Superman (TV seriál)

Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Superman

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1993 - 1997, 66 h 41 min (Minutáž: 87x45 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland, John Shea, Bruce Campbell, Robert Culp, Brad Garrett, Emily Procter, Dick Miller, Billy Mayo, Terry Kiser, Cress Williams, Dorian Gregory, Mark Lindsay Chapman, Shanna Moakler, Patrika Darbo, Courtney Peldon, Charles Cyphers, Kristin Bauer van Straten, Sean Whalen, Marianne Muellerleile, Margaret Blye, Robert Clohessy, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Eric Allan Kramer, Renée Taylor, Clive Revill, NiCole Robinson, Staci Keanan, Roz Witt, Jasmine Guy, Richard Fancy, Shaun Toub, Melora Hardin, Antonio Sabato Jr., Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, Raquel Welch, Dave Coulier, Justine Bateman, Troy Evans, Jon Tenney, Kenneth Tigar, David Graf, Leonard Termo, Gary Dourdan, Genie Francis, Scott Alan Smith, Penn Jillette, Don Swayze, Jim Beaver, Earl Boen, Drew Carey, Leslie Jordan, David DeLuise, Audrey Landers, Tom Dugan, Kelsey Mulrooney, Roxana Zal, Corinna Everson, Meredith Scott Lynn, Alexandra Hedison, Christopher Miranda, Wayne Pére, David Sederholm, David Bowe, Stan Sellers, Victor Raider-Wexler, Mary Gross, Terence Knox, Peter Scolari, Hal Sparks, Tom Todoroff, Nancy Everhard, Rosalind Cash, Stacey Travis, Jessica Tuck, Lane Davies, Scott Valentine, Jonathan Frakes, Richard Gant, Kayla Blake, Michelle Phillips, Sydney Walsh, Sheila Rosenthal, Ben Vereen, Beverly Johnson, Jim Hanks, Joe Sabatino, Rick Dean, Farrah Forke, Steve Sandor, Charles Cioffi, Patrick Cassidy, André Nemec, Rachel Winfree, Castulo Guerra, Tony Curtis, John Kapelos, Jerry Hardin, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Joseph Campanella, Tim Thomerson, Mary Frann, Leann Hunley, James DuMont, Richard Libertini, Dennis Arndt, J.A. Preston, Sean Moran, J.G. Hertzler, Louis Mustillo, Thomas Rosales Jr., Eve Plumb, James Martin Jr., Mac Davis, Robert Gallo, Charles Frank, Denise Crosby, Conrad Goode, Sean Kanan, Francine York, Brent Jennings, Christian Clemenson, Brian Doyle-Murray, Barbara Bosson, Gerrit Graham, Charles Rocket, Brian George, William Schallert, Jane Morris, Tim Bohn, Richard Grove, Paula Poundstone, Dennis Fimple, Rob LaBelle, Mary Crosby, Jack Carter, Bill Erwin, George Murdock, Johnny Williams, Gregg Brazzel, Gregg Daniel, Archie Hahn, Lee Weaver, Jon Van Ness, Pamela Holt, Sandra Hess, Macon McCalman, Kristof Konrad, Lillian Adams, Lee Spencer, Jim Pirri, Christopher Titus, Billy 'Sly' Williams, Barney Burman, Les Lannom, David Jean Thomas, Tom Virtue, Nancy Locke, Michael Harris, Carol Lawrence, Tony Jay, Dee Dee Rescher, Claudette Nevins, Ellen Gerstein, Jack Larson, Fred Stoller, Julie Araskog, Peter Spellos, Mark Frazer, Roy Brocksmith, Kathy Kinney, Ralph P. Martin, Peter Kent, Сонни Боно, Júdži Okumoto, Ilana Levine, Paul Linke, Harvey J. Alperin, Don Keefer, Dennis Lipscomb, Mark Kiely, Alan Rachins, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Simon Templeman, Joel Brooks, Carlos Lacámara, Dana Lee, JD Cullum, Ritch Brinkley, Chris Demetral, Joel Swetow, Richard Whiten, Charles Esten, E.J. Callahan, Megan Parlen, Jarrett Lennon, Maurice Godin, Wesley Mann, Ken Thorley, Audrie Neenan, Tom Hines, Margot Rose, Linden Chiles, Alaina Reed-Hall, Leonard Kelly-Young, Fort Atkinson, David Fury, Todd Susman, Charles Fleischer, Kenneth Kimmins, Claire Yarlett, Jeff Juday, Bryce Zabel, Ben McCain, Tony DiBenedetto, Matt Roe, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Barbara Pilavin, Julie Cobb, Rosa Li, Steve Hytner, Oliver Muirhead, David Doyle, William Christopher, Vito D'Ambrosio, Grant Shaud, John Wheeler, Vernée Watson-Johnson, John Lehr, Nancy Dussault, Richard Roat, Bernie Kuby, Michael Yama, Michael Milhoan, Steven Gilborn, Charlie Dell, John D'Aquino, Richard Stahl, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Doug Llewelyn, Mimi Maynard, Robert Rothwell, Greg Collins, Joe Palese, Ben Slack, Gloria LeRoy, Eddie Frias, Joseph Gian, Ray Abruzzo, Jeffrey Byron, Christopher Darga, Ben Reed, Jim Jansen, Thomas Ryan, Michele Abrams, Caroline McWilliams, Rick Scarry, Jeff Austin, Ahmad Stoner, Persis Khambatta, Norman Large, Mel Winkler, Andy Berman, Eliza Roberts, Marietta DePrima, Hamilton Camp, Bob McCracken, Susan Batten, Tom Hatten, Ira Heiden, Frank Novak, Jean Speegle Howard, Julie Payne, Sal Viscuso, Ossie Mair, Dom Irrera, Timi Prulhiere, Greta Blackburn, Olivia Brown, Bill Dearth, Una Damon, Don Pugsley, Alex Nevil, Stacy Rukeyser, Jim Michaels, Hal Havins, Michael Lee Gogin, Don Stanton, Dan Stanton, Michael Monks, John LaMotta, Michael Krawic, Cris D'Annunzio, Michael Holden

