One Tree Hill

Drama / Sportovní
USA, (2003–2012), 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods (více)

Série(9) / Epizody(188)

Seriál o partě středoškoláků, kteří jsou si zpočátku dost vzdálení. Ve středu dění jsou bratři Scottové - Lucas a Nathan, mající společného otce a životní lásku - basketbal. Na střední škole se setkávají nejdříve jako rivalové nejen co se týče pozice v týmu Tree Hill Ravens, ale i v lásce. Od toho se odvíjí zdánlivě vedlejší linie příběhu, ale nenechte se klamat, v One Tree Hill vše souvisí se vším. (ČSFD)

Jaňo

21:25, 9 júl 2008 - palubný denník CSFD. Mám za sebou prvú sériu jedného z najúžasnejších seriálov aké som mohol vo svojom PC vidieť. Čítate si obsah a vravíte si American bullshit? Tak FAK OF!!! OTH je niečo neuveriteľné. Áno, je to presne jeden z tých seriálov, ktoré odzkadľujú american dream ale hlavne život. Perfektný, taký aký si my, normálni ľudia môžme len predstavovať. No aj tak, nie vždy je všetko ako sa zdá! Úvodná séria odštartovala neuveriteľne a nemôžem hodnotiť inak ako päťkou. Ak si raz toto niekto prečíta, dúfam, že bude hľadať poklad o ktorom vám tu píšem. Ja idem hľadať ďalej, mapu k pokladu doplním a ešte sa ozvem... /// 18:oo, 20 júl 2008 - plavba pokračuje ďalej a myslím, že som na správnej ceste. Nevidím, zatiaľ žiaden záblesk ligotavého kovu, no cítim ho. Druhá séria odštartovala fantasticky a myslím, že jej záver je na rovnakej úrovni ako na začiatku mojej cesty. Ďalej sa ubezpečujem, že OTH je skvelým doplnkom môjho leta 2008. Neuveriteľné, mám len pár minút, pretože už sa neviem dočkať, kedy si pustím tretiu sériu, od ktorej si sľubujem rovnako veľa ako som mohol zatiaľ vidieť. A viem, že to tak bude. Vedie ma ten správny vietor v podobe scenáristov, ktorí nenechávajú nič na náhodu a pokračujú vo fantastickej jazde... A ja s nimi. Tak sa zatiaľ lúčim, no mapu budem ďalej dopĺňať. Aby si tí, ktorí pôjdu mojou cestou, boli stopercentne istí, že OTH ich nemôže sklamať... /// 21:29, 30 júl 2008 - LÁSKA, BOLESŤ, PRIATEĽSTVO, ŠIALENSTVO, OBETOVANIE, PRAVDA, SPOMIENKY, ODPUSTENIE, ODCHOD, BYŤ ZNOVU SPOLU, NOVÝ ŽIVOT A SMRŤ, vedel by som nájsť veľa názvov pre ostrov, na ktorom sa nachádzam. Toto všetko však obsiahnem do najvýstižnejšieho spojenia, ktoré ma momentálne napadá: ONE TREE HILL! Už mnohí predo mnou, ktorí prešli touto cestou povedali, že "tretia zastávka je to najlepšie, čo môžeš vidieť!" Ja hovorím, nie len najlepšie, ale aj najkrajšie. Tretia séria OTH je niečo neuveriteľne krásne, tretia séria je sám ŽIVOT. Ja tomu nerozumiem a musím sa trošku odpútať od toho klišé, ktoré tu vypisujem. Neprezradím absolútne nič, hádam len to že OTH je vo svojom ďalšom pokračovaní plné prekvapení, zvratov a to, čo som mal možnosť vidieť, zaskočilo aj mňa. Dej sa s vami doslova hrá a každá časť núti svojím koncom začať novú. Až ste na konci, tak ako teraz ja a rozmýšľate, či to, čo ste práve videli, je IBA seriál? Ó nie, OTH je niečo viac: ja to neviem popísať, predsa len nie som v tom dobrý, ale ak by ste sa nad niektorými vecami chceli zamyslieť, puste si túto sériu. Ospravedlňujem sa za túto vetu, ale chcem, abz ostala čierna na bielom: NIKDY, som sa necítil pri seriály tak, ako keď som v záverečnej časti, v záverečnej minúte, počul krik, pri ktorom mi behali zimomriavky po chrbte. Ak viete o čom hovorím, určite si naň spomeniete, ak nie... skúste to... /// 21:38, 17.august 2008 Je až neuveriteľné, že aj po troch sériách, po toľkých častiach je tu posledná, ktorá uzatvára tú štvrtú. A som stále a nadmieru spokojný. Stredná škola sa skončila, ideme do života. Je to séria odhalení, sklamaní, násilia a bolesti, no aj radosti a happyandu. Poďme ďalej, je 27.august, keď píšem tento lodný záznam a práve vkladám do mechaniky 5 cd, (a teraz to už môžem povedať) NAJOBĽÚBENEJŠIEHO SERIÁLU... so, lets´s go... Áááá do not wonna be anything other then me... ///17:23, 20. september 2oo8: "Hej, to som ja. Mám dve letenky do Las vegas. Chceš si ma dnes večer vziať?" DEDICATION: ... TO ALL THOSE LOST SOULS WHO HAVE FORGOTTEN TO BELIVE IN THE IMMENSITY OF LOVE () (méně) (více)

Ak.žena

Zklamání. Zvládla jsem jen jednu a kousek série, poněvadž se počalo vytrácet, co mě u obrazovky drželo: Paytoniny duchaplné kresby (!), konfrontace "zlýho a hodnýho bráchy" a poměrně racionální jednání postav. Každopádně za příjemnou hudbu, občasně povedenou komiku a literární citáty palec nahoru. ()

-dRaGoN-

Po shlédnutí všech 4 sérií se nebojím tvrdit, že jde v současné době o seriál na špičce svého žánru. U tématicky podobných záležitostí se totiž obvykle se zvyšujícím číslem série ztrácí počáteční atmosféra a pomalu docházejí nápady, nemluvě o jejich zpracování. Dovoluji si říct, že tohle není případ One Tree Hillu. Je to možná i dáno netradičním faktem, že zde jedna sezóna nepředstavuje jeden školní rok, ale jen polovinu. Takže čtyři série představují v tomhle případě předposlední a maturitní ročník našich hrdinů. Jako obvykle nelze nenalézt klišovitá témata podobná těm které už jsme viděli v jiných seriálech. Co ale dělá seriál skvělým je jejich zpracování. I když asi někdo namítne že může působit účelově (a má pravdu), tak v tomto případu jde o to nejlépe odvedné řemeslo. Setkáme se i s několika epizodami, které člověk z hlavy nedostane ani za několik let, a přesně takové díly povzvedají One Tree Hill z nadprůměru na vrchol žebřičku. Tvůrci se totiž nebáli a v seriálu zpracovali i velmi ožehavá témata, které pokud by byly zpracovány špatně tak by seriál prakticky odsoudily k jeho konci. Naštěstí se tak nestalo. Nevzpominám si snad na jedinou epizodu u které bych se nudil či která by byla víc nezajímavá. Na závěr bych ještě chtěl dodat, že One Tree Hill je nejen o basketbalu (tento sport u nás není tak populární jako v US takže můžeme jen doufat že se se seriálem setkáme dříve či později i na českých obrazovkách), ale především o vztazích, poznávání a dospívání. Pokud OTH odpustíme to že ve skutečném životě je všechno dohromady s čím se tu setkáme velmi nepravděpodobné (to ovšem není případ jen tohoto seriálu, pokud by autoři přistoupili k opačnému kroku, sledovali bychom zdlouhavé a nudné epizody, nebo by se naopak sotva vešli do jediné sezóny) odmění vás nečím nadprůměrným, kde se budete těšit na každou další minutu. 90% /// 1. série - 85%, 2. série - 90%, 3. série - 95%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 85%, 7. série - 90% ()

Tomik.

Dlouho jsem uvažoval, zde se pustit do hodnocení tohoto seriálu. Uvažoval jsem nad tím hlavně z toho důvodu, že určitě nebudu schopen najít ty správná slova, jakými bych charakterizoval jeho dokonalost. Ale jelikož nastal čas mého třicátého komentáře, chtěl bych ohodnotit něco, co za to opravdu stojí - budu mluvit stručně, ale jasně. Ještě nikdy v životě se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho „přelouskal“ téměř v kuse, s maximálním zaujetím a vášní, jakou si ani nedovedete představit. Ano, je to tak. Velice mě zaujal děj, postavy, prostředí, myšlenky, citace, hudba, prostě vše. Velmi oceňuji, že se jedná o takový ten „lidský“ seriál, rozuměj seriál, který se zabývá pocity obyčejných lidí v jejich každodenním životě. V žádném případě se zde nedočkáte žádných šroubovitých dialogů, přesně naučených scének a do puntíku sehraných scénářů. Místy jsem měl pocit (a řekl bych, že se nemýlím), že šlo o částečnou improvizaci a to mi jen více a více potvrzovalo, na jak kvalitní kousek jsem to narazil a jaká čest se mi dostala tím, že jej mohu sledovat. Od maximálního hodnocení (=100%) mě dělí jen jedna věc. A to fakt, že po odchodu Lucase a Peyton už mi tam něco chybělo, ta jiskra, šťáva, nevím, jak to charakterizovat. Nic to ale nemění na tom, že se jedná o nadčasový snímek, kterému se ještě jednou určitě dostane větší pozornosti, než je tomu dnes. Mohu říct, že každá série měla něco do sebe (ať už krásná sonda do života středoškoláků, tak později maturantů i jejich dalšího života), ani na chvíli jsem se nenudil. A i když jsem si po několika hodinovém sledování párkrát říkal takové to „Ok, pro dnešek dost, budu pokračovat zase zítra“, nešlo to. Ke konci každého dílu Vás scénáristé navnadí do takové míry, že nejste schopni se odtrhnout a „ještě jeden díl“ (:D) si prostě musíte dát. Ne vážně, tohle za Váš čas určitě stojí. OTH mi dal do života víc, než kterýkoliv jiný seriál. Právě s jeho pomocí jsem si uvědomil a srovnal v hlavě určité věci, určitým způsobem vnitřně dospěl a uvědomil si, co od života chci a kam směřuji. A o tom, kolik mi toho dal, co se do angličtiny týče, snad zase někdy příště. Takže pánové scénáristé, díky za tento úžasný skvost v dnešní záplavě prostoduchých seriálů, které našemu milovanému OTH nesahají ani po nehet na malíčku. Všechny klobouky dolů, já se Vám hluboce a upřímně klaním. 99% ()

Barvoj

Musím říct, že od prvního dílu mě tenhle seriál uchvátil a první sérii jsem zkoukl v podstatě bez přestávky. Postavy byly velice zajímavé a jejich životy zrovna tak. Bavilo mě zjišťovat, jakou povahu postavy mají a sledovat jejich vývoj. Druhá sezóna začala přesně tak jako první přestala a stále to byla neuvěřitelná zábava. Tyto série hodnotím 100%. Ve třetí a čtvrté dochází z mého pohledu k určitému zvratu.Nejsem si jistý, jestli se opravdu snížila kvalita seriálu a nebo je to pouze moje subjektivní záležitost, ale postupně jsem si začínal uvědomovat, že už mě OTH nebaví tak jako dřív. Kladnými body hodnotím epizody s Jimmym Edwardsem a psycho-Derekem. Třetí série 90%, čtvrtá 75%. V páté sérii došlo k posunutí děje o 4 roky dopředu, což mi celkem vadí. Postavy jsou výrazně jiné, mají jiné cíle, jiná přání, jsou na tom jinak finančně, s prací.. Především ze začátku série pak díly obsahují jakési flash-backy do různých situací z těch čtyř let i z předchozích čtyř sérií. Ale co.. Brooke je furt tady, ten malej prcek je taky vtipnej a Skills je sympaťák.. 70%. ()

Pajkenzi

Tenhle seriál mě ze začátku moc nenavnadil, ale něco mě pořád přemlouvalo, že po několika dílech si to oblíbím. A taky se stalo. Seriál měl svoje kouzlo. Skvěle vybrané herce perfektní městečko Three Hill, kde se to vše odehrávalo, skvělá hudba, nádherná a nepřehnaná romantika, drama které mě drželo v napětí, smutek, který mi nahnal slzy,zábava která mě pobavila a rozesmála a celkově příběh, který díl co díl na sebe navazoval a člověk nikdy nevěděl co bude nebo co se stane. Některé díly končili smutkem, některé neuzavřenými problémy některé zase ztrátou, některé láskou, některé s bolestí, některé zase štastně. Každá serie měla něco co mě nutilo se díval dál. V každé sérii se odehrávalo něco jiného něco krásného něco smutného něco dramatického a tohle mě hrozně fascinovalo a překvapilo. Nádherné Městečko Three Hill si u mě získal Top! ()

joora1

Seriál nabitý emocemi, který člověka vláčí světem středoškoláků a rozhodně mu má co dát.Někdy je to přehnané a vyhnané až do extrémů, sem tam mi vadilo, že se v seriálů objevují pořád stejně řešené konverzace typu:za někým přijdu, něco mu řeknu, totálně ho dostanu a hned odejdu.Na druhou stranu působí opravdově vykreslené teenegerovského života a s tím i řešení spousty životních problémů nejen v lásce, zmatenost a z toho vyplývající špatné úsudky.Navíc jako hlavní postavy jsou zde i dospěláci, kteří mají svých problémů taky dost a dost.Když člověk pronikne do světa v Tree Hill, rozhodně mu seriál něco přinese , ale musí chtít, jinak se to bude pak zdát jako ztráta času.A já se přiznám, že jsem do tohoto světa pronikl. ()

beyli

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli se na OTH podívám, nakonec jsem se rozhodla dobře, protože přijít o takový úžasný seriál bych opravdu nechtěla. One Tree Hill je seriál, který vás chytne a už nepustí, je úžasní sledovat životy lidí, kteří mají své starosti i radosti, vidět, jak se rozvíjejí jejich vztahy, jak dospívají. Zpočátku to byl seriál o středoškolácích, kteří se skoro vůbec neznali, ale postupem času se z nich stali nerozluční přátelé na život a na smrt. Prožívali spolu lásku, ztrátu, úspěchy i zklamání. Seriál je výjimečný i díky postavám, epická láska Haley a Nathana, která nás provázela celým seriálem byla naprosto dokonalá. Všechno co spolu tito dva prožili a vždy zůstali spolu,nikdy je nic nerozdělilo, to je něco co se jen tak nevidí, myslím si, že každý by chtěl jednou poznat lásku, kterou měli Haley a Nathan. V OTH, jak to tak většinou bývá nechyběl ani milostný trojůhelník. Peyton/Lucas/Brooke. Dvě nejlepší kamarádky a kluk, kterého obě milují. Podle mě se k Lucasovi hodila víc Brooke. Ale zas Lucasovi a Peyton bylo předurčeno být spolu, byl to prostě osud. Byla škoda, že seriál opustili, ale zas jejich příběh zakončil naprosto úžasně 6. sérii. Jejich místo v seriálu hned zaplnili Quinn a Clay, kteří si také prožili svoje.... Nakonec i Brooke, která neměla nikdy moc štěstí v lásce našla svého prince. Julian byl pro ni jako stvořený, i když se to z počátku nezdálo. Samozřejmě měli své problémy, ale u něj bylo vidět, jak ji miluje. Brooke si po těch všech neúspěšných vztazích (Lucas, Felix, Owen) někoho takového zasloužila. OTH bych doporučila všem, protože takový jedinečný příběh se jen těžko hledá, určitě nebudete litovat. Prostě Always & forever ! ()

Lewisek

Celkem viděno 7/9 sérií. První 4 teen-drama série jsou velmi odlišné oproti následujícím, kde se dost mění i žánr. ()

jasiska

Tento seriál mi odporúčala kamarátka. Vraj je to niečo medzi Dawson's Creek a O.C. Áno, ale len čo sa žánru týka. Už po pár epizódach mi bolo jasné, že vo všetkom ostatnom ich OTH ďaleko predstíha. Nielen skvelou hudbou (okrem troch soundtrackov je skvelá aj skoro každá pesnička v dieloch), netradičným ale výborným remeselne zvládnutým spracovaním, povedzme si, dosť tradičných tém, a príjemnou atmosférou s prekvapivo hojným výskytom dosť dobrých fórkov. Okrem toho, že OTH je vo všetkých smeroch nadpriemer, má dve obrovské výhody oproti všetkým ostatným žánrovým súrodencom: hrá sa tu môj obľúbený šport basketbal a je obsadený skvelými a nesmierne sympatickými hercami (v prvej sérii som sa nevedela rozhodnúť, či je zlatší Lucas alebo Nathan, po štrvtej sérii som beznádejne platonicky zamilovaná do Nathana:-) ___ V súčasnosti beží už 8. séria, a preto by som rada upravila môj komentár - predchodzie vety patrili prvým 4 sériám. V piatej sérii sa tvorcovia dopustili veľmi riskantného, ale za to zaujímavého kroku a posunuli dej aj všetky postavy o 4 roky. V piatej a asi aj šiestej sérii im to ešte ako tak vychádzalo (i keď už to bol trochu iný seriál), ale siedma séria ma už fakt neberie. 1. diel 8. série vyzeral sľubne, ale po treťom musím uznať, že je to otrasný sobfest. S odchodom Lucasa a Peyton zomrel seriál. 1.-4. séria: 5*; 5.,6. séria: 4*; 7.,8. séria: 3* - a aj to len vďaka mojej citovej naviazanosti na zvyšných hrdinov. ()

Randyz

Jeden z nejlepších seriálů, které znám a ve své seriálové kategorii si myslím, že jednoznačně vede. Za tu poměrně dlouhou dobu, co jsem tento seriál sledoval se na něj nabalila spousta vzpomínek a emocí z mého reálného života. Při vzpomínce na něj si, krom jiného, vzpomenu určitě i na svůj "pohodový" život na kolejích a předhánění se se svými skvělými kámoši, kdo dřív dokouká danou sérii a na to jak mě jeden z nich neustále štval tím, že mi děj dopředu vyzrazoval :-) Na seriálu bylo skvělé sledovat to, jak se postavy v něm vyvíjí od jejich pubertálních let až po jejich rodinný život a zároveň snad neexistoval moment, kdy bych se mohl začít nějak víc nudit. Seriál neustále překvapoval. Obzvlášť v momentech, kdy to člověk nejmíň čekal. Snad jen poslední 9. série mi přišla kapku moc černo-bílá a vzpomínková, ale to se dá pochopit a seriál si určitě závěrečné poohlédnutí za minulostí jeho hrdinů určitě zasloužil a člověk si u toho sám docela pěkně zavzpomínal, co během té doby, co seriál sledoval, všechno prožil. ()

valasek.m

Seriál, který mi změnil pohled na život a řekl mi „Všechno bude zase v pořádku.“ Tato věta by nás měla provázet celým životem..."Na světě je jen jeden Tree Hill a je to tvůj domov!" Musím říci, že lepší seriál na světě není a asi ani nebude, protože tento seriál, se ve mě drží, ještě dva roky po jeho dokoukání. Ta neuvěřitelná hudba, která nás provází celým seriálem, ten famózní scénář na celých devět sezon... To je prostě něco, co je neopakovatelné... Sledovat, jak dospíváte a jak pěkně to může jednoho dne dopadnout, ale taky, jak nemusí. Tento seriál taky v nás vyvolá strašně moc pocitů, budete se smát a budete taky mnohokrát brečet. Prostě jej všem doporučuji, protože takový seriál vznikne jednou za život. Ještě musím něco napsat k poslednímu dílu, já jsem brečel jako malé děcko, protože všechny ty vzpomínky a nejvíc mě dostalo jak všichni společně zpívali naši známou píseň I don´t wonna be.... Tahle píseň nás provázela celým seriálem a je naprosto skvělá a výjimečná. ()

