V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

Slavomír

Netradičný úvod v podaní Saphna Awasthi mi dal vedieť, že Lee to roztočí po svojom. Zápletka skvelá. Herci úžasní.....Willem Dafoe božský. Hmmm, lepšie prevedenú lúpež s takým manimalistickým, no o to cennejším úlovkom som asi vo filme nevidel...... ()

waska

Ale jo, docela povedená "bankovní loupež". Spíš než pointa mě potěšily herecké výkony a už se těším na dvojku! ()

Veseldaa.!

Spike Lee zvládl režii na jedničku. Trefil se do mého vkusu, když vsadil na propracovaný děj a dlouhé záběry, doplněné parádní poletující kamerou. Jak už tady někdo komentoval, taky bych popis žánru tohoto filmu viděl i jako komedie, protože některé narážky a vtípky policajtů jsou excelentní. Celkové obsazení filmu je také na jedničku a musím pochválit i příjemný soundtrack. 4½* ()

BDMarty007

Výborný, inteligentní krimi thriller, který je daleko více, než jen krimi. Jak to u Spike Lee bývá, dotýká se zásadních společenských témat a zvládne jich opravdu hodně. Rasové, náboženské a národnostní předsudky a stereotypy, prapůvod bohatství určitých vrstev, právníci prominentů řešící C O K O L I V, prohnilost politických elit... Skvěle napsané postavy, vynikající herci skvěle hrající (možná nejlepší role Denzela Washingtona), skvělé dialogy se špetkou břitkého humoru (Keithele, ukaž mi botu ...), bez zbytečných ohňostrojů a balastu. Krimi je pro Spikyho Lee vlastně jenom jevištěm, na němž tentokrát svoje témata odehraje. Ale i přesto je to vynikající krimi a pokud si z toho někdo neodnese hlubší témata, i tak bude spokojený s napínavým filmem, který má spád. ()

Tamten

Na první pohled klasická akční kriminálka o vyloupení banky, ovšem už od začátku vám připadá, že něco bude asi jinak, než je běžné. Už jenom to, že se nekoná žádná „nudná střední část“ při vyjednávání lupičů s policisty, ale i tato část je napínavá. A pak se film přehoupne do druhé poloviny, která najednou spoustu věcí změní a film se tak dostává vysoko nad průměr. ()

nwx

Konečně něco originálního. Ale vlastně .... ve filmu "Bezva finta" říkal Belmondo, že jedním z plánů na únik by mohlo být protáhnout se klíčovou dírkou nebo převléci všechny za klauny. Tady to jen zrealizovali - ty klauny. Klíčová dírka je zatím u ledu. :) ()

Listyx

Tenhle film není bombou z onoho či jiného jednoho důvodu. Vyzdvihování jedné části na úkor druhých mi přijde neodpovídající. Tenhle film je jako orchestr. Určitě je důležité co se hraje, jak se to hraje a kdo to hraje. Ale důležité je i kdy to přijde a jak se do toho „praští“ :). A všechno tohle Spojenec umí. Dávkuje vám vše v přesně odměřených dávkách. Nikdy ničeho není moc, nikdy toho není málo. Dělá to naprosto se vším včetně děje. Divák pořád ví co se děje, ale zároveň ví, že neví všechno a že ono to bude kapánek jinak. Žádný spoiler nečekejte, zkazilo by vám to zážitek. Na žádný trailer se také nekoukejte, nic vám to o filmu neřekne a mohl by vás tak maximálně odradit. Nevařte při něm, nechoďte na záchod, děti dejte babičce a vypněte telefon. Prostě si sedněte a nechte se unášet tím, že o filmu přemýšlíte a že sledujete, co postavy řeknou. Proč tady byl tenhle záběr, když se tam nic extra důležitého není, nebo bylo a pokud ano co se s tou postavou stane? Herci to podávají skvěle a každého je tam tak akorát. Jsou hlavní hrdinové hrdinové? I hrdinů je tam tak akorát. Jsou akorát tak hrdinští jako jsou lidští a jejich motivace jsou mi příjemně uvěřitelné. A je tam i humor. Pramení z jednání těch uvěřitelných postav a je ho tam tak akorát. „A co akce?“ Ptá se mě mé střelbopalnovýbušné já. Přátelé na tu tam nechoďte :) Do filmu by totiž extra nesedla a je jí tam tak nějak, …, akorát :) A tedy nekoukejte na film pro konkrétní ono či to nebo snad protože. Pusťte si ho s vědomím, že jdete na koncert skupiny, kterou máte rádi a budete odcházet s pocitem, že tohle stálo za to :) ()

Oonika

Velmi působivý konec a skvěle vymyšlený příběh. Owen hrál výborně! Jen to chtělo trochu víc svižnosti, 2 hodiny se už docela táhly.. ()

kwaicheng

Velmi dobré, potěšilo. Zajímalo by mě víc o bývalých náccích kteří vysedávali v čelech "nadnárodních" společností léta po válce a díky kterým nyní máme USA a podobné státy v současném stavu, kdy s gustem a nadšením sobě vlastním šíří svoji svobodu. ()

forkys

Tak tohle byl přesný příklad toho jak se vyjednavač nikdy nechová, s takovým přístupem by maximálně Denzel vyjednal dobrou cenu na tržnici, ale určitě by ho nenechali jednat, když bylo ve hře tolik životů. V jednom dialogu od Owena trefně zaznělo "pošlete sem někoho příčetného". Bohužel od toho se odvíjel celý snímek, od tvrdohlavého suverénního vyjednavače. Ze strany lupičů šlo spíše o provokaci a tim pádem o veliký rist, z toho se dá usuzovat, že zas tak inteligentní by nemohli být, jak se nám snaží tvůrce vylíčit. Celkově šlo spíše o fantazy, než o cokoliv jiného, protože dokonalé loupeže neexistují a nikdo povětšinou není tak chytrý jak si myslí :-) ()

bono22vox

Inteligentní lupičský film s prvotřídním obsazením, rafinovanou strukturou vyprávění, lehce klaustrofobní atmosférou a hudbou. Zkrátka skvělá zábava pro všechny kdo se nebojí používat mozek... ()

Acrobat

Exaktne vyjadrená a prerozprávaná fráza "že tie niekoho mlyny melú predsa pomaly, ale isto" ? Či obyčajné hranie sa? Alebo drsná satira a kritika "society" v jednom? Z úfúľanej ulice a prefajčeného policajného kancľu k druhej svetovej? Bola v Suisse vôbec cenzúra? Ja jednoducho mám rád, ak film považuje diváka za inteligenta a dôstojnú bytosť. Paráda. (videné 01.05.2015) ()

neo93

Kriminální drama s Denzel Washington a Clive Owen v hlavních rolích. Očekával jsem nadupaný, strhující thriller o geniálně připravené a provedené bankovní loupeži a dostal jsem jen hodně slabý odvar o jedné vlastně zbytečné loupeži. Úvodní část má ještě nějaké tempo, ale poté následuje jedna velká hra mezi šéfem bandy, vyjednavačem a divákem, která na mě bohužel nezapůsobila. Nepřistoupil jsem jednoduše na tuto hru a ani mě nijak nenadchla nebo nepřekvapila svým podáním. Nelíbila se mi ani celá dějová linka s Jodie Foster, která mě přišla naprosto zbytečná a nezajímavá. A závěr snímku mě ještě více zklamal, mylně jsem si myslel, že finále bude neočekávané a velkolepé. Oba dva hlavní hrdinové hrají velmi přesvědčivě své role, ale na to, aby změnili můj celkový pohled na film, to prostě nestačí. ()

maxmen

Krásně promyšlená a napínavá bankovní loupež. Miluji tento žánr a tento film je jedním z jeho nejlepších. Všechno promyšlené do posledního detailu a zároveň udělané tak, že nikdy nevíte úplně všechno. Konec naprosto překvapivý a to v dobrém slova smyslu. Hned po dokoukání jsem měl náladu na další film téhož žánru, mám ale bohužel pocit, že něco co by se tomu mohlo vyrovnat, jen tak nenajdu. 95% ()

balcazar

Strhujúce, jedným slovom strhujúce. Film som pozeral oveľa dlhšie, ako bola jeho minutáž, lebo som si zakaždým pretáčal scény späť, aby som nič nezmeškal a všetko zachytil. Banková lúpež s minimálnou dávkou násilia, no s permanentnou akciou, ktorá vám nedá vydýchnuť. Možno som čakal ešte viac spojitostí v závere a väčšie vygradovanie, inak to bola chuťovka. ()

Likan7

Oceňuji herecké výkony, hlavně dvojka Washinton - Owen jsou dobří. Jenže Lee jednoduše přestřelil a vzal si moc velké sousto. Mnohavrstvý překombinovaný scénář filmu nedává hloubku, spíš naopak zapříčiní, že se v tom divák začne ztrácet a postupně nudit kvůli neskutečně přepálený stopáži. Mít skvělý herce automaticky neznamená mít skvělý film. ()

Lupes

Super počin! Od dob Obvyklých podezřelých konečně jedna logicky vystavěná krimi, překvapivá, inteligentní, konverzačně pojatá. Donutí vás přehrát si to ještě jednou, všimnout si detailů, které se plně zjeví až po pochopení pointy. Paráda! Ano, uznávám, to nelogické uchovávání kompromitujících materiálů je slabinou zápletky, ale kdo ví, co si doma schovávají zdejší zarputilí kritici logiky příběhu. Takže jednu hvězdu dolů jen za prvoplánovou, a hlavně nepovedenou, výchovu vůči rasismu. Ruku na srdce, žoviálně užvaněný samec myslící jen svým přirozením že by měl být tím poctivým a neúplatným inteligentem, který dostane všechny ty bílé zkorumpované zbohatlíky na kolena?? Přitom stačilo Denzela jen trochu uhladit (což je jeho parketa), a bylo by to mnohem věrohodnější a tedy i "výchovnější". ()

gemi

Tváří se to cool, vypadá to cool, ale není to cool. Místy to vypadá až jako parodie sebe sama (Denzelův klobouk a občasná "detektivní hudba" navozující noir atmosféru...). Celkově mi to přišlo neuvěřitelné a má to spoustu logických děr. SPOILER: hlavně úkryt v závěru - dobře, kadil do díry, ale kde bral celý týden vzduch? ()

Inozuka

Dobře natočený heist movie, kterému k dokonalosti ale něco chybí. To něco je těžko uchopitelné, ale řekl bych, že to je prostě určitá vyčerpanost subžánru. Ono dnes natočit něco, co by nepřipomínalo mix Bezva finty, Ocean's Eleven nebo Loupež po Italsku je fakt těžké. Spike Lee to zkusil a nedopadl úplně špatně, přestože woah efekt se nedostavil. I tak lze považovat Insider Mana za dobrý film, zejména díky bezvadnému hereckému obsazení. Washington, Foster, Plummer, Dafoe, Owen ... všichni předvádí, že své prachy si po čertech zasloužili. Zvlášť Jodie Foster v tom svém kostýmku a tvrďáckými řečmi mě doslova uchvátila. ()

clara.bow

Jasná lahůdka a to jsem se k ní dostala až teď. Velmi dobré obsazení, mí oblíbení herci - Plummer, Owen a Washington, Jodie Foster jako vykalkulovaně chladná právnička. Má to spád už od začátku a málo kdy mohu napsat, že snímek neměl hluché místo. Za mě 5* ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)