Neporazitelný II: Poslední zůstává

• USA Undisputed II: Last Man Standing (více)

genetique

Zastáva mi rozum nad tým, že keď sa niektoré C-éčkové filmy dostanú na pulty požičovní, prečo si takúto pecku musím vychutnávať len v .avi kvalite! Dokonalý návrat k pästiarskym filmom, o ktorý sa v jednotke pramárne snažili "stars". Pekelne tomu dopomáha aj myšlienka príbehu, ktorá je síce primitívna a priamočiara, no nie však trápna a obohraná. Súboje majú presne to, čo poteší každého mužského diváka. Hlavne dokonalú choreografiu. So záverom by sa dali robiť veci, no som rád, že bol taký aký bol. Už mi to chýbalo. 80%. ()

sniper18

Je to vydarený akčný film od Isaaca Florentina. Má dosť dobrý príbeh o bývalom, ale stále namyslenom šampiónovi v boxe, ktorému počas pracovného pobytu v Rusku podstrčia drogy a tak je nespravodlivo obvinený a skončí v ťažkom a skorumpovanom väzení, aby bojoval s tunajším najlepším bojovníkom vo väzenskom ringu, kde ide o veľké peniaze. A tak, ak sa chce ešte odtiaľ dostať, musí sa tejto nečakanej situácii prispôsobiť. Spracovanie je výborné, toto rozhodne nie je len štandardný akčný film, v ktorom je dej len výplňou medzi akčnými scénami, ale tu im je viac, než len vyrovnaný. Už od začiatku ma to začalo dosť baviť, výborná postava boxera, ale aj jeho hlavného rivala, rovnako aj chémia medzi nimi počas ich spoločného pobytu, skvelo zvládnuté prostredie a atmosféra väzenia, navyše je tu skutočne radosť pozerať na tú postupnú premenu hlavnej postavy a jeho vzťah k dozorcom a väzňom, nájde sa tu plno výborných scén a nesklame ani záver, tu sa je skutočne na čo pozerať od začiatku až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a je výborná. Kvôli typu filmu samozrejme nie je až tak rozmanitá, tvoria ju výhradne súboje, ale tie sú perfektne natočené, takže sú plne prehľadné a s minimom strihov, majú vynikajúcu choreografiu s množstvom nezabudnuteľných momentov, navyše sú aj správne drsné, takže nechýba krv a ani nejaká tá zlomenina a celkovo pôsobia nadmieru dynamicky a kontaktne. Okrem súbojov v ringu poteší aj pár mimo neho s presilou a tu sa ani nedá vybrať to najlepšie, všetka akcia je prvotriedna. Herecké obsadenie je skvelé, Michael Jai White a Scott Adkins ako dvojica rivalov sú perfektní v akcii, ale aj charakterovo a k tomu plno výborných vedľajších postáv, ako vplyvný mafián, muž na vozíčku, no nikomu sa tu nedá nič vytknúť. Réžia a technická stránka sú perfektné, Isaac Florentine tu predvádza prakticky vrchol svojej kariéry, keďže tentoraz je nielen akcia zvládnutá výborne, ale rovnako aj práca s postavami, celková atmosféra a dramatické momenty sa skutočne vydarili. Spolu s pokračovaním sa jedná rozhodne o jednu z najlepších arénoviek, ale zároveň funguje aj sama o sebe ako akčná dráma a aj po niekoľkých pozretiach ma baví stále rovnako. 79% ()

InJo

Fantastické 90minutové demo jednoho z největších současných řezníků, v té době ještě neznámého Scotta Adkinse (M. J. White v titulní roli je taky hodně schopný a namakaný bijec, ale ten zde bohužel nemá tolik prostoru se pořádně předvést). Jinak příběh točící se okolo nespravedlivě odsouzeného profesionálního boxera je samozřejmě jedno velké klišé (ale v rámci vězeňských zápasnických béček funguje dostatečně), ovšem akce (v podstatě jediné zásadní lákadlo filmu) výborná - precizně nasnímaná, choreograficky vypiplaná a i dobře ozvučená. Snad jen ten finální souboj nemusel být odbyt tak rychle... 70 % ()

Cappuccino

Keďže som sa k Undisputed III dostal skôr než druhej časti, prišla mi táto o niečo chudobnejšia. Menej bojovníkov, menej adrenalínu, ale.. stále je tam to ale. Pretože Scott Adkins vždy bol a vždy bude sakra cool. Ako inak by ste odôvodnili to, že počas celého filmu fandíte viac zápornej postave (Boykovi) než tej kladnej (Chambers)? Ten chlap jednoducho umí! ()

Lateef

Základní struktura filmu. Kolikrát jsme něco podobného jen viděli?? Mockrát. Ovšem zde je spousta drobností, které Neporazitelného 2 od ostatních přeci jenom odlišují. Zaprvé: Forma. Stejně jako souboje totiž ve filmu upoutávají vztahy a vývoj hlavního hrdiny. Zadruhé: Souboje. I když jsou očividně zaměřené na efekt, jsou mistrně zvládnuté. Choreografie si může podat ruku s filmem Ong-Bak, či Tom Yum Goong. Vše se odvíjí samozřejmě od fyzické připravenosti bojovníků. Všichni fighteři, které ve filmu uvidíte, jsou (co se vzhledu týče) lepší než 99% všech kulturistů, místo trapézů a zad mají Krkonoše a místo břicha valchy. Zároveň jsou však hbití, ohební a jejich sportovní průprava jim umožňuje používat techniky z kategorie Tony Jaa (Scott Adkins předvádí opravdu neskutečné věci a působí jako totální šrotovací mašina). Zatřetí: Melancholie, city. Působivé zakomponování asi tří dojemných scén (oblékání bezvládného Chamberse visícího u sloupu nemá chybu). Začtvrté: hudba. Parádní soundtrack, po kterém se sháním už teď. Nathaniel Dawkins a jeho titulková Bring It On je třešničkou na lahodném dortu. Prozatím nejlepší arénový akční film 21. století! ()

• Scott Adkins (Boyka) povedal, že kvôli vyššej hmotnosti boli preňho bojové scény, v ktorých musel robiť saltá a rotácie veľmi náročné. (m.a.t.o.)
  • Herec Scott Adkins během natáčení akrobatických scén nepoužíval jistíci provazy. (karloskiller)