Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

crackonosh

Utahaný film s několika nadprůměrnými momenty. Johny Depp se d o role VŮBEC nehodil, scénář byl slabý celý film je jen nakašírovaná nuda. Tři hvězdičky za Pacina. ()

ecis

Poctivy gangstersky film vytvoril reziser, ktory zasvetil svoju rannu produkciu televizii. Clovek si ani nemyslel, ze dokaze takyto obrat. Opat neprekonatelny Al Pacino so svojim jedinecnym prejavom, tentoraz zasvacuje mladeho Johnyho Deepa do podsvetia. Nie je to take velkolepe ako Godfather, ale aj napriek tomu je to precizne, autenticky dobove a co je najlepsie - podla skutocnej udalosti. ()

waska

Kdyby nebylo naprosto nic neříkající závěru, který pánům od kamery totálně nevyšel, nenašel bych snad ani chybičku. Mistrovsky zahraná postava Leftyho Gunse nám zase jednou dává odpoveď na otázku, kdo patří mezi nejzářivější představitele stříbrného plátna. Tím nijak nechci snižovat výkon Johnyho Deppa (mého oblíbence), který v roli tajného agenta Al Pacino zdatně sekunduje. Gangsterka trochu jinak, ale ne nedobře. ()

DarkoCohen

Al Pacino v roli mafiána, který je v podstatě jenom do počtu, přesto největší hvězdou filmu. A s ním Johny Depp, tajný agent FBI, ženoucí se za spravedlností, jenž se nakonec musí vyrovnat s krutým poznáním. Jejich společné scény jsou vymazlené do posledního detailu. Brilantní. Pravdivé. Se skvělým koncem, který se vám vetře do paměti a na hodně dlouho tam zůstane. Přesně takhle to totiž, vážení, na světě chodí! ()

Acrobat

vysoko profesionalne natocena drama, ktora skvelo zobrazuje skutocnu udalost, ktora nasledne dava moznost divakovi precitit film skutocnejsie, realnejsie. Depp, Pacino rozohravaju uctyhodny koncert hereckych kvalit. ()

alonsanfan

Tento gangsterský filmu oceňuji především proto, že na rozdíl od ostatních zbožňovaných gangsterek (Kmotr a podobní) stojí na opačné a té správné straně barikády a přímo zobrazuje boj proti organizovaného zločinu. A že hranice mezi těma dvěma světy, na jedné straně organizovaným zločinem a na druhé policejními složkami je tenká a v případě zvláštních agentů policie nasazených přímo do gangů nad jiné komplikovaná a nezáviděníhodná. I Donnie ve filmu zdůrazňuje, že kdyby nepracoval jako tajný policista v boji proti zločinu, musel by nevyhnutelně být zločince. Tak blízko tyto dvě “profese” dle jeho názoru stojí. Mistrnné dokumentarní vylíčení celé akce, které nepostrádá zajímavé ztvárnění postav. ()

danny_21

Výborná gangsterská variace, tentokrát ne přímo z prostředí bossů, ale běžných pěšáků, která má takový milý komorní nádech. Příběh o snech, povinnostech a hlavně o tom, jak to na tom světě chodí. Výborně zahrané obě role, jako Johnyho Donnie tak Alův Lefty jsou přesvědčiví a mají charisma až na půdu. "Forget about it" - 90% ()

Rawar

...tak moc jsem si přál aby Al Pacino dostal svojí loď a mohl na ní odplout daleko, předaleko. Krásná a tragická gangsterka, o netradičním přátelství mezi tajným poldou a stárnoucím mafiánem, který touží jen po kousku uznání. Lehce uspěchaný závěr ale přesto je v něm řečeno vše podstatné. O to více, to diváka zabolí. Silný zážitek ()

TheDave

Akcent Al Pacina, jaký předvádí v tomto snímku je prostě skvělý ! Jakýkoliv dialog v jakém figuroval neměl chybu! ()

fojtas

nemuzu si pomoct...jeden z filmu, u kterych se napetim a soustredenim neda ani jist!vse podtrzeno neuveritelnou syrovosti a pravdivym pribehem...pro me nejlepsi mafiansky film vsech dob! ()

Tiiso

Velmi sugestivní snímek o organizaci velkých italských rodin v USA. Film je výborně natočen. Deep i Pacino před námi rozehrávají hru kde jde o život. Dostáváme se dějem do skupiny lidí kde násilí a zločinnost je na denním pořádku. Velmi dobré herecké podání a velmi dobré tempo vyprávění staví film do vyšších pozic tvorby za několik posledních let. ()

TSZ

Příliš nevím co o tomhle napsat. Filmy z mafiánského prostředí mám docela rád, ale tohle bylo hrozně nevýrazné a myslím že i dost nereálné. Ačkoliv Al Pacino a Johny Depp jsou skvělí (líbil se mi zde i Michael Madsen), dějově to prostě není nic moc, Mike Newell také není příliš dobrý režisér a ten film podle toho prostě vypadá. Navíc celá dějová linie s rodinou Johnyho Deppa mě neuvěřitelně nudila. Podprůměr. ()

fridge

Tento film si od začátku říkal o pět hvězdiček. Jenže celou dobu tomu něco chybí, co by těch pět hvězd ospravedlnilo. Herecké výkony Johnnyho Deppa, Anne Heche i Pacina jsou přirozeně vynikající, ovšem nic moc je nedrží pohromadě. Rovina domácí je skvělá, rovina mafiánská je ale taková "hey, hey, forget about it, dobrý, jdem dom." Čekal jsem něco víc hardcore a la Goodfellas. ()

xenopus

Tak trochu jiná mafiánská podívaná. V mafii, kde se mají lidé rádi, jsou poctivými rodiči a k některým lidem chovají naprostou důvěru, by chtěl žít kdekdo... Kdo Donnieho srovnává se Scorsesem nebo dokonce s Coppolou, nepochodí, neboť tohle je víc krimi než oba dva dohromady. A nahrává tomu i skutečná postava agenta Pistona. Al Pacino i Depp výteční, ostatní sice nic moc, ale ve výsledku je film poměrně vyvážený a i když to není žádná pecka, vysoký standard má. Stojí za zhlédnutí, ale asi ne všichni z toho budou uchcávat... ani já nebudu. ()

john.h

Skvělý mafiánský film, kde vás herecký výkon dvou hlavních hereckých es a mých oblíbenců Al Pacina a Johnny Deppa bude bavit celou stopáž na sto procent. Špatný nebyl ani Michael Madsen. Atmosféra sedmdesátých let z toho byla také skvělá a nechybělo ani mé oblíbené město Miami, kam mi ty mafiáni prostě sedí a připoměl jsem si tím lehce Scarface. Filmu přidává na atraktivitě i to, že je podle skutečné události a se skutečnými postavami. Pod pět hvězdiček jít nemůžu. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche