Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

tee

Zajímavý pohled na mafii, který nestojí jasně proti ní, spíše vás utváří členem své rodiny stejně jako výborného tajného agenta Johnny Deppa, který také neodolává přátelství s Al Pacinem, druhou perlou filmu. Škoda jen, že konec je tak náhlý a není propracovanější, že celý děj pouze vyšumí. ()

saladín.

O gangstroch v trochu inom a v mojich ociach prinajmensom rovnocennom style Scorseseovkam, len ten zaver mohol byt vystavany lepsie. Takto posobi zaverecny vysmech na temu "cena priatelstva" tak trochu do vetra. ()

Othy

Když sem poprvé četl o tomhle filmu a viděl sem to herecké obsazení (můj oblíbenec Al Pacino s Deppem), a ještě podle skutečné události, okamžité sem začal schánět...:) A stálo to za to...Al hrál jako o život...to samý Depp! Sice to není jako klasika tohoto žanru, ale itak vynikajicí:). ()

jiricek86

Citlivě vyprávěná gangsterka, která mě pohtila. Síla přátelství a láska v kontrastu s náročnou prací agenta FBI. 95% ()

B3njamin

Tak od tohoto filmu jsem hodně očekával, Pacino, Madsen a Depp, ale opak byl pravdou. Dvě hodiny jsem čekal na nějaký zvrat, ale nic se nedělo. Pacino nepodal moc dobrý výkon, kdo ale překvapil byl Madsen. Asi nejlepší scéna byla v japonské restauraci. Možná, že kdybych viděl tu prodlouženou verzi tak by mě to chytlo více.. ()

kolly13

Málo drsný, málo překvapivý. Nevyužitý potenciál dvou hereckých es, potažmo tří. Navíc, dost dlouhé a člověk se ptá, proč dostává tak m.á.l.o. ()

Kozlowski8

Jeden z vydařených mafiánských snímků, kdy agent FBI dokonale pronikne do mafiánského prostředí... V tomto filmu, na rozdíl od některých jiných, žánrově podobných (Skrytá identita), děj tolik neupaluje, je méně akce, příběh je jednodušší. Zde se jedná spíše o psychologické drama, ve kterém režisér Newell klade důraz na psychologické vykreslení hlavních osob a jejich vztahů uvnitř mafiánské komunity. A dělá to skvěle. Především Al Pacinova postava je velice zajímavě napsaná. Lefty je starý mafián, který už má hodně za sebou, ale není to typ ambiciózního chlapa, který by kvůli postupu udělal cokoliv. Byť se tváří jako drsňák a snaží se tak i chovat, není zabiják, který by byl schopen chladnokrevně a bez vnitřních pohnutek vraždit. I proto je v organizaci věčný outsider a děvečka pro všechno. Ve skutečnosti se cítí nejlépe doma, v teplácích a papučích, s lahví piva u televize. Joe alias Donnie tuto jeho pravou tvář časem pozná a získává si k Leftymu zvláštní - až přátelský vztah. Snímek, který nepatří mezi ty úplně top v žánru, ale rozhodně stojí za to jej vidět. 75%. ()

ludovit14

Agent Joe Pistone(Johnny Depp) alias Donnie B.na začiatku príbehu sa spozná s Leftym( Al Pacino), a ten ho po čase prijme do party. Film zobrazuje ako fungovali pred 30-40 rokmi mafie, ako získavali peniaze, aké mali zvykya pravidlá, boj o moc a nadvládu až po úpadok a smrť. Ten kto by čakal mafiánsky film ako Godfather, The , tak sa nedočká. Newell zobrazuje najmä svet nízkej vrstvy mafie, tam kde prebieha vypaľovanie a kradnutie, tam kde sú tí praví drsní chlapi.Ten kto má rád mafiánsku tematiku, silné príbehy a skvelé herecké obsadenie, tak Agent s krycím menom Donnie Brasco ho určite osloví ! HOD:88%.PS:Za zmienku určite stojí vyzdvihnúť her. výkon väčšinou béčkových trhákov Michaela Madsena alias SONNY.-Veľká rola a náležite aj bezchybne zahraná-teraz už vieme,že aj najdôležitejšia v jeho kariére! VIDEL 4 krát!!! ()

paradoxman

Výborná kriminálka, ve které Al Pacino září jako ve Scarface. Johhny Depp by se měl vykašlat na piráty, indiány i Alenku a střihnout si víc podobně rozervaných rolí. Director's cut už mi přišel místy dlouhý, ale stejně jsem byl překvapený, že už je konec. Skvělých 90%. ()

jjjerry

Zklamání. Namísto thrilleru to je jen životopisné drama. Musím uznat, že herecké obsazení je skvělé-Al Pacino a Depp. Pro mě to bylo málo, žádná akce, žádné napětí. Taková nuda dialogů. ()

jessic

Komornější mafiánský snímek soustředěný na každodenní kšeftíky ne zcela nejvyšších gangsterů, který stojí na chemii mezi trochu unaveným, nepříliš úspěšným Al Pacinem a Johnny Deppem v roli policajta, který zde žije v utajení sedm let a prostředí, ve kterém žije, ho začíná měnit. ()

zigy

Postupně Vás to vtáhne do děje mezi mafiány, že se na konci stanete taky mafiánem. Přesně tak, jako se to stalo hlavnímu hrdinovi policajtovi Johnymu Deppovi, kterému se kvůli tomu navíc málem zhroutilo manželství. Já jsem celou dobu fandil jak Johnymu, tak Alovi. Jenže celou druhou půlku filmu máte nepříjemný pocit, že to pro jednoho ze dvou hlavních hrdinů neskončí dobře, a taky že jo. Chudák Al Pacino, takhle sympatickýho mafiána ještě nehrál. ()

kacer4

Scenár a réžia geniálne, do toho trefná hudba a Al Pacino, ktorého nikto nedoceňuje. Johnny Depp bol dobrý, ale pokiaľ nehrá Jacka Sparowa tak mi nieje veľmi sympatický. Plnou dávkou hviezdičiek nie som veľmi presvedčený len preto, že nemám veľkú chuť si ho pozrieť znovu v dohľadnej dobe. ()

jackalsc

Miluju filmy z tohoto prostředí, škoda, že v tomto filmu se nekladl takový důraz na vztahy v rodině, dodávalo by to tomu takovou drsnější atmosféru. Film délkově je v pořádku, není tu žádné zbytečné natahování děje ani zkracování. Al Pacinovi role pochopitelně sedla jako ulitá, Depp to zahrál dobře. Líbilo se mi to chování od Leftyho, takové to arogantní a tvrdohlavé, kde vždy měl pravdu :D Občas jsem se i snažil vžít do té situace a řeknu vám, kdybych byl mafián a přišel by ke mně takový polda hrající si na mafiána, tak bych neměl absolutní páru, že je to polda. Geniální vybruslení snad ze všech situací a docela reálný závěr, že když jim i FBI řekla, že byl krysa, tak tomu nevěřili: D U filmu jsem nesledoval čas ani se nenudil. 5 hvězd by tu bylo naprosto oprávněných, až na to že se to moc nevyvíjí, jak jsem už řekl a to mě docela mrzí. Dal bych 4,5 hvězdičky, ale to bohužel nejde :D ()

panki9922

Ako to, že mi takýto filmový skvost z mafiánskeho prostredia doteraz unikal? A navyše podľa skutočnej udalosti. Za mňa lepšie ako American gangster a veľmi, veľmi blízko k The Departed (úloha Johnyho Deppa a Dicapria v spomínaných filmoch ako policajných špiónov skvelo zahraná). Možno to nemá dĺžku a rozmáchlosť Scorseseho filmov, ale on sa o to Donnie Brasco ani nesnaží. Napätie a strach z odhalenia som prežíval spolu s Johnym Deppom. Kam prišiel a kde sa pozrel, nemal kľud - doma, v práci č.1 a v práci č. 2. Záver s fotením a 500 dolárovým šekom mi trhal srdce. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche