Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

karamba7

Byl to asi první film s Batmanem, který jsem viděl a okamžitě jsem si toho kluka ušatýho zamiloval. Tučňák pro mě zůstává nejlepším padouchem z komiksových filmů. Spiderman se může jít zahrabat, Batman je úplně jiná liga.... ()

A.Dufresne

První a druhý díl Batmana jsou podle mého názoru výnikající. Možná až moc tajemno, ale co byste čekali od Tima Burtona:)...Už se těším, až to uvidím znova. ()

Fish23

Dobré pokračování Batmana. Nejlépe ve filmu hraje Tučňáka Danny DeVito. Tento Batman je oproti svým nástupcům hodně temný. ()

tombass

Výborná temná atmosféra Gothamu se Burtonovi fakt moc povedla. Jeden z nejlepších batmanů vůbec. Podvodný obchodník Shreck se snaží spolu s Tučnákem v roli starosty o ovládnutí Gothamu. Bývalá Shreckova sekretářka přijde na podvod svého šéfa a jím vyhozená z okna se mění v Kočičí ženu. Ta se snaží dostat kromě Shrecka i Batmana, který město ochranuje. ()

qnnaire

To, čo bolo v prvom Batmanovi temné, je tu ešte temnejšie. Atmosféra je hustejšia a záporné postavy skrývajú ešte väčšie zlo, ktoré zalieza až za nechty. Tim Burton doviedol svoju fantáziu ešte ďalej a nám ukázal bizardný svet, plný možno spočiatku aj celkom milých, až rozprávkových postavičiek, z ktorých však po chvíli prechádza po chrbet mráz. Aj Batman dozrel, aby mohol čeliť ešte temnejšiemu zlu. Danny De Vito a Christopher Walken sú skrátka démonicky zlí a Michelle Pfeiffer krásne šialená. Presne podľa Burtonovho gusta. Neodporúčam citlivým povahám a slabým žalúdkom. ()

Traktorista

Dvojky sebou vždycky přináší punc následujících dílů. Burton se s tím ale vypořádal úžasně a to co přivedl na plátno je temnější komix než první díl. I prostředí a atmosféra opět funguje skvěle. Herecké výkony jsou výborné a i když oproti jedničce nejsou tak dobré, jsou zde spíše vyrovnané. V jedničce všechny zastínil a tak trochu si přivlastnil film Nicholson, tady jsou si víceméně všechny postavy rovny. Keaton, De Vito i Walken hrajou velice dobře a k tomu jim parádně sekunduje sexy catwoman v podání Michelle. První i druhej díl, to je prostě splněnej sen každýho kluka .) ()

Mitch645

Kvalitativně na stejné úrovni jako první Batman. Stejně temné a stejně depresivní jako jednotka. Jen mi tam trochu chyběl charismatický záporák, jakým byl Jack Nicholson. Ne že by DeVito byl špatný, to ne, ale na Nicholsona prostě nemá. ()

Lazy87

No zvedám. Mám teď pocit, že se mi tento díl líbil víc než předešlý, přestože tam nebyl Joker. Celkově mi to přišlo zábavnější (jen jestli to nebude tím, že zítra nevstávám do práce a měl jsem víc piv). Celkem vzato Burtonův Batman určitě stojí za shlédnutí, a ne jedno. A samozřejmě Catwoman je kost, přestože kočky nemusím, bo mám jednu doma (jestli se vykastrovaný kocour počítá za kočku) ()

Hnedoocka1

Tak a zase tu máme teror v Gothamu, který sužuje banda cirkusáků a jeden zdeformovaný Oswald Cobblepot (Danny DeVito), který si říká Tučňák. Michelle Pfeiffer jako kočičí žena byla nádherná. Burtonovi se zase povedlo natočit pokračování Batmana, ale první díl je o trošku lepší, než tento. ()

papez12

No jo Burtonovi sa jednoducho podarili len dva filmy - Strihoruky Edward a Velka Ryba. Tu davam dve hviezdicky len za Dannyho DeVita a za nadherne pery Michelle Pfeiffer. ()

Whyte

Lepší. Více temné, více Burtonovské, gotické, šílené, kočičí a celkově více zvířecí, společně se stále ponurým Elfmanovským sonetem a jednou z nejosobitějších a nejpovedenějších komiksových adaptací. //85% // ()

killberrybil

Místy dost uchylný a zvrácený film, kterému ale trochu ubírají neustálé obraty, zvraty, podrazy a podobné lidské manýry. Pfeifer je ale mnohem lepší než Basinger. Meow ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)