Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

ceerdan

I když si tenhle biják zaslouží mnohem víc, vezmu to stručně. Filmy podle skutečného příběhu mají bezpochyby tu výhodu, že základní osa scénáře je hotová a pokud je to jen trochu možné, stačí nechat příběh pracovat sám za sebe a moc nezbabrat ten zbytek. To se bohužel Yakinovi úplně stoprocentně nepovedlo. Špatný výběr některých herců je doslova do očí bijící a s množstvím patosu, který na vás obrazovka prská, by si nezadal ani průměrný vlastenecký projev optima primea jako head transformera. Režisér dělal co mohl, ale naštěstí ten motiv je prostě tak obrovskej, obrovskej, OBROVSKEJ, že zasťiňuje všechny řemeslné nedostatky filmařů a pomůže vám si uvědomit, jak mocný nástroj sport může být a dokázat něco, na co nestačily desetiletí diplomatických jednání. No a pokud vám americký fotbal aspoň trochu něco říká, tak je to jasná volba před nadcházející NFL sezónou. Přítelkyni se to líbit nebude, s tim nepočítejte. ()

Artess

Film nabízí spojení silného příběhu o přátelství a odvaze, amerického fotbalu a výborného soundtracku. Děj přibližně mapuje jednu sezónu amerického středoškolského fotbalového týmu složeného z bělochů i černochů a ukazuje, jak se postupně vyvíjí přátelství mezi hráči, byť na toto přátelství okolí zprvu nereaguje právě přátelsky. Nemyslím, že by děj neměl i své slabší chvilky, ale rozhodně jsem při koukání na film neměl chuť jej po jisté době vypnout a dokoukal jsem ho na jeden zátah až do konce. Navíc teprve po shlédnutí tohoto filmu jsem si uvědomil, jak je americký fotbal složitá hra, ale i zajímavá hra a ač spoustě věcí ve fotbale stále nerozumím, rád se k tomuto filmu vracím, jako k tomu nejlepšímu, co jsem zatím ve spojení s americkým fotbalem viděl. ()

Marrakech86

K tomuto filmu mám velmi kladný vztah už jen z toho důvodu, že mé dětství rovněž probíhalo v jednom týmu, ale to bylo ve fotbale...tento film je nádhernou klasikou toho, jak by to mělo fungovat. Jeden tým, jeden národ, kdykoliv je tento film v televizi,tak ho musím vidět. Jednoznačně mohu doporučit. ()

peproch

Film k dívání s mladými teenagery, plný morálního poselství a silného příběhu, mocného sentimentu. A tomu je podřízeno prakticky všecko. Disneyovka. ()