One Tree Hill

Drama / Sportovní
USA, (2003–2012), 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods (více)

Série(9) / Epizody(188)

Seriál o partě středoškoláků, kteří jsou si zpočátku dost vzdálení. Ve středu dění jsou bratři Scottové - Lucas a Nathan, mající společného otce a životní lásku - basketbal. Na střední škole se setkávají nejdříve jako rivalové nejen co se týče pozice v týmu Tree Hill Ravens, ale i v lásce. Od toho se odvíjí zdánlivě vedlejší linie příběhu, ale nenechte se klamat, v One Tree Hill vše souvisí se vším. (ČSFD)

lusternica

Tak a je koniec:(( 9. seria neskalamala naopak mna velmi milo prekvapila. Nemam a ani nechcem nic vytknut serialu. Drzali ma v napati od zacitaku do konca, navrat Dana Scotta bol zasah do cierneho je tazke nezamilovat sa do neho po zhliadnuti poslednej serie naopak s navratu Chrisa Kellera som moc dobry pocit nemala no seriu prijemne osviezil za co maju u mna tvorcovia serialu velkeee dakujem:)) A este jeden navrat ma dost prekvapil a to Lucasa Scotta ktory tam sice pobudol iba par minut no bolo to celkom fajn zaspominat na stare casy z OTH aj ked v jeho pripade uz ,, no nezamilujte sa " neplatilo lebo Lucas trosku oskaredel:)) Je mi luto ze to cele skoncilo ale zaverecna cast bola uzasna. Rozlucili sa zo serialom tak ako sa patri a nesklamali ani vo vybere soundtracku. Dost som sa bala ze tam nedaju pesnicku ktorou to cele zacalo ale vypoculi moje prianie a dokonca ju tam zaspieval sam Gavin DeGraw. Nemam viac co dodat uz iba bravooooooooo.....bude mi to chybat <3 ()

Lucka07

OTH je středoškolská oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí. Basketbalové prostředí jej výrazně odlišuje od ostatních podobných seriálů. Hudbu i příběh dvou bratrů považuji za povedenou věc. Co mi zde moc nesedí je Hilarie Burton, alias Peyton. Jako rockerka mi přijde umělá stejně jako její blonďaté kudrliny. Utrápený až dramatický pohled komiksové umělkyně jí prostě nebaštím. Přestože nepatřím do cílové skupiny diváků, dovoluji si hodnotit třemi hvězdičkami. ()

kwit

Refrén úvodní písně seriálu One Tree Hill mluví za všechno: "I do not wonna be anything other then me..." Ve stejném stylu je i celý seriál, uvědomuje si ostrou konkurenci v žánru teenagerovských seriálu v USA a jde tak trošku jinou cestou. Jasně, dramatické zápletky a středoškolské problémy řeší občané Tree Hillu stejně jako Dawsnova zálivu (nebo O.C. zálivu?), ale čas od času se objeví moment, který se nebojí poukázat na opravdové problémy ve společnosti mladých lidí (drogy, alkohol, násilí) a poukáže na možnost jejich řešení. Dějová část si konec konců taky zaslouží chválu, však jsem častokrát zamáčknul slzu, byť mě jiné další rádoby dramata nechávají ledově klidným. Kvalita se s postupem seriálu stále mírně zvyšuje, první dvě řady byly pouze jakýsi předvoj hlavního děje, který graduje třetí a čtvrtou řadou a v paté řadě mírně stagnuje, překvapení a zvratů zde i tak zažijete víc než dost. Také bych rád pochválil naprosto ultimátni soundtrack a herecké obsazení (hlavně Peyton stojí za to). Co dodat na závěr? GO RAVENS! ()

JAzzeURo

Zatím jsem viděl pouze první sérii a asi u toho také zůstane. Řekl bych, že je to O.C. v bledě modrém a to jsem vydržel 2 série. ()

elisak

Tak lidi, žádnej seriál jsem ještě tak nežrala jako Tree hill :).. Je to naprosto nádhernej příběh. Rozbrečí, rozesměje... Ale úplně nejvíc závidím Natovi a Haley - Always and forever!! ()

BenNat

Dobře, tak se možná jedná o obyčejný příběh pár puberťáků (a následně odrostlých puberťáků, a pak už dospěláků s děckama na krku) a o jejich starosti a radosti, ale ta hudba, která podkresluje díl za dílem, ta je prostě úžasná. A taky mě pár dílů uvedlo do šoku, protože OTH si s vámi občas pohrává a pak tne do živého v momentě, kdy to nejméně čekáte. A překvapivě považuji následné řady za lepší, takže kvalita seriálu úměrně neklesá, i když se vlastně už ocitáme jinde, všechno je jinak, basket už nehraje žádnou roli a bratři jsou zase kámoši, vůbec mi to ale nevadí. Zbývá tedy ještě poslední série, která světlo světa zahlédne příští rok. I když, kdo ví, Tree hill je přece nevyzpytatelné. ()

gejby89

Ja som veľmi veľký seriálový fanúšik, a hlavne preto som vďačná, že keď v TV dávajú každý rok tie isté blbosti a tie isté časti, tak som aj veľmi vďačná, že existujú portály na nové seriály, a stránky, kde si ich môžem stiahnuť, a rovnako aj ľudia, ktorí sa venujú prekladaniu :). A práve týmto spôsobom som narazila aj na OTH na stranke cwzone. Podľa popisu sa mi nezdal seriál veľmi dobrý, lebo nemám rada, ak je niečo popísané len vo veľmi malej skratke, ale nuda urobí s človekom hocičo, však? Tak raz som sa na sťahovanie tohto seriálu odhodlala, popri učeniu sa na skúšky počas zimného semestra, a tento seriál ma chytil hneď po prvej časti a vôbec by som to od neho nečakala. Je to seriál, ktorý pre mňa nemá takmer žiadne negatíva. Každá postava z neho má niečo do seba, nie je to len obyčajný americký seriál plný intríg, ale hlavne vychádza z reálneho života, a okrem toho tam sú aj smutné veci, a aj to sa mi na tomto seriáli páčilo. Ako som už uviedla, tak každá z postáv tohto seriálu má niečo do seba, ale pre mňa je jednoznačne najlepšia Haley a v nej sa možno aj trochu vidím, aj keď ako som čítala nižšie komentáre, tak ľuďom pripadá, ako nejaká hlupaňa, ale podľa mňa to je jedna z postáv, ktorá rieši problémy s chladnou hlavou, dokáže odpúšťať, dokázala zmeniť Nathana, ktorého som rovnako na začiatku nemala rada, pretože to bol "typický frajer", ktorý sa pretvaroval a hral na niečo, čo nie je, a Haley ho zmenila, a keď už som pri tejto dvojici, tak aj kvôli tomuto má OTH pre mňa jedno z najväčších pozitív, pretože si nepamätám seriál, v ktorom by bola dvojica, ktorá by to tiahla od prvej série až do konca a preto sa mi to páči. Neviem si predstaviť, že by to malo dopadnúť inak. A čítala som, že má byť aj 9. séria, aj keď sa teším, ale nebude to už asi ono, keď James Lafferty sa vyjadril, že sa tam objaví iba niekoľkokrát. Jednoducho OTH je pre mňa najobľúbenejší seriál, a ja by som neľutovala ani keby mal viac sérií, ako je plánované. Teším sa na 9. sériu :). ()

loopinkaaa

Asi tak stejně jako ostatní i já jsem se stala fanouškem seriálu až na podruhé. Poté, co jsem asi před rokem viděla část prvního dílu, jsem si řekla, že tento seriál už nikdy. Za rok jsem však sebrala všechnu odvahu a po několika doporučeních jsem přece jen vydržela první 3 díly. Dnes jsou 2 měsíce poté a já mám shlédnuté všechny řady. Po opravdu nevydařeném pilotním díle, se z toho nakonec vyklubal seriál, který už asi nikdy neopustí mé srdce. Není to jen seriál o bandě středoškoláků, kteří žijí večírky a basketem, ale o lidech, kteří překonávají nelehké rány osudu. Je to seriál, u kterého věříte v sílu charakteru, v lásku, přátelství a v to, že pokud člověk sní, stanou se sny skutečností. Nelze nemilovat hlavní hrdiny jako je spravedlivý a starostlivý Lucas, citlivá a talentovaná Peyton, přátelská a věčně praštěná Brook, milující Haley, která vždy věří v dobro člověka a samozřejmě šarmantní a cílevědomý Nate. Tuhle pětici si musí oblíbit každý. A tomu, že žijí v Tree Hill, městečku, kde River court je místo naděje a životní šance, se nelze divit. Je to totiž domov. Tento seriál se opravdu od nenápadného a zcela obyčejného seriálu dokázal dostat na vrchol. 3. řada je něco tak dokonale skvělého, že se mi až nechce věřit, že je to seriál. One Tree Hill je zkrátka část mé duše, která tam bude "ALWAYS and FOREVER..." ()

barapatty

Pro mě naprostá srdcovka, moc mě mrzí, že seriál bude končit, ale samozřejmě chápu, že nejde udělat 20 sérií. Neřekla bych, že poslední řady ubraly na kvalitě, ano chybí mi Lucas a především Peyton, ale nové postavy to dokážou postupně vynahradit. Ač to bude znít jako klišé, tak mě toho seriál vcelku hodně naučil, s postavami se směji, brečím...A vždy se k němu budu ráda vracet. Jeden z nejkvalitnějších seriálů pro mě. A na závěr můj oblíbený citát ze seriálu. "Happiness is a mood, not a destination." ()

Naty94

Jsou série, kdy je celý děj naprosto o ničem (6. - 8.). Avšak nějakým zázrakem se seriál v poslední 9. sérii vzpamatoval a přecejen to o něčem bylo. Přinejmenším pro skalní fanoušky. A mezi ty já patřím, ačkoliv sport nikdy nebyl má parketa (a v televizi už vůbec ne). Tím pádem je pro mě ***** naprosto jasná volba! ()

arlandria

Tento seriál vypadá na první pohled jako sladké teenage drama jako každé jiné, ale asi po prvních dvou sériích to chytne a nepustí. Odehrává se tu toho opravdu hodně, byly scény u kterých jsem se smála, bála se i brečela. Mark Schwahn má i po 9 sériích pořád dobré nápady a hudba, režie, basketbalové prostředí a výborní herci jsou jen třešničkou na dortu. ()

Ivy_9

Nevěděla jsem do čeho jdu, ale tento seriál mě prostě bavil. I zde byl menší pokles kvality během sérií, mnoho "zábavných" chvil, kdy je dějova linka snad načrtnuta kouzelníky z Bradavic... Ale i tak se OTH zapsal do mého "seriálového srdce". MImochodem, taky vám přijdou zábavné filmy/seriály z USA, kde tamní středoškoláci vypadají cca na třicet let? :-D ()