V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

radek.896

Záchrna u Marsu byla pro mě hodně směšná a zbytečně natahovaná. To jediné si z filmu pamatuji, zpackaný konec radši nekomentuju. ()

Shelma

Expedice kosmonautů zjistí, že v Darwinově teorii jsou značné trhliny a k úplnému vyvrácení teorie existuje jen jedna pozvánka. Takže kdo poletí? Tak trošku je tu jemná spojitost se Scottovým Prometheem. Touha po odpovědi na věčnou otázku, kdo jsme, odkud pocházíme a pokud, tak kdo je náš tvůrce. A na konci filmu zůstane v obou filmech jen jeden člověk, který má možnost na tuto otázku najít odpověď. ()

StarFsh

Megamix Kubrikovej 2001, Spielbergových Blízkych stretnutí a Danikenových kníh. Nie je to zlé, pre niekoho, kto doteraz žil na nejakej inej planéte a nič z vymenovaných diel nevidel ani nečítal. Pre nás ostatných bohužiaľ filmu úplne chýba prvok akejkoľvek originality. Aspoň, že to zachraňuje obstojný vizuál... 3.5 ()

TheBlizard

O něco lepší než Rudá planeta. Že by to opravdu tak bylo? No, spíš ne, ovšem, fantazii se přeci meze nekladou. Klidně se podívám znovu. Slušných 60%. ()

RADX1

Velmi slušný počin a nebýt mírného pohádkového nádechu zřejmě by se zařadil k výsostným pozicím v tomto sci-fi vesmírném žánru. Pokud bych měl začít od toho co mi vadilo, tak nejvíce to byla hudba - ta sic byla pěkná, ale vůbec tu neseděla. Krom malé dynamičnosti v dramatických scénách mě i tak přišla mimo svou dobu - stylově a instrumentálně bych ji spíš viděl v nějakém filmu z osmdesátých let, než rok 2000. Jako velký klad zas vidím, velmi slušnou nosnou linii scénáře. Trochu unikátní v tom, že divák je natáhnut na mystérium, přičemž u filmů tohoto stylu moc k odkrytí záhadna nedochází. Ono jde o to, že odkrytí tajů s sebou nese za následek kritiku v podobě jiné představy diváka o rozuzlení. Já myslím, že v tomto se to scénáři naštěstí podařilo dobře - tedy krom myšlenek o prapůvodu života na zemi - zde mi to přišlo primitivní a nedomyšlené a to i ohledně cesty Garyho Synise do neskutečné dálky - proč až tam? No asi bych mohl namítat na mnoho dalších detailů které můžou popudit fanoušky sci-fi znající více fyziku - víc než pár lapsů tu bylo.... ale což ... zřejmě když se to všechno sečte je jasné proč má film spíše střední hodnocení. I přes to vše vzhledem k unikátnosti filmu jej doporučuji shlédnout. Minimálně fandům daného žánru. ()

legenda

já se na tohle zdejší hodnocení a komentáře ani nemůžu dívat... vždyt je to suuuper film!tohle si opravdu zaslouží 100% ... s promenutim uživatelé csfd jsou snad TUPCI :) kravinám jako naruto atd. se zde jaksi dáva kolem 90% a supr filmům jen kolem 50-60% :( ()

LarisaDavid

Nebolo to až také strašné, len hudba mi tam nesedela, veľmi málo sa mi jej tam páčilo. Ale myšlienka zaujímavá a myslím, že v realite nie nereálna. ()

stuj

Když jsem to viděl jako malý poprvé, tak se mi to líbilo víc. Dnes už je to taková poklidná odpočinková sci-fi záležitost, když nic jinýho nedávají. A mohli to udělat klidně jen na hodinu a půl. ()

Hansolo35

Rozhodně vydařenější sci-fi, než Rudá planeta. Občas trošku prudí ty optimistické řeči, reklama na MM´s a Dr.Peppera, ale koukat se na to dá. Hlavně mi to připomnělo klasické sci-fi knížky. Za mě palec nahoru. ()

MrAldridge

Tak to bylo na Oscara! :-D Obzvlaste za toho martana na konci. To uz asi nezbyly grose na efekty, tak nechali mimozemstana nakrestlit detmi ve vytvarne vychove, nekde na zakladni skole. ()

trulda

Tak v tomhle filmu jsem DePalmu poznal jen v titulcích... Beztak si myslím, že ve skutečnosti to režijně "má na svědomí" D.S. Goyer. A proč je tedy jako režisér uveden BDP? Bezradný Goyer ho totiž (jako svého učitele a velký vzor) požádal o pomoc a dohled nad svou prací. Brian mu sice na oko vyhověl a dostavil se na natáčení, ale přímo na place svému žákovi a oblíbenci omylem zasedl jeho "Director's chair", přičemž se však ponejvíce věnoval sepisování vlastního scénáře (který už nosil hezkých pár let v hlavě) k připravovanému filmu o jedné femme fatale... :-) ()

Jirkacek

Myslím že se tahle Mise na Mars moc nepovedla. Film natočený roku 2000 mne většinu času šíleně nebavil a až moc často jsem se díval na čas, kdy tahle vesmírná nuda konečně skončí. Navíc hlavního hrdinu Jima McConnella ztvárnil Gary Sinise, jehož opravdu hodně nesnáším a jména ostatních herců mi nic neříkaly. A přesto jsme si doma tohle scifíčko pustili, protože tento žánr mám velmi rád. Na začátku filmu jsme se na jakési oslavě seznámili s celou posádkou mise na rudou planetu, ze které mi padla do oka dánská herečka Connie Nielsen. Doufal jsem, že seznamovačka nebude příliš dlouhá a nudná a mé přání bylo splněno, jelikož po pár minutách došlo k přenesení se na Mars. Posádka lodi zde objevila záhadný objekt, který se jala prozkoumávat, leč až na jednoho člena všichni zemřeli. Na dlouhou dobu to byla bohužel jediná akce v tomto nudném snímku a to i přestože byla ihned vyslána záchranná mise. Autoři filmu v této části využívali snad každou možnost jak jej natáhnout na co nejdelší délku - vzpomínky na minulost, vzájemné vztahy mezi členy posádky, spekulace co bude a jak to bude a podobně. Vzrušení pak za hodnou dobu nabídlo až přistávání záchranné lodi na Mars, kde došlo k několika napínavým akcím a také úmrtí. Zbylým astronautům se pak skutečně podařilo velmi netradičním a krkolomným způsobem přistát na rudé planetě, nicméně přišli o všechny zásoby a o velkou část kyslíku. Museli tak myslet nejen na záchranu člena první výpravy, ale také na to, aby sami nepřišli o život miliony kilometrů od Země. Co bylo dál nebudu prozrazovat, film se přiblížil - konečně - ke svému závěru, který byl pro mne docela rozpačitý. Ostatně jako celý snímek, i když musím uznat, že vizuálně se hodně povedl. Kromě efektů a zpracování se mi také líbila hudba skvělého italského skladatele Ennia Morriconeho. Bohužel zbytek a zejména slátání samotného příběhu mělo katastrofální výsledek, stejně jako mise lidí na Marsu, protože zajímavých bylo asi jen 20 minut. Podtrženo sečteno - Mise na Mars si u mne zasloužila pouze dvě hvězdy z rudé planety **. ()

padina

Zajímavé a sympatické zpracování jedné "konspirační" ufonské teorie. Sci-fi o poznávání, objevování a vědecké dedukci. Líbí se mi bezpečnostní pojistka místo samoúčelně vraždících monster. Nevadí mi filozofování a moralizování. Cestování kosmickou lodí je zredukováno na únosnou mez, takže bylo možné vynechat vycpávkové krize mezi členy posádky. Zloduší klišé je chvályhodně opomenuto (konečně nikdo nikoho nehoní!). Marťanské komunikační rozhraní je roztomilé. Tempo není nijak zběsilé, ale přesto děj pěkně odsýpá, po dlouhé době jsem nesledovala čas. Mise na Mars sice pár filmů (i knih) vykrádá, ale nerušilo mě to, spíš mi to připadlo půvabné, jako by svým sci-fi bratříčkům tou připomínkou skládala hold. A na druhou stranu je pár pozdějšími filmy vykradena, takže se to vyrovná. Spokojenost. Jedna hvězda dolů za americký zábor claimu. ()

pantokrator

To je strašlivá chujovina... A Morricone nemorricoone, debilní muzika moje uši urazila dřív než jsem se kouknul, kdo ji spáchal. ()

Rumplcimprca

Pár momentů to mělo - třeba lano ve vesmíru pro Tima Robbinse. Ale jinak jde na svou dobu o film s průměrnými efekty a hlavně podprůměrným dějem. Závěr je buď WTF nebo k smíchu - záleží jak moc jste cyničtí. ()

Kikaa_B

Davam tri hvezdicky, protoze jednu hvezdicku strhavam za to, ze delsi dobu se ve filmu nic moc poradne neudalo a druhou hvezdu strhavam za “HRDINU” Woodieho” (nebo jak se jmenuje)...takovy klasicky “nechte me tady a pokracujte v praci” hrdina, se kterym ani trochu nehnulo, ze se blizi jeho konec... ach jo, trochu klišé. Ale jinak film spatny nebyl ani trochu. ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)