Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

rasto87

Perfektný film, ktorý zobrazuje hlavne dobu o nenávisti a rasizme. Príchod čierneho trénera do tímu futbalu samých bielych ľudí, neveští nikdy nič dobré, hlavne keď vymení aj hlavného trénera Wiila Pattona a odsunie ho iba na asistenta. Trénerské praktiky mi zo začiatku strašne pripomínali film Coach Carter, kde bol tréner taktiež nekompromisne tvrdý, ale zároveň ľudský. Musím povedať že Sezóna titanov ma naozaj dostala a veľmi milo prekvapila. Bol to prežívajúci zážitok 109 minút o priateľstve,morálke, odvahe, láske, rodine a hlavne prelomenia ľadov rasizmu. Pre milovníkov športových filmov to bude ozaj len zážitkom. ()

JacksLFC

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Vzpomínka na titány vypráví o době, která jistě v americe pro barevné lidi nebyla vůbec jednoduchá. Rasismus byl ještě veliký a bilé obyvatelstvo nechtělo pracovat s nikým, kdo byl tmavé pleti. Tak se rozhodla škola, která kdysi byla rozdělena na bílou a černou komunitu, sloučit a tím i sloučit fotbalové týmy, kam přišel i Denzel Washington jakožto barevný hlavní "kouč". Lidem se to nelíbilo a ani bývalému hlavnímu trenérovi, který měl zůstat a trénovat pod ním. Trenér měl hlavu na špalíčku a jedna jediná prohra a měl by vyhazov. Jenomže na kempu dokázal udělat z dvou nesnášenlivých mladických táborů neskutečné, a tým se domů vrátil jako tým a černý se bavil s bilým a naopak. Tým za celou sezonu ani jednou neprohrál a vyhrál šampionát. Za mě 5* ()

t.b.kat

Celkem solidně natočené sportovní drama ze světa amerického fotbalu, které neurazí. Klasický scénář, klasický děj, nic víc nic míň. 3* ()

Lucyl89motyl

Jestli neco amici umej, tak je to um tocit filmy o fotbale. Tenhle film je od Disneyho, skvele obsazen a jeste podle skutecne udalosti. Co vic si prat :) ()

fimler

Paráda, prostě paráda. Nestačím se poslední dobou divit, protože i žánry ke, kterým mám blízko asi jak k jiné gala se mi líbí. Bavím se tu o sportovním žánru. Jsem naprostý antitalent na sport obecně a ani ho nesleduji, a když už tak s odporem, ale tenhle film pro mě nebyl o fotbalu. Pro mě byl hlavně o lidské snaze a soutěživosti, která film posunuje víš. Dále tito skvělí herci jak fotbalisti samotní tak i trenéři hlavně teda Denzel Washington. Gosling i Bosworth se tam sice tak párkrát ukázali, ale přece jenom tam mohli oba mít více záběrů. I tak tenhle film hodnotím velmi kladně a nejspíš si ode mě získá plné hodnocení. ()

Aniki

I kdyby to mel být pripad zprofanovaneho skoro kýče, rozhodujici je, jestli umi film predat divakovi (tedy mě) emoce, a priznavam, ze to se mu povedlo, na me rozhodne zafungoval. A protoze se jedna o mozna nejlepsi film se sportovni tematikou, nezbylo mi nic jineho, nez priklepnout plnych pět bludišťáků. ()

maestrotatum

Americký fotbal je najfotogenetickejším športom v ludskej civilizacii. Pár spotených chlapov, ktorí kričia ,,farba-číslo-číslo-farba,, potom sa rozbehnú a dostanú nakladačku je už dlhé roky súčasťou filmografie. Takýto pohľad baví mnohých divákov, aj takých, ktorím je šport ukradnutý. No a keď sa k tomu pridá Denzel Washington s vynikajúco napísanou postavou tak alleluja. Sezóna Titanov je zas tým filmom, čo spochybňuje modlu južanov, ktorých modla je rally, country a predsudky. Pohodový príbeh na tému diskriminácie a jej prekonávania zasadený do prostredia športu. Z dvoch odlišných svetov vzniknú pevné priateľstvá a pár dolámaných krkov- aspoň vieme, že sú tu šampioni. [77%] ()

Renswo

Remember the Titans : športová dráma podľa skutočnej udalosti . Tento film si určite užijú ľudia , ktorý majú radi Nfl alebo všeobecne šport. Washington tu je v role tvrdého trénera a má za úlohu zjednotiť mužstvo Afroameričanov a Belochov. V skratke dostanete dobre vyrozprávaný a zmysluplný príbeh a ako bonus celkom fajn Soundtrack. ()

da-a

"Ať už máš barvu kůže bílou nebo černou, na hřišti máš stejně povoleno cedit pro tým jedinou: červenou!" Militantní taťka Denzel Washington vede své hochy drsnými zápasy ve stejně drsné době. Sportovní dramata, toť materiál pro americké filmaře, nejlépe když je smíchaný s nánosy retro nostalgie a špetičkou komedie. Filmů uvařených dle této zaručené receptury jsou celé tuny a komu se (ještě) nezajídají, ten si na nich pochutná. Třeba i na Titánech, kteří vyrukovali s obdobím seizsmického vychýlení sympatií společnosti sedmdesátých let i k rasově pestřejsím spoluobčanům, kteří tehdy neměli na růžích ustláno ani za branami střední školy. A právě tohle podhoubí čile bují jinak mírně prefabrikovaným příběhem, ve kterém se ty nejlepší herecké výkony nepodávají charakterním šepotem, ale naopak pěkně od plic a s barytonem. Washington to pochopil a nabízí fascinující náhled na nemilosrdného, leč sympaticky odhodlaného kouče, který historií zahýbe víc, než si sám zprvu myslel. Škoda proto, že Will Patton zůstává (vinou nediferenciovaného scénáře) mnohdy až na druhé koleji a má tu sotva dvě tři zajímavé scény. Ve filmu dochází na oblíbená klišé, ale je v něm i něco opravdové lidskosti, která napovídá, že se Vzpomínka na Titány bude řadit k těm lepším filmům o týmovém duchu stmelených sportovců. Na druhou stranu takové Velké vítěžství Penny Marshallové má člověčiny tolik, že půjčit alespoň část svého kouzla tomuto filmu, byl by z něj srdcař k pohledání. ()

david666

Znovu skvělý Washington, který film neuvěřitelně táhne. Sice někdy se tady hraje na můj vkus až moc na melodramatickou strunu, ale pokud si ji odmyslíte, bylo to si v tu dobu drsné. Skvělá je postava dcery bílého trenéra. ()

brasek

Krásny film podľa skutočnej udalosti. Niektoré udalosti dosť smutné, ale tak to bolo reálne... tak netreba prikrášľovať a domýšľať, veď Osud je najlepší scenárista. ()

mseet

Klasický sportovní film s atributy tomuto žánru vlastními včetně velkého závěrečného vítězství. Navíc okořeněný tematikou rasové nesnášenlivosti. Pokud nebudete pátrat po hlubokých myšlenkách a máte rádi příběhy ze sportovního prostředí, zařadí se tento snímek také mezi vaše oblíbené. A nejen díky skvělému výkonu Denzela Washingtona... ()

Flamik

Myslím že dnešní doba přináší i novou vlnu rasismu.. O tom jsou i 2/3 týdle vypalovačky.. Teda vlastně je to spíš o něčem jiném.. o předsudcích. Když je bílejm vštěpováno jaký sou černoši opice a na druhou stranu černejm jsou o bílejch vykládány jiný bláboly. . Ty se rozplynou jedině tehdy když se obě dvě strany poznají. .Jediným řešením je prostě informovanost, diskuze i o "nepříjemných" věcech.. ovšem vždy u toho musí být obě strany.. ()

pcarogers

Mráz mi ještě teď po zádech běhá. Tak chytrý, opravdový a silný film se vidí jen málokdy. Skvělé charaktery, skvělé myšlenky a trochu toho amerického fotbalu k tomu. Po skončení jsem si ještě několikrát dával určité scény znovu a znovu. Jasných pět, srdeční záležitost. ()

lyzbeth

Jedním slovem Nádhera!! A třemi slovy: Nemá to chybu!! Vzpomínka na titány je film, který v člověku probudí všechny emoce...od smíchu, přes napětí až po pláč. A rozhodně nemusí být fanouškem filmů se sportovní tématikou, jelikož film je o něčem jiném...je o přátelství, spolupráci, pochopení i nepochopení. A navíc ho dokresluje skvělá hudba...když začne Ryan Gosling tancovat v šatně, vždycky začnu s ním. ()

vofo

Mám velice rád sportovní dramata a studio Disney je umí velice dobře natočit. Tento film je sice jeden z mnoha, i přesto jeden z nejlepších. ()

kelet

Strhujúci skutočný príbeh plný emócií všetkého druhu a skvelého hereckého obsadenia. Film kde hrá jednu z hlavných úloh rasizmus býva vždy pútavý, tu však snaha o zničenie rasizmu prostredníctvom športu je tak skvelá, že to môže byť len skutočnosť. Film sa stupňuje od začiatku, nie je tu núdza o zvraty a emotívne udalosti a vyvrcholenie je famózne. Hodnotenie: 100% ()