Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

jooker10

Když jsem film rozkoukal, nečekal jsem, že ohodnotím 5*. Říkal jsem si, další z řady filmů s očekávaným koncem. Ale průběh byl natolik zajímavý a obsah s přesahem mezilidských vztahů nejen mezi hráči, ale i v celé US společnosti, že nešlo jinak. Mimochodem, proč Vzpomínka na Titány, se dozvíte z poslední věty ve filmu. ()

Lukasenko

Nejsem žádný rasista, ale tato snůška amerických filmařských klišé, která se ve scénáři k tomuto filmu sešla, je naprosto neuvěřitelně komická. Z dramatu se stala komedie. Největším vrcholem je zhodnocení taktiky: "Musíme si dát pozor na jejich obranu a útok". Po * dávám za skvělý výběr doprovodných písní a za filmařskou práci. ()

Tom55555

Tématem je rasová nenávist mezi rasou europoidní a negroidní, kteří mají hrát spolu v jednom týmu,kterému velí trenér Danzel W.... Skvělý výkon Danzela Washingtona jako vždy a opravdu skvělý soundtrack!!! ()

xoxoxoxo

Denzelovi táto úloha sedí zo všetkých najviac, aspoň pre mňa, teda spolu s Hurikánom v ringu :)a bolo mi luto garyho bertiera :) ()

Tomulka

Podle skutečné události a ještě k tomu výborně natočeno. Já se skvěle emotivně bavil. Bez váhání pět hvězdiček. ()

RozaMadMax

Když k tomu člověk přistupuje jako ke sportovnímu dramatu, tak se nedá hodnotit jinak, než 5*. A ta roztomilá blonďatá holčička byla k sežrání. ()

skunkos

Kvalitní (rasismus popisující) film s happyendovskou pointou. Mistrně obsazený, například mladá Hayden Panettiere fakt "zabíjí". Vše tak, jak má být. Je tam i takový zvrat, zakže co víc si přát? ()

tahir

Disney a film o rasizme... Co viac si priat? Dat dojemnu hudbu a samozrejme sialena drama na zaver kde rozhoduju sekundy a bieli s ciernymi to dokazu! Ups, spoiler? Dakujeme za vyriesenie problematiky rasizmu, bolo to predsa take jednoduche! ()

wetrix

Jak tady píše AngelAngie, taky jsem čekal o dost víc. Hlavně mě tentokrát trochu Denzel zklamal. Celé mi to přišlo tak nějak neuvěřitelné, že jsem se do toho nevcítil. Tak nějak to nakonec šlo moc snadno na to, jaký to byl ze začátku problém a spíš to vypadá na to, jak je v americe všechno možné. Mám rád tyhle sportovní filmy, ale pokud bych něco na tento způsob doporučil víc, tak by to byl Coach Carter nebo Vítězové a poražení. ()

SONYAGENT

Proč jsou všechny filmy o americkém fotbale podle skutečné události ? No, je pravda, že také všechny jsou velmi dobrými snímky sportovními i dramaty.. Tento není výjjimkou a patří mezi ty nejlepší.. ()

A4finity

Absolutní masterpeace. Filmy ze sportovního prostředí moc rád nemám, ale tenhle mě dostal. Nechápu, v jakým deliriu tohle Yakin natočil, ale měl v něm nejspíš zůstat... Zachytil tu (s pořádnou pomocí Washingtona a Pattona) snad každou lidskou ctnost, kterou postavil proti jejímu opaku. Jeden muž, jeden muž dokázal změnit celý zpropadený, rasistický město. Podpořeno skvělou výpravou si jedeme na špičku světové kinematografie ever.. osobně se mi zdá hodnocení nízko. Film mě zasáhl, obohatil, ponaučil a především mě hrozně bavil... ()

zero_zelo

tak tu pátou nedám jenom za to americký nadšení... mě to vždycky tak nějak nasere, jak si řikaj ty moudra "hodně ste se naučili, je na čase se přidat" ... nebo uvědomělé malé děti, řka "tati, teď není čas na hrdost", aniž by sotva tušily, co hrdost vlastně pořádně znamená :) nicméně skvělej sportovní film, kterej mě zas donutil si přečíst pár článků, podívat se na fotky těch, o kterejch to je a co se hereckejch výkonů týče, tak i můj ne příliš oblíbený washington zalahodil mému uslzenému oku dojetím ;)) ()

nydahl

Film podle skutecne udalosti a hned rikam ze propadak nejvyssiho kalibru. Jsem si jistej , ze tenkrat v roce 1971 to musel bejt na jihu mazec a jsem si i jistej ze ti kluci to tam tenkrat asi zvladli skvele a to jak sportovne tak lidsky. Pokud ovsem tohle mela byt oslava jejich charakteru potazmo sportovnich kvalit tak je to tedy spis ostuda. Rasismus obecne je naprosty nesmysl a potlacovani prava na osobni volbu a tenhle film je toho dukazem. I vysoke hodnoceni snimku svedci o tom ze lidi jsou proste pitomci a manipulovatelni idioti a to specialne v otazkach kdy maji projevit svuj charakter - jako prave rasismus a pohled na nej.Tenhle film na to hresi opravdu v kazdem zaberu a to me teda nastvalo.Pes je pes ale pudl neni doga - jak si zacnete hrat na to ze pudl je i doga tak jste srab a presne tohle ve filmu tvurci dokola a neunavne serviruji. Tuny scen kdy cernej a bilej resej roztrzky , narazej na "nepochopeni v particce" a jiny emocne naprogramovany situace.Jsem si jistej ze ti kluci tenkrat vedeli ze proste pes je pes a bud druhyho psa beres nebo ne ale nesnazis se predstirat ze ten druhej pes je stejnej. Ze sportovniho hlediska taky ne moc povedene , protoze typ skladek jako je v tomto filmu jsem videl mozna ve wrestlingu ale ne v americkym fotbale + jsem nikdy nevidel ze by quarterback cekal s balonem v ruce 7 sekund nez k nemu dobehne obrance a slozi ho.Jedinej moment co me zaujal byla neopetovana prihravka od bily holky , kdy cerna holka uhne s tim ze ma namalovany nehty - dobry a v tomhle duchu to melo byt.Dal jsem dve hvezdy ale jdu to opravit na jednu - tohle je fakt neomalenost pro blbecky co si nechaj mozek ojebavat radoby dojemnejma scenama.Ostuda natocena pro titany , kteri si to urcite nezaslouzi. ()

shinlove

Můj oblíbený sportovní film. Další důkaz, že ve světě lze spousta věcí změnit, jen když se bude chtít. Rasismus je v tomto filmu tak krásně "zrušen", že se rád a s chutí dívám na film víckrát. 4* ()

durkes

Športové filmy môžem stále. V tomto filme krásna práca trénera, ktorí dal dokopy družstvo z rozdielnych ľudí, ktorých spája šport a nevadí, že dopredu viem, že vyhrajú. Dostalo ma to pri každom vzhliadnutí. Teším sa z výhier i celkového víťazstva a teším sa z partie. Tí, čo aktívne športovali vedia o čom vravím. Jasná 5 ()

bergeron

Nezáleží na tom kde žijeme, s kým pracujeme.kým máme dušu v poriadku, dosiahneme veľké veci. Neskutočne vynikajúci film. Patton a Washington sú ťahačmi, ktorí to vedia. Dokonca aj mladý Ryan Gosling sa ujal role. Jerry Bruckheimer vie do čoho investovať. ()