V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

pazuzu

nechapu jak nekdo muže říct že to bylo horší než ruda planeta...Lide přistaly na marsu a tak si myslim že bylo možne rozvinout daleko barvitejši přibeh s velkopepějšimy efekty a scenamy...nicmeně filmy s vesmírneho prostředí mam ráád a konec byl celkem odvažny a zajimavy ()

pájap

líbilo.ani jsem nevěděl že tohle vzniklo ale hbo mi doplnilo vzdělání....co myslíte odkud se ten život na tu naši planetu dostal??? ()

max cady

Tak tady je spatne snad vsechno,poprve co me Ennio neoslnil a popravde i dost prekvapil nesourodou hudbou.I MISTR se nekdy utne. ()

HakitoCZ odpad!

Jsou filmy, které jsou tak špatné, že je to až vtipné a počet hvězdiček v hodnocení jde pomaloučku nahoru. Mise na Mars mezi ně bohužel nepatří. O tom, že by na Marsu foukalo vážně nevím, ale to, že od vákua venku dělilo jednoho přeživšího jen igelitové stanové plátno mi připadá trochu... Ale to je jen jedna drobnůstka, vytažená ze skládky nesmyslů, kterých je film přeplněný. Je pravda, že mě velice pobavila scéna, kdy ztroskotaná záchraná posádka zvedá z rudého prachu Rudé planety starou vlajku Spojených států a znovu ji výtězoslavně zabodávají. Za to bych dal 0.5*, ale půlhvězdičkovat nelze, takže odpad. ()

Pythonator

Další z podceňovaných filmů. Mnoho chyb na tom filmu nevidím a spíše nechápu, co na něm vadí druhým. I když mi tam do pěti hvězdiček chybí trošku svižnější tempo, pořád je to film, na který se vždycky rád podívám. Zdejší hodnocení si rozhodně nezaslouží. ()

BaseDallas

Hrdinovia konajú dementne (prilby dole a uvidíme), piesková "príšera" zavíja...No malo to aj plusy (zábery v beztiažovom stave, tvár na Marse). Nuž, pekne rozbehnutý inteligentný sci-fi, ktorý sa na konci spracovaním zmení na akúsi rozprávočku s ala Avatar animovanou postavičkou. Toľká škoda... ()

Kleinbauer odpad!

Kladu si otázku, proč takové snímky vznikají, škoda peněz, škoda práce herců, které potkali již mnohem lepší příběhy a věřím, že je další neminou. Ani stádo lesních rohů mi pocity dojetí nenavodily, nemožné dialogy, které bych si uměl představit v sci fi filmu ze 60.let. Herci strnule deklamují přihlouplé sentence jako v šestákovém seriálu. Beznaděj, nicota a plytkost. ()

Martin.Proko

Docela nudná hardcore scifi, která má docela neoprávněně nízké hodnocení... ...je to dobré scifi, možná lehce klišovité, ale na rok kdy bylo natočeno zvládnuté podle mně velice dobře... ...kamera dobrá , efekty dobré výprava na to že to mnohdy nebylo CGI vic než dobré... ...ale problém je ten námět jako"suché" scifi ala Asimov, Clarke prostě toliko neoslovuje. ()

Bragi66

Moc času film bohužel utratí na "socializing" během jinak nudného letu vesmírné lodi (dokonce diskotéka na palubě), aby pak příběh trapně naivně dokodrcal k sebeobětovací cestě za "otci zakladateli". ()

Stifut odpad!

Nudaaaaa....neskonala nudaaaaaa.................tento film je tak absolutne o nicom ze som ho musel pozerat na tri krat aby som ho videl cely...tiez som si hovoril ze boooze ja magor nac som si to zas zapol, ale rad dopozeram aj takyto odpad akoby som nemal videt nejaky film dokonca ()

Praso

Velmi se mi líbil tento film, ikdyž se tváří realisticky, jsou zde jasné prvky sci-fi, což velmi dokresluje konec, herecké výkony: dobrý. Co mi jediný opravdu vydilo byl mimozemšťan na konec, to si s nim nemohli dát trochu práci, takhle vypadá velmi uměle. Takže 75% to jistí ()

bocy

Trochu nudný film, dobré sci-fi si predstavujem trochu inak... Film má však po nudnom začiatku výborné zakončenie :D ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)