Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

krrimi

Kombinácia Johnnyho Deppa a Al Pacina je vynikajúca, mladý ulízaný Depp výborne stvárnil úlohu a podal úžasný výkon, takisto aj Al Pacino ktorý pôsobí dojmom dobráka sklamaného životom a Donnie ktorý aj stojí aj nestojí na jednej strane. Výborný psychologický krimi thriller ()

GiorgioB.

Chcete se stát mafiánem? Nezájem! Prachy maj jen ty nahoře, firemní kultura je snad ještě větší buzerace než někde v bance, každou chvíli musíte prát skvrny od krve, jedinej trochu slušnej člověk, kterýho znáte, je krysa a ikdyž jste jinak docela fajn chlap, důchodu se stejně nedožijete. Nezájem! ()

papez12

Podľa mňa najlepšia rola Johnnyho Deppa a zároveň aj jeho najlepší film. Brilantný výkon jak Al Pacino, Johnny Depp tak Anne Hecche a Michael Madsen jakbysmed. +Podľa skutočnej udalosti. Užite si tento film. 5* ()

missteeque

Bezvadně zvolení protagonisté, na kterých film stojí a padá. Alu Pacinovi ti mafiáni prostě sedí a Depp mě pokaždé překvapí svou různorodostí. Vždycky si vzpomenu na ten film, když vidím rudé botky :) ()

erceee

Vzťah Donnie ho a Lefty ho je zdrcújúcim príbehom agenta ktorý nečakal že jedného dňa mohol byť jeden z jeho najlepšich priateľov jeden z tých mafiánov proti ktorým bol školený na ich likvidáciu. A samozrejme že je to americký film tak nemohol skončiť inak ako vyznamenaním agenta jednou medajlou a 500 dolarovým šekom za jeho najlepšieho kamaráta ktorý sa zaňho zaručil vlastným životom. Úprimňe som cítil lútosť pre Lefty ho keď prenho poslali a keď začal ukladať svoje veci do šuplíka. Film je dôkazom toho že zákon stále vyhrá aj keď to má mať veľke obete. ()

lestatos

Famózne spracovaný skutočný príbeh agenta FBI Joe Pistone, ktorý infiltroval do kruhov New York mob scény. Johny Deep predvádza excelentný výkon ale film úplne ovládol Al Pacino stvárnením postavy mafiánskeho poskoka Leftyho. Chápem, že Donnie Brasco mal v roku 1997 veľkú konkurenciu vo filmoch As Good as It Gets, Good Will Hunting, L.A. Confidential ( a super odporný Titanic) ale zostáva pre mňa tajomstvom , prečo sa Al Pacino nedostal aspoň do nominácii na Oskara. Žiadny pátos, proste pohľad na realitu všedných dní v New York podsvetí. V mnohých smeroch nezabudnuteľný film. Pre mňa za 90% aahhh.....forget about it )))))))!!! ()

MrJoda

Neobyčejně kvalitní film překvapující myšlenkou a psychologickou hloubku, dokazuje, že mafiánské filmy nemusí být jen bezduchá řezničina (i když trošku té řezničiny tu je taky :). Navíc velice precině udělaný a skvěle natočený, o hereckých výkonech ani nemluvě. Hodně silná věc, podlení cca půl hodina jde pod kůži vážně dost. ()

Cornello

Ze začátku filmu mi připadalo, že se unudím. Nebylo tam nic zajímavého a až když jsem si uvědomil, že takhle bude celý film, naopak se mi to začalo víc a víc líbit. Poslední scéna s Leftym je dokonalá. Tím, že to je podle skutečné události to je ještě lepší. Herecké výkony Deppa a Al Pacina jsou skvostné. ()

Luxurka

Skvělý skvělý skvělý!!! Tenhle film nemá chybu! Podlě mě dva nejlepší herci vůbec.. a v jednom filmu...symfonie! ()

Nag0

Softcore (až na isté pilčícke zručnosti v akcii) gangsterka netlačiaca na pílu (až po dokončení vety som si uvedomil tú iróniu). Prostoduchosť zločincov, a dopad vystaveniu sa ich šarmu na agenta FBI, ktorého rozpoloženie dopadá na jeho manželku a potomstvo. Úprimne, uhol pohľadu panej domu pre mňa ostal ako jediný pochopený, a možno so zatvorenými očami by som vstrebal aj to sympatizovanie s Al Pacinom s pohľadu pána agenta. Odhliadnuc od týchto pohľadov som toho ale vlastne ani tak veľa nevidel, od procedúr jadra mafie nezanechávajúc patričný dojem, tak ako ani jadra policajného zboru. Môžem to teda zhrnúť len ako koncert úloh Al Pacina, Deppa and Anne Heche ktorá predsa len nedostala priveľa priestoru, inak dosť mndlé a nevýrazné. ()

Rathe

Al Pacino s Johnnym Deppem tvoří perfektní dvojici a jsou tahacími koňmi celého kousku. Mafiánské podsvětí je výborně vykreslené. Jo, byl to docela mafiánský nářez. Ale neberme to řezání do slova. ()

timmy321

Ačkoli je film pouze o vztahu agenta a mafiána, je hrozně poutavý hlavně kvůli riziku Donnieho odhalení, což by odnesl hlavně Lefty. 4/5 ()

PanIncognito

Jde o dobrý film, jenže je na můj vkus příliš senzitivní. Herecké výkony jsou však výborné. Al Pacino a Johnny Depp tvoří brilantní dvojici. Technicky také nemám nic proti... nebýt té přecitlivělosti je snímek lepší. :-| (viděno s 2. dabingem) ()

Fonnel

Jeden z nejlepších mafiánských filmů a Johny Depp v nejlepší kondici. Al Pacino taky, ale ten je v nejlepší kondici snad od narození :) ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche