Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

contrastic

Hmm, velice syrový snímek. Velká škoda, tak nějak nedotaženého konce, prostě střih a konec. Nebýt závěru šel bych na plný počet *. Mimochodem, ještě se mě nestalo, aby se mě nelíbil film s Naomi W., která opět zahrála skvěle, stejně jako zbytek hlavních představitelů. Viggo, Vincent i "starý pán" byli vynikající ! Takže, když to zhrnu, působivý začátek s prořízlým hrdlem, následně "fénování", stříhání prstíků a parádní bitka v parních lázních ......určitě stojí za vidění. ()

SarumanKo

Rozhodne najsympatickejší herecký výkon Vigga Mortensena od čias Pána Prsteňov, ale ba, je to jeho najlepší výkon vôbec. A Naomi, Cassel či Mueller-Stahl sa tiež za nič nemusia hanbiť. Ich výkony dávajú výborne napísaným postavám určitú hlboko zakotvenú autenticitu. A vôbec celé prostredie londýnskeho podsvetia a ruskej mafie je jedným slovom úchvatné a detailné. Prispieva k tomu aj intenzívna extraporcia násilia v podaní Davida Cronenberga. Práve tá krvavá surovosť a ľudská ľstivosť na jednej strane v konfrontácii s naivitou a nevedomosťou na strane druhej robia Východné prísľuby uveriteľnejším, metaforickým a rýdzo nehollywoodskym filmom. Počas sledovania takto originálnej režijnej práce som skrátka v siedmom nebi a vedel by som sa na to pozerať ešte dlho, pretože je to fakt pôžitok. Za jediný nedostatok považujem to, že ešte nevzniklo pokračovanie. Tak prosím, majster Cronenberg, späť do práce! (95%) ()

IllIlIlIIl

Film, který celkem dobře vystihuje vztahy mezi Rusy, ale chybí nějaký silnější příběh. Mě příliš nezaujal a rychle ho vytratím z hlavy. Jediné, co se dá pamaovat z filmu, je V.Mortensen. ()

suicide

Čím se liší italská (potažmo sicilská) mafie od mafie našich ruských bratří? Každá mafie si zakládá na soudržnosti, loajálnosti, touze po moci, nezákonném obchodu... Jenže Rusové jsou mnohem brutálnější, naši předkové věděli, proč z jihoruských stepí utekli... Východní přísliby nabízí hodně otázek - rozhodně to není film, kde si člověk nezapřemýšlí. Tleskám Viggo Mortensenovi, jak se mu podařilo napodobit ruskou urputnost a houževnatost (například scéna z lázní) a Armin Mueller - Stahlovi zase za skvělý výkon ruského Kmotra. ()

topi

Velice temný film, který je o třídu lepší, než předchozí Cronenbergův snímek A history of violence. Naprosto souhlasím s komentem kolegy Contrastica, ten konec byl fakt moc rychle střiženej, jinak nemám jedinou výtku. Krvavé scény Cronenberg umí a hlavně vypadají hodně opravdovsky, jak už mrtvoly, nebo prořezávání hrdel, pěkně naturalistické!! Jestě musím zmínit naprosto skvělý soundtrack Howarda Shore. ()

movieband

Netřeba hledat nějaké konspirace nebo složitosti v ději. Eastern Promises jsou drsnou, chladnou a nekompromisní thrillerovou jízdou, které vévodí Viggo Mortensen spolu s půvabnou Naomi. Děj plyne solidním tempem, občas se to sice trochu táhne a konec lehce vyznívá do ztracena, ale celé je to podtržené výborným hereckým ansáblem a působivou dějovou linkou. Netvrdím, že film chytne každého, protože Cronenbergova režie (alespoň u mě) je trochu nezvykem. Film, ale i tak stojí za svůj čas. 80% ()

Rakosnicek77

Drsná záležitost, která ostře kontrastuje s bezzubou naivitou ústřední protagonistky. Její "boj" za spravedlnost, mohl skončit úplně jinak, kdyby jsi v cestě stál skutečný a rodině oddaný vor. To by ale zase nebyl tenhle moc povedenej filmík, takže na tom všem vidělal jedině divák :-) ()

YURAyura

9/10 K dokonalosti drobek chybelo - uvodni premisa s prekladem deniku u majitele restaurace + climax sceny s plavackem - tot me vytky, ale jestli Viggo nedostane oskara, tak me ti akademici pekne naserou. Takovy krasny rusky prizvuk se jen tak nevidi. Fakt jsem nic moc necekal a dostal jsem opravdu slusnou flakotu. ()

Thomassi

V tomto velmi působivém a drsném snímku Davida Cronenberga je krásně vidět, jak to chodí u Rusů, kteří expandují do jiných států, v tomto případě do Velké Británie, do Londýna. Vše se točí okolo mafiánské rodiny, kterou vede Armin Mueller - Stahl, který má syna Vincenta Cassela, pro něhož jsou nejdůležitější děvky a chlast. Pro tuto rodinu pracuje švihák Viggo Mortensen, který se později stane její součástí. No a v neposlední řadě do děje vstoupí Naomi Watts, která pracuje v nemocnici. A všechny tyto postavy spojí deník, který je nalezen u holky, která při porodu zemře a ukazuje tak tajemství, které nemělo spatřit světlo světa. Kromě známých hvězd má tento snímek propracovaný příběh se spoustou výborných scén (např. boj nehého Vigga s dvojicí maníků v sauně je úžasný). Téma ruské mafie mám velmi rád a tento film mě naprosto uchvátil. Nemám, co bych vytkl - 95%. ()

stration

Už úvodní scéna naznačuje, že Croneberg je zpět a zbytek filmu včetně výborných herců to jenom potvrzuje. Dasvidáňja! ()

MATADOR

Vlastně jsem čekal něco úplně jiného, než jsem dostal. Ne, že by to byla škoda, komornost Východních příslibů je parádní - ale tak nějak mi tam něco chybělo. Přesto mafiánská záležitost, jak má být. ()

Aiax

David Cronenberg si natočil svou mafiánskou odyseu a nedopadlo to vůbec špatně. Nepatří sice do stejné režisérské ligy jako Scorsese nebo Copolla, ale zase nevypráví o mafii italské, nýbrž ruské, což je docela originální a osvěžující. Osobně mi nejvíc vadilo rozředění beztak nijak hustého mafiánského boršče poněkud přeslazenou rolí Naomi Watts, to skloubení David moc nezvládl a ty přechody z drsného prostředí vorov v zakoně do porodnice s růžovoučkým děťátkem občas drncají. Korunu pak tomu nasazuje scénka s plačícím Kirillem. Ale to všechno nejsou žádné velké masařky, spíš jen takové mírně přejezené octomilky, které se dají snadno odehnat. Z herců mě příjemně překvapil Mortensen, krásně tu šlo vidět, že i z průměrného vrozeného talentu jde s pomocí obrovské píle, pečlivé přípravy, soustředěnosti a schopného režiséra vykřesat velice dobrý výkon. Shrnutí - zatím asi nejlepší hollywoodský film o ruské mafii, ale upřímně řečeno nemyslím, že bude nemožné jej překonat. ()

salalala

Velmi realistický film, který si nebere servítky a nic před divákem neschovává. Cronenberg přesně ví, co a jak chce sdělit. Východní přísliby mají hodně dusnou atmosféru špinavého Londýna, výborně vymyšlené postavy a hlavně jsou od začátku do konce uvěřitelné. Cronenberg ví, co si může dovolit a věří svým hercům - Mortensen předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry, prostě mu stačí jediný pohled a nezeptal bych se ho ani kolik je hodin, Cassel je tady asi ještě o fous lepší, role buranského a drsného mafiána mu sedla přímo dokonale a nad všem bdí vynikající Mueller - Stahl, jehož kápo je asi nejmrazivější, protože vypadá jako roztomilý stařík. Watts už trochu zaostává, ale to je dáno taky tím, že její lékařka je nejméně domyšlená a uvěřitelná. Cronenbergova režie je výborná, bitka v sauně parádní a uvěřitelně brutální. Východní přísliby se prostě povedly. Škoda jen, že ten příběh není komplexní, protože ke konci už se začne až moc rychle odhalovat a dějí se tam méně logické věci. Asi hlavně proto dám čtyři hvězdičky (80%) a zkonstatuji, že Dějiny násilí se mi líbily o chloupeček víc. ()

FilmFan24

"Dělám jen svou práci!"...několikrát pronese řidič Viggo Mortensen. A dělá ji moc dobře. Malý velký film, kde vyplouvají na povrch velice nepříjemné věci, které se dějí okolo nás. Minimalisticky vylíčené prostředí ruské mafie v současném Londýně ve mě zanechalo velice nepříjemný pocit stejně jako scény, kdy naivní porodní asistentka (Naomi Watts) z rukou šéfa (A. Mueller-Stahl) ochutnává boršč...Temné a skvělé místy dost nechutn a Viggo Mortensen exceluje. ()

AlistairMir

Parádní drama z prostředí ruské mafie a velmi přesvědčivý výkon Vigga. Scéna, kde bojuje v sauně se dvěma zabijáky, je jedna z nejlepších (nejreálnějších) rvaček na nože, co jsem ve filmu kdy viděl. ()

Derek

niekomu moze druha spolupraca Cronenberga s Mortensenom (po vynikajucom History of Violence) prijst prilis jednoducha a priamociara, ale to by za kamerou muselo stat nejake nemehlo a nie kanadsky body horor guru. ked Cronenberg serviruje divakom steak, tak na nom nikde nenajdede kus sadla ktore tam zostalo nedopatrenim a skazilo by vam chut... ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie