burtnovo snažení o oživení značky a vnesení života do světa Batmana, absolutně pohřbil Schumacher svými dalšími pokračováními. "Why is there always someone who brings eggs and tomatoes to a speech?" & "Just the pussy I've been lookin' for!" & "You killed me... The Penguin killed me... Batman killed me... that's... three lives down. You got enough in there to finish me off?" ()

Skrivan

Z dnešního pohledu může film působit lehce úsměvně i tam, kde nemá (např. "akční" scény). Atmosféra, již mistrně podporuje úžasná hudba Dannyho Elfmana, by se tu dala krájet. Na rozdíl od prvního filmu, který mě zas tak nezaujal, je tady mnohem víc vidět Burtonův podpis, a to jak na stránce vizuální, tak také v určité lehké absurdnosti. Hlavní postavy jsou zkrátka boží, napětí mezi Brucem/Batmanem a Selinou/Kočičí ženou je perfektní a Michelle Pfeiffer pro mě dodnes zůstává tou nejlepší Kočičí ženou, jakou jsem kdy viděl. ()

rln

A to se některým fanouškům nelíbila brada M.Keatona. Clooney ji má údajně mnohem lepší, ale jak to dopadlo? Bravo Time. ()

Madax

Dávám sice plný počet, přesto ve mě tento film vyvolává hodně rozpačité a protichůdné pocity. Krom věcí, které mě tu silně fascinují se tu najde i pár těch, co celkem vadí. Z nich je nejsilnější asi fakt, že Batman Returns NENÍ pokračováním jedničky, nebo by za ni alespoň neměl být považován, pokud chce být fanoušek původního Batmana opravdu spokojený. Někteří herci zůstali na svých místech, film doprovází geniální Elfmanova hudba - jinak je ale téměř všechno zcela odlišné, atmosféra, výprava i děj se prudce změnily směrem k pohádkovějšímu, více burtonovsky stylizovanému, ujetějšímu. Už jen ten děj... borec, kterého v kanále vychovali tučňáci, se rozhodne za pomoci šílených cirkusáků zničit všechny děti v Gothamu, přičemž se stane také celkem slibným kandidátem na starostu. Krom Batmana skotačí po gothamských střechách také ujetá sekretářka, předvádějící kousky, jaké by snad nikdo nezvládl ani po deseti letech tréninku. Do toho úchylnosti jako létající deštníky, obří vláček a umělohmotný kačer, bojovní klauni nebo armáda tučňáků. Kam se poděli mafiáni a zkorumpovaná policie z jedničky? První díl se oproti tomuto pokračování jeví jako zcela reálné drama s příchutí noir. Tím v žádném případě nechci říct, že je Batman Returns špatným filmem, právě naopak. Je to nádherná, stylová pohádka, asi nejlepší pohádkový film od Burtona, podobný jeho Mrtvé nevěstě nebo Sweeney Toddovi. Jde vidět, že režisér tentokrá dostal pořádný prostor a upravil si film po svém, což by mu u původního Batmana asi neprošlo. ()

superzurda

Začátek úžasný. Akce za akcí, ale ke konci mi vše připadalo takové temně pohádkové. Vím, že Burton je prostě takový, ale já to moc nemusím. ()

david666

Podle mě je druhý díl lepší než jednička. Dany de Vito je v roli v roli tučnáka skvělý a Z Catwoman v podání Michelle nespustíte oči. Její vztah k Batmanovi navíc film povyšuje nad rámec klasické komiksové zábavy. ()

RoB23

Ubíjející stopáž. Totální nuda, ani trochu mě tenhle Batman nepobavil. Ještě horší než jednička. Burton mi prostě k Batmanovi nesedí. ()

Trinculo

Gotham je tady temné město, jeho vysoké věže vzbuzují v lidech nekonečné úzkosti, které pak vyvěrají na povrch tím, že se z jeho hlubin vracejí proměnění. Tenhle díl mám nejraději. ()

Nakash

Dokonce ještě lepší než první díl. Atmosféra vás už opravdu dusí. Tou by ani nůž už neprojel :) Platí to samé co u prvního dílu. Skvělé kulisy, obsazení, herecké výkony...plus lepší rozpracování postav. Tohle je vrchol všech komiksových adaptací. ()

N0X.

Aj keď batman je môj obľúbený superhrdina, tieto staršie diely vážne nemusím. No aj tak som rád, že som to videl. Padne za dobre pozrieť si film natočný ešte "po starom". Cvičené tučniaky a opice...komu by sa teraz chcelo s tým zabávať. Kdeže. My "moderní" (leniví) ľudia by sme to robili počítačom. Práve pre tieto efekty pridávam hviezdičku naviac. Bohužiaľ, herecký výkon Pfeiffer mi tam hrozne prekážal. Verdikt: 65% ()

Jack_F.

Když jsem viděl tenhle nepovedený mix filmu s divadlem(některé kulisy jak z národního divadla, kostýmy a debilní tanečky k tomu vybízí), slabým Vitem a debilními tučňáky, tak jsem si myslel, že to nemůže mít více jak okolo 60%. No takže jsem překvapen... ()

RomanBond007

Batman sa vracia a s ním aj plno akčného napätia. Danny DeVito ako Tučniak, obklopený ostatnými tučniakmi, a Michelle Pfeiffer ako Catwoman, jemná a nevýrazná sekretárka. Batmanovské filmy mám zo všetkých super-hrdinov najradšej, predsa je Batman v podstate ,,človek´´ . Michael Keaton nie je zlý herec ako Batman, a príbeh sa točí hlavne okolo tučniaka, ktorý sa pomaly stáva celebritou Gotham City. Tim Burton dal do toho určite veľa nápadov a vylepšení. Oproti Nolanovskému Batmanovi je to približne na rovnakej úrovni, ale oproti jednotke je táto pre mňa horšia snímka. Ale stále lepšie ako Batman z 60. rokoch minulého storočia, ktorý vyzeral jak chlapík v pyžame, a Robin ktorý mi pripadal ako decko v kostýme. 85% za všetko!!! ()

othoson

Naporuhé s Burtonem a nedalo by se říct, že hůře. Jasně že Nicholsonova Jokera jako záporáka jen tak někdo nenahradí, ale DeVitův Tučňák to skoro zvládl. Když se ještě přidá Christopher Walken a na neutrální stranu Michelle Pfeiffer, tak v mnoha věcech druhý díl ten první převyšuje. Suma sumárum je tento snímek na úrovni "prvního" Batmana. ()

Kaitiffa

Znova po stotisíci krát čumeť na ten istý film takmer každý rok, by niekoho možno aj unudilo. Ale keď sa má pozerať na Michelle Pfeifer v latexe, Christopher Walken zvádza pohľadom cez farebnú bedňu a to všetko dokresľuje Timíkova vianočná temnosť, tak je to aj na sviatočnú onaniu. Celkom pekný zvyk, asi napíšem mail kardinálovi Tomkovi, nech sa prihovorí u strašne super liberálneho pápeža súčasného, nech sa tento zvyk stane súčasťou liturgického roku. Amen ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)