Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Juto

Vizuálne zaujímavé, zjednodušujúce a absolútne fenomenálne. Príbeh je dostatočne zjednodušený, aby nebol absurdný, ale umožňuje koniec, ktorý pravdepodobne neodhadnete. 9/10 ()

Martrix

Objektivně si Prokletý ostrov svá vysoká hodnocení zaslouží, ale od mistra jakým bezesporu Scorsese je, očekávám víc. Abych byl přesnější, jeho režie a výběr herců byla opět precizní. DiCaprio potvrzuje, že je jedním z nejlepších herců své generace a 70% filmu stojí na něm. Co mi ale na Prokletém ostrovu vadí, je scénář. Ten sice nelogičnosti vysvětlí v posledních dvaceti minutách filmu, ale pořád je to o tom, že jsem téměř dvě hodiny pochyboval a říkal si: jak Scorsese mohl... . Pointa nijak originální není, ale z hlediska filmového zpracování je atraktivní. Vyčnívá také hudba. Poněkud netradičně na vás dunivé troubení zaútočí v momentech, kdy se vlastně nic neděje. Vysloveně vám vnutí pocit naléhavosti a obav z věcí příštích a výrazně se tak podílí na celkové atmosféře filmu. Zaslouží se zmínit i kameru, která se pozastavuje na prvoplánovitě vykonstruovaných obrazech a dodává tak filmu lehce noir atmosféru. V šedi současné filmové produkce a záplavě hloupých filmů, které na nás distributoři kydají je Prokletý ostrov perla. Byť na můj vkus, trochu moc vyleštěná. ()

frings

Asi mi taky v mozku žije hmyz, leze po lebce a rozpustile tahá za motouzky...atmosféra nabitá, Leo naprosto bezchybný, ale celkově film prázdný, něco mi chybělo, vždyť ani jako psycholog tam nenajdu nic závratného, sakra pěkně to vystihl Hellboy. ()

Maty85

M. Scorsese není samozřejmě žádný béčko a tady to opět dokazuje. Velice zajímavě pojatý snímek se stejně tak zajímavým závěrem. Tomu všemu napomáhá vynikající L. DiCaprio. ()

Ice123

Krásné zpracování i herecké obsazení. Hezká, i když částmi předvídatelná zápletka s nepředvídatelným koncem. 4* ;) ()

BoXBe

Shutter Island otevřel vyprávění záchodovou mísou a záměrně nedokonalým obrazem rozhovoru dvou šerifů na palubě trajektu s uměle naroubovaným pozadím vodní hladiny. Scorsese tím hned na začátku nalajnoval hřiště. Od žaludku nám dobře nebude, cílové místo, ostrov Shutter, bude vzbuzovat klaustrofobické stavy, ze kterých není úniku a padesátá léta budou trčet hercům i za ušima aby bylo jasno, že nepůjde o nadpřirozené duchařské vyprávění, ale krutou a brutální realitu bez příkras. I konec filmu napoví, že pointa zde nemá hrát prim, ale posloužit jako prostředek k vyprávění celku. Shutter Island přesně odpovídá známému rčení, že i cesta může být cíl. Proto Scorsese snímá DiCapria přes troje mříže, proto podkresluje obraz hudbou skladatelů tzv. nové hudby, temnými linkami a deprimujícími tahy smyčců, proto spouští tornádo, zhasíná světla, nechá škrábat tužkou po papíře a potahovat nervně z cigarety. Scorsese se rozhodl natočit Film s velkým f, nikoliv šokovat pointou. A z mého pohledu se mu to podařilo… ()

BajuBaju

Ten film je psycho. Přístupnost je podle mne přesně jak má být(15), jsou tam opravdu ošklivé scény (hl. Dachau). Dobové provedení skvělé, každá maličkost! A atmosféra? Napětí by se často dalo krájet a člověk si připadá, jako že zkoumá s Teddym a prožívá to celé s ním. A brilantní závěr. "Je lepší žít jako monstrum nebo zemřít jako dobřý člověk?" Doporučuji? Ano 100%! ()

fars

Nekde jsem slysel, ze kdo neodhadne zapletku behem prvnich 30ti minut, ten je debil. Picovina. Je sice fakt ze chvilemi jsem si rikal, jestli on ten (chybejici spoiler), ale tech teorii bylo u filmu vice.. tak i tak, poslednich par minut filmu jsou proste kouledrtici. Moje jedina priprava na film byla ve forme jednoho traileru (narozdil od meho nejmenovaneho kamarada, ktery o filmu precetl vsechno co nasel a pak mi brecel na rameni, ze o filmu na netu vsude "spoilerujou jak pice"), takze jsem do filmu skocil po hlave a nechal se prevalcovat atmosferou. Atmosferou podkreslenou vynikajici hudbou, skvelym vizualem a samozrejme skvelymi hereckymi vykony. Nemam co bych vytknul, zaslouzena petka. ()

pufina

Filmu jsem se vyhýbala kvůli DiCapriovi, ale nakonec to bylo velmi pěkné (šokující) překvapení. I přesto, že se mi film líbil a užila jsem si to, zřejmě se pro mě nestane tím "oblíbeným" filmem, na který bych se mohla často koukat. ()

papaJA21

Už jsem si začínal myslet, že nejde natočit pořádný horor. O to větší překvapení a radost mi udělali Martin s Leonardem. Mrazivě temná atmosféra navazuje na to nejlepší co se v tomto žánru natočilo v 60. a 70. letech. Kamera a střih jsou naprosto úžasné. ()

EstéCaňa

Scorsese ukazuje, že je pořád ve skvělé formě a nenechá se zahanbit novými režisérskými kapacitami. Ovšem kdy on byl z formy ? Tyhle mysteriózní MINDFUCKy nevyjdou nikdy z módy, většinou platí pravidlo "čím zdařilejší zlosyn, tím zdařilejší děj" a to vystihuje vše. 9/10 ()

forsythia

Tenhle film jsem si náramně užila. DiCaprio se mi líbí čím dál víc a Prokletý ostrov ho posunul zase o příčku výš v mém žebříčku. Možná i o víc příček. Hru na předhánění, jestli jsem chytřejší já, nebo film, jsem tentokrát vzdala. Takže film vyhrál. A já se nechala unášet... a stálo to za to. ()

WolfR

Tajemné, mysteriózní, osamělé, pochmurné, to je vyšetřování na prokletém ostrově. Celé to vede náš PÁN herec Leo DiCaprio a to za doprovodu skvělé muziky. Scorsese to opět ukočíroval skvěle, řemeslně bezchybné, kamera úžasná, jinak celkově originální, mrazilo mě, vynikající psychothriller, 5 hvězd! ()

KajusaK

Jeden z nejlepších DiCapriových filmů..Velmi pěkně zpracované drama, které mě zaujalo hned odzačátku..Rychlý rozjezd (tak jak to má být) , skvěle ztvárněné postavy a výběr herců, krásná hudba, zakončení ..Délkou se nenechte odradit, v příběhu se neustále něco děje a uteče to velmi rychle..Celkově jsem dost spokojená.. ()

Mol

Film začíná skvěle, když Leo přejede na ostrov s parťákem vyšetřovat zmizení, jenže potom to trošku klopýtá z důsledku dlouhých zmatečných a častých flashbacků, které mi trochu vadili a přišlo mi, že tím akorát zbytečně rozbíjejí jinak skvělí film-noire style. Ovšem někde v půlce filmu, se děj začíná obracet úplně jiným směrem a nakonec zjistíme, že vlastně nešlo o detektivku a proto ony zmíněné flashbacky. Vůbec né špatný film, jen bych radši kdyby zůstal u krimi. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013