Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Vaelor

Tak trochu (hodně) jiný pohled na svět mafiánských gangsterů. Dostalo mě to se vším všudy. Vyobrazení onoho světa, dokonalé ztvárnění hlavními protagonisty a vynikající řemeslnou práci, kde i prodloužená verze (doporučuji) odsejpá jedna báseň. Pro mě jeden z nejlepších, nejen mafiánských, filmů vůbec. Svět, kde si nemůžete být nikým a ničím jistí. ()

BGH

Genialni film z mafianskeho prostředí... rozhodně jeden z TOP. A navic podle skutecne udalosti.... ()

evita_

Vždy keď si vyberiete povolanie, ktoré nie je úplne legálne, asi musíte rátať s tým, že sa to v konečnom dôsledku nemusí podariť. A Alovi sa nepodarilo. Ja som mu tak strašne priala tú loď :( aj napriek tomu, že si uvedomujem, že zrovna vzor dobrého a vhodného správania nebol. Nuž ale to je jedna strana mince. Druhá je, keď si zvolíte povolanie, ktorého cieľom je odhaliť také tie menej legálne povolania. Rozhodne to má masakrálny vplyv na všetkých vo vašom okolí, najmä rodinu. Na jednej strane je nutné oceniť statočnosť Johnyho, na druhej, zničil viac životov než len ten svoj, a to nie je celkom ok. Ani jedna z nazvime ich hlavných postáv to rozhodne nemala jednoduché, v žiadnom smere. Ale kto si ako zariadi, tak má... ()

domco61

priznám sa, že mi bolo Al Pacina normálne ľúto ... ako sa k nemu chovali v tom filme. Skvelá úloha ktorú nepochybne zvládol. Johny Depp - klasická postava dobre zahratá. ()

Elanornegra

Zaujímavý počin, s vybornym obsadením a AL Pacino jasne dokazuje, že vie zahrať hocikoho aj keď nebol to top výkon, Depp tiež nadštandard, potešil Michael Madnes, ale chýbala tam väčšia chémia či už medzi postavami, alebo aj samotný dej bol veľmi malo prekvapivý, a už opakoval mnohé z minulosti, čo bol najväčší mínus. Aj tie nepovšimnuté fo pa Johnnyho Deppa no neviem. V rámci zanru podpriemer, aj keď ako samotný film, so slušným stupňovanim deja nadpriemer. Posledných 20-30min bolo veľmi slušných aj preto 80% ()

Verdolin

Nevím, jak mi mohl do teď tento film uniknout. Na to, že nemám úplně ráda Al Pacina a ani filmy z prostředí mafie mě zrovně neuchvacují, tak na tenhle jsem se musela prostě kouknout do konce. Deppovo podání tajného agenta FBI, kterému není ukradený osud ostatních, i když jde zrovna o mafiáná, který se mu stal mentorem a nejspíš i přítelem, je dokonalé. Napětí roste, jak to dopadne? Navíc jde o film podle skutečné události, což dodá filmu šmrnc. ()

wollfy

Hodně dobrá mafiánka dle skutečé události. Al Pacino je to skvělej. Film se hodně drží předlohy takže to není žádná akcí přeplněná slátanina, ale má to pomalé tempo. ()

OtokPag

Je tu k vidění jedna z nejluxusnějších mafiánských zabíjaček a taky hláška: “pošlou si pro mně” 😎 ()

jirikzaboj

Komornější mafiánský příběh, přesto podle reálných událostí a proto to vlastně zní velkolepě. Pomalejší tempo, pomalé seznamování postav a tak nějak prožívání běžných dnů s druhořadými gangstery v New Yorku. Na opačné straně FBI, která započne operaci jménem DON Brasco v hlavní úloze J. Pistona, kterého úžasné ztvárnil Johny Depp a je to jedna z mých osobně nejoblíbenějších rolí, kterou kdy zahrál. Skromný, bez výrazu a ve správný moment to podává přesně tak autenticky, jak bych si to představoval. Al Pacino má nezvyklou roli a to sice podpůrného mafiána, který čeká celý život na své zásluhy. Vy mu to dokonce přejete, protože ukazuje svou lidskou a emoční stránku. Vidíte v něm milujícího manžela, otce a především nejlepšího přítele, který sice nic nemá. Ale kdyby měl, tak by vás v tom nenechal a bylo pro mě vskutku boží tohle všechno vidět právě v podání Pacina, který má většinou nadřazené role. Proto hlavně finále bylo natočeno tak, abychom si ujasnili rozdíl mezi dobrem a zlem a nenechalo nás to chladnými. ()

peproch

Tenhle memoár nabízí možnost příběhu, kdy hlavní hrdina se udrží v mafiánském prostředí, infiltruje se tam a zůstane loyální policista a manžel. Johnny D byl výborným představitelem takové figury. ()

mapollam

Tuším, že na konci 70tych a začiatku 80tych už mala FBI legálny nástroj RICO, ktorý umožnil stíhať/obžalovať nie iba jednotlivca, ale organizovanú skupinu. Tento film ilustruje úpadok hrubokrkej mafie (ktorá už má dnes belšie goliere), a preto je vzácny. ()

patho666

Netreba tu čakať ťažké zázraky, prestrelky či akciu, film si plynie pekne pomaly, je naozaj autentický a má tu správnu atmosféru. ()

K1K0

Takéto gangsterky sú už dnes raritou mozem povedať že peckový film. Agent ktorý sa vydáva pod falošným menom sa dostane do mafie lepšie povedané prenikne do mafiánskeho podsvetia, v hlavnej úlohe Johnnyho Depp a Al Pacino neskutočne kombo dvoch hercov, ktorý si zaslúžia oceniť ich výkon. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche