Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

Olík

Skutečný příběh černošského trenéra amerického fotbalu (D.Washington), jenž navzdory rasové segregaci a jižanskému způsobu života vybuduje jeden z nejlepších teamu v zemi pomocí z počátku nepřátelského společenství černých a bílých hráčů. Já tyhle klišovité sportovní story s dobrým koncem prostě miluju – i když je každá minuta předem jasná a po deseti minutách víte, jaký bude konec, prostě nemůžu jinak. Zajímavostí je postava kapitána týmu Gerryho Bertiera (Ryan Hurst), který se po dopravní nehodě (obsažena i ve filmu) později stal paralympijským medailistou. ()

Wolvie

Velmi slušný Denzel v naprosto stereotypním filmu bez jiskry a skutečně strhujících a emocionálně vypjatých momentů. Coach Carter dokázal z podobného tématu vyždímat mnohem víc. ()

Octane

Dašlí film podle skutečné události o černošském trénérovi, který si musí získat přízeň svého týmu. Takovýhle typ filmu, to je něco pro mě, mám rád americký fotbal a filmy o něm doslava vyhledávám. Kombinace otázky černošského obyvatelstva a amerického fotbalu, kde hlavní tréner je právě černoch, dělají z tohodle snímku opravdu perfektní film. Jediný co mě trošku štvalo byla ta malá strašně přechytralá holka. Jako třešnička na dortu je vynikající Washington a Patton.....a pak ještě malinkej a hubenej Gosling. ()

Hubis_

Hezký příklad,že i rasisticky založení lidé můžou změnit názor.Vynikající film o fotbalovém týmu,který vznikl sloučením dvou ras,které se ze začátku nenávidí,ale najdou si k sobě cestu.Výsledky zápasu šli trošku předpovídat,ale na kvalitě to neubírá.Denzel Washington tu hrál naprosto výborně. ()

salamandrr

No jo, sportovní drama málokdy sklame, jne je jako vždy až moc americké, hodně plácání po ramou a tak...ale pěkná podívaná, to za se jo ()

mi-ib

Celou dobu super, když byli na kempu a až do té doby, co začli hrát mystráky, se mi film líbil. Skvělý příběh podle mě nejvíce utrpí koncem, který je na můj vkus až moc přeslazený. Věřím, že v Americe to mohlo mít velký úspěch, přece jen je tam am. fotbal, ještě s baseballem, národním sportem, ale mě jako neštrejchlýho timhle sportem to až tak nechytlo. ()

Modus

Sportovní filmy prostě miluji, vždy si u nich odpočinu a navíc mě dokážou dojmout…Pocit vítězství který se na diváka z obrazovek přímo valí, je těžké přehlédnout…Bohužel už je zvykem že podobné filmy jsou natočeny na efekt, těžko se k tomuto filmu někdy vrátím, protože když vidíte ty emoce, napětí a stupňovanou podívanou, tak postupem času, všechny pocity vyprchají a už se na to dívá jen s pocitem lhostejnosti…Je až neuvěřitelné že i když všechny filmy s americkým fotbalem které vznikly podle skutečné události, tak jsou kvalitní ( Světla páteční noci, Nepřemožitelný a teď i Vzpomínka na Titány ) ale ani jeden se nevyrovná snímku Olivera Stona Vítězové a poražení…Může to být větší zkušeností režiséra nebo většími hvězdami ve filmech, a nebo to může být obojím, nicméně natočit ty pravé emoce, všechny ty pády na samé dno a z mrtvých vstání se nikomu nepovedlo tak jako Stonovy…Dalším plusem Titánů bylo že se zabýval rasovou problematikou, může to znít jako klišé a nebo si režisér myslel na „zlatého plešina“ nevím, ale nějak mu to nevyšlo…Pro mě největším zážitkem nebyl Washington ale všechny natočené zápasy…Filmaři je sice poněkud uhladili a pro jistotu ještě přetřeli narůžovo, ale nijak výrazně jim neuškodili…Skutečnost musela být daleko drsnější a vyhrocenější, ale příběhy stříbrného plátna mají svá vlastní pravidla a neřídí se jenom doloženými fakty!!! ()

Jeand´Boa

Jak vštípit trochu těch citů a zásad lidskosti výrostkům, kteří se zabývají drsným sportem?...sám na tuto otázku odpovědi netuším, nicméně vím, že existuje jeden snímek, který může být dobrým návodem či příkladem ze života, kdy trenéři ovlivnili hráče, ovlivnili se vzájemně a kdy hráči měli vliv na ně i na jednotlivce ze svých řad... ()

dandislav1991

Tohle jsem viděl asi někdy o půlnoci, když jsem přišel z práce a jen jsem si tak pustil telku, ale bylo to tak dobré, že jsem to musel dokoukat ()

darkreider

No, tak nakoniec dám plných 5 hviezd aj keď som na pochybách. Asi už na staré kolená mäknem alebo čo. Nie všetko mi štimovalo, ale predsa len pri záverečných titulkoch má ten správny hrejivý pocit na srdci a to mám moc rád. Nie je veľa filmov, čo to dokážu bez zbytočných sentimentov. A veľmi sa mi páči, že film nestojí len na trénerovi, ale hlavne na teame a tam sa podarilo dostať výborných hercov. Osobne by som to ešte nafúkol o detailnejšie zábery zo zápasov, ale inak je to nakombinované viac než dobre. ()

katmandzoo

aj po zhliadnutí vo mne naďalej pretrváva ohromný zážitok..keď príde do malého mestečka Virginia trénovať miestnych futbalistov černošský tréner, ktorý vystrieda vo funkcii súčasného bieleho trénera, nachádzajúceho sa už jednou nohou v sieni slávy, nič dobré to veštiť nemôže..nachádzame sa totiž v dobe, ktorú ovláda rasizmus a biely sa s čiernymi nemôžu ani vystáť, nieto ešte spolu hrať v jednom futbalovom tíme..počas deja sa však navzájom spriatelia a to aj vďaka skvelým prejavom ich vodcovských osobností, ktorých skvelo stvárnili Denzel Washington a Will Patton..veľmi pekný film s emocionálnym precítením, do toho všetkého ešte krajšia hudba..proste nijako zle to dopadnúť nemohlo a ani nedopadlo.. ()

Stíba

Začátek mi přišel až trochu vyumělkovaný a nepřirozeně jednoznačně vyhraněný na ty a ty, ale od chvíle kdy propukne první čistá radost ze hry mezi bílým a černým hráčem je to strhující podívaná. Skvěle hraje samozřejmě Washington i Patton ale i všichni mladí a to ať už Hurst a Harris jako tahouni nebo výborná zábavná postava Supleeho. Taky se tu v malé roli objeví mladičký Ryan Gosling, který je tu ale spíš k pousmání. 4.5* ()

tranquill

"Na hlavě se drbu, až když mě svrbí a netancuju, dokud neslyším hudbu. Nenechám se zastrašit, jsem už prostě takovej!" Podobné rasové téma jako ve "42" a také nadstandardně zpracované. "Hele, oni nejsou moji, já jsem tu se všema..." ()

Solly

Mám ád filmy ze sportovního prostředí. A je nutno říct, že ani primární plán filmu nebyl pošlapán černo-bílým viděním a charktery postav. Prostě, film působí velmi reálně a je dobře natočen. ()

waska

Má sportovní duše byla naprosto uspokojena. I když by se tomuto filmu dalo něco vytknout, výbroný Denzel Washington a všichni mladí herci mě dokonale odzbrojili. Navíc je to podle skutečné události a závěr je neuvěřitelně dojemný. ()

Jaxx84

Vznešená myšlenka omluví i třebas neúplně košér zpracování. Film sestavený ze spousty srdcervoucích klišé, ovšem koukatelný a kupodivu zjistíte, že ty klišé nevadí tolik jak by se na první pohled zdálo. Jsem zastáncem toho, že každý film, který se snaží bojovat proti rasismu zaslouží nejméně 4 hvězdy. ()

Veseldaa.!

Když překousnete typicky americký scénář, kdy v úvodu filmu je nenávist, ta postupně přerůstá v přátelství a ve finále to skončí vítězstvím pár vteřin před koncem, dočkáte se parádního sportovního dramatu. Dočkáte se i silného tématu k zamyšlení, a to vztah mezi černochy a bělochy, dočkáte se vynikajícího Denzela, ale i ostatních mladých herců a hlavně dostanete písničkový soundtrack, plný oldschoolových hitovek. ()

bakeero

Nekonfliktní, přímá jednoduchá disneyovka. Na nic si nehraje a mě všechny ty klišé prostě bavily. A herecké obsazení je taky hodně povedené. ()