Když jsem byl špunt, tak jsem tohohle Supermana hltal. Ok, efekty jsou mnohdy děsný, o ději jednotlivých epizod ani nemluvím. Přesto jsem to miloval a viděl sem to nespočetněkrát. Vyzdvihnu Lois Leinovou, kterou hrála Teri Hatcher. Dá se říct, že byla moje první láska. Sledoval jsem na TV NOVA, kde to mnohokrát opakovali. Dnes už bych se na to nepodíval, ale za ty krásné chvíle, když jsem na to koukal dám 3 hvězdy. - 60%.(13.2.2018)

seriály sem vždycky měl hodně rád a pokud seriál má své osobité kouzlo tak si jej klidně vychutnávám i v reprízách. Jenže postupem času se naprosté většině seriálů stane, že se děj příliš zkomplikuje, zamíchá a vyčuchne na pouhé epizodky a jen ty nejlepší seriály se tomu dokážou vyhnout. Superman má svoje kouzlo ale nepatří k těm nejlepším. Takže po několika sériích (nevím proč se mi zdá, že většinou bývá zlomová třetí sezóna) děj tak nějak zblbnul a pomíchal se. Lois věděla, kdo je superman a obžívala a umírala nebo co se jí furt dělo. Lex Luthor se taky objevoval jako kdyby na dálkové ovládání a dabing....ach bože dabing. Ten byl jeden z nejhorších jaký sem kdy v televizi měl možnost slyšet. Nicméně hodně toho zachránili protagonisté hlavních postav. Teri Hatcher je v roli Lois dost otravná jako novinářka a dost roztomilá jako žena, Dean Cain je trochu zvláštní ale vcelku příjemný Superman a Lane Smith coby šéfredaktor a fanatický milovník Elvise Presleyho mě vždycky rozesmál(17.2.2009)

• gudaulin

Svým způsobem je to doslova zhmotnění termínu "americká popkultura", bohužel spíš v tom negativním smyslu slova. Je to hodně rozředěný projekt, který stále recykluje tytéž modelové situace a fakticky jen paratizuje na legendě, kterou představuje komiksový Superman. Na televizní seriál má slušný vizuál a pěkné herečky i herce, takže jednu hvězdičku si zaslouží, ale pro Supermana stejně jako jeho další seriálové bratříčky rozhodně platí, že před zapnutím televize je nutné vypnout mozek a nevšímat si například, jak to, že přes nespočet dílů nedokáže nikdo nevšimne neuvěřitelné podoby Clarka Kenta se Supermanem... Celkový dojem: 25 %.(13.8.2009)

Jasně, že tenhle Super-man nedosahuje kvalit původního filmu, ale v rámci svého žánru (akční seriál na všední odpoledne) je vynikající. Dean Cain je dobrý Supík a kostým mu sekne, nemluvě o Teri Hatcher, kterou jsem si v této roli prostě zamiloval. John Shea je jako Lex ucházející, byť mladší, ale za nejlepšího padoucha seriálu považuji nepochybně Tempa. Opět člověk, který si naprosto užívá svou roli padoucha. Zmíním ještě Lanea Smithe v roli šéfa Daily Planet a Clarkovy rodiče.Mé nejoblíbenější díly jsou ty s postavou H.G.Wellse.(12.4.2007)

Nektere pribehy jsou velmi velmi dobre, ale bohuzel povetsinou se jedna o scenaristickou prazdnou bublinu, ktera nema spetku napada a spada tak do klubka kyce a trapnosti. Avsak producentni zde zvolili docela spravne dve hlavni postavy mezi kterymi panuje docela dobra chemie a tak dodavaji serialu jistou miru koukatelnosti.(25.6.2006)