Superman (TV seriál)

Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Superman

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1993 - 1997, 65 h 11 min (Minutáž: 87x45 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland, John Shea, Bruce Campbell, Robert Culp, Brad Garrett, Emily Procter, Dick Miller, Billy Mayo, Terry Kiser, Cress Williams, Dorian Gregory, Mark Lindsay Chapman, Shanna Moakler, Patrika Darbo, Courtney Peldon, Charles Cyphers, Kristin Bauer van Straten, Sean Whalen, Marianne Muellerleile, Margaret Blye, Robert Clohessy, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Eric Allan Kramer, Renée Taylor, Clive Revill, NiCole Robinson, Staci Keanan, Roz Witt, Jasmine Guy, Richard Fancy, Shaun Toub, Melora Hardin, Antonio Sabato Jr., Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, Raquel Welch, Dave Coulier, Justine Bateman, Troy Evans, Jon Tenney, Kenneth Tigar, David Graf, Leonard Termo, Gary Dourdan, Genie Francis, Scott Alan Smith, Penn Jillette, Don Swayze, Jim Beaver, Earl Boen, Drew Carey, Leslie Jordan, David DeLuise, Audrey Landers, Tom Dugan, Kelsey Mulrooney, Roxana Zal, Corinna Everson, Meredith Scott Lynn, Alexandra Hedison, Christopher Miranda, Wayne Pére, David Sederholm, David Bowe, Stan Sellers, Victor Raider-Wexler, Mary Gross, Terence Knox, Peter Scolari, Hal Sparks, Tom Todoroff, Nancy Everhard, Rosalind Cash, Stacey Travis, Jessica Tuck, Lane Davies, Scott Valentine, Jonathan Frakes, Richard Gant, Kayla Blake, Michelle Phillips, Sydney Walsh, Sheila Rosenthal, Ben Vereen, Beverly Johnson, Jim Hanks, Joe Sabatino, Rick Dean, Farrah Forke, Steve Sandor, Charles Cioffi, Patrick Cassidy, André Nemec, Rachel Winfree, Castulo Guerra, Tony Curtis, John Kapelos, Jerry Hardin, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Joseph Campanella, Tim Thomerson, Mary Frann, Leann Hunley, James DuMont, Richard Libertini, Dennis Arndt, J.A. Preston, Sean Moran, J.G. Hertzler, Louis Mustillo, Thomas Rosales Jr., Eve Plumb, James Martin Jr., Mac Davis, Robert Gallo, Charles Frank, Denise Crosby, Conrad Goode, Sean Kanan, Francine York, Brent Jennings, Christian Clemenson, Brian Doyle-Murray, Barbara Bosson, Gerrit Graham, Charles Rocket, Brian George, William Schallert, Jane Morris, Tim Bohn, Richard Grove, Paula Poundstone, Dennis Fimple, Rob LaBelle, Mary Crosby, Jack Carter, Bill Erwin, George Murdock, Johnny Williams, Gregg Brazzel, Gregg Daniel, Archie Hahn, Lee Weaver, Jon Van Ness, Pamela Holt, Sandra Hess, Macon McCalman, Kristof Konrad, Lillian Adams, Lee Spencer, Jim Pirri, Christopher Titus, Billy 'Sly' Williams, Barney Burman, Les Lannom, David Jean Thomas, Tom Virtue, Nancy Locke, Michael Harris, Carol Lawrence, Tony Jay, Dee Dee Rescher, Claudette Nevins, Ellen Gerstein, Jack Larson, Fred Stoller, Julie Araskog, Peter Spellos, Mark Frazer, Roy Brocksmith, Kathy Kinney, Ralph P. Martin, Peter Kent, Sonny Bono, Júdži Okumoto, Ilana Levine, Paul Linke, Harvey J. Alperin, Don Keefer, Dennis Lipscomb, Mark Kiely, Alan Rachins, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Simon Templeman, Joel Brooks, Carlos Lacámara, Dana Lee, JD Cullum, Ritch Brinkley, Chris Demetral, Joel Swetow, Richard Whiten, Charles Esten, E.J. Callahan, Megan Parlen, Jarrett Lennon, Maurice Godin, Wesley Mann, Ken Thorley, Audrie Neenan, Tom Hines, Margot Rose, Linden Chiles, Alaina Reed-Hall, Leonard Kelly-Young, Fort Atkinson, David Fury, Todd Susman, Charles Fleischer, Kenneth Kimmins, Claire Yarlett, Jeff Juday, Bryce Zabel, Ben McCain, Tony DiBenedetto, Matt Roe, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Barbara Pilavin, Julie Cobb, Rosa Li, Steve Hytner, Oliver Muirhead, David Doyle, William Christopher, Vito D'Ambrosio, Grant Shaud, John Wheeler, Vernée Watson-Johnson, John Lehr, Nancy Dussault, Richard Roat, Bernie Kuby, Michael Yama, Michael Milhoan, Steven Gilborn, Charlie Dell, John D'Aquino, Richard Stahl, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Doug Llewelyn, Mimi Maynard, Robert Rothwell, Greg Collins, Joe Palese, Ben Slack, Gloria LeRoy, Eddie Frias, Joseph Gian, Ray Abruzzo, Jeffrey Byron, Christopher Darga, Ben Reed, Jim Jansen, Thomas Ryan, Michele Abrams, Caroline McWilliams, Rick Scarry, Jeff Austin, Ahmad Stoner, Persis Khambatta, Norman Large, Mel Winkler, Andy Berman, Eliza Roberts, Marietta DePrima, Hamilton Camp, Bob McCracken, Susan Batten, Tom Hatten, Ira Heiden, Frank Novak, Jean Speegle Howard, Julie Payne, Sal Viscuso

Sice to jsou postupem casu furt dokola omilany zapletky, ale da se na ne dobre divat. Kvalit filmu se Supermanem to sice nedosahuje, ale vzdy se na to rad kouknu a neprislo mi, ze by se Dean Cain na Supermana nehodil. Na Reeva samozrejme nema, ale stejne. Navic kdyz uz kuli nicemu jinymu, tak divat se na Teri Hatcher stoji za to. A triky taky nejsou spatny. Slabsi 4*.(10.7.2005)

Nepovažuji toto zpracování za nejlepší adaptaci, ačkoliv nejsem ani v postavení, kdy bych mohla kdovíjak srovnávat. Tak jako tak mě tento seriál provízel dětstvím a díky němu jsem poznala svého prvního superhrdinu. Myslím, že celé mi to uvízlo v hlavě jen z nostalgie a že asi ani nejsem schopna objektivně zhodnotit dabing či herecké dovenosti. Akočliv Teri Hatcher mi byla vždycky nesympatická.(24.9.2013)

S velkou radostí jsem se po letech podíval na tento seriál s velmi zajímavým dabingem. Ale o ten tady nejde. Nejde dokonce ani o to, že lidé bohužel vidí ohromný rozdíl mezi Clarkem Kentem a Supermanem, to už je bohužel chyba samotných tvůrců komiksu, kteří Clarka mohli "vyzdobit" i jinak než brýlemi. Je to tak trochu jiný a nezvyklý pohled na Supermanovu tradici, kterou aspoň v mém případě tvoří první dva (možná tři) filmy s Christopherem Reevem. Rozhodně je to příjemná podívaná a ve velké většině scén stojí příběh "nohama na zemi".(30.7.2013)

Zas tak špatnej seriál to neni. Efekty jsou hodný béčkových 90. filmů. Příběhy na sebe docela navazujou, některý jsou pěkný jiný průměrný. Občas jsem se u toho i zasmál. Obsazení je podle mě vydařený. Superman dobrej, pro buchty hezoun. Lois trhlá , ale s Clarkem a zbytkem týmu k sobě pasujou jak prdel na hrnec. Pro mě 85% :)(4.1.2014)

Když se řekne Superman, vybaví se mi jako první tvář Deana Caina - podle mě je to nejlepší a nejcharismatičtější představitel Supermana (a Clarka Kenta) vůbec. To samé platí o představitelce Lois Teri Hatcher, která její "drzost" a tvrdohlavost vystihla naprosto skvěle. Lane Smith jako Perry White je též excelentní. Značnou měrou se na vykreslení charismatu jednotlivých postav podílí i špičkový český dabing. Na tomto seriálu jsem vyrůstal a hlavně je pro mě obecně postava Supermana srdcová záležitost. Jsou zde i slabší místa, ale tomu se vyhne málokterý seriál.(14.12.2010)

• - Dean Cain sa bojí lietania. (rador)

• - Pri leteckom pohľade na Metropolis boli v skutočnosti niekoľkokrát použité zábery z Chicaga. (m.a.t.o.)

• - Phyllis Coates, ktorá hrá Loisinu matku, hrala samotnú Lois v seriály Adventures of Superman z roku 1952. (rador)