Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Maynard.

Viděno podruhý... Stejně tak jako v "Bugsy" mi tady chybí jednoznačně akce, pistole, přestřelky... Pořád se tady vlastně jen žvaní. Co je na tomhle pro mě nej, tak představa toho, co Depp dělal (tajný agent FBI, který se dostal do gangu a byl jedním z nich). Na tohle musel mít člověk asi hodně vělkou odvahu, aby každý sen riskoval život kvůli práci. Od Al Palcina sem zvyklej, že to dycky byl spíš charismatičtější herec,tady to byl takovej prcek, ze kterýho měli všichni akorát prdel. Zbytečnědlouhá stopáž, která film ještě víc zabíjí. No, víc ze mě dneska nevypadne. ()

herr_carter

Až mi místy bylo Al Pacina líto..chudák tvrdě "dře" x let a nedotáhne to prostě nikam výše, než na podržtašku střídajících se jednotlivých bosů. Zato takový Depp, vypadající na 16 let i s homoknírem, má hned přízeň prakticky celého okolí a nikdo ho nepodezřívá. A to byla asi jediná vráska na mém čele za celou stopáž, gangsterka je to skvělá akorát Deppa by v jeho naivně-přehrávající póze podle mě odhalil i slepý a blbý. A ať se se mnou nikdo nehádá o tom, že Madsen je takovýto hajzl i v reálném životě, fantastický herec pro obsazení podobných bezpáteřních rolí.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Mistickzz

Oooo...Výborná chuťovka. Nesmierne som sa tešil na spoluprácu Depp - Pacino a nesklamali ma. Výborný mafiánsky film o tom,ako tento job môže byť nevďačný. Depp bol neskutočný a film som si vychutnal plnými dúškami. 87% ()

Tjaden

Skvěle obsazená gangsterka natočená podle skutečné události. Film táhne duo Pacino - Depp, jejichž slovní přestřelky mě nejednou slušně pobavily. Neočekávejte mraky střílení a haldy mrtvol, jedná se spíše o sondu do nezávideníhodné práce agenta v přestrojení a jejího vlivu na psychiku a soukromý život daného jedince. ()

Jaccobos

Na mafiánech mě v tomto filmu zaujal způsob jejich komunikace. Je krátká, stručná. Zdálo by se, že si tím řeknou hodně - nicméně tomu tak vůbec není. Je to jeden z důvodů,proč žijí v takové nejistotě. Strach a nejistota je hlavní zbraň bose, který ovládá všechny pod sebou. Co by taky měl mít - loajalitu a věrnost ? O té se jenom mluví - všichni však ví, že něco takového neexistuje u člověka, co zabíjí, krade a vydírá jako na běžícím páse. Mafiáni už jsou dávno jenom materialisté, co jdou za svým prospěchem a čest a ideály boje proti vrchnosti (jako to bylo na Sicílii) už dávno nejsou třeba. V Donniem Brasco je to krásně vidět, jak se agent Fbi postupně mění v mafiána - zažije to, jaké je to být mafiánem a ten pocit viny za pouhých pár měsíců jej paralizuje na zbytek života. Jak se potom má změnit mafián od narození... ()

BlackTom

Pôvodne to boli ****, ale potom som si uvedomil, že si ich nezaslúži. Nie, nie je to len totálnym nevyužitím esa ako je Al Pacino premenou v obyčajného lúzra. Je to (a nerád to hovorím) Johnnym Deppom. Preboha, mám ho rád, verte mi, ale mal by ostať na známej adrese vo Fantasylande Tima Burtona alebo kormidlovať nejakú kurva veľkú loď v Karibiku. Tu sa proste nehodí. Ale na druhej strane, čo sa sem hodí je určite "starý" gangster Mike Madsen (s konečne adekvátnym priestorom), zaujímavý príbeh s filozofickou rovinou (ostať fízlom, alebo sa dať ku gangstrom?) a niektoré fajn scény. Akurát si nemôžem spomenúť ktoré a to je nakoniec najväčším mínusom celého snímku. Škoda. ()

matolas

Výborná ústredná dvojica a perfektný scenár, ktorý však miestami nudí. V rámci legendárnych gangsterských filmov určite niekde nižšie, ale stále je to veľmi kvalitná adaptácia - bohužiaľ (alebo bohuvďaka) je ziggurat omnoho vyššie. ()

iXtr3m3

Nie je to tak skvelé ako Mafiáni či Casino, ale je to stále bombové. Každá úloha sadla ako riť na šerbel počnúc Pacinom, Deppom a končiac Madsenom. Videl som aj pôvodnú verziu aj režisérsky zostrih a je to fakt že super film. Vidno síce z neho pokus o spracovanie podobné Scarfecovi, myslím líniu vzostupu a náhleho konca, ale keďže je to podľa skutočných udalostí, nie je to také prehnané a opulentné. Za mňa 90%. ()

Loki_Six

"When I introduce you, I'm gonna say, "This is a friend of mine." That means you're a connected guy. Now if I said instead, this is a friend of ours that would mean you a made guy. A Capiche?" "When they send for you, you go in alive, you come out dead, and it's your best friend that does it." ()

BlueZero

Úplne nudný snímok. Doteraz som sa divil, že prečo Krstný otec je tak vysoko hodnotený, ale teraz mi je to už jasné, všetká jeho konkurencia je hrozná. ()

cold

Al Pacino a Johnny Depp co více dodat. Snad jen to, že tento mafianský snímek je podle skutečné události a já když ho vidím, tak jsem rád že prosákla napovrch a mohl se o ní natočit takto skvělý film (o hereckých výkonech ani nemluvým - nepíšu) ()

Revolver

Skvělé mafiánské krimi. Nechci nijak znehodnocovat Newella, ale myslím, že film stojí především na hereckém výkonu pana herce Al Pacina, který se pro role mafiánů narodil. A Johnny Depp, ačkoli slabší tak se rozhodně nenechá hereckou veličinou zastínit. ()

Anaximandr

Klasická gangsterka, natočená podľa skutočnosti...Okrem výbornej dvojice Al Pacino - Depp, sa mi páčil ešte Madsen...Dávam 80%, film sa mi napríklad páčil viac ako Krstný otec... ()

showxman

Tak teď nevím kdo byl lepší, jestli Depp nebo Pacino. Opravdu bravurně se vžili do svých rolí a byli hodně přesvědčivý. Jinak film samotný je z mého pohledu poněkud netradičním nakouknutím do mafiásnké kuchyně. Zejména, co se vztahů vně a dopadů na okolní svět zainteresovaných týče. Hlavně Donnieho ke své ženě a rodině. Věřme, že se tito dva na plátně, které znamená kino, nepotkali naposled. Zajímavost závěrem - všiměte si, že ve scéně, kdy Lefty bere Donnieho z baru ven někam pod most s výhledem na řeku, vůbec hercům nejde od úst kouř, a to se přitom Lefty zmiňuje, že je -10C, a že mrzne. ()

Rssa

Klasická gangsterka s mladým adeptem (tentokrát infiltrovaný agent FBI), jeho postupem v žebříčku hierarchie, jeho starším mentorovi a nakonec pohlcením jeho soukromého života. Oba hlavní představitelé hrají dobře, ale oba dva shodně mají lepší filmy za sebou. Za skouknutí ale určitě tento film stojí. 75 % ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche