Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

Spiker01

Až donedávna jsem o existenci filmu vůbec nevěděl, nicméně /přitroublé/ parodie obecně mám hodně rád a vždycky jich byl nedostatek. Po 25ti letech mám mrzení, že film neměl úspěch a plánovaný sequel nikdy nedorazil...7/10 ()

Tyler

Dost povedená parodie na všechny "Smrtonosný zbraně" (ty hlavně,ale najde se toho mnooohem víc) s Emilio Estevezem a Samuelem Jacksonem.V pidiroliče se mihne Denise Richardsová.Je to docela stupidní,ale bavím se pokaždý. ()

viperblade

Dej mi jméno! -To ti měli dát rodiče. Tak přesně v takovémhle stylu se veze celá parodie. Parodie, která mě neskutečně pobavila a která mi připomněla ty krásné, staré dobré časy, kdy stačilo s vážným ksichtem odříkat pár geniálních replik, namísto dnešních "dejte tam prdění, zvracení či sraní a bude to super zábava" scén. A právě kvůli absenci těchto scén musím prostě trochu přitlačit a dát této skvělé parodii plný počet. Jinak pro pochopení některých vtípků byste měli vidět filmy jako Základní instinkt, Ramba a Smrtonosnou zbraň. ()

castor

Filmařská pomstychtivost zase jednou semlela několikero amerických hitů. Po vzoru hledače správně profláknutých titulů Jima Abrahamse, který se kdysi prorocky nechal slyšet, že „tajemství parodie spočítá ve schopnosti nalézt vhodnou oběť“, si daný žánr chtěli vyzkoušet (a slušně na něm vydělat) i další pánové od řemesla. V té době neznámý režisér Gene Quintano, který počátkem devadesátých let natočil jen dvě průměrné bláznivé komedie, tak coby spoluautor scénáře prověří, jak pečlivě zná divák zaoceánskou kinematografii – těžké to mít nebude, protože se vyřádil zejména na známých hitech jako Smrtonosná zbraň i past, Wayneův svět, Mlčení jehňátek nebo na Verhoevenově klasice, ve které dostane prostor sekáček na led i překřížené nohy při výslechu. Jenže zatímco například obě pokračování Žhavých výstřelů nebo původní tři díly Bláznivých střel zdobí kvalitativní trvanlivost a snímky se dodnes honosí uznáním coby drzé a potrhlé parodie bez respektu, Nabité zbrani chybí podpora kvalitního scénáře. Zmíněné kousky navíc posílila filmařská zručnost autorů. Nabitá zbraň možná vrší jednu komickou situaci za druhou, střídá humor krutý, absurdní a primitivní, dnes však jako komedie s přidanou hodnotou neobstojí. Přitom zesměšňuje skutečně všechno. Z plátna je cítit, že scénáristé odvedli skutečně mravenčí práci, která látku dovádí až do absurdních rozměrů. Ne vždy ale fungují. Nabitá zbraň se prostě (bohužel) Zuckerům a Abrahamsovi pouze dívá přes rameno!! ()

Rex Mundi

Podľa toho, čo produkuje v Hollywood v posledných rokoch (Epic Movie, Disaster Movie), dnes už môžem posúdiť, že zlaté časy bláznivých paródií sú za nami (česť výnimkám ako Tropic Thunder). Aspoň pre mňa vyvrcholili v deväťdesiatych rokoch aj v podobe takých kúskov ako Nabitá zbraň (+ Horúce strely, najlepšie Nielsenovky, Chasovky atď.). V každej scénke sakrastické odkazy na akčné kultovky, hlášky ako z veľkej knihy, hrdinovia, na ktorých smrteľne vážny výraz sa stačí pozrieť a hneď sa smejem - tomu vravím plnokrvná paródia. V tomto konkrétnom prípade si pridajte čerešničky ako "Scottie, oprav ten kávovar" alebo John MacLane so zničeným karavanom (či Emiliovu guľatú prdelku;-)... ale načo sa snažím vymenúvať, je to zbytočné - perly hodné svojho žánru sa v Nabitej zbrani sypú z obrazovky každú druhú minútu. ()

troufalka

Au ... Nevím proč, ale myslela jsem si, že parodie by měla být zábavná. V jiných případech ybch napsala, že to bylo taky blbý, až to bylo dobrý, tohle bylo bohužell jen blbý ... ()

MMR

Konečně jsem narazil na další parodii co neznám, a musím říct, že jsem maximálně spokojen, výborně jsem se bavil. A těch hlášek tam. "Půlku platby hned, půlku zítra a půlku po doručení." ()

Wacoslav1

Tak vzhledem k tomu, že se tady jedná o parodii hlavně na Smrtonosnou zbraň i když tu jako tradičně najdete odkazy i na jiný akční pecky, tak očekávání byla nemalá a naštěstí nezklamala. Nutno uznat, že Estevez a Jackson jsou dobře obsazeni a stylisticky navíc ještě co nejvíc upraveni aby se podobali na Gibsona s Gloverem. Výsledkem je stará dobrá parodie klasickýho stylu u který je mi jenom trochu záhadou, že nezabodovala víc v kinech a tak z chystaného pokračování nakonec nic nebylo. Škoda.80% ()

Xmilden

V 93 roce se ve filmu Nabitá zbraň 1 objevuje jako náhradník Dannyho Glovera jistý Samuel L. Jackson v hlavní roli. Docela důležitý milník kinematografie. Pokud se jedná o samotný film je moc fajn že parodie neznamená jen Mel Brooks nebo bratři Zuckerové společně s Abrahamsem. Snímek Nabitá zbraň 1 mi strašnou spoustu let unikal a jsem rád že mě neminul. Skrývá spoustu výživných scén. Cameo Bruce Willise potěší stonásobně. ()

Phobia

Pročpak tenhle film tvůrci neobdařili shitcomovým smíchem, abych poznala, kdy se mám smát? Když už se jednou vědomě rozhodnu sledovat parodii, musí z toho vylézt taková nemastná, neslaná srajda, jejíž scénárista nepojedl vtipnou kaši. Kdyby se aspoň ožral nebo zhulil, ale on to psal snad po funusu svého milovaného psa. SamueleL Jackson se tedy může snažit dle libosti, podporován jedním z klanu Sheenů, přištěknut samotným Brusem Vylisem... není to nic platné. Pár uchechtnutí, co vyloudila moje relaxující bránice, stačí maximálně na dvě hvězdičky. Vy ostatní jste se bavili? Hmm, vaše výhoda, já raději něco pikantnějšího. 45% ()

cheyene

Místy opravdu zdařilá parodie, u které jsem se zasmál a patřičně pobavil, takže se můj dojem pohyboval kolem 4*, avšak mnohé, vyloženě trapné vtípky zase hodnocení snižují, tudíž zůstanu na 3*. Nabitou zbraň 1 ovšem považuji za povedenou podívanou, v níž zaujme mimo jiné Emilio Estevez, Samuel L. Jackson a v menších rolích Charlie Sheen, Denise Richards či Bruce Willis. ()

juta

Skvělá parodie se nezapře. Ač na akční filmy moc nejsem, parodované filmy jsem viděl, ale Nabitá zbraň 1 s přehledem vede a opravdu jsem se u toho skvěle bavil. Jen chvílema mi přišly některé vtípky svoji pointou trochu podobné předešlým, ale stejnak jsem se tomu smál. ()

Fiftis

Nepochopím, že som o tejto snímke donedávna ani netušil. Pritom je ešte lepšia než Bláznivá strela (1988). A dokonca tu hrá Samuel L. Jackson, z ktorého som padal na zadok. Výborne ma bavil. Až sa divím, že inak hrával väčšinou vážne role. Emilio Estevez (brat Charlieho Sheena) a Samuel L. Jackson sú skvelá komediálna dvojka a výborne sa dopĺňajú. Gagy sú možno občas trochu prehnané ale vo väčšine prípadov sa budete naozaj veľa smiať. Nezabudnem na to, keď jedna žena povedala, aby si urobili pohodlie a Estevez si začal sťahovať nohavice. Navyše je tu plno známych hercov vo vedľajších úlohách (napr. Bruce Willis). Naozaj skvelá sranda. Ak existuje nejaká veľmi dobrá paródia, tak je to práve táto. Nájdete tu veľa skvelých vtipov a scénok a hlavne si spomenieme na desiatky filmov, z ktorých pochádzajú a ktoré parodujú. ()

lamps

Skvělá parodie, která po většinu času aplikuje humor hodně připomínající nejslavnější díla bratří Zuckerů. Má to sice pár slabších míst a některé vtipy se míjí účinkem, ale vesměs skvělé herecké kreace a nezapomenutelné scény s Willisem a Johnem Lovitzem to všechno zase ženou do mé komediální síně slávy. ()

playboxguest

Čekala jsem další Mlčení šunek, ale dostalo se mi kupodivu vydařené parodie na starší kousky, kde hlášky a slovní přestřelky poletují v obdobné kadenci jako kulky na bojišti. Zub času sice malinko zahlodal, ale pořád to vidím na lepších 60%, kór když vezmu v potaz, jaké parodie vznikají dnes... ()

petaspur

Mel Estevez a Danny Jackson jsou příliš drsní na to, aby to nebyla sranda. Při druhém a dalším sledování je nejzábavnější odhalovat herecká esa (a že jich není málo) ve stupidních rolích. ()

kingik

Když parodii, tak zábavnou. Kathy Ireland není Sharon Stone ze Základního instinktu. Emilio Estevez a Samuel L. Jackson zbytečně trapní a mačkají ten nevtipně kyselý citron, jak se dá. Nevadily by scénky bez ladu a skladu, a i ten největší filmový neznalec pozná parodii na Smrtonosné zbraně, ale kdyby se tomu dalo alespoň zasmát. Gene Quintano za celou kariéru natočil příšernou komedii s Lambertem "Proč já?" a podprůměrný western se svým oblíbencem v hlavní roli Emilio Estevezem nazvaný "Dolar za mrtvého". Když jsem viděl na scénu vpochodovat šíleně namaskovaného Shatnera a "bídácky" se tvářícího Curryho, bylo jasné, že u tohohle se bavit nebudu. No dobře, asi dvě scény byly vtipné, ale jinak parodie slabá jak černý kafe v bistru, kterou si před akcí dvojka troubovitých poldů zapomněla dát, aby to až do konce přestála. 40% ()