Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

.killer.

Výborná mafiánská jízda. Užil jsem si jí ale až potom, co si Johnny Depp oholil knírek :-). Tímto děkuji FBI a jejím pravidlům. ()

Tamdydam

Nechytlo mě to. Ani trochu. Celá ta zhovadilá šovinistická banda předrsnělých nepřetržitě "fuckujících" mafiánů mi neskutenčě lezla na nervy a jejich osudy mě byly naprosto ukradené. Stejně tak mi nepřirostl k srdci ani hlavní hrdnina Joe Pistone. To jsou mé hlavní výhrady k filmu. Ty další už pak vlastně ani nejsou podstatné. Stejně jako jeho klady ()

Stanix

Tak nevím jestli jsem viděl stejný film jako ostatní. Pokus o autenticitu Newellovy nevěřím a už vůbec nechápu čeho chtěl dosáhnout, když vedle herců jako Michael "semtamsizahraju" Madsen, Robert "hrajudlouhohrajuhovno" Miano nebo Željko "berujenomAgenty" Ivanek postavil dvě esa, Ala a Johnnyho. Tento pokus o vyvážení nemůže nikdy vyjít, neboť z hovna bič neuplete ani veliký Al Pacino. Na film se díky nim dá koukat, ale celkově je celý děj prázdný a v podstatě se v něm nic neděje, krom jedné miniakce ve sklepě. Na samotném konci zřejmě Newell nevěděl jak dál, a tak pronesl recyklované klišé: "Seru na to, du domů!" a utnul to jen tak s absencí prostoru pro divákovo zamyšlení nebo nedejbože pointou. ()

MasterD

Film je podle skutečných událostí a je to vidět: jo, lidi dělají chyby. Lefty ovšem udělal chybu sakra velkou. Jen tak si vezme pod křídla Joyeho/Tonyho, o kterém skoro nic neví. Hned mi přišlo, že mu důvěřoval až příliš rychle. Unáhlil se. „I would die with you, Tony.“ Lefty je tak prezentován jako slabý postarší muž, který si neumí dupnout a stát si pevně za svým. A který nemá asi zrovna perfektní čich na lidi. A takový asi skutečně byl. „C*cksucker, take it back.“ Je skutečně znázorněn jako někdo, kdo je přehlížen, a jako někdo, kdo je možná na mafiána až příliš velkej dobrák. Jako někdo, kdo následuje všechna pravidla, skutečně téměř jako byrokrat (od kterých se na začátku snažil jasně distancovat). Donnieho Brasca mě sledovat opravdu bavilo. ()

Shitonit

Hodně dobře natočená mafiánská pohádka, přesně tak, jak to mám rád. Kecy v kleci, šíleně nebezpečný drsňáci, starej, dobrej, poctivej organizovanej zločin, pohledem sympatického agenta pracujícího přímo in utero.Ten konec je kouzelnej. Kontrast.. Lefty by dal Donniemu cokoli. Úřad spravedlnosti mu dal metál a šek na pětikilo. Ten ať si strčej pětikilem do prdele. Odvrácená strana měsíce, mě zřejmě oslovila víc. Donnie je ve filmu fajn. Ve skutečnosti to asi tak úplně v poho nebylo. Ale co, já jsem se u toho dost pěkně nacpal, napil, dolary mi z filmu žádný nevypadly, tak asi po nás potopa. Jeden z posledních hezky natočenejch mafijánskech příběhů. ()

Knor

Mafiánská perlička, která sice nedosahuje úrovně Scorseseho Mafiánů nebo Casina, ale rozhodně nedělá ostudu tomuto žánru. Nejsilnější stránkou je obsazení, Pacino, Depp a Madsen jsou jak jinak než výborní. I když z této trojice mi přece jen přišel nejslabší Johnny, ale je jen vofous :-) Taky výborně napsanej scénář a napínavý příběh je zárukou, že se u tohoto filmu nelze nudit. ()

papadoce

Donnie Brasco nie je úplne klasický mafiánsky film. Popravde, jeho čaro než v akcii a násilí spočíva skôr v tom, že si libuje v mafiánskom slangu, zvykoch a tradíciách. Ukazuje nám (neviem, asi reálny) svet mafie v NY v rokoch sedemdesiatych. Slovo “fuck”, či veta “forget about it” zazneli podľa mňa cez stokrát. Síce čaro tohto filmu a jeho prevedenie kvôli atmosfére ohodnotím celými štyrmi hviezdami, ale zároveň priznávam, že hollywoodskejšie prevedenia mafiánskeho prostredia ako napr. v Carlitovej ceste či Casine mi sedia ďaleko viac. Mladému Deppovi ako aj starému pardálovi Al Pacinovi role totálne sadli. Myslím, že Mike Newell natočil presne to čo chcel a zároveň sa úplne vyhol kopírovaniu Scorseseho a ďalších režisérov podobných žánroviek. Asi dobré. ()

BrunoA

Nadstandardní gangsterský film, který sice nemůže konkurovat třeba Kmotrovi, ale v rámci žánru se přesto může řadit hodně vysoko. Al Pacino je opět skvělý, jeho herectví zde jasně převýšilo i mr. Johny Deppa. ()

