One Tree Hill

Drama / Sportovní
USA, (2003–2012), 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods (více)

Série(9) / Epizody(188)

Seriál o partě středoškoláků, kteří jsou si zpočátku dost vzdálení. Ve středu dění jsou bratři Scottové - Lucas a Nathan, mající společného otce a životní lásku - basketbal. Na střední škole se setkávají nejdříve jako rivalové nejen co se týče pozice v týmu Tree Hill Ravens, ale i v lásce. Od toho se odvíjí zdánlivě vedlejší linie příběhu, ale nenechte se klamat, v One Tree Hill vše souvisí se vším. (ČSFD)

H4N1CK4

Seriál, který vyplnil několik mých posledních týdnů, dnů a hodin... a nelituju ani jedné minuty. Seriál, s jehož hrdiny jsem toho "prožila" tolik, že mám pocit, jako bych je znala odjakživa. A v neposlední řadě seriál, díky kterému jsem si zamilovala basketbal jakožto skvělou podívanou plnou vysokých a svalnatých chlapů ;)) Škoda jen že s koncem 4. série šel celý One Tree Hill pomalu, ale jistě do kopru, a to co následovalo potom, už je víceméně neředěná nuda. / "Believe that dreams come true every day, because they do." ()

Azuko

Město Tree Hill se stalo mým domovem na hezkých pár týdnů, protože jsem se nebyla od něj schopná vůbec odtrhnout. Úvodní znělka I Don't Want To Be si mě hned získala. Hudba na jedničku. ()

REBARB0RKA

Malý velký vztahový seriál, který se od podobných výtvorů pro náctileté liší tím, že za ním stojí tým, který ví, jak se dělá drama. Když si odmyslím jaksi povinné tradiční zápletky (on chce ji, ona jeho ne, přebírání kluků/holek), zůstane souboj člověka s nástrahami života. Jakou cenu má popularita? Kam až zajde nenávist k bratrovi? Co stojí splnění snů? Z těchto témat umí tvůrci vytěžit drama jako blázen, ale taky ukazují, že i ode dna se člověk dokáže odrazit. A právě hloubka seriálu a životní pravdy povyšují OTH vysoko nad průměr. Bohužel od páté série zabředává OTH do bažin konverzačního polodramatu, hlavně proto, že mu chybí pořádná záporná postava. Naštěstí se nevytratily vtip a úderné hlášky a díly napsané duchovním otcem Markem Schwahnem jsou pořád nadprůměrné. Cukrkandlovou sedmou sérii a pro diabetiky smrtící poslední díl této série zachraňuje posledních pět minut epizody. Podle první ukázky na devátou závěrečnou sérii to vypadá, že mě OTH bude opět emocionálně masakrovat. Těším se. Po shlédnutí 9. série: Emocionální masakr se vrátil a ani moje oko nezůstalo při finální epizodě a bonusové části suché. ()

Nikkilee

*SERIÁL STVOŘENÝ PRO TY, CO HLEDAJÍ VÍC, NEŽ JEN POUHÝ SERIÁL..* Postavy jsou napsané tak reálně a přirozeně, že každý se v někom z pěti hlavních hrdinů zajisté najde. Fiktivní městečko Tree Hill (Wilmington), Severní Karolína a s ním příběhy Lucase, Nathana, Peyton, Haley a Brooke vás vtáhnou tak nenuceně do děje, že máte pocit, jako byste tam žili s nimi. Díky tomuhle seriálu změníte pohled na svět, uvědomíte si, co je pro vás v životě důležité, kam míříte a kým chcete být. Miluju aplikaci klasických citátů na běžné situace v životě teenagera. Soundtrack pecka! Troufám si říct, že neexistuje seriál s kvalitnějším výběrem hudby! Zajímavost: Většina epizod nese název nějaké písničky. OTH se nebojí dotknout dosti ožehavých témat jako je např. 16. díl třetí série, která zachycuje Američany tolik obávané střílení ve školách a věřte mi , že „does this darkness have a name?“ Vám bude znít v uších ještě hodně dlouho potom. Mark Schwan je génius a tvořil to srdcem! Řada 1-4 je high school drama at its best a pětka - se svým časovým skokem je jedna z mých nejoblíbenějších! Na konci šesté řady každý dostane své „happily ever after“ a dle mě to bylo ideálním bodem pro zakončení famózního seriálu, který nemá ve svém žánru obdoby. Nicméně známe Američany a prostě dokud to vydělává, bude se točit dál (což je celkem škoda a ačkoliv OTH miluju, musím objektivně uznat, že to výrazně ubralo na kvalitě), tudíž stanice CW navazuje sedmou, osmou a devátou řadou. Škoda, sedmička i osmička jsou víceméně zbytečné, devítka o něco lepší, ale není to již ono. Po odchodu ústředního páru Lucase a Peyton se ztratilo jisté kouzlo a nové postavy ho nedokázaly zaplnit, snad ani nemohly - na jejich obranu ...(TEAM LEYTON FTW!) Měla jsem to štěstí a do Wilmingtonu se podívala a zúčastnila se OTH convention a musím říct, že to opravdu byl splněný sen! Na závěr bych použila citát Nathana a Haley, který symbolizuje jejich vzájemnou lásku a zároveň moji lásku k tomuto seriálu. Takže DÍKY Chad, Hilarie, Sophia, James, Bethany, Mark a další za všechno, co to přineslo do mého života a říkám „ALWAYS AND FOREVER….“ PS: Slibuji, že se nevdám dřív, dokud nenajdu někoho „…Who I want next to me when my dreams come true…“ ()

bagetka007

Rozhodně to není seriál, na který bych se obvykle dívala, ale momentálně je pauza několika mých oblíbených seriálů, tak jsem zkusila One Tree Hill. Několik prvních dílů mi přišlo překvapivě nejslabších, ale neuvěřitelně mě to do sebe vtáhlo. První čtyři řady jsem zhlédla za 6 dní, tedy s tím, že jsem sem tam přeskakovala dopředu. Užívám si jej víc, než eg. 90210 či Gossip Girl, které jsou na můj vkus příliš "hollywood style, upper class, posh atd." Právě jsem zhlédla první díl páté série, který se odehrává o čtyři roky později, ale je tak depresivní, že si od One Tree Hill prostě musím dát pauzu a pouštím si svůj antidepresivní mix, jelikož je ho třeba. Btw. pobrukování úvodního songu se asi jen tak nezbavím. :) O 14 později - tak jsem dala One Tree Hill, resp. páté sérii druhou šanci. Depresivní nálada mě brzy opustila, ale po zhlédnutí páté a šesté série se mi původně chtělo konstatovat, že jsou doopravdy slabší než série 1-4, ale ony jsou prostě jiné. Děti dospěly. Na začátku první série jsem nemohla snést Brooke a Nathana, nyní jsem ukápla slzu právě jen kvůli Nathanovi. Nathan už prostě není ten floutek a stal se z něj strašný sympaťák (jak já mu přála, aby to dotáhl do NBA). Hayley mně vždy přišla docela otravná (nj, klasická paní učitelka), ale člověk jim tu lásku přál. Každopádně musím uznat, že pro mě hlavním motorem a důvodem sledovat tento seriál, byl v těchto řadách malý Jamie (vtipný, chytrý, chápavý - no, prostě zlatý) (+ jeho scénky se Skillsem viz vodítko na svatbě byly jedinečné). Po šesti řadách stále váhám mezi 3 a 4 *.... ()

koniklecka

V současné době můj seriál number one. Zezačátku mě tolik nenadchnul, ale nyní je plnohodnotnou součástí mého života hlavně o víkendech :) Po odchodu všech ze střední školy cítím jistou melancholii a první série mi dost chybí. Nicméně není to tak i v reálném životě? Btw: Haley to čím dál víc sluší, kdo by to byl od první série čekal, že ta divná holka s ještě divnější čepičkou, bude jedna z nejzajímavějších postav. Už se těším na víkend, až si dám další nálož :) ()

murthags

Musím říct, že po shlédnutí 4 série jsem propadl do světa One Tree Hill, prostě výborný drama se skvělým hudebním vkusem, skoro jsem slzel v oči když hráli mé oblíbené písničky, od přeslazenýho Keana, Kashmir od Zeppelin, Coldplay a ukončení série vždycky s Snow Patrol...Hodnocení: 1.řada 95%, 2. řada 98%, 3. řada 96%, 4. řada 100% // Dále 5. řada 75%, 6. řada 78. Abych řekl, tak už nevím co by OTH mi mohl nabídnout dále v 7, 8 a 9 řady. Končím. Můj pětihvězdičkový hodnocení patří první čtyři řady, ty další považuji jako omyl, že jsem na to vůbec díval. ()

grosek

Takhle... co se dá čekat od teen seriálu... hlavně když ho sledujete jako NEteen divák. :D ALE One Tree Hill je pro mě po shlédnutí všech devíti řad příjemným překvapením. Tak velkým překvapením, že si zaslouží těch 5*. Jasně, má samozřejmě slabé momenty. Situace, kdy je děj už trochu přitažený za vlasy, a kdy se vám při sledování divně zkroutí obličej ve znamení, že to už tvůrci maličko přepískli (protože témat, kolem kterých se točí zápletky je v seriálu neskutečně mnoho, až je prostě neuvěřitelné, že to všechno seriálové hrdiny potká i za těch 9 let). Znovu...ALE, ten seriál má snad více světlých momentů. Dialogy bývají zřídkakdy tupé či plytké. Charaktery postav jsou propracované, nejsou na jedno brdo..a pokud se tam někdo takový jednodušší vyskytuje, dlouho se tam neohřeje. Vývoj postav je solidní. Ani mi nakonec nevadilo odpojení dvou stěžejních postav po 6.sérii, pro mě to byla uzavřená kapitola, takže proč ne? Neuvěřitelný, až snový progres Nathana, kterého na začátku nemáte příliš v lásce, ale to se časem úplně změní...na konci je to asi nejvíce uvedomělá a pokorná postava. Brooke to hodně svým jedinečným hlasem a charakterem zachraňuje (hlavně v posledních řadách), ale přiznávám, že mi byla v některých dílech celého seriálu taky protivná. Ta ostatně nakonec taky zažila velký vývoj a takové to nalezení svého pravého místa. Nakonec z ní byla celkem oblíbená postava. Celé je to dokreslováno skvělou hudbou (uznávám, některá hudební vystoupení - hlavně Haley - byla na mě už moc). Ale jinak super. Moc oceňuju obrovské zapojení dětských herců...protože většinou to bývá tak, že když se v seriálu narodí někomu dítě, divák to mnohdy ani nepozná a zdá se, jakoby tam ani dítě nepřibylo.  Každopádně... každý má ty svoje nostalgické seriály z teen věku, které si rád čas od času pustí. Já v tomto věku viděla jen 2 řady Tree Hillu a nějak mě to nebralo, ale to bylo asi tím, že dostupnost seriálu byla tehdy dost špatná. Spíše přicházím s doporučením pro ty, co si právě takto někdy pustí něco z nostalgie (třeba i jako kulisu k běžným domácím činnostem) - zkuste místo Gilmorek, Dawsonova světa, Evervoodu, Upířích deníků a kdečeho podobného z náctiletého světa One Tree Hill. Nemá se totiž zač stydět. Pokud bych měla hodnotit pouze na seriálové bázi, i tak dám 4*, protože má s těmi devíti (vůbec ne špatnými) řadami mezi seriály své místo. Pokud ale hodnotím na bázi teen seriál, dávam s čistým svědomím 5* a musím říct, že kdyby tohle sledovalo moje náctileté dítě, rozhodně bych si kvůli tomu nervala vlasy, právě naopak. Někomu nemusí být pochuti sportovní podtext, což chápu. Ale já taky nejsem žáden sporťák a stejně se mi to líbilo. Takže, zkuste...:) ()

kubal18

První čtyři série byly snad to nejlepší co se kdy v seriálové tvorbě tohoto typu natočilo. To opravdu nemělo žádnou chybu. ()

Angelos

Jeden z nejpovedenějších seriálů co jsem kdy viděl. Perfektní vývoj postav, dějové zvraty, soundtrack, prostě nádhera :) ()

Kejdyna

Miluju seriály a miluju hudbu. Seriál One Tree Hill je nádherným příkladem toho, že když se ti dva spojí dohromady, stojí to opravdu zato. Ne tak úplně typický seriál pro teenagery o basketballu s úžasným sountrackem, kde každá písnička má význam, z něhož čiší emoce a nic se neděje bez významu. Přestože se část děje točí okolo toho, jak si kluk nedokáže vybrat ze dvou holek, neprotáčíte panenky, ale prožíváte jeho milostné patálie s ním. Postavy mají hloubku, nemůžete si je nezamilovat a nesoucítit s nimi, a když se na začátku dílu místo kultovní znělky objeví bílé logo na černém pozadí, poskočí vám srdce- jde o speciální díl. První čtyři série jsou téměř bez výtek, máte pocit, že se pořád něco děje a sotva se vzpamatujete z jednoho zvratu, přijde další. Od páté série drama bohužel upadá, některé oblíbené postavy mizí a zdá se, že seriál poněkud „vyměknul“, hudba a basketbal má ale stále obrovskou roli a sem tam se objeví díl, který připomene staré série. S napětím očekávám návrat mých oblíbenců Brooke, Nathana a Claye v 9. (poslední) sérii, protože upoutávka mi našeptává, že něco ze starého dobrého Tree Hillu se vrátí. ()

LeneaV

Strávila jsem s lidma z Tree Hillu tolik času, že mi i budou chybět. I když se v seriálu vyskytuje zbytečně moc krásných a úspěšných postav, zvykla jsem si na ně. Přestávky, které jsem si dopřála mezi sériemi byly vhodné, jinak bych asi byla přetrihillovaná. Poslední tři díly bych prostě vypustila.. Možná celou poslední sérii. ()

Dendulkaa_

Jasně, jeden z dalších seriálů o teenagerech, ale stačí se koukat dýl a a za chvíli vás to dostane a "prožíváte" jejich životy snima. Pro me srdeční záležitost. + soundtrack, jeden z nejlepších. So make your wish. Do you have it ? Good. Now believe in it. ALWAYS AND FOREVER ()

Domca94

Docela se divím tomu, že seriál nebyl vůbec vysílán v České republice, a přitom měl celkem devět řad :D. Já mám teen seriály docela ráda, navíc v tomto mne neskutečně zaujalo herecké obsazení. Většinu herců znám z jejich současných projektů a tak sem si OTH zkoukla zpětně, ale stejně se mi to líbilo. Je to klasika teen - řeší se tu vztahy, mrchy na škole, je tu ten podivín a podivínka, na kterých seriál de facto stojí. Je tu klasická proměna mrchy v dobrou osobu. Prostě všechno, co má správný teen seriál mít. Navíc hudební složka seriálu je prostě špička. ()

Radim1.

1.-6. série = 5*, 7. série = 4*, 8. série = těžko hodnotit, musím se nutit, abych se díval. Po odchodu dvou hlavních postav seriál ztrácí šmrnc, také tom nepřidal fakt, že se vytratil děj ze střední školy a tím pádem i basketbal, který ještě drželi na živu do 7. série, ale teď je fuč. Seriál je super, je obdivuhodné, jak dlouho si držel vysokou kvalitu, bohužel to co mě na něm bavilo bylo nahrazeno jinými postavami a dějem. Ale i tak zůstávám na hodnocení 5* (90%). ()

wege

Ta celá pandemie má vedlejší účinky, podíváte se na seriál, na který byste neměli normálně čas a asi ani chuť. Je to jenom dobře, protože jsem byl neskutečně překvapený, jak dobré to bylo, když to vlastně bylo pro puberťáky. Nejlepší podobný seriál ever. Musím ale říct, že je na tom nejlepší bez jakýchkoliv pochybností hlas Sophie Bush, neskutečný sexy křapák. Jak jsem se díval na ostatní komentáře zde, nejsem první, kdo si to myslí o). Původně jsem si myslel, že to měli ukončit po 4. sérii, pak jsem změnil názor a měli to ukončit po 6. sérii, pátá a šestá série byly ze všech nejlepší. Pak se stalo něco, co se nikdy stát nemělo, od sedmé série dále to bylo peklo, fakt peklo. Krásný příklad toho, jak pokazit skvělý seriál jen tím, že neumím skončit. Beru to tak, že to byl úplně jiný seriál, jinak bych nemohl dát těch pět hvězd. Prostě se bez Lucase a Payton se jen ukázalo, že ten seriál byl postavený pouze na nich. Najednou byly ostatní postavy naprosto nezajímavé a plytké, a to včetně většiny těch nových. Ten seriál byl bez ohledu na všechno kolem prostě, jen o něm a o ní, celou dobu, ať se dělo cokoliv a komukoliv. Kdo by řekl, že mě vezme tak hodně za srdce vztah zadumaného basketbalisty intelektuála a nejsmutnější roztleskávačky na světě. Asi jsem starý romantik. Jejich příběh se krásně rozvíjel, zamilovali se do sebe, starali se o sebe, měli se pořád rádi, pomáhali si a stejně si pořád ubližovali, a to i přesto, že z každého jejich setkání bylo jasné, jak to mezi sebou mají. Nádherně bylo napsané a sehrané jejich sbližování, ať v první sérii, tak v té 4, i v té páté. V té páté sérii a druhá půlka šesté to hodně bolelo, hodně to bolelo i mě, když jsem se na to díval, bylo to fakt dřeň. Objektivně se přiznám, že mi často tekly slzy. Peyton nebylo těžké si zamilovat, poslouchala tu správnou muziku, kreslila komiksy, měla super trika, super retro auto, neskutečné vlasy. Trochu se začínám děsit, dcera je začíná mít podobně kudrnaté a nepoddajné. Z těch prvních 4 sérií byla nejdivnější ta druhá, nehrál se basket a byla v tom pro mě ta strašně divná linka s hudební kariérou Haley. Kdykoliv se hrál basket bylo to takové lepší, i když ten basket byl strašně špatně udělaný, neskutečně patetické proslovy v kabině, herně to bylo špatně a tak. Co do vizuální stránky tvoří naprostou výjimku to finále v půlce čtvrté série, vypadalo to jako basket, jako basket v televizi, podle mě na tom díle fakt nešetřili. Navíc z toho a následujícího dílu stříkaly emoce plnými doušky, a to nemyslím jen ten konec. Spousta skvělých malých scén, např. když jedou holky v autě, když dvakrát Peyton říká své nejlepší kámošce, že ji Lucas nechce, jak Haley říká, že to bude kluk. Ta nejlepší je, když po zápase Lucas říká Haley, hele znáš mou přítelkyni Peyton. Neskutečně minimalistická scéna, která úplně vše o vztahu dvou nejlepších kamarádů (Lucas, Haley) a také té dvojice (Lucas, Peyton) říká úplně vše, a to přesto, že to trvá snad pouhých deset sekund. Musím scénáristy pochválit, jak skvěle dokázali v páté sérii navázat po těch 4 letech, dobře zvládnuté pohledy do minulosti. Divné se mi to zdálo jen to s těmi knihami, teda zejména s tou první, to jako vážně nikomu nevadilo, že psal o jejich životě, a ještě je nazýval pravými jmény? Pátá série je jednoznačně nejvíce emočně silná, hodně moc, u všech. Pokračovalo to v podobném duchu až do konce šesté série. Sice se asi nevědělo, že Lucas a Peyton ze seriálu odejdou, ale i tak se stihli trošku připravit, že tomu tak bude. Jejich odchod je ovšem slabina, prostě z pohledu toho, co se dělo předtím, to mělo být epické, se slzami na všech stranách. Ale chápu nechtěli pokračovat, nešlo to udělat. Dokonale byla vykreslená Brooke a hlavně její postupné zrání. Bylo to daleko více uvěřitelné než postupný vývoj v případě Nathana. Postupně se z ní stal člověk, kterého fakt chcete mít ve svém životě. Úplně mimo veškeré limity byla postava Dana Scotta, záporák, jaký se vidí málokdy. Škoda je těch někdy zbytečných vedlejších dějových linek, Skills se povedl, Sam a Alex taky, Mia méně, Millie a Mouth fakt ne a takových tam bylo více. Od sedmé série vás udržoval v pozornosti jen Cley a Quinn. Mimochodem Shantel VanSantel jednoznačně nejkrásnější herečka za celou historii seriálu. Jediné, za co jde vedle nich pochválit, je jak se uzavřel vztah otce a syna Scottových. Pak ta závěrečná scéna s písní v klubu s prostřihy do pohodového rodinného života, moc pěkné. Škoda, že to byly snad jediné 4 použitelné minuty za celé poslední 3 série. Ale stejně tam pořád ale chyběli ti dva, tedy tři i s dcerou. Bylo to málo, neměli to vůbec točit. () (méně) (více)