Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

shyster

Nesdílím takové nadšení ostatních. Mezi ostatními gangsterkami jde o průměrné zpracování, Johnny Depp neumí zahrát "normální" postavu (vždy mu šli lépe výstřídní šílenci, tady se už taky jen opakuje) a největší trápení ale zažívá al Pacino. Je prostě zvyklý hrát ty hlavní hajzly, kolem kterých se svět točí. Ne jen nějaké přicmrdávače. ()

Petoss1

Nádhera, synchrónia Pacina s Deppom bola úžasná. Musím sa priznať že som bol prekvapený že Al tu tentoraz nehrá najväčieho bossa, ale mal "len" nižšiu šaržu a ako mentor Johnyho bol presvedčivý. Vlastne, kedy nieje. Moju úplnu spokojnosť vyzdvyhuje fakt že sa jedná a skutočný príbeh. 90% ()

BarryLyndon

Skvělý malý mafinánský film s dokonalou buddy romancí nebo jak nazvat kamarádský vztah postav Al Pacina a Deppa. Člověk by až nevěřil, že se to poměrně věrně drží přesných událostí.  Long story short, naprosto mne to pohltilo od první scény a přesto, že to epikou ztrácí na slavnější mafiánské sourozence, určitě si to zaslouží místo v síni slávy mob filmů.  Já se tomu dlouho vyhýbal kvůli Deppovi, kterého moc kvůli maskovanému pitvoření moc nemusím, ale on pacholek umí i docela dobře hrát, když nešaškuje. Krásně to zestárlo, má to super patinu. 9/10 ()

ad

Poctivá, řemeslně zručná, ačkoli trochu nenápadná (a oproti špičkám žánru trochu málo vyhrocená), "mafiánka" se skvělým Al Pacinem a s poněkud rozporuplným morálním vyzněním... ()

DruidKarel

631. hodnocený film: Tak tenhle film byl dalším, který jsem ve své filmotéce dlouho přehlížel a nedělal jsem vůbec dobře. Hodně mi totiž připomíná svým příběhem a hlavně vynikajícím hereckým výkonem Al Pacina. Ten je na role mafiánů jako dělaný a Johny Depp je pak vyniajícím agentem v utajení. Jinak tu pak máme známého Michaela Madsena, známého třeba z filmu Ve stínu gangu. Vynikající podívaná plná napětí a násilí, které k mafiím patří. 5* a velká poklona pro Johnyho Deppa. 5* ()

C0r0ner

Ne, mafiánské filmy prostě nejsou pro mě. Zvlášť když člověk vidí tu bezmoc výkonných orgánů. Když vím, že je někdo zločinec, tak ho prostě zastřelím, ne? Jednoduché. A nebudu riskovat životy policistů a plýtvat haldami peněz. Jsi zmrd? Tak chcípni! Kolik by se takhle vyřešilo problémů... 55% ()

Wormboy

Toto ma skutocne mimoriadne nadchlo, vyborni Depp aj Pacino predvadzaju krasnu jazdu vo vybornom filme...SKoda,ze to do ruky nedostal Scorsese..to by asi aj ta posledna hviezdicka bola pridana. Ale aj tak je to vynimocny film so skvelymi titulnymi protagonistami... ()

Flynn

Naprosto famózní film, Al Pacino je tady prostě neuvěřitelný, jeho podání mafiána prostě nemá obdoby, a Johny Depp je taky výborný, skvělý příběh, skvělí herci a podle skutečnosti, co víc si přát? ()

agathon

Je to jeden z těch výsostně hereckých filmů, který nechává svému castu vyniknout v dlouhých blocích hereckého umu. Klobouk dolů. To nazírání mafiánského prostředí jakoby zespodu je také - na svou dobu - určitě podnětná inovace. Nijak zvlášť nad uměřené, byť nadmíru kvalitní řemeslo mi to ale nevystoupalo. ()

zette

Zajimavy namet, vyborne herecke obsazeni... Ale presto tomu chybi nevim, jestli lepsi rezie, strih... Cekal jsem vice, dalo by se hodnotit o hvezdicku vyse, ja tady ale vidim promarneny potencial... ()

Juto

Tento druh príbehu bol už mnohokrát rozprávaný, ale premyslené vystúpenia Al Pacina a Johnnyho Deppa ho robia viac strhujúcim, ako sa očakával. Dokonalé dielo. 10/10 ()

Ondatra

Al Pacino a Johnny Depp v krimi gangsterce.. sedí jim to skvěle. Tento žánr mám hodně rád a tak má vždy u mě automaticky nějaký ten bod navíc už předem. Je to celkem poklidná gangsterka, i když pár přestřelek a krvavých scén se najde.. Hlavní hrdinové vynikají nade všemi, je to podle pravdy, což diváka lépe vtáhne do děje.. moc pěkný kousek 8,5/10 ()

c.tucker

Pravdivá událost je holt pravdivá událost, sice trochu filmařsky dobarvená, ale i tak výborná. Když k tomu všemu přidáme stálici hvězdného nebe Al Pacina a vždy výborného Johnnyho Deppa, tak nám z toho výjde excelentní podívaná se vším všudy. ()

SHI-SHA

Já gangsterky prostě nemusím. Neříkám, že jsem během necelých 2,5 hodin neviděl spoustu zajímavých scén, ale v celku film nudí a plyne pořád ve stejném tempu - žádný vrchol, žádný útlum. Něco mi tu zkrátka chybí. ()

WolfR

Ale noták, přece existuje tolik lepší gangsterek! Donnie Brasco je velmi plochý film a zachraňují to pouze skvělí Pacino a Depp. I přes nudný finiš, který postrádá napětí si to ale zaslouží 3 hvězdy. ()

KajusaK

7 let v utajení u americké mafie? Úžas u mě určitě převládal nad napětím (scénky kdy to vypadalo na Donnieho zabití jsem nějak ani nevnímala, protože jsem si v hloubi duše říkala, že to prostě musí přežít) .. 200 obviněných , rozhodně má můj respekt..Johnny zahrál roli výborně a to samé Al Pacino..Anne Heche mě nějak nenadchla, ale nemůže zato, co musela hrát :D) .. Celkově jsem s filmem veeeelmi spokojená, dlouhých 127minut mi vůbec nepřišlo.. ()

MJMilan

Jedna z mála rolí, kde mi Al Pacino ani nevadil ... Johny Depp opět skvělý. Tento snímek byl sám o sobě hodně koukatelný, ale plný počet si odemne nevyslouží a to tím, že ten děj byl ze začátku dost jasný a když na konci filmu jede příběh psaný v textové podobě, co se děje s pravými hrdiny dnes, člověka nenapadne nic jiného, než říct: "ano, tohle jsem také čekal" ()

wendelin9

Film není žádnou akční peckou, ale spíše skvělým divadelním představením agenta D. Brasca, který nasazuje nejen svůj život, ale i život svojí rodiny, aby pomohl FBI dopadnout jedny z největších mafiánů v NY.. Skvělé výkony J. Deppa a Al Pacina, doporucuji :) ()

Mylouch

Neromantické vidláctví a rutina pěšáků mafie, jejich malé touhy a ambice, starozákonní prostota i přísnost řádu, nedostižně ztělesněné Al Pacinovým Leftym a spol. Sen o lodi a "nech to plavat". Neokázalý ale emotivní pohled na práci, jejíž třetinu dnes dělají analytici a další polovinu právníci. Velká předehra Scorseseho Casina. Johnny Depp v roli chlapíka, který po dlouhých letech práce ve smečce Street Corner hyen nemůže nemít citové vazby a nebýt tím, co dělá. -"Ta práce mě požírá zaživa". -"Come on, honey, come home!" Milá minirolička Giamattiho a ♫ emotivní hudba, podporující netriviální uměleckou výpověď. Mmchdm: "Znáte jiného muže, který by vysával ? To není normální chování!" ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche