Oonika

Mělo to svoje mouchy, ale výsledek byl super. Vhodně vybraná hudba, super herecké obsazení a co je pro mě největší plus- nebylo to jen tak bezduché mlácení. ()

bakeero

Trochu lepší arénovka, která to v závěru chytře zahraje na city. Ale film roku? Ani omylem. Od začátku jsem čekal, že bratři se utkají ve finále společného turnaje a když to vypadalo, že bysme mohli sledovat cestu každého z nich v jiném, kvalitativně rozlišném turnaji, už jsem se těšil, že se dočkám originálního přístupu. Ale nakonec jsem se dočkal jen stokrát viděného. Ale i tak stojí Warrior za shlédnutí. Nicméně stopáž by zasloužila zkrátit. ()

pribina

Až moc pretiahnuté s očakávaným dejom. Napriek tomu správna dávka napätia a akčnosti. Len tak na okraj koľko z vás si vie predstaviť svojho fyzikára v klietke ? :) ()

sehe

Warrior vybojoval u mňa plný počet bodov hlavne vďaka záverečnej scéne ,kde sa vo finále MMA v bojovom štýle(nejde mi napísať v bojovom umení,lebo kopanie a údery do hlavy,nepokladám zrovna za umenie) postavia proti sebe bratia z roztrieštenými vzťahmi.Aj keď som žena a brutalitu neznášam,tak ten boj podfarbený výborným songom a zahraný bezchybne Tomom Hardym(až sa mi nechce veriť,že tak výborný herec môže mať na sebe takú kopu svalov),ktorý je vojnovým hrdinom a Joel Edgertonom,učiteľom fyziky,vzorným otcom a manželom s hypotékou na krku,ma dotlačil k slzám.Od ich otca,bývalého alkoholika a skvelého trénera v podaní Nicka Nolteho sa výborný herecký výkon priam očakáva a je fakt fantastický,ako túži znovu nájsť cestu k svojim synom.Každý má svojich fanúšikov,učiteľ žiakov,Tom vojakov z boja,no ich otec fandí obom.Napriek brutalite, film jednoznačne odporúčam. ()

cafu94

!OBSAHUJE SPOILER. Tak tenhle kousek překonal mé očekávání.Je to sice očekávaný děj, jako všechny filmy se stejným námětem, ale mně to vůbec nevadí.Ba naopak.Miluji tyhle filmy.Takový nářez jsem vážně nečekal. Skvělá podívaná dvou bratrů, Tommyho a Brendana, kteří se nemají zrovna v lásce. Nejkrásnější na tom je, že se oba bratři pak potkají ve finále turnaje, kde souboj mezi nimi jde stranou a nastupují emoce. Takovou husí kůži jsem dlouho neměl a asi mít zase dlouho nebudu.Skvělá podívaná, skvělé herecké výkony a paradní hudba. 95% ()

stratocasta

To nám tu zase na CSFD zavládlo pohoršení, že si tu ti sprostí a filmuneznalí uživatelé hodnotí filmy JAK SE JIM ZLÍBÍ a PODLE SEBE. Člověk by to očekával od totalitního kritika hvězdiček Maláriekyho, který udává filmové trendy a krutě trestá každé ubylé procento, jenže Zlaté MaLimy se rozdávají někde jinde. Že by se chlapcům a děvčatům nelíbilo pornohvězdné jméno "Tom Harder"? Táta je v mládí řezal v obývacím ringu? Nebo jsou permanentně zavřeni v klecích lékařských ústavů? Kdo wee... ()

Margarettka

Přiznám se, že jako žena mám pro namakané zápasící chlapy slabost a tady celkem bylo na co koukat ☺ – skvělé, neokoukané obsazení! Přesto bych filmu dala 5 hvězdiček, i kdybych si o hlavní aktéry neopřela ani kolo! Ačkoli člověk tuší, jak to skončí prakticky hned na začátku, nejde se nevžít do hlavních postav a neprožívat napjatě veškeré události s nimi. A je-li to naservírováno v technicky vytříbené podobě jako tady, není co řešit – 95%. ()

Dave Lister

Klišé, klišé, klišé, filmy o sportu, potažmo bojové filmy mně nic neříkají. Tento snímek má ale koule, je nadupaný od samého začátku až do konce, až se stydím jak sem oboum hrdinům držel palce a to doslova. Dostalo mě dokonce to velké vybušené potoky potu tvrdými ranami velkolepé finále a excelující Tom Hardy. ()

balcazar

Už pri semifinálovom súboji Brendana s Kobom som mal zimomriavky, finále bolo čerešničkou na skvelej torte menom Warrior. Nick Nolte podáva skvelý výkon vo vedľajšej roli. Ďakujem! ()

Henry Morgan

Ach bože. Čekal jsem to trochu jinak nejspíš. Hezké, jednoduché, ne příliš zábavné drama na trochu okoukané téma. Herecké výkony asi nedokážu ocenit, protože to mělo v podstatě velmi smutý a temný podtext a všichni se podle toho tak tvářili, A to jaksi celý film. Nevím, zda-li ti herci měli celou dobu vypadat, jako když jim ukradnou štěňátko neo jestli se tak narodili. Rozhodně ale poslední srdcervoucí scéna byla tak děsivě přehrávaná, že jsem si říkal, že to do skutečného světa MMA borců zrovna moc nepatří. Nejsem si jistý, jestli z toho nevzešlo jakési pseudodrama či patos. Pro mě příliš zaměřené na otcovsko-synovsko-bratrskou lásku a nenávist. Staré rány nikdy nezmizí, ale proč je tedy zbytečně otevírat? Prostě trochu absurdní, mohlo to mít koule, ale má to spíš vagínu. Nebýt celkem dobrých a reálně vypadajících bojů, tak by to byla slaďárna. Takhle je to ale typický romantický film pro muže. Teda kromě porna. ()

dEst28

Úžasnej film. Při závěrečných scénách jsem byl duchem přitomen snad v té aréně a sotva jsem popadal dech. Obrovské emoce a zážitek z filmu, to bych rád pociťoval více. ()

Lovec prasat

V tomto filmu se nikde příliš netlačí na city a sotva by se dal nazvat přeslazeným, je však přesto dojemným. Drama dvou bratrů a jejich otce nabývá neskutečných hloubek, což je podtrženo skvělou režií a perfektními hereckými výkony (hlavně Hardy je grandiózní!). Při (četných) soubojích zatínáme pěsti napětím a nevíme, komu fandit dřív. Třemi slovy: skutečně velkolepé představení! Celý článek zde. ()

Thirteen

Mám ráda sportovní dramata ze zápasnického ringu. Když opomenu všechna ta klišé, kterým se v tomhle žánru už asi nedá uplně vyhnout. To, že celý šampionát vyhraje nešťastný, typický americký tatík od rodiny s krásnou ženou, dětma a barákem na hypotéku - jež už nezvládá splácet, který chce prostě jen dál žít svůj americký sen a zapomenout na mindráky z dětství. A kvůli tomu je odhodlaný nechat se po pár měsících tréningu klidně zmrzačit těmi největšími trénovanými zápasníky. atd atd... Myslím, že se nad tím dá přimhouřit oko a věnovat se v tomto filmu spíše příběhu o životech znesvářených bratrů vs. jejich špatneho otce, kteří k sobě po letech hledají cestičku a odpuštění. Osobně mne zaujal nevíc výkon Nicka Nolteho - na mne působil asi nejvíc uvěřitelně, jeho role mě dojímala, především scéna, kdy se pohádá s Tommym u hracích automatů. Avšak nejvíc top scénou bylo bezesporu poslední kolo finálového zápasu - perfektní kamera, záběry tváří, ze kterých jde tolik silných emocí, že i beze slov řeknou vše co je potřeba..a především.. ta hudba! Mark Isham mě podruhé (po Crash) dohnal k slzičce na krajíčku. ()

Matt007

Naprosto mistrně zvládnuté umělecké dílo, dva bratři jsou svedeni ve finále velkého turnaje v MMA k souboji. Nick Nolte svoji roli zvládá úžasně a Toma Hardyho mám prostě rád, Ta zloba je vněm cítit v každém záběru. Opět jeden z filmů, od kterého jsem čekal trošku něco jiného a nakonec jsem byl strašně rád za to co jsem dostal. ()

Shaleman

Kamarád o tomto filmu prohlásil: "Sice velmi opěvovaná, nicméně poněkud přehnaná pohádka pro muže." A má pravdu. Toto je skutečně pohádka a konečně pohádka pro nás. Vždyť kdo jiný bude až závistivě sledovat osudy rozčileně famózního buldoka Tommyho a učitele fyziky až do jejich střetu, který sice postrádá kouzlo předešlých soubojů, při kterých se až tajil dech, ale ne jednomu ukápne slzička, než vstane, vezme do rukou činky, kontaktuje osobního trenéra a bude čekovat další turnaj v Atlantě. Dokáže si někdo představit lepší pohádku? Už se těším, až můj syn povyroste a bude čas přemístit se od kreslených pohádek po ty hrané. Jako mladý jsem zbožňoval Schwarzeneggery a Stallony a Willise, on bude zbožňovat bývalé mariňáky v ringu MMA. ()

waska

Neskutečně podmanivá a emocionální jízda, ze které jsem byl ještě dlouho po závěrečných titulcích paf. Co dodat víc? Snad je to, že jak Tom Hardy, tak Joel Edgerton se těmito svými výkony zařadili mezi herecká esa, kvůli kterým budu chodit do kina. ()

RatBoj

Silný, hrdinský a hlavne dojímavý príbeh dvoch bratov, ktorí sa cez nenávisť prebojovali k poslednej etape. Etape k odpusteniu. Významnú úlohu zohral aj ich otec, kde sa zobrazuje jasný príklad toho, čo v živote platí : "Prečo ľudia padajú na hubu? Aby sa mohli znova postaviť na nohy!" ()

basketkaSB

Tento akčne motivovaný film s množstvom dobre prevedených zápasov, zaujímavo odkryl a ponúkol aj zblíženie dvoch bratov, ktorí za dlhé roky nevedeli nájsť k sebe spoločnú cestu, až kým sa nestretli v ringu a svoju tvrdohlavosť si zo seba nevymlátili. Toto emociálne prisolenie príbehu (vzťah otca a jeho synov) a sympatickým vystúpením T.Hardyho a J.Edgertona sa mi páčilo a vďaka tomu tento film dostal aj úplne iný rozmer, ktorý ho povýšil nad bežné filmy, v ktorých sa len bezhlavo mlátia. ()

crackonosh

Zdánlivě klasické sociálně-psychologicko-sportovní schéma tady dostává pěkně na prdel zejména díky skvělým herecko-zápasnickým výkonům trojice Hardy, Edgerton, Nolte. I když je dost těžké uvěřit dvouměsíční cestě outsidera Brendana do ringu mezi nejlepší zápasníky, všechno ostatní funguje skvěle. Pomalu dávkované informace, brutální napětí mezi postavami i postupná gradace příběhu. Ten film není dokonalý, ale dlouho ve mně rezonoval, málokdy mě něco dokáže tak silně pohltit jako Warrior, protože sportovních filmů i psychologických dramat jsem už viděl milion. A tenhle je prostě něčím výjimečný. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot