Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Cedr

Kvalitní mafiánský film s nepříliš pozitivní "náladou", kde Al Pacina uvídíte v poněkud netradiční roli . Tentokrát žádný král podsvětí, ale spíš bezvýznamná menší ryba. Johny Depp se mu hereckým výkonem rozhodně vyrovnává ne-li přímo překonává. Film možná trpí pomalejším tempem výpravy, ale vzhledem k námětu se to podle mě celkem hodí. ()

Triple H

Veľmi dobrá gangsterka s výborným Deppom a Al Pacinom. Zaujímavá bola predovšetkým postava Leftyho- celoživotného mafiánskeho pešiaka, ktorý to nikdy nikam vo svojej "profesii" nedotiahol. Vo väčšine mafiánskych filmov bývajú hlavní hrdinovia veľké zvieratá, ale tu nie, čo bolo príjemne osvieženie. ()

Doudis19

Další z rodiny mistrovských pomalu plynoucích gangsterek, jakých v 90. respektive 80. letech vznikaly spousty. S tím rozdílem, že zde jsme svědky práce tajného agenta Donnieho Brasca v minimalistickém podání Johnnyho Deppa. Snímek se věnuje také následkům utajení na rodinný život či proměnám chování samotného Brasca. Hlavním kladem oproti gangsterkám podobného ražení je nepolevující napětí a atmosféra nedůvěry, která vzniká díky všudypřítomné možnosti odhalení a tím i rozsudku smrti pro sebe, svou rodinu i mafiánského mentora (Al Pacino). ()

wafc

Al Pičíno a Honza z Depa o tom, jak jsou mafiáni vymaštění a policisté koumaví chlapáci, kteří obětují celý život kvůli jedné akci. O to více überšokující je ten fakt, že je to celé nakroucené podle křišťálově čisté pravdy pravdoucí, čestné skautské. Á propos Džony Fet figuruje hodně vysoko v mém listu slizkých účesů, konkuruje mu snad jen Šája l'Blaf. ()

jedna_vrana

Mafiánska gangsterka, v ktorej si veľmi dobre asistujú Al Pacino a Johnny Depp. Mafiánska štruktúra vzťahov, kde je rozdiel, či si "môj priateľ" alebo "náš priateľ". Prekvapujúco sa tento príbeh kdesi, kedysi v 70-tych rokoch odohral. Škoda, že vedľajšie postavy vo mne nevyvolali emócie, ako hlavní predstavitelia (okrem Anny Heche a Michaela Madsena, ktorému tieto roly pristanú). Mafiáni vo vedľajších úlohách a agenti FBI boli v značnom druhotriednom postavení. ()

filmmovier

Al Pacino a Johnny Depp jsou samozřejmě výborní, film mě ale vůbec nebavil. Kdo ví, třeba jsem na něj nebyl jen správně naladěn, ale přestože příběh je samozřejmě zajímavý, způsob podání je extrémně utahaný a naprosto nezajímavý. Mike Newell přesto i tady ukázal, že je to zručný režisér, ale má na kontě mnohem větší pecky. A obdobných žánrových filmů je hodně, a lepších. V Deppově kariéře je Donnie Brasco přesto kus, který stojí za pozornost, protože takovéto filmy a role Johnny nehrál každý den. 65%. ()

senor

Dalo by se to vzít jako zajímavé navázání na GoodFellas, jelikož to bylo docela podobné, ze stejného prostředí a taky doby. Depp je jako vždy velmi přesvědčivý, ale na Pacina nemá. Ten už má tu mafiánskou roli tak ohranou, že vlastně už hrát ani nemusí. Je zajímavé sledovat jakýsi jeho vývoj napříč jednotlivými charaktery jeho osobní mafiánské ságy. Není to nijak okázalý ani bombastický film, ale je žánrově přesný, poctivý a ukazuje že je stále co točit i v tak ohraném žánru jako je gangsterka. Jo a Michael Madsen je zvíře. ()

Sfinkter

Je libo k večeři ostře kořeněné drama se špetkou skvělého humoru? Doporučuji tuto specialitu. Depp u snídaně v "rozhovoru" se svými třemi dcerkami nemá chybu, stejně jako Pacino zahrabaný na pláži. ()

DivX

Film vznikl podle skutečné události. Britskému režisérovi Mikeovi Newellovi se podařilo zachytit úspěšnou akci FBI, kdy se jejich agent Joe Pistone infiltruje mezi newyorské mafiány a sleduje jejich činnost. Skvělé herecké výkony Johnnyho Deppa a Al Pacina jen kvalitu filmu podtrhnou. Hrubý zisk: 124,909,000$. 90% ()

Tyny

Jedna z mých nejoblíbenějších gansterek, která má pro mně hodně velkou váhu a skvělé načasování pro danou situaci. Filmy, které si diváka získají už v prvních minutách jsou nezaměnitelné, a to "Donnie Brasco" dokázal s přehledem. ()

danoo

Ešte dlho vo mne ostane scéna, keď sa Johnny Depp pokúsil dať Al Pacinovi peniaze aby mohol ujisť a potom, keď ten za ním kričal nech nič FBI neprezradí. ()

Raven0

Stylová gangsterka se vším všudy. Oba hlavní hrdinové byli výborní, přeměna Johnnyho a jeho "bordel" v hlavě neměl chybu. Zločin a adrenalin je občas přeci jen lákavější a přátelství bývá přeci jen silnější než "nudný" život s rodinou... Přesto nemohu dát plný počet. Ve srovnání s Kmotrem, Donnie zaostává ve všech směrech... I tak je to ale paráda! ()

Micro41CZ

Perfektní drama z prostředí mafie, jež líčí osudy nepříliš úspěšného gangstera, který zklamal sám sebe nejen ve své profesi, ale i v roli otce, a jeho nového mladého a nadějného "učně", tajného agenta FBI. Konflikty obou osobností s okolím a především sebou samými otevírají klasické otázky o dobru a zlu, o smyslu prosazování dobra (a jeho obyčejně chabé odměně), o smyslu (či marnosti) životního snažení, o střetu přátelství uvnitř tohoto kolotoče i o základních hodnotách (rodina, majetek vs chudoba atp.). Výborně načrtnuté a proti sobě postavené postavy (i jejich okolí a prostředí: gangster - jeho feťácký synek - jeho milující, starostlivá žena vs tajný agent uvnitř mafie s poničeným osobním životem, ženou, která o něj má starost, dětmi, které o něm v podstatě neví a nadřízenými, kteří se na něj dívají jen jako na prostředek k vykonávání své práce), které byly ještě lépe zahrané a natočené. ()

tomxxx

Vývoj děje mě hrozně překvapil a v průběhu jsem si nedokázal představit, jak se Jonny Depp z kolotoče dostane ven a vrátí se k rodině. Vše bylo dost překvapivé a tvůrci se nebáli ani mírných nechutností. Al Pacino ztvárnil chlapíka před odchodem na odpočinek tak přirozeně a věrohodně, že byla radost se na jeho herecké vystoupení dívat. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche