Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

aquiver

Vynikající scénář a herecké výkony. Akce tu není, vše stojí na dialozích. A Donnie Brasco díky nim patří ke špičce žánru. 95 % ()

Cassandra

Film je trochu mdlý, i když ne špatný. Ale jediné, co jsem si z něj odnesla, byla hláška : "Třicet let dřu, a co za to? Lev." ()

ClimbVibe

Jakýsi výcuc všech mafiánských filmů. Bohužel ne tak dobrý. Jestli ve mě tento film něco zanechá, tak především posledních 10 minut. ()

Ezekiel1

Výkon obou hlavních protagonistů by byl za jasných 5* a to musim říci, že Depp zde hraje líp, jak Al Pacino, což se mi snad u žádného filmu, kde Al vystoupil nestalo, abych na něco takového vůbec jen pomyslel. Bohužel Donnie Brasco nudí (zejména v sekvencích, kdy se Donnimu kvůli práci hroutí manželství)a rozhodně si nemyslím, že dosahuje kvalit gangsterských filmů typu Mafiánů a to už vůbec nemluvě o trilogii Kmotr. Jaká je příčina to si vážně nedovolím tvrdit. Snad, že snímek je natočen podle skutečné události....bohužel zklamání. ()

kobe6

Miluju gangsterky a tato mi nepřišla jako předělávka literárního díla. Věřil jsem tomu každou vteřinu a se zatajeným dechem sledoval jak vztahy mezi charaktery dopadnou. Herecká esa mě k tomuto přitáhla a já nelituju. Depp, Madsen i Heche perfektní. A opět se mi potvrdilo, že Al Pacino je největši žijící herec:) 90% ()

ondrula

Tak je to parádní film, o tom žádná, ale přišlo mi, že takhle dlouhý film o mafiánech (viděl jsem režisérskou verzi) by snesl více akčních scén. K mafiánům to násilí tak nějak patří a řekl bych, že ho diváci těchto filmů očekávají. Tady mi přišlo, že prostě jeden Japonec dostal po hubě, pak taky banda makarónů sejmula svoje šéfy a potom už se jen řešily psychologický pochody a rodinné trable a prd. ()

Itar

Zdařilá kriminálka s gangsterským nádechem. Přesto se člověk neubrání pocitu, že ve srovnání s těmi ostatními (jmenovitě např. Casino, Goodfellas či Scarface) film postrádá drajv a nedokáže naplno pohltit. Al Pacino i Johnny Depp hrají velmi dobře, potěšil Michael Madsen... no a tak nezbývá, než to hodit na režii, která byla možná až příliš rutinní. ()

Piškotka

Být součástí mafie znamená nemít a nehledat si přátele, být ostražitý a tvrdý. Al Pacino se srdcem na dlani na to doplatil. Agent Donnie Brasco si ho získal a není se čemu divit. Stali se z nich dobří parťáci ala otecxsyn. Donnie se infiltroval dokonale, nakonec nebylo cesty zpět. Jeho žena mu několikrát nastavovala zrcadlo, on však v duchu úcty ke svému povolání ztratil nejen ji, ale i sám sebe. Často právě kvůli němu trpěli nevinní lidé. Konečné zúčtování se dalo očekávat (kdy Al Pacino jde na smrt a odkládá si své osobní věci doma do šuplíku; Donnie Brasco získává za svou práci ocenění a trapný šek na 500 dolarů za cenu dalšího života inkognito). J. Depp splnil má očekávání, Al Pacino se na tento typ rolí velmi hodí. ()

Paldiny

Vydarená Pacinovka, kde hlavného predstaviteľa sledujeme v trochu submisívnejšej polohe, než sme zvyknutí. Johnny Depp čoby nováčik v mafiánskych kruhoch podáva obstojný výkon, ktorý môže prekvapiť len tých čo ho poznajú z posledného desaťročia. Okrem typických praktík poteší venovanie sa gangsterským slovným hračkám tak aj pohľadom do súkromia hlavných postáv. Pre vyššie postavené posty by prospel lepší kasting a miesto tak trochu nedotiahnutého a ľahko naivného finišu vygradovanejší záver * * * * * Rozšírená verzia vo väčšej miere kladie dôraz na postavy a v kľúčovej, pivničnej scénke pritvrdzuje na brutalite. Práve pre príbehovú kompaktnosť si u mňa vydobyla prednosť. ()

Prochy38

Moc pěkná žánrovka. A. Pacino ve svém živlu a mladý J. Depp na vzestupu kariéry. Moc dobře udělané. Velmi kvalitní soundtrack, ten jsem si moc užíval. Mafie je svinstvo a každý podobný příběh popisující člověka, který riskoval život k jejímu zničení, by měl být zfilmován podobně důstojně. Skvělá práce. ()

Tristaver

Fajn námět o stárnoucím neúspěšném gangsterovi, který je ale plytký, a místo toho, aby si udržel celistvou příběhovou linii, která by někam vedla, je postavený na krátkých epizodkách. Depp, Pacino a Madsen jsou nicméně fajn. ()

Rozjimatel

3,5  Výborne natočený film z mafiánskeho prostredia so skvele hrajúcim Al Pacinom (tentokrát v roli teplákového mafiána s osobitým šarmom), čo nikoho prekvapiť nemôže. Čo ale prekvapivé bolo, bol rovnako dobrý herecký výkon Michaela Madsena, tá rola mu teda sadla. A prečo nejdem s hodnotením vyššie? Je to čisto subjektívne kvôli mojej averzii na mafiánske filmy (až na pár výnimiek), ktorých je ako nasiatych. Mne sa jednoducho ťažko pozerá na tých hajzlov, tie hyeny v ľudskej podobe, je mi z nich jednoducho zle. A čím vernejšie sú podaní, tým horšie sa cítim. Preto mám napríklad problém s filmom Krstný otec, hoci ide nepochybne o skvelý film. Na druhej strane, vôbec mi nevadia mafiánske filmy, ak sú nakrútené s nadsádzkou a humorom, ako napríklad filmy od Tarantina. ()

Skalda

Film určitě moc pěknej a poctivě oddřenej od obou hlavních představitelů + Madsen, kterej je prostě k nakousnutí. Jediný co se mi tu nezdálo - a nebo spíš zdálo, že ten film je "delší"...Asi. ()

spiritus

Není to špatný film, ale bohužel vyskokých kvalit svých žánrových konkurentů nedosahuje. Mafiánské téma patří k mým nejoblíbenějším a proto jsem byl z filmu trošku zklamaný. Celý film je tak trochu o ničem, hlavní dějová linie je jasná, ale to je vše. Ve filmu se prakticky nic vážnějšího neděje, žádný velký zločin, prostě nic. Newyorská mafie mi zde připadala jako banda chuligánů, co nemá do čeho píchnout. Rozmlacování parkovacích automatů, jako zdroj příjmů mě dorazilo úplně. Nesrovnatelné v porovnání s Corleonovou Newyorskou zločineckou organizací. Al Pacino a Johny Depp film zachraňují a podávají docela slušné herecké výkony. Zejména Depp. Nebýt jich, nevím kde by se film ocitnul. Je to škoda. Určitě šlo z námětu vytřískat mnohem víc. 3,5/5 ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche