Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

4ward

Hlavní síla Eastern Promises tkví, řekl bych, ve znakové sféře. Tam Cronenberg předvádí precizní shakespearovskou tragedii ve střetu s homosexuální romancí, navíc s dalšími vrstvami komentářů k fašismu, fetišistické obřadnosti a s tím nazpět ke kontextu mafie. Mimo znaky, čistě v technické estetice, je ovšem film výrazně cítit ateliérovou stylizací. Přesto zatím nejlepší Cronenberg, kterého jsem měl příležitost vidět - proto lehce nadsazený plný počet.. ()

JasonCZ

Po "mafianskem" filmu A History of Violence, kde skvele zahral Viggo Mortensen, sem se tesil na jeho dalsi film o mafii. Tentokrat jako "obycejny ridic" ruskych mafianu v Londyne. Vyborna Naomi Watts, ktera se zaplete s ruskou mafii.... Zitra jdu do kina na tento skvelej film znovu! ()

Joe321

Hodně silná a surová jízda. Více se mi líbily Dějiny násilí, ale tohle je i tak hutný zážitek. Mortensen se na tyhle typy rolí skvěle hodí, doufám že se ještě v něčem podobném objeví. Film má osobitou těžkou atmosféru, kterou dnes již marně hledám. - "I can't become king if someone else already sits on the throne." ()

MartinNDL

Nejsem překvapenej. Dějiny násilí byly super a já jsem upřímně čekal film v podobným duchu. I když se dá psát hodně, budu stručný. Mortensen bombastickej!!! Drsný, syrový a surový. Film plyne rychle a příjemně, i když některé scény mohou být silně nepříjemné, zvláště pokud jste snědli cosi zdánlivě příjemného, což vyvolalo břišní nepříjemnosti. Uvěřitelnost postav a prostředí, tak zásodní a důležitá je i přes výtky některých kritiků na velmi vysoké úrovni. Scéna v sauně bude dlouho diskutovaná a stane se legendou. ()

johny89

Viggo Mortensen válí jako obvykle ;-) ... všichni maj užasnej ruskoanglickej přízvuk, dobrá zápletka, hezky natočený.. co víc si přát? ()

Hees

Tomuto filmu sa nedá skoro vôbec nič vytknúť.Je pútavo natočený a každá postava má svoje miesto.Rýchlo to utečie a už je koniec to neviem či je to v tomto prípade výhoda alebo nie.V každom prípade kto má náladu na tento druh filmu (čo asi moc často nie je taká nálada) je dobrý nápad si ho pozrieť.Za city moc človeka nezoberie ale za to natočený je perfektne. ()

Lischai

Vše je na svém místě a pěkně čisťounké - jediná škoda je, že po skončení filmu nic nezůstane. Bylo to o rusech... a dál nic. ()

Hennes

Drsné prostředí ruské mafie a Mortensen tam kupodivu skvěle zapadá. Naomi Watts rozjíždí nálezem deníku velice nebezpečnou hru s Mortensenovým otcem. U něj je jasné, že ať se tváří sebevlídněji jedná o chladného mafiána. Originální příběh od začátku dokonce, včetně dobře udělaných scén jako je odřezávání prstů, či rvačka v lázních. Vincent Cassel jako Kyrill syn mafiánského bossa je skvělý. ()

Martin741

Vychodni prisliby je vyborny film od rezisera D. Cronenberga. Scenar je silny a autenticky, pomerne presne je vystihnuta ruska mafia aj so svojimi poskokmi a sposobmi prace a vsetkym, co mafiu robi mafiou. Vyborne je herecke osadenie, najma 2 osoby mi utkveli v pamati. Prva sa vola Viggo Mortensen /Lord of the Rings ...../, ktory podal skvely herecky vykon, uspesne mu sekunduje aj krasna Naomi Watts. Francuz Vincent Cassel v roli namysleneho Rusa, ktory s nikym nejedna v rukavickach len vhodne zapasoval do celkoveho mafianskeho konceptu filmu. 87 % ()

Figu

Nádhera! Tento temný a místy děsivý skvost mě nadchnul a nemůžu se ho nabažit. O mafiánech jsem viděl už pár snímků, ovšem tento je zřejmě číslo jedna! Do samotné chvíle divák neví o co jde. Mueller-Stahl, Cassel i Watts naprosto úžasní. O výkonu Mortensena je netřeba psát, stačí chytnout klobouk a smeknout. To sebeobětování bylo hrůzostrašné a přitom tak geniální! Scénka v páře je takovou tou třešničkou. Všem doporučuji... 90% ()

kaposlav

Pozeral som asi tak, že polovičku filmu normálne a druhú polovičku jedným okom popri niečom, čo je dôsledok, že film nie je až tak dobrý. Slabé 3* ()

honajz2

Přiznávám, dost jsem se toho bál. Mafiánské filmy mě nezajímají (kór o ruské mafii) a snad jediné, co mě na tom zajímalo, byla představa vánočního filmu podle Cronenberga, což je zase něco, co jsem si vůbec nedokázal překvapit. A i když mi chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal a i tak mě občas nebavily některé vyloženě mafiánské scény, musím říct, že mě to mile překvapilo a že z toho nakonec vypadl celkem zajímavý a napínavý příběh, ve kterém i ty Vánoce mají svoji roli a opravdu se to během nich odehrává. Cronenberg v tom je sice poznat jen v pár drsnějších scénách (a hlavně při té bizarní rvačce v sauně nebo hned v té úvodní), takže to stylově má mnohem blíž Dějinám násilí, než těm úchylárnám a hororům, kterými se tak proslavil, ale nemám s tím problém, když to funguje, drží pohromadě a dokáže to ve mě zanechat nějaký silnější dojem, což se tady určitě povedlo. Jen ty filmy okolo mafiánů mě prostě moc neberou, takže asi z žádného nedokážu být vyloženě nadšený. Viděno včera s Willy Kufaltem :-) Slabé 4* ()

dezorz

Cronenberg na to definitivnwe prisiel. Staci ubrat na uchylnosti a nasili (ale neubrat uplne) a ubrat na komplikovanosti a naviac pridat vizualnu gycovitost a mame tu kritikmi aj divakmi oslavovaneho umelca. Prilis vela pretvarky, rusi pre angloamericky svet. Chcete rusku gangsterku? Pozrite si nieco od balabanova. ()

shyster

Poslední filmy Davida Cronenberga mi unikají. Nevidím v nich žádný nadprůměrný a uchvacující filmy. Jen prostě jeden z dalších odpoledních dílů kriminálních seriálů, který trvá déle jak hodinu. ()

bogomira

Než se rozkoukáte, tak na vás vybafne několik brutálních scének a tak se těšíte, co bude dál. Bohužel, až na výjimky se to trochu zvrhne na rodinnou konverzačku, sice ne nezajímavou, ale jako já - čekali jste něco jinýho. I tak je to vcelku podařenej filmik s několika scénama, co uvíznou, s Viggem, kterej roste a s Naomi, která je kus. Musím ještě ocenit, jak skoro bezchybně všichni zvládli ruštinu, to klobouk dolů! ()

Rocky88

Měl jsem přislíbeno komorní drama s dobrými herci, zajímavým námětem, přímočarým příběhem a velkou dávkou režisérské zvrhlosti. Vše jsem sice dostal, jenže s takovou porcí nudy, která mi zakazuje jít s hodnocením nad dvě hvězdy. . . Je mi líto, mé očekávání bylo asi příliš vysoké. . . ()

Petoss1

Príbeh ruskej mafiánskej komunity ma zaujal. Režisér vsadil na svojho borca V. Mortensena a spolu s V. Casselom tvorili najzaujímavejší prvok filmu. Začiatok bol zase raz zaujímavý, hoci potom tempo trošku odpadlo, ale stále sa bolo na čo pozerať. Vrchol filmu bola pre mňa scéna v saune, skutočne majstrovsky spracované a zahraté. Jedine, také dva elementy mi prekážali a to, zistenie kto je vlastne šofér (film sa vyvíjal aj bez tohto prvku dobre a odhalenie neukázalo nič zvláštne a film to ani nepotreboval) a záver od ktorého som očakával viac, no očakával som úplne iný záver. Stále je to však výborná gangsterka. 82% ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie