Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Bogrant

Herecké duo Pacino - Depp určite preradilo a povznieslo na vyšší stupeň túto pomerne pokojnú gangsterku. Vravím pokojnú, pretože sa v nej prakticky nič strašného nedeje, ale zvláštnym nádychom a spôsobom drží diváka v napätí, ako sa to vlastne skončí. ()

Feacher

Filmy o mafii mě vždycky bavily a budou bavit, tento není výjimkou. Život opět napsal jeden skvělý příběh, ke kterému se film prostě hodí. Výběr herců naprosto přesný, nemám co bych vytknul. 5*! ()

Kritickej

6/10 Asi ve třech čtvrtinách filmu jsem si uvědomil, že už jsem ho asi někdy viděl...ale v hlavě mi teda moc neuvíznul. A ani tentokrát to myslím nebude lepší. Herecké výkony, scénář, režie, všechno nadprůměr, ale to tempo vyprávění zkrátka nebylo ono. ()

Bragi66

Pro mne je to dobrý pokus zobrazit bez glorifikace, jak to mezi mafiány opravdu chodí a kolik je mezi nimi ega, nalhávání a hlouposti. K tomu samozřejmě mrazivá nemilosrdnost, ale tady bohužel řídký příběh roztažený do nesnesitelné délky. To třeba taková Millerova křižovatka (1990), to je gangsterka, kerá má říz i příběh. ()

macisek

Mám-li být upřimný… tak tenhle film je ten nejhorší atmosférický mafiánský film vůbec, to ale neznamená že film je špatný, právě že naopak. Film běží na jákemsi zvláštno zvláštním principu, který není zas tak špatný, ale nepotěší. Stále si ale myslím že film stojí za shlédnutí. čtyři hvězdy ()

-ETIENNE-

Dokonalé spojenie Al Pacino + Johnny Depp a k tomu strhujúci gangsterský príbeh založený na skutočnom prípade utajeného agenta FBI. To prostredie zmení každého!!! Donnie Brasco sa mi páčil dvakrát viac než Mafiáni a Vtedy v Amerike dohromady. ()

McIron

Ano, je to Alův a Johnnyho koncert se vším všudy. A když se k tomu přidá skvělý dabing Jiřího Pragera, tak je to opravdu zážitek. Nějakou dobu jsem si na něj zkraje nemohl zvyknout, ale dneska ho mám snad raději i když dělá Hoffmana on a ne Postránecký. Mahdal by se mohl učit. I když tomu by nepomohla ani svěcená voda. ()

morrissey

trošku mě to zklamalo, jako filn dobrej, ale třeba osud Leftyho mě nechal chladným , to zda ho zabijou či ne mi bylo úplně jedno, taky sakra co to je za mafiána když to dlěá 30 let a má hovno !! :O/// nemyslím si že ten film je n+co extra , sliboval sem si víc od mafiánského filnu s AL P. dal bych tak 70 % ()

fojťan

Herecký koncert Al Pacina a Johnnyho Deppa. Už jsem viděl i lepší mafiánky než tuhle, ale což – je to kvalitně natočené, s kvalitními herci, kvalitním scénářem, tak na co si stěžovat. Dobře se na to kouká a dvě hodinky s filmem utečou jako voda. Ve výsledku zasloužené čtyři hvězdy. Mimo jiné i za několik opravdu povedených dialogů mezi hlavními protagonisty. ()

Vandislav

Silné. Naprostý top "undercover gangsterek". Postupná gradace od obyčejné gangsterky až k emocionálnímu vyvrcholení. ()

bocy

Jednalo sa síce o pravdivý príbeh, ale mňa jednoducho príbehy o mafiánoch vôbec nechytajú. 3 hviezdičky stačia :-) ()

ronin zabak

mafiánské prostředí, dobrá zápletka, drama, a hlavně moji oblíbení herci. Pěkná práce zpracovaná podle skutečné události, což diváky přitáhne zase o něco blíž. ()

Monco

Bylo období, kdy jsem si tento film pouštěl každý den na mojí originální videokazetě a znal skoro navzpaměť všechny hlášky z tohoto kultovního filmu. Jestli existuje knížka, chci jí mít. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche