V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

PADDY

Kazdopadne zajimave zpracovany snimek.V jednom roce se objevily dva filmy o Marsu ale vice se musim priklonit k tomuto.Urcite asi nejzajimavejsi na tomhle filmu je kamera, která nekdy pusobi az neprijemne protože se ve stavu beztize toci kolem všech svych os (a mozna i neos) a divak tak často ztraci orientaci a prehled. Tento zajimavy pocit ještě prohlubuje tajemna hudba Ennia Moriccone. ()

Radiq

Tak trošku film hrající si na něco víc, než to ve skutečnosti je. Nejdřív jsem měl dojem, že to je podle A.C. Clarka, pak mě napadlo, že to bude trochu něco ve smyslu Blízkejch setkání třetího druhu, pak jsem měl dojem, že to je jenom využítí jedné fámy o "obličeji" na Marsu, ale nakonec jsem zjistil, že jde jenom o další nesmyslnej americkej film, kde prví věc místo toho, aby hledali kamaráda, kvůli kterýmu se konala záchraná operace, oni místo toho zasadili do povrchu americkou vlajku. Digitální efekty velmi často jsou spíš defekty a vůbec nijak mě to nezasáhlo. ()

E=mc2

Chabá kópia Apolla 13 a Kontaku. Najslabší film De Palmy. Ten záver patetický, dal sa vynechať a mimozemšťanov nebolo treba ukazovať. Film nemá atmosféru, napätie ani prekvapivý zvrat. Tento film nesiaha ani po kotníky sci fi ako napr. Spehre. ()

fantoci

Je to pěkné Sci-fi, ale není to nic zas tak super skvělého báječného a převratného. Má to dobrý příběh a pár (je jich víc než dva) dobrých filmových efektů. Rozhodně to má celkem zajímavý konec, protože celý film je spíše naladěn na tajemnou notu a konec je dosti....jak to nejlépe říci......překvapivě dobrý. Takže je to zkrátka dobrý film. Nic víc, nic míň. ()

AntonG.

Ztráta času. Hloupý film s efekty jako z 10 let staré videohry. Navíc, jelikož jsem jsem před tím viděl Promethea (ten je však samozřejmě novější), tak mi děj i zvraty přišly neoriginální a nudné. Vlastně uvažuji o tom, jestli si to ty 2* vůbec zaslouží... ()

Khumbac

Některé efekty jo, některé ne. Ten hrdina s pronikavými očima vypadal sám jak Ufon. Na večerní gaučing jo, ale na zas až do konce. ()

Triple H

S odstupom času príjemne starosvetské sci-fi, ktoré celkom prekvapivo odoláva zubu času a pôsobí dnes lepšie ako v dobe uvedenia do kín. Kombinuje modernejší prístup, rozprávkovejšiu Spielberg Amblin/Disney atmosféru a pritom zostáva peknou ale na vysokej úrovni podanou spomienkou na jednoduchšiu vedeckú fantastiku z 50-tych rokov minulého storočia. Efekty stále fungujú, s výnimkou jedného v závere, kde by sa naozaj zniesol asi menej povedzme naivný dizajn, ale aj to sa dá prekusnúť. De Palma nezaprie svoje technické/kamerové hračičkovstvo a niektoré sekvencie je kvôli tomu radosť sledovať, Morriconeho hudba je minimálne zaujímavá, a herci sú solídni. Dokonca mám pocit, že Misia na Mars nastavila v niektorých ohľadoch trendy "skafandrových" scifáčov, ktoré si o dekádu a viac neskôr požičiavali Gravitácia, Marťan, Interstellar a Ad Astra. Ono je viac-menej nevyhnutné, že film v kinách a kriticky pohorel, lebo v roku 2000 vtedy aktuálnym trendom poplatný nebol a bol zároveň necynický a cielene rozprávkovo naivnejší, čo spôsobilo že sa stretol viac-menej s posmechom a nepochopením. Ale práve to že sa drží jasných žánrových mantinelov, tradícií a je spracovaný na vysokej úrovni filmu umožňuje nepôsobiť po rokoch ako prežitok, ale skôr niečo čo bolo vo svojom čase aj určitým spôsobom nedocenené. ()

Stegman

Pěkné. Mně se to líbilo. A pokud nejste nějak zvlášť zatížení na sci-fi, nebo nebudete hnidopišsky rozebírat jednotlivé složky filmu a jen se necháte unášet příběhem, tak se vám to bude líbit taky. ()

Honzíno

Sci_fi s klasickou seriózní atmosférou a příběhem (inspirovaným Clarkem) - prostě s atributy, které mám na tomto žánru tak rád. Bohužel zamrzí místy větší odměřenost a sterilnost, což však kompenzuje skrytá, celkem silná, myšlenka. Nejvíc mě potěšil asi Don Cheadle z hereckého obsazení.. a ještě můj dodatek: na tenhle film (odnož žánru) musíte mít náturu a k tomu ještě náladu - to neznamená že to považuji za nějaké ultrahluboké a náročné dílo. 70% ()

lennyd

Na Mars je vyslána první expedice s lidskou posádkou. Po přistání (a zabydlení) nachází expedice podivný útvar ve tvaru tváře, který se ale při bližším zkoumáním radarem "rozlobí", a příchozí vychřice všechny členy posádky zabije (kromě Luka, kterému se podaří přežít). NASA reaguje (chtěl jsem napsat rychle, ale zas tak rychle to nebylo) a vysílá na Mars záchranou expedici. Podaří se jim zachránit přežvišího a objevit záhadu tajemného útvaru ? ... Možná je to tím, že jsem narozen ve znamení Berana, tedy pod vlivem planety Mars - ale jakýkoliv film týkající se této planety je pro mně automaticky lahůdkou. Ono se jich zas až tak moc netočí, takže jsem vděčný za jakýkoliv z nich. A zrovna Mise na Mars se mi dost líbila, a když by si autoři odpustili ten vztah mezi členy posádky a havárku záchraného modulu a hrdinné obětování se ve prospěch ostatních a více se věnovali Marsu takovému, nebo alespoň záhadě oné hlavy (jak to napsat abych nic neprozradil), tak by udělali lépe. A musím smeknout, ten konce se moc moce povedl... ()

Beky

...ty brďo mě se to celkem líbilo!!!!..nezapomenu na taneční scénu ve vesmíru!!!...supr!!!!!....je to takový utahaný film...rozvláčné tempíčko.....ale mě to vcuclo....určitě celková pointa asi těžko snesitelná pro někoho ( ale dá se...nesmí se myslet:)....herci těžko něco tady mohli hrát...postavy nejsou moc zajímavé, spíš napsané sterilním způsobem, ....něco ve smyslu to jsou ale správňáci!!!!..po technické stránce supr!!!!....hudba-taková mi nevadí!!!...a nejvíc se mi kupodivu líbila ta část filmu, která je pro ostatní možná nudná..a to samotný let posádky!!!...mě to hrozně bavilo, sledovat je!!!...čistých 70%....a je mi jasný, že tenhle film všem opravdu nesedne!!! P.S. film Rudá planeta je o třídu horší podle mě...ve všem!! ()

Nihlathak

Pro mě naprosto úžasná záležitost. Mars miluju, jakož i teorii, kterou tenhle snímek zastává. Navíc výborný Sinise. ()

_DAVE_

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Pan Palma by měl raději dál točit o zjizvených Kubáncích pod palmami. Tohle mu určo nejde ()

VanTom

Nadmíru realisticky, vědecky a seriózně se tvářící sci-fi, které ale vrší jeden nesmysl za druhým a v závěru se přepíná na vyšší, filosoficku nótu (přirovnání k první Vesmírné odysee však zůstává pouze zbožným přáním). Snímek má své dobré momenty, pomalé tempo nevadí, výrazná Morriconeho hudba dodává netradiční atmosféru a De Palma občas předvede zajímavé záběry; ale když první věcí, co ztroskotaná posádka po doražení k zachraňované základně udělá, je z prachu vyhrabání a vztyčení americké vlajky, něco tu smrdí. ()

fefee

Nebyť toľkých klišé bol by film úplne inde, ale aj napriek tomu to bol fajn snímok ktorý rozhodne nenudil a priniesol pár zaujímavých obrazov. ()

JohnSmith

Po Rudé planetě další Marsovská sci-fi. Opět výborné obsazení a opět neskutečná nuda. No a ten závěr se pro mě změnil v komedii, protože jsem se fakt musel smát. ()

pursulus

Hej hola!¬         Mohu pouze obdivovati postřehy těch uživatelů, kteří filmu skutečně rozumějí, neboť obor film či souvisící studují nebo vystudovali. Nám ostatním zbývají jen amateurské, laické pohledy na věc, jíž vlastně nerozumíme.¬                 V uvedené výše souvislosti je třeba chápati můj postřeh níže uvedený (jsi tam ještě, můj milý?) a odsudek nebo přitakání vésti s ohledem na dětskou bezradnost a čistou prostotu duše amatheurovy.¬                 "Mise na Mars" v režii B. Palmy připomněla mi silně snímek natočený o třináct roků později, "Gravitaci" v podání Cuarónovců (ale citrón se podle nových pravidel má psáti s "o", tlllll-tip,tip). Týž důraz na očividnou vyprázdněnost akce, divák si má napětí domýšleti sám, zřejmě komparací s obdobnými zážitky ze svého života. Ovšem, učený čas od času podlehne klamu a následné nezvladatelné pýše, že dokázal totéž nebo dokonce předčil svůj vzor, kterého datum narození je přece už jen trochu zastaralé (ano, r. 1968, Clarkova a Kubrikova Vesmírná odyssea); leč v tomto případě udělal producent s režisérem chybu, domnívaje se, že přizváním geniálního skladatele přitvrdí svoji muziku a bude se o tom psát ještě za sto let; pan Morricone totiž, zcela v duchu svého geniálního citu a smyslu pro věc, stvořil hudbu ouplně v duchu mého diváckého traumatu, potvrzujíc tak kvalitu "Mise". Ale je možné, že nadaný Palma si sedl a plakal hned po premiéře, více ví jeho známí a přímí účastníci.¬                 Scénář je chaboučký, prosťoučký (opsal jsem od jiných), (dodávám) přesto profesionální.¬                 Nevím, jak vše skončilo. Chvíli před koncem jsem vypnul promítací aparaturu. Další doklad bezradnosti a prostoty amatéra. Přesto, shlédnutí obyčejným divákem považuji za ztrátu času; na neobyčejných pak mi nezáleží zhola nic. ()

Ravi

Na jednu stranu má tenhle film dobrou atmosféru a námět, na druhou stranu je jeho potenciál zcela nevyužit. Chvilkami mi to přišlo, že se děj dotýká zajímavých témat, ale v zápětí je zahodil a jal se věnovat něčemu jinému stejně povrchně. V zásadě je to dobrý film, ale těkavý a nesourodý. Jakoby tvůrci nevěděli, co vlastně ve filmu chtějí zdůraznit. 55% = 3/5 ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)