Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Průměrná parodie Smrtonosné zbraně s prvky dalších filmů. Nejedná se o styl, který bych vyhledával, navíc místa, kdy jsem se smál dost kontrastovala s těmi, kdy byl děj tak nějak navíc. Každopádně 3* dávám za to, že jde o předělávku Smrtonosné zbraně, kterou mám rád, za scénu ze Základního Instinktu, Hannibala, za Bruse Willise, za dobrou hudbu a za konec ve stylu Waynova světa s Bohemian Rhapsody a Love Kills v závěrečných titulcích. ()

Jordan

tak o tejto paródii som až do jej náhodného zhliadnutia nevedel, a prekvapilo ma to - jednak to, že som o takej skvelej paródii nevedel, jednak, že nie je až takou "slávnou" paródiou aj napriek množstvu cameí známych hviezd. pri hodnotení treba brať do úvahy špecifiká tohto zvláštneho žánru a ak človek tieto špecifiká a znaky ovláda a pozná, akceptuje a oddá sa len čistej zábave, musí uznať, že Nabitá zbraň je naozaj VYNIKAJÚCA PARÓDIA - asi najlepšia akú smo videl. Bavil som sa ako malý, normálne som našiel svoje kultové dielo tohto inak podivného žánru. ()

Anderton

Občas vám utkvie v pamäti viac film z vašej mladosti, ako ten, ktorý ste videli včera. Mal som to šťastie vidieť Nabitú zbraň v štrnástich, keď som presne zapadal do cieľovej skupiny producentov filmu, pretože väčšina fórov mi vtedy pripadala geniálna a keď si tak na ne spomínam dnes, až také komediálne terno to nebolo. Ale práve o tom hovorím. Nechcem si tieto spomienky ničiť jej reprízou, dopadlo by to podobne neslávne, ako s Mužmi v práci, alebo s Why me?. ()

Socrates

Quintano sice absolvoval školení u pánů Zuckerů, Profta a Abrahamse, ale chtělo by to objednat se na víc lekcí. Lehoučkej nadprůměr. ()

Eawy

Už veľmi dlhú dobu som sa nezasmiala na takomto druhe filmu. Považujem ho za veľmi príjemný s množstvom úžasných scénok, na ktorých sa človek musí smiať. Pre mňa 100%, prečo sa takéto filmy už nenatáčajú, to nechápem. ()

klerik

Zaujímavá paródia, ktorá má v sebe niekoľko úžasných prekvapení. Kvalitná komédia presne v štýle HORÚCICH STRIEL. Zaujímavé, že aj napriek svojej bláznivosti má v sebe presne tú nostalgickú atmosféru akčných filmov prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov... ()

SeBig

Vyborna komedie, která mi zvedla náladu a ze začátku jsem se smál až mi tekli slzy. Tohle je parodie v pravým slova smyslu a ne jako ty kokotiny co poslední dobou natacej. ()

Chrustyn

Skvělá parodie, která si utahuje hlavně ze Smrtonosné zbraně a může se směle rovnat s takovými klasikami, jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Estevez a Jackson jsou skvělá komediální dvojka a výborně se doplňují. Gagy jsou možná občas trochu trapné ale ve většině případu se budete opravdu hodně smát. Navíc je zde plno známých herců ve vedlejších rolích (např. Bruce Willis, kterému padouši omylem rozstřílí karavan:)) Opravdu skvělá sranda. ()

Yardak

Parodie hlavně na sérii "Smrtonosná zbraň". Sice je to celkově pěkná pakárna, ale občas se najde dobrý vtípek. Plus se ve filmu objevují známí herci v miniroličkách, hodně dobrý byl Bruce Willis - "To se může stát každému". Průměrná parodie, tedy za 3 hvězdy. ()

SOLOM.

Nevím no, asi čím jsem starší, tím mám jiný smysl pro humor než většina zdejších uživatelů…Viděl jsem už teda mnohem lepší parodie, než je tento kousek. Pár vtipných momentů – scén – hlášek tu skutečně bylo, ale převažovala spíše trapnost nad opravdovou zábavou. Bruce a jeho karavan asi jedna z nejlepších scén, Kathy Ireland byla sakra pěkná ženská, hlavní dvojice ujetá ale oba herce mám docela rád, takže ve finále tomu ty průměrné tři hvězdy vlepím. Mezi moje oblíbené filmy ale tohle určitě patřit nikdy nebude. ()

TheEvilTwin

Jednoznačně jeden z těch nejlepších kousků parodického žánru a nářez jako prase! Má to příběh, má to zábavnost, má to akci a humor zde tvůrci střílí s kadencí několika vtipů za minutu (doslova) a všechny trefují cíl, protože jsem se smál úplně nonstop a žádný vtip nebyl trapný, slabý nebo ohraný. Nepamatuju si komedii, u které bych byl takhle spokojený, tohle je prostě must-see záležitost, ke které se budu pravidelně s partou vracet. ()

eraserhead666

Na parodiích je hrozně fajn to, že si je užijete i po letech po několikerém zkouknutí. Protože mezi jednotlivými zhlédnutími stihnete dokoukat dosud neviděné filmy, z nichž si film dělá srandu (včera po více než dvaceti letech vtípek z Wayneova světa, který jsem viděl teprve nedávno). Navíc mám hrozně rád ty zdánlivě nelogické dialogy různých postav, kdy každý mluví o něčem jiném. A pak, samozřejmě, Jon Lovitz, to je hrozný machr. Tohle je hrozná prdel, i když ke konci trošku slabší, ale pořád prdel. ()

MáŠa

Musel jsem hodnocení zvýšit až na 5 hvězd, protože to je neskutečně nadupaný film různými pokusy o vtip. Jistě, dost z nich je trošku slabších, některé jsou až moc přehnané, že kazí dojem, ale to u filmů, které se snaží být parodií, do jisté míry ignoruji. Takže ve výsledku film, který si určitě ještě několikrát pustím. ()

Morholt

Nabitá zbraň zaostává za Střelami a Výstřely jen o málo. I tady se najda řada nezapomenutelných gagů a hlášek, které jsou oproti dvoum jmenovaným parodiím neprávem opomínány. Přičítám to přeci jen určité parodické nevybroušenosti a trapným scénám, který je tady víc, než by být mělo. Přesto se jedná o víc než vydařenou věc a cameo s Willisem mě víc než pobavilo. 60% ()

Caszidy

Bohužel nesdílím zdejší všeobecné nadšení z téhle parodie. Důvodem je, že kromě několika výborných vtipů, které mají na svědomí povětšinou častá camea(Bruce Willis, James "Scotty" Doohan, Charlie Sheen...), jsou ty ostatní opravdu slabé a nudící. ()

Tommassi3

"A co vy tu děláte ??" - "Čekám tu na vás.." - "Jo, ale kde jste se tu vzala ??" - "Taxíkem !!" - "To chápu, ale proč ??" - "Mám auto v servisu.." ;) Jednoznačný, a také silně překvapivý, vrchol Quintanovy tvorby v podobě všehoparodie svižnější než Žhavé výstřely a nezřídka šílenější než Bláznivé střely.. Jako původně zamýšlený filmový remake parádní série Sladge Hammer by Loaded Weapon neuspěl, ovšem jako z nouze ctnost už bezvýhradně.. Některé hlášky téměř geniální, dialogy však zejména zaujmou svým důsledným šponováním, podobně jako ta camea s inkognito Willisem na čele !! ()