Reklama

Reklama

Superman

(seriál)
  • USA Lois & Clark: The New Adventures of Superman (více)
Dobrodružný / Komedie / Romantický / Sci-Fi
USA, (1993–1997), 66 h 41 min (Minutáž: 42–90 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hudba:

Jay Gruska

Hrají:

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(87)

Obsahy(1)

Planetě Krypton, zvláštní ledové kouli ve vzdálené galaxii, hrozí výbuch. Starostliví rodiče stihnou ještě před apokalypsou vyslat svého syna Kal-Ela na planetu Zemi, aby se zachránil, nicméně vědí, že bude muset do smrti žít jako muž dvou tváří, neboť bude mít schopnosti, které budou na Zemi jedinečné a neobvyklé a bude mu hrozit neustálé nebezpečí. Kal-Ela se ujmou manželé Kentovi žijící na farmě na americkém venkově a pojmenují ho Clark. Vychovají z něj slušného, spravedlivého a poctivého muže s pevnými zásadami. Až dospěje, přestěhuje se do velkoměsta a pracuje zde jako nenápadný reportér Daily planet. Na zemi se však často objevují nebezpeční zločinci, kteří chtějí páchat zvěrstva na bezbranných lidech. A to je chvíle pro Clarka, kdy musí změnit svou podobu a jako superrychlý a supersilný Superman letět na pomoc… (hudryhudry)

(více)

Recenze (189)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Jay Gruska: 1. Main Title Theme ,2. The Mothership ,3. Lois & Clark Courting ,4. The Final Proposal ,5. Clark In The Country ,6. The Final Battle ,7. Lois' Big Band ,8. Clark's Salsa ,9. Superman Say's Goodbye ,10. Lois & Clark's New Home ,11. Baby Dreams ,12. The Villains ,13. Superman Flies Home ,14. Lois & Clark's First Love Theme ,15. Virtual Reality ,16. Tez Arrives ,17. Zarah & Ching ,18. Tempus ,19. Clark Fun ,20. Playing The Game ,21. Main Title Theme (Extended Mix) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Sice to jsou postupem casu furt dokola omilany zapletky, ale da se na ne dobre divat. Kvalit filmu se Supermanem to sice nedosahuje, ale vzdy se na to rad kouknu a neprislo mi, ze by se Dean Cain na Supermana nehodil. Na Reeva samozrejme nema, ale stejne. Navic kdyz uz kuli nicemu jinymu, tak divat se na Teri Hatcher stoji za to. A triky taky nejsou spatny. Slabsi 4*. ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Pokud je třeba pranýřovat tuto legrácku určenou dětem, tak na úplně jiných místech. Rozhodně ne pro dabing. Za to prostě seriál nemůže, že se někde ve studiu Budíkov či kde sešel spolek vypečených dabérů. Velkou chybou je, pokud je tento seriál určen dětem a mládeži a působí výchovně a je morálně umírněný, tak právě občas sklouzne do absurdit, které tak mohou těmto dětem a mladistvým (kterým jsem byl v době premiérového vysílání i já) pokřivit pohled na svět novin a na život superhrdiny. Rozumějte mně dobře, například Lois je hysterická, zbrklá, panovačná, dezorientovaná, závistivá, omezená, žárlivá, neschopná dedukce, nerozezná jednoduchý akrostich a je nevtipná. Přesto je až příliš křečovitě uctívaná jako geniální novinářka. Chudáci děti. Superman je jako Klark Kent trapný panák, to je v pořádku, ale bohužel mu to vždycky zůstane a tuto ošklivou škatulku si s sebou vezme i do role Supermana. Co ovšem celý seriál zachraňuje je šéfredaktor Perry White, který se ani netají tím, že je to břídil. Tuhle prozradil, že už stál u pádu asi pěti deníků, ale že Daily Planet padnout nenechá. Já ho prostě můžu. "U Elvise!" pronese vždycky tak, že se trapně směji. Seriál má těch slabých postav ještě dost, takový Lex Luthor je snad cílená parodie sebe sama, ale v každém díle se objeví nějaký šíleně tupý padouch, který si myslí, že zrovna on bude tím, kde přečůrá Supermana. Naivita se tomu prostě nedá upřít, ale možná v tom spočívá jisté kouzlo celého tohoto amatérského počinu. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem je to doslova zhmotnění termínu "americká popkultura", bohužel spíš v tom negativním smyslu slova. Je to hodně rozředěný projekt, který stále recykluje tytéž modelové situace a fakticky jen paratizuje na legendě, kterou představuje komiksový Superman. Na televizní seriál má slušný vizuál a pěkné herečky i herce, takže jednu hvězdičku si zaslouží, ale pro Supermana stejně jako jeho další seriálové bratříčky rozhodně platí, že před zapnutím televize je nutné vypnout mozek a nevšímat si například, jak to, že přes nespočet dílů nedokáže nikdo nevšimne neuvěřitelné podoby Clarka Kenta se Supermanem... Celkový dojem: 25 %. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se na to podíval po cca 10 letech a musím smutně říct, že to je brak. Druhou hvězdičku dávám pouze z nostalgie, ale ten kolotoč příběhů stále dokola stejných s nulovým herectvím Deana Caina (nikdy nepochopím, proč ho lidi nepoznají, když si sundá jen brýle....) a vcelku sympatickou Teri Hatcher. Pár dílů bylo na svou dobu velmi zajímavých, ale bylo jich moc málo... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (18)

  • Pri leteckom pohľade na Metropolis boli v skutočnosti niekoľkokrát použité zábery z Chicaga. (m.a.t.o.)
  • Dean Cain a Lane Davies (Tempus) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 31. júla. (m.a.t.o.)
  • Herec Michael Landes, ktorý hral Jimmyho, bol po prvej sérii nahradený, pretože sa príliš podobal Clarkovi. (rador)

Reklama

Reklama