Sanjuro

Al Pacino, Johnny Depp a Anne Heche zde předvádí (tradičně) skvělý výkon v příběhu s obrovským potenciálem, který zůstal bohužel nevyužit. Film se snaží zachytit příliš dlouhé období a oba životy Joe/Donnieho a tím se zbytečně tříští... škoda, mohlo to být mnohem lepší. 7/10 ()

Bigfuckman

Po tomto filmu budete dlouho přemýšlet jestli se spravedlnost vyplácí. Jestli život kamaráda vám stojí za jednu naleštěnou medaily a šek na 500 dolarů. Vskutku velice pěkně podaný film. ()

RobbieM@N

Překapivě velice odlišná gangsterka, Donnie Brasco neútočí akčními scénami či napětím, ani nějak obsáhlejším a rychlejším vypravováním, ale věrným zpracováním a zachycením psychologie postav a rozpadající se rodiny, Al Pacino tu je navzdory všem zvyklostem vykreslený jako low-life gangster a spolu s Johnnym Deppem jsou to herecké legendy. Dobře, že Mike Newell se jim nestaví do cesty. Nechci to nazvat "oddechovou" gangsterkou, ale výborný Donnie Brasco se k tomuhle termínu v mých očích mírně přibližuje. ()

oasismanik

Al Pacino ako starý, ufrfľaný mafián túžiaci po uznaní na jednotku, prekvapil ma aj mladý Depp. Zvyšok filmu je akési akustické a reálne vyobrazené sedem rokov dlhé vyšetrovanie FBI, ktoré sa snaží Mike Newell napratať do dvoch hodín. V podstate je to o ničom a keď človek čaká konečne niečo, príde to na dve sekudny a potom sa zas film ponorí do pomalého tempa, ktoré nikde nevyrcholí. 60% a značné sklamanie. ()

4k7

Rozhodně se nejedná o standartní film o mafiánech, scénář se zaměřuje trochu na jiné věci, než bývá u podobných filmů zvykem. Původně měl hrát hlavní roli Tom Cruise, ten ji však odmítl a nastoupil Johnny Depp, což je sakra dobře. Takto se dá alespoň říct, že společně s Al Pacinem vytvořili dobrou hereckou dvojici, která ví co dělá. I tak mám ale z tohoto thrilleru nevyvážené pocity. Možná je to tím, že jsem čekal jiný konec.... přece jenom film skončil dost náhle a právě díky závěru jakoby všechno co se událo, šlo do ztracena ()

Forsetino

Mafiánské prostředí je moje oblíbené téma. Mám taky pocit, že po shlédnutí pár dokumentů o mafii si troufám tvrdit, že dovedu rozlišit, zda se postavy chovají reálně anebo je to smyšlená blbost. V tomto snímku jsem měl bohužel často pocit, že je to smyšlená blbost, ačkoliv to má být podle skutečné události. Prostě nemohu věřit tomu, že infiltrovaný agent má v podstatě pravidelný kontakt s rodinou a své ženě i telefonuje. Nevěřím ani tomu, že se každý den musí hlásit svému velení v FBI. Nepřijde mi normální ani když ho druhý infiltrovaný agent pár metrů od mafiánských zmetků osloví civilním jménem. A ten diktafon přidělaný páskou na noze skoro neustále působí taky komicky. Vtipné bylo taky to, když bandičku mafiánů zatkli. Viděli jsme krátkou scénku v cele a další prostřih byl už do letadla jak vesele letí z Floridy domů. Jakto, že je pustili? Ani zmínka... Což se vlastně opakovalo ještě na konci filmu, kde opět jednoho z mafiánů prostě jen tak propustili... Ale vrchol přišel v samotném závěru, když mafie zjistila, že loď, kterou předtím zajistil Donnie (J. Depp) na jednu jejich akci, patřila FBI. Navíc mafie dostala i fotky Donnieho s kolegy z FBI, ale všichni mafiáni se shodli na tom, že je to jistě podvrh a Donnie nemůže být policista, protože ho přece strašně dobře znají. Jo, ale chlápka kterej pro ně makal 20 let a bokem si prodal trošku drog odpráskli jako by se nechumelilo a znali ho rozhodně líp. Odměna, kterou Donnie od FBI za svou práci na konci dostal působila také až neuvěřitelně směšně. Té ale bohužel jako jedné z mála věcí ve filmu věřím. Prostě tenhle film už podruhé vidět nechci. První půlka vcelku jde a člověk čeká, jak se to dobře rozjede, bohužel se to nerozjede vůbec a jen to přejde v pořádnou slátaninu, která působí nevěrohodně. 3 hvězdy za Al Pacina a námět, ale např. s Kmotrem se to nedá srovnat ani v nejmenším. Pozn.: Doporučuju si všimnout "kvalitní" scénky z kraje, když Lefty a Donnie táhnou za autem druhé auto bez řidiče a ono kupodivu jede tam, kam chtějí. To je vcelku inspirující. Taky bych vypíchl při posledním zatýkání v přístavu (při odvádění Donnieho) agenta FBI, který přibíhá na molo. Působí jako ukázkový pošuk. Jestli to byl záměr, tak to palec nahoru, úsměvné! Vcelku tedy hodnotím jako uspokojivé. ()

Olafsson

Al Pacino opět válí, Depp skvělej a doplňuje je rozenej bourák Mike Madsen... Co víc dodat? Nejde o kultovní věc typu Godfather nebo Scarface, ale vůbec to nevadí... ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche