Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

fastum

Dobře a podle skutečných událostí natočená gangsterka s klasicky pro své role vybranými herci (Pacino, Madsen). Samozřejmě to není na škodu a žádný z nich doopravdy nezklame.. Jen vás provedou parádním mafiánským příběhem, ve kterém se sice moc nestřílí, ale je napínavý až běda. ()

Dallas

Trochu pomalšie sa Donnie Brasco rozbieha, ale čím beží ďalej tak tým rýchlejšie. Herecky je to výborné snáď u každého. Samozrejme, že väčšinu si pre seba ukradnú Depp s Pacinom. Newellovi chýba (ak nerátam masaker v suteréne) trochu viacej tej Scorseseovskej tvrdosti, ostrosti alebo hrubosti. To je jedno jednoducho to chýba. Ale inak som režijne aj scenárovo veľmi spokojný. Hodnotenie u mňa zdvíha hlavne posledná tretina. Zdvíha ho skoro na 5*. 80% ()

matmanX

Některé žánry by se zkrátka měly nechat mistrům, kteří s nimi dokážou opravdu pracovat. Tímhle filmem se potvrdilo, že Newell k nim rozhodně nepatří. Námět je poměrně zajímavý a v gangsterkách trochu přehlížený, ale celkový obsah silně skomírá. Ve filmu je nulové napětí, málo zajímavých situací i postav, a proto začíná brzy nudit. Bohužel film nezachrání ani Johnny Depp, ani Al Pacino, který už možná trochu senilní a na jeho výkonu je to vidět. Pokud chcete vidět "volavkovou" gangsterku, doporučuji spíše Skrytou identitu, pokud chcete jen vidět Deppa v roli mafiána, zkusil bych raději Kokain. Slabé 3*. ()

mira007

Solidní gangsterka, jejíž největší hodnota je v její autentičnosti ( nebo tak nějak si to představuji ) , ale Depp jako drsňák - tomu jsem moc nevěřil, jenže to jako excelentní záporák Madsen vyvážil mnohonásobně. ()

Renfield

Bude to nějakých dvacet let, co jsem Donnieho viděl naposled. Teď jsem se k němu konečně zase dostal a překvapilo mě, že si z tak zajímavého filmu pamatuji především (a s lehkou nadsázkou) Deppův knír a Pacinovu červenou teplákovku! Mike Newell si jde vlastní cestou, nesnaží se kopírovat Scorseseho, za to co se kvality týče, Donnie mezi jeho opusy pěkně zapadá. Děj nabízí velmi zajímavý pohled do hierarchie mafie, soustředí se spíše na její spodní patra a řekněme drobnější kšeftíky. Krom hierarchie zaujmou i různé zvyky, rituály a jedinečná mluva... je to vlastně uzavřená skupina, tvořící svůj stát. Nakonec i to je tu znát, rozdíly se světem "venku", především snad díky postavě Donnieho. Ten si prochází velkou proměnou, na jejímž konci už není jisté, kdo, nebo co je ta opravdová rodina. Johnny Depp je v jeho roli výborný, celá linie s manželkou je velmi zajímavá a snad i trochu odlehčená scénou u manželského poradce. Velmi netradiční roli jednoho ze spodních mafiánů, který je navíc často v problémech, si zahrál Al Pacino. Tentokrát žádný neohrožený vůdce, ale jeho pravý opak, Leftyho mi bylo občas až líto. Fajn je i Michael Madsen, který je tu právě tím vůdcem, tedy menším, než si myslí. Divím se a snad je to i škoda, že Mike Newell už žádný mafiánský film nenatočil. Donnie Brasco je totiž i co se atmosféry týče fantastický, hodně ji taktéž dopomáhá použitá hudba, noční ulice, ale například i nádherná auta... vlastně stále se někam jezdí. Navíc taková sklepní scéna a následující dění, to je něco dokonalého! 85% ()

Ollie235

,,A wise guy's always right. Even when he's wrong, he's right." Pomalu plynoucí gangsterka z tak trochu jiného pohledu. Deppovo pronikání do mafiánských poměrů mě velmi bavilo a vývoj jeho postavy byl podán věrohodně a poutavě. Al Pacino znovu potvrdil, že je v rámci daného žánru nejlepší volbou právě on. Chyběly mi nějaké výraznější okamžiky, které by se vryly do paměti, což je asi to jediné, co mě dělí od plného hodnocení. ,,Forget about it..." ()

Maslord

Milujem filmy o mafii ale fakt sa mi najviac páči Donnie Brasco, samozrejme mám rád všetky ostatné ale práve tento príbeh sa mi najviac páčil. Al Pacino a Johnny Depp to jedoducho dali ako by to nedal nikto iný. ()

Kratoc

Zajímavá sonda do světa mafie v New Yorku. Johny Depp hrát umí a když k sobě má takového parťáka jako je Al Pacino, tak to musí být kvalita snad i zaručena. Myslím, že Al Pacino se snad pro takovéhle role narodil. Sedí mu opravdu jako pr... na hrnec :) Zajímavý je i ponor Deppa do prostředí mafie a jeho postupné odcizení se od rodiny a kolegů. ()

Pawlisman

Velice naprůměrná gangsterka. Skvělá atmosféra a pěkná psychologická rovina z policejního a oaobního života. Parádní zpracování s neustávajícím spádem a jemným vrcholením dramat doprovázeno dobrou muzikou. 8,5/10 ()

Gagner

Podle mnohých jedna z nejlepších gangsterek, pro mě kvalitní a solidní snímek, který ale znovu vidět nemusím, chybělo mi tam více akce. ()

VictorMartel

V boji proti zločinu tak blízko, až se nelze nezašpinit (třeba i krájením mrtvol). Syrová ukázka mafiánského modu vivendi, méně kmotrovské pompy a heroicky dojímavé tragicity, více ulice, somráckého neúspěchu a všední zločinecké reality. Jako obvykle skvělý Al Pacino. Citace: „He's asleep in there, same as 28 years ago. With the same expression. He's made no progress.“ ()

Santino7

Johnny Depp a Al Pacino. Dva hlavné dôvody, prečo je tento film kvalitatívne taký, aký je. Svojich rolí sa zhostili obaja na výbornú, celý film stojí v podstate na tejto dvojici. Scenár sám o sebe nie je zlý ale zas nie je to ani nič prevratné. Newell nepatrí priamo k režisérskej elite, niekto iný by z toho dokázal možno dostať o dosť viac, kto vie.. Čo sa mi na tom celom páčilo najviac boli asi vtipné momenty, ktorých síce nebolo nejak príliš (ono sa to pri takomto žánri asi ani moc nedá), no napriek tomu boli celkom zábavné. Mám na mysli napríklad scénu s kŕmením leva, tá sa celkom vydarila :-) Celkovo to hodnotím tak, že Donnie Brasco síce nie je nič prevratné v rámci žánru, no aj tak to poteší, hlavne vďaka hereckému predstaveniu dvoch fenomenálnych hercov. Bez nich by bolo moje hodnotenie tak o jeden stupeň nižšie. 4/5 ()

majec4

Al Pacino pasuje do mafianskych filmov ako rum do Cuba Libre. Chlap ma poriadnu charizmu. Johny Depp tu ale zahral asi jednu z najlepsich roli v akej som ho videl. Pacil sa mi aj Madsen. Film si ide svojim tempom od zaciatku, pribeh postupne graduje. Hlavne postavy pekne vykreslene, motivacie boli pochopitelne. Film neohoruje akciou, skor zaujme ten psychologicky pohlad na situaciu. Scena s manzelskou poradnou to myslim pekne podciarkla. Nemam problem s plnym poctom. ()

Muel

| TriStar Pictures | Veľmi dobré. Nečakal som veľa, ale veľa som dostal a minimálne už len hlavná dvojica to pre mňa ťahá neuveriteľným spôsobom. Čo sa réžie a týchto záležitostí týka, tento film je správne natočený a nič tu nie je zle, lenže spadá do tieňa, ktorý vrhajú klasiky ako Casino alebo Goodfellas, preto tento film nie je čo sa popularity týka, veľmi rozšírený, práve preto ma prekvapila jeho kvalita, užil som si ho dosť podobne ako vyššie spomínané filmy. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche