Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

marabart

Johnny Depp se v roli Joe Pistona (alias Donnieho Brasca) opravdu vyznamenal. Velmi zdatně mu sekundoval skvělý Al Pacino. Obě tyto postavy byly hrány s citem a velmi přesvědčivě. Celkově mě tento snímek velice upoutal, a to i přesto, že nepatří mezi úplné top snímky. Získal si mě ale právě výkony již zmíněné dvojice a několika dalších jedinců, zajímavým tématem infiltrace agenta FBI mezi mafiány, dobrým spádem děje a podařenou hudbou. ()

kubilov

Donnie Brasco je taková lehce opomíjená gangsterka napůl z prostředí New Yorku a napůl z Floridy. Agent FBI, který se infiltruje do mafiánské organizace, s klasicky průměrným výkonem Johnnyho Deppa na jedné straně a starší mafián, kterého při povyšování tradičně přehlížejí, v parádním podání Al Pacina, který se v takovýchto polohách zase nijak často neobjevuje. Tím, kdo se z celého filmu ale Alovi blížil nejvíce byl trochu překvapivě jindy nikterak oslnivý Michael Madsen, jemuž impulsivní a kariéristický charakter sedl naprosto skvěle. Je vlastně jedno, jestli člověk ví jak to skončí nebo ne, ale to, jak je vyobrazen onen mafiánský svět plný přísné hierarchie, cti a pravidel. Na tom je přeci celý tento žánr od základů postaven. ()

darthvader77

Všechny filmy s tématikou dvojitého agenta, nasazeného uprostřed mafie zbožňuji, protože v takových filmech je hlavní postava vystavěna takovým dilematům a mě prostě baví sledovat vývoj, kterým projde. Výjimkou není ani tenhle, který je perfektně zrežírován, film má spád a děj se neustále sune dopředu(od Donniheo narukování, přes následný vývoj, domácí problém, Floridu, přestřelku, až po bravůrní konec), vidíme spoustu působivých bruátlních scén(vyvraždění kumpánů Sonnyho Reda). Triumfem tohohle filmu je ovšem brilantní herecké obsazení, hlavní duo Al Pacina a Johnny Depp jsou perfektní, těžko říct, kdo hrál lépe, protože oba hrají skvěle a mají neuvěřitelné charisma, přitom jsou ovšem diametrálně odlišní, což přesně pasuje na jejich výborně napsané charaktery Donnieho a Leftyho, až člověka při závěrečných titulcích zamrzí, že tihle dva spolu nehráli ve více filmech, což si myslím je velká škoda. P.S. Doyleův soundtrack boží. P. P. S. To, že se tohle všechno skutečně stalo vyráží dech. ()

myfe

zo zaciatku iba nuda... neskor ked sa zacal dej rozvijat tak ma to zacalo aj bavit... a koniec sa mi uz paacil pat hviezdickovo :) ()

macetoma

Mám rád filmy podle skutečného námětu. Příběh provází dlouze, postupně a poctivě budovaná atmosféra. Oba hlavní hrdinové (Pacino/Depp) to zahráli velmi uvěřitelně. Dávám 4 hvězdy. ()

tatopulos

Spíš než o mafiánku se jedná o "rodinný" film o hledání přátelství v nebezpečném světě malé mafie, malých zlodějíčků, malých vrahounů. A podle toho vypadá mé hodnocení. Očekával jsem další Scarface:-) Nemyslím, že se má vždy točit všechno podle "skutečných událostí", můžete si vybrat nudnou skutečnost a nebo si vyberete marginální a banální skutečnosti- Kterak se setkali prostomyslný Al Pacino (!) a malý "drsňák" Johnny Depp a věšeli spolu prádlo a pak šli na mafiánský piknik :-) ()

0verseer

Stávka na istotu, ktorá nás zo stoličiek nezdvihne, ale zato sa poctivo snaží naplniť slová tvorcov, že film odráža skutočné udalosti. S takým trojlístkom hercov ako Pacino (ktorý bol asi fakt zrodený na to, aby mohol hrať mafiánov, či už kmotra alebo treťotriedného vojaka na špinavú robotu, ktorý má rakovinu vtáka) Depp a Madsen mal snímok určite vyššie ambície, než len priemerný (čo z toho, že presvedčivý?) mafiánsky film, ktorým v skutočnosti je. Zdá sa, že si režisér Newell ukúsol až moc veľké sústo, no proste som čakal viac. ()

mrclTV

Gangsterský film, ktorý nie je tak veľmi o mafii, ako skôr o tajnom agentovi, ktorý sa dlhé roky tak úpenlivo snažil dostať do jeho talianskej rodiny až zabudol na tú svoju. Film ma i cez svoju atraktívnu tému veľmi nezaujal, pričom film podľa skutočného príbehu to mal dokázať ešte ľahšie ako zvyčajne. No i tak som z neho nebol na vetvy. Neviem, či bola chyba slovenský dabing alebo jednoducho mi rozvrhnutie síl v podobe Al Pacina, ktorý pre zmenu nie je bosom, ale iba nadpriemerným starnúcim pešiakom a Johnyho Deppa, v postave policajta, z ktorého by sa najradšej stal mafián, lebo FBI pre neho v živote nič neurobila oproti jeho "rodine" nestálo až tak za záujem. Viac dráma ako krimi a to mi asi nesedelo najviac... ()

RafaKrakal

Pro mě osobně velké zklamání. Děj v podstatě neexistuje, všichni jen hláškují a předhánějí se ve velkých gestech, ale děj filmu se za celou dobu posune jen minimálně. Nebýt skvělého hereckého obsazení, pravděpodobně jdu s hodnocením filmu ještě níž, takto dávám průměrné 3 hvězdy. ()

JosefTomas

Skvěle obsazený snímek, který se krom herců může opřít i o skvělý scénář a hutnou atmosféru. Bohužel je film tak precizní ve všech ohledech, že nemá prakticky nabídnout nic, co jsme neviděli jinde. Proto jen těch 80% . ()

Joedas

Zase trochu jinej pohled do fungování mafie, kterej netvoří komplexní obraz tak jako klasiky žánru, ale radši sleduje vztahy několika málo postav, který fascinujou. Perfektně zahraný, s přehledem odvyprávěný drama s momentama, který mě napínaly jako dlouho nic. K absolutnímu hodnocení to po krátkym váhání přehoupl kontrast mezi policejním a mafiánským prostředím, kterej rozhodně nevyznívá černobíle. ()

jayman

Po niekoľkých dňoch od zhliadnutia Donnieho Brasca si spomínam na to, ako sa veľmi mi páčil veľavravný záver. Spomínam si na niekoľko intenzívnych scén - všetky rodinné, "being sent for" alebo japonskú reštauráciu. Spomínam si na Deppa, Madsena a Pacina. A na úžasný a (zdá sa) nereplikovateľný vibe 90kovej kinematografie. Spomínam si však to, že som to nevedel dopozerať v celku a film ostal na netflixe pauznutý aj niekoľko desiatok hodín. Donnieho som videl v minulosti, o pár rokov sa k nemu pravdepodobne dostanem znova a nebudem protestovať. ()

Chladek

Shodou okolností mi byl případ Joe Pistone znám, takže jak jsem se doslechl, že tento film je o této akci, okamžitě jsem ho shlédl. Mafiánským slovníkem bych k tomuto filmu řekl - Nech to plavat. To znamená úžasné strhující, super, ale také slablé, nic moc. Film je celý skvělý, ale přece tam má nějaké slabší chvilky, co se týče dialogů. Jinak film je absolutní špica. ()

dražis

Neurazí ani neohromí. Avšak pořád lepší než většina krimi. To beze sporu. Pacino a Depp jako vždy skvělí. Jiskru filmu dodává fakt, že je natočen podle skutečných událostí. 3.8 hvězdy. ()

Lubakus

Kvalitní obsazení Depp a Pacino je jako splněný sen filmového fanouška.Problém je ovšem na postu režie.Mike Newell dokázal už ledacos z.....t a tohle není vyjímka.Toho chlapa prostě rád nemám a jinak tomu asi nikdy nebude. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche