Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

bodion

Nieje nič krajšie ako temná hororová vianočná atmosféra. Najlepší Batman. PS: je zaujímavé sledovať vývoj davovych scén v priebehu rokov. Len niekoľko desiatok komparzistov sleduje rozsvecovanie stromčeka v miliónovom meste? Dnes už to pôsobí celkom komicky ()

Sefko

Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Burton s vypilovaným štýlom, ktorý sa ale čoraz menej hodí do temného a špinavého mesta zločinu. A nechtiac tak dáva Schumacherovi odrazový mostík pre jeho pošliapanie legendy. ()

Kivis

Druhý Burtonův Batman mě bavil o dost víc než prvotina. Hlavním důvodem je nejspíš skutečnost, že se nebere tak vážně. Působilo to na mě celé tak nějak uvolněněji a odlehčeněji. Dalším plusovým bodem je Catwoman Pfeiffer. Pokud jde o ten latexový obleček, dovedl bych si v něm představit i zajímavější herečky, ale pokud jde o samotný filmový charakter, je Catwoman velmi dobře napsaná a Pfeifferovou zahraná. Tučňák DeVito mě také bavil o kus víc než Nicholsonův Joker a atmosféře filmu pomáhá i zasazení do vánočního období. Sečteno podtrženo, o úroveň lepší záležitost než první Batman. ()

soukyd33

Hodně temný a hodně děsivý. Vlastně asi nejponurejší Batman vůbec. Akce je hned na začátku, a Batman i zde má svého nepřítele. Kdo jím ale ve skutečnosti je a proč? Je škoda, že další dva díly jsou už spíše blbost. Dnes už ale víme, že remake Batmana (Temný rytíř) se velmi povedl. A co bude dál? Zde se objeví i známá postava, která se ale nechová úplně jako člověk. Spíše je jí tak všechno asi jedno. Prostě kočka. Poznámka: Nejprve je zde vidět vysoká odolnost Batmobilu, ale také jak snadno jej Batman prorazí rukou. 😀🤔 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Poga

Slizký podvodník Max Shreck, fyzicky aj psychicky deformovaný Oswald Cobblepot prezývaný Tučniak, nebezpeční cirkusanti terorizujúci mesto a do toho skeretárka vyhodená z mrakodrapu, z ktorej sa stane Mačacia žena. Vianočný Gotham City je plný rôznych kreatúr a ľudia počas sviatkov žijú v strachu a obavách. To sa však začne meniť, keď na scénu znova vstúpi Batman. Batman sa vracia z roku 1992 v réžií úspešného a oceňovaného Tima Burtona, je jedna z najlepších adaptácií tejto komiksovej série, no zároveň patrí k najviac podhodnoteným. Burtonove pokračovnie príbehu Bruca Wayna alias Batmana je pritom esenciou klasickej komiksovej adaptácie, v ktorej badať prvky inšpirované animovaným a nior filmom. Tim Burton sa nebál spojiť najkrajšie sviatky v roku s jedinečnou atmosférou cynického a zlého sveta Gothamu. Na scénu priviedol dva silné charaktery Mačacej ženy a Tučniaka, ktoré v mnohých ohľadoch nechávajú Batmana v úzadí. No vďaka precízne vystavanému scenáru a premyslenému príbehu to pre diváka nie je mínus. Práve naopak. Pridajte si k tomu skvelú výpravu s pomerne vysokým rozpočtom osemdesiat miliónov dolárov a špičkové herecké obsadenie s Dannym De Vitom, Michaelom Keatonom, Michelle Pfeiffer a Christopherom Walkenom a vyjde vám z toho jeden z najlepších batmanovských filmov. Bonusom je jedinečná vianočná atmosféra. Samotný Bob Kane, jeden z autorov legendárneho DC komisku Batman, považuje oba Burtonove filmy za mimoriadne vydarené. ()

Jovansee

Bezpochyby nejlepší díl Batmana, ze které Burton přímo sálá! Temnota, děs, strach spolu s černým humorem a smrtelnými vtípky, na které nezapomenete. Napěchováno zloduchy a akcí, až do samého konce. Dokonalé masky a kostýmy. Klasika, co nikdy neomrzí. ()

Bragi66

Danny DeVito jako připitomnělý tučňák, Michelle Pfeiffer jako vykolejená gumokočička a asfaltový Batman - kdo k tomu nezískal vztah tehdy, tak ten bude asi nesnadno hledat síly k tomu, aby dneska s napětím sledoval, jak takový filmový a myšlenkový fujtajbl dopadne. ()

motyka52

Když někdo řekne "komiksový film" představím si tohle. Jakoby Burton vzal jednotlivé stránky a políčka z nich převedl přímo na plátno. Fantastická stylizace a atmosféra. Navíc vynikající casting, kde nikdo není šlápnutím vedle. Všichni jsou ujetí přesně tak, jak si Batmanův návrat žádá. ()

remotrumpet

Najlepší Batman u mňa podľa komixu, úžasná Burtonovská štylizácia postáv a prostredia, no a Michelle v latexe fakt kočka. "Mňau..." ()

Feacher

I druhý díl je už lehce legendou, ale za mě je Joker zdaleka nejlepší záporák. Ale co si budeme, na catwoman se taky dobře kouká - jdu od starších, takže mě ještě čeká Anne Hathaway, což bude podle předběžné analýzy ještě lepší pokoukání. Každopádně Danny DeVito úžasnej, zpracování jde ve stopách prvního dílu, ale tady tomu chybí Joker, nemohu si pomoct. I tak ale hodně dobré! ()

Chicharron

Film drží nad vodou jenom Michelle Pfeiffer. Bohužel. A bohudík. Keaton je vlastně jen parodií na Batmana, a to divák tehdy ještě netušil, co přijde s Val Kilmer a později s George Clooney. Danny DeVito a Christopher Walken podávají svůj standardně hodně vysoký výkon kvalitních záporáků, ale film je více o Catwoman, na kterou se strhává většina pozornosti, a bez Michelle Pfeiffer by divák asi brzo usnul. ()

Rankir

Ještě lepší, než první díl - pro mě osobně nejlepší comicsový film všech dob a čestný držitel permice v mém Top 10. Bizarnější a psychologicky propracovanější, s výpravou ještě šílenější a především - s kongeniální obsazením. Ani jednomu z ústředního kvartetu není co vytknout. ()

Roger92

Temný, ponurý film. Prostě klasický film od Tima Burtona(Batman, Střihoruký Edward aj.). Když to vezmete z jedné strany, je film pořádná "blbost", Tučňák jezdící na kačerovi, do boje posílá tučňáky s raketami atd. Když ale vezmu film z druhé stránky tak: Film i komiksový seriál Batman jsem miloval již odmala, film pouze do doby, kdy ako Batman vystupoval Michael Keaton, který projevoval obrovské charisma. O dalších dílech se zmiňovat nechci, protože to byla katastrofa s vyjímkou "Batman začíná"(ten se povedl a navazuje na dobré první dva díly). To temno v tom filmu dodává ten pravý šmrnc, šílená Kočičí Žena, záludný Max Schreck, fanatcický Tučňák a skvělý Batman v perfektním kostyýmu, navíc výtečné herecké obsazení...tenhle film prostě nejde nemít rád... ()

pistolpete

Nebol to zlý diel, ale nikdy v mojich očiach neprokoná pôvodného batmana. Všetky aspekty filmu boli trošku slabšie, ale len o malý kúsok. Jak záporák-tučniak, bol síce fantastický ako aj krásna Pfeiffer v priliehavom mačacom kostýme, ktorá bola krásna, no jednoducho prvý batman je prvý batman. Stále sa však nedá porovnať s novšími častiami hoci svitá na lepšie časy po pozretí Nolanovho Batman Begins. ()

VanStan

U batmana se vrací je veľmi dobre vydarené pokračovanie klasiky Batman. Výborne sa zhostili svojich rolí Michelle, Dany. Vizualne efeky a masky sú skvostné jednoznačne dávam 5stars nepoškvrnilo to zaujímavý dej jednotky. ()

jaLOO

Ze s poriadnou psychologiou postav v komixovych filmoch zacal X-men? PCHE!!!!! Macacia zena, Batman, Tucniak to vsetko su uzasne prepracovane figury, krore zanechaju stopu. ()

Shtinky

Super! Prvý Batman ktorého som videl, a vôbec som nečakal že budem taký nadšený. Skvelý dej, ktorý nenudí. Michelle Pfeiffer úplne úžastná !!!! ()

AlfrédHič

Druhý batmanovský film vyniká především nečernobílým zpracováním padouchů. Catwoman je veskrze ani ne tak záporná, jako spíše lehce psychicky narušená žena, s geniálním de Vitem zobrazujícím Tučňáka jako frustrovaného mrzáka stíhaného osudem skoro až soucítíte a tak je jedinou zápornou postavou Walken jakožto chladný a vypočítavý kapitalista. Vše s nádhernou a ponurou goticko-barokní atmosférou. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)