Kuzzie

Obsahuje spoilery.Chtěla jsem víc Tristana z Gilmorek ,a tak jsem našla tohle. Příběh puberťáků ze střední školy, pojat vážněji než v jiných seriálech. Prvních 6 sérií je skvělých. Hlavně 5. mě překvapila tím, že dokázala v jiném prostředí navázat podobnou kvalitou. Bohužel odchod ústřední dvojice další díly hodně poznamenal a po pár dílech 8. řady, jsem dívání vzdala ,a i když už je to pár let, co mám v plánu to dokoukat, ještě se tak nestalo. Ale to přijde. Čím mě OTH zaujal? I veskrze kladné a morální postavy dokázaly být zajímavé. Začala jsem poslouchat skupinu Honorary title, a celou řadu dalších výborných skladeb od méně známých skupin( a titulní písnička je fakt bezva). Mám ráda basketbal, takže.., taky bych chtěla, aby se spory v reálném životě vyřešily tak, že někdo skončí v nemocnici, za chvilku se sice úplně vyléčí, ale všichni okolo si uvědomili, že se hádají o blbostech a usmířili se. Taky aby všichni byli totální psychopati(chůva i Katie jsou psycho i v Pretty little liars, kde hrajou-asi mají problém i ve skutečnosti) a já se jich mohla zbavovat a připadat si, že dělám svět míň nebezpečnějším. A chci se vtělit do Lucase a zamilovávat se lusknutím prstů a vypadat jako on a umět hrát ten basket a ..mohli by prosím všichni zloduši být jako Dan? Prosím, prosím! ()

Sagara

Výborný seriál, ktorému ostatné v danom žánri nesiahajú ani po členky. Veľa dobrého humoru je len chutnou čerešničkou na výbornej torte plnej kvalitnej drámy. Mnoho epizód je spracovaných priam až s umeleckým cítením. Prvá a druhá séria sú veľmi dobrý rozbeh, ale mám pocit, že seriál to naplno rozbalí až v tretej a štvrtej sérii. Páči sa mi ako sa miestami pohráva s klišé. Keď v nejakej scéne všetko smeruje k nejakému nevyhnutnému klišé a začneme iba očami obracať, pretože vieme čo sa teraz stane, no napriektomu sme v napätí, pretože nechceme aby sa to stalo a... bác stane sa niečo úplne iné a my si vydýchneme a prekvapene sa usmejeme nad tým ako sme si mysleli, že sme s tvorcami vybabrali, kdežto oni vybabrali s nami. One Tree Hill sa stal mojim najobľúbenejším seriálom s výbornou hudbou, postavami a hercami. Teraz (január2008) vstúpil seriál do 5 série, kde sa tvorcovia podujali k odvážnemu kroku a zasadili dej o štyri a pol roka neskôr, keď už majú postavy po univerzite a začínajú viesť pracovný život. ()

Oňďo

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 100% l l 4. séria » 100% l l 5. séria » 100% l l 6. séria » 95% l l 7. séria » 100% l l 8. séria » 90% l l 9. séria » 80% l ()

lucyeee

celkem mile mě tenhle seriál překvapil :) no tak první série je za takových 70% a teď mám za sebou už i druhou sérii a ta vydá na celých 100%!,4 také na 100% !!! ()

Kvítek

One Tree Hill se na první pohled tváří jako další prvoplánová záležitost vyrobená pro středoškolsky povinné teenagery. Netrvá ale dlouho ztotožnit se s výrokem, že je vážně jenom jeden Tree Hill. Mě přikoval na dlouhé hodiny k monitoru počítače a v postteenagerovském věku rozšířil moji seriálovou vášeň do nepoznaných rozměrů. I když se ochomítáme okolo dobře provařených témat (nejen) středoškolské lásky, přátelství na život a na smrt, trpkých životních chvil, životních snů a jejich pádů, šmakuje ta tolikrát ochutnaná směsice nějak jinak. Těžko říct, která tajná ingredience to má na triku, ale prostě je to tam!!! One Tree Hill se dotýká „obyčejných“ témat neobyčejným způsobem, a proto ho musím vyzdvihnout do seriálových výšin. Celou parádu podtrhuje skvostný soundtrack nabitý nevšedními a více než příjemnými songy, které potvrzují, že ART MATTERS !!! Libozvučnost ódy na One Tree Hill kalí pátá a šestá serie, které lze s přivřením obou očí považovat za chudé příbuzné špičkových předchozích čtyř řad. To, co dělalo tenhle seriál výjimečným, v Two Tree Hillu nenajdeme a zašlou slávu neopráší ani pár epizod ve starém dobrém duchu a už vůbec ne nechutně vyslazené finále. I přesto pro mě One Tree Hill nikdy nebude jenom seriálem. Byl pro mě záchranným lanem, když mi bylo na nic. Byl pro mě maximálně příjemnou kratochvílí, když mi bylo hej. One Tree Hill pro mě vždycky a napořád bude FRIEND WITH BENEFIT. Always & forever ()