Superman (TV seriál)

Superman

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1993, 87x45 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland, John Shea, Bruce Campbell, Robert Culp, Brad Garrett, Emily Procter, Dick Miller, Billy Mayo, Terry Kiser, Cress Williams, Dorian Gregory, Mark Lindsay Chapman, Shanna Moakler, Patrika Darbo, Courtney Peldon, Charles Cyphers, Kristin Bauer van Straten, Sean Whalen, Marianne Muellerleile, Margaret Blye, Robert Clohessy, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Eric Allan Kramer, Renée Taylor, Clive Revill, NiCole Robinson, Staci Keanan, Roz Witt, Jasmine Guy, Richard Fancy, Shaun Toub, Melora Hardin, Antonio Sabato Jr., Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, Raquel Welch, Dave Coulier, Justine Bateman, Troy Evans, Jon Tenney, Kenneth Tigar, David Graf, Leonard Termo, Gary Dourdan, Genie Francis, Scott Alan Smith, Penn Jillette, Don Swayze, Jim Beaver, Earl Boen, Drew Carey, Leslie Jordan, David DeLuise, Audrey Landers, Tom Dugan, Kelsey Mulrooney, Roxana Zal, Corinna Everson, Meredith Scott Lynn, Alexandra Hedison, Christopher Miranda, Wayne Pére, David Sederholm, David Bowe, Stan Sellers, Victor Raider-Wexler, Mary Gross, Terence Knox, Peter Scolari, Hal Sparks, Tom Todoroff, Nancy Everhard, Rosalind Cash, Stacey Travis, Jessica Tuck, Lane Davies, Scott Valentine, Jonathan Frakes, Richard Gant, Kayla Blake, Michelle Phillips, Sydney Walsh, Sheila Rosenthal, Ben Vereen, Beverly Johnson, Jim Hanks, Joe Sabatino, Rick Dean, Farrah Forke, Steve Sandor, Charles Cioffi, Patrick Cassidy, André Nemec, Rachel Winfree, Castulo Guerra, Tony Curtis, John Kapelos, Jerry Hardin, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Joseph Campanella, Tim Thomerson, Mary Frann, Leann Hunley, James DuMont, Richard Libertini, Dennis Arndt, J.A. Preston, Sean Moran, J.G. Hertzler, Louis Mustillo, Thomas Rosales Jr., Eve Plumb, James Martin Jr., Mac Davis, Robert Gallo, Charles Frank, Denise Crosby, Conrad Goode, Sean Kanan, Francine York, Brent Jennings, Christian Clemenson, Brian Doyle-Murray, Barbara Bosson, Gerrit Graham, Charles Rocket, Brian George, William Schallert, Jane Morris, Tim Bohn, Richard Grove, Paula Poundstone, Dennis Fimple, Rob LaBelle, Mary Crosby, Jack Carter, Bill Erwin, George Murdock, Johnny Williams, Gregg Brazzel, Gregg Daniel, Archie Hahn, Lee Weaver, Jon Van Ness, Pamela Holt, Sandra Hess, Macon McCalman, Kristof Konrad, Lillian Adams, Lee Spencer, Jim Pirri, Christopher Titus, Billy 'Sly' Williams, Barney Burman, Les Lannom, David Jean Thomas, Tom Virtue, Nancy Locke, Michael Harris, Carol Lawrence, Tony Jay, Dee Dee Rescher, Claudette Nevins, Ellen Gerstein, Jack Larson, Fred Stoller, Julie Araskog, Peter Spellos, Mark Frazer, Roy Brocksmith, Kathy Kinney, Ralph P. Martin, Peter Kent, Sonny Bono, Júdži Okumoto, Ilana Levine, Paul Linke, Harvey J. Alperin, Don Keefer, Dennis Lipscomb, Mark Kiely, Alan Rachins, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Simon Templeman, Joel Brooks, Carlos Lacámara, Dana Lee, JD Cullum, Ritch Brinkley, Chris Demetral, Joel Swetow, Richard Whiten, Charles Esten, E.J. Callahan, Megan Parlen, Jarrett Lennon, Maurice Godin, Wesley Mann, Ken Thorley, Audrie Neenan, Tom Hines, Margot Rose, Linden Chiles, Alaina Reed-Hall, Leonard Kelly-Young, Fort Atkinson, David Fury, Todd Susman, Charles Fleischer, Kenneth Kimmins, Claire Yarlett, Jeff Juday, Bryce Zabel, Ben McCain, Tony DiBenedetto, Matt Roe, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Barbara Pilavin, Julie Cobb, Rosa Li, Steve Hytner, Oliver Muirhead, David Doyle, William Christopher, Vito D'Ambrosio, Grant Shaud, John Wheeler, Vernée Watson-Johnson, John Lehr, Nancy Dussault, Richard Roat, Bernie Kuby, Michael Yama, Michael Milhoan, Steven Gilborn, Charlie Dell, John D'Aquino, Richard Stahl, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Doug Llewelyn, Mimi Maynard, Robert Rothwell, Greg Collins

Scénografie:

Mayling Cheng

Když se řekne Superman, vybaví se mi jako první tvář Deana Caina - podle mě je to nejlepší a nejcharismatičtější představitel Supermana (a Clarka Kenta) vůbec. To samé platí o představitelce Lois Teri Hatcher, která její "drzost" a tvrdohlavost vystihla naprosto skvěle. Lane Smith jako Perry White je též excelentní. Značnou měrou se na vykreslení charismatu jednotlivých postav podílí i špičkový český dabing. Na tomto seriálu jsem vyrůstal a hlavně je pro mě obecně postava Supermana srdcová záležitost. Jsou zde i slabší místa, ale tomu se vyhne málokterý seriál.(14.12.2010)

Ještě, když jsem chodil do školy, tak jsem vždy utíkal po vyučování domů, abych stihnul tento seriál, na kterým jsem opravdu ujížděl, takže nemůžu hodnotit jinak, než z nostalgie za 4 hvězdy. A i teď v roce 2009 se na to občas podívám. I když dabing a i některé díly jsou stupidní, přesto je tento Superman můj nejoblibenější a i Dean Cain a Teri Hatcher jsou nejlepší Clark a Lois.(14.3.2008)

Tohle je můj nejopravdovější a nejskutečnější seriál o supermanovi. Tak zepředu: zaslouží si moje opěvování a chvály. Svalnatý superman nebyl nikdy lépe ztvárněn. Pocity co mi přinášel a český přízvuk s takovým nakřáchlým hlasem jsem nemohl nemilovat. Kdybych si měl vybrat. Zvolím tento seriál než nového Batmana. A jsem s tím z 80 procent ztotožněn, kromě té scény, kde vězen vyhazuje odpalovač bomby a říká, že jsme to měli udělat již dávno. Snad v tomhle se Batman pochlapil, ale ve zbytku ho předhání tento tvrdě vskutku supermanovský film.(24.9.2008)

Ano má to své slabiny, třeba červené slipy na elasťákách, slabší efekty, dabing, stále dokola se opakující zápletka. Ale kdo má rád Supermanovu tématiku ocení i tohle. V každé adaptaci najdete něco jiného. Jinak Dean Cain se na Supermana hodí a Teri je ta nejopravdovější Lois. Vyrostl jsem na tom. Takže 80%.(3.4.2016)

• topi80

Po letech jsem se podíval. Ten seriál byl nudný a mdlý už v době svého prvního uvedení, což se povede málokterému dílu. Čas tento dojem ještě znásobil. Superhrdina pořád dokola bojuje s obyčejnými smrtelníky, se kterými by mohl zatočit během několika sekund. Do toho se nekonečně nudně žvástá, tlachá, žvaní a pronáší křečovitá moudra. Romantika mezi hlavními hrdiny na mě působí asi stejně intenzivně, jako páření zajíců někde v přírodě.(18.2.2012)

• - Phyllis Coates, ktorá hrá Loisinu matku, hrala samotnú Lois v seriály Adventures of Superman z roku 1952. (rador)

• - O rolu Supermana usiloval Kevin Sorbo. (rador)

• - Dean Cain a Lane Davies (Tempus) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 31. júla. (m.a.t.o.)