sator

Nevím zda je opravdu wrestling tahle krvavý, nebo je to jeho nízko-rozpočtový chudý příbuzný s tou krví v době HIV nevím, nevím...jinak takové obyčejné z neobyčejného prostředí... ()

SeanLSD

Viac Rourkov film než Aronofského, čo je príznačné aj tým, že je dosiaľ jeho jediný, v ktorom si nepísal scenár a tým, že Mickey tu predvádza v podstate časť zo svojho vlastného, ťažko uveriteľného života, kedy sa rozhodol seknúť s herectvom a stať sa boxerom. Aronofského k realizácií príbehu zo zákulisia najidiotskejšieho športu zo všetkých, v ktorom sa síce iba predstiera, no napriek tomu z toho tečie krv, priviedol zrejme iba mimoriadny záujem o telesnosť. Je prekvapivé sledovať, ako všetky svoje filmárske finesy s výnimkou zozadu nalepenej kamery obetuje v prospech samotného ľudského príbehu z okraja spoločnosti (a zároveň centra špecifickej subkultúry), ktorý pripomína, že tento výborný filmár vzišiel z radov nezávislej kinematografie. Tam sa však ja ako divák obvykle príliš dobre necítim (vidím tragiku každodenného života príliš jasne všade okolo seba na to, aby ma zaujímala ešte aj vo filme) a relatívne zdržanlivý WRESTLER ma teda nechal dosť chladným. Proste striedmo zrežírovaný životopisný film s výrazne fyzickým výkonom typovo presného predstaviteľa, nič viac nič menej. ()

Deyw

Tohle me hodne bavilo..Mickey chytl druhej dech..znicenej wrestler se chce vratit na vrchol..jeho cesta je plna utrpeni..skvelej film ()

Jirgen

Na tenhle film mě nalákalo především výborné hodnocení a opravdu kladné komentáře. V tomhle filmu vidíme dalšího přestárlého sportovce, který se snaží porazit svoje stáří a vrátit se na vrchol. Avšak není to klasika , žádný úpadek a potom postupné vypracování až zpět na vrchol, ale je to spíše o uvědomování svého místa v životě a hledání co je pro něj opravdu v životě nejdůležitější. Mickey Rourke hraje Randyho opravdu dokonale a málo co mu vytknout. Prostě celý film do sebe skvěle zapadl a pro mě další vynikající sportovní drama . Samozřejmě, pro mě číslo jedna zůstane navždy Rocky Balboa. ()

Triple H

Film, ktorý je a naveky zostane priamo prepojený s jeho hlavným predstaviteľom. Mickey Rourke si odžil svoje. Narobil na svojej ceste hromadu chýb, veľa vecí mu prihral nežičlivý osud a chudák chlap za to zaplatil. A zaplatil poriadne. Wrestler je rovnako jeho príbehom ako príbehom Randyho Robinsona - starnúceho wrestlera, ktorý sa tiež snaží svoj spackaný život so cťou dokončiť, možno aj odčiniť hriechy minulé a dôjsť vykúpenia. Ťažko však meniť niečo čím ste celý život. Rourke zo zrejmých dôvodov touto postavou viac je ako ju hrá, každopádne cieľ splnený - divák ani nemá dojem, že sleduje herca. Formálna stránka strohá, jednoduchá a preto dokonale ľudská. Síce obyčajný, ale sakra silný príbeh, ktorý stojí za to vidieť, odhliadnuc od toho či vás wrestling baví, alebo nie. Podobne ako Requiem za sen, aj Wrestler je však ťažká depresia, dokonca až bolestivo osamelá, čiže na opakované pozretia to veľmi nevidím. ()

TomStall

90% a tudíž 5* patří nejen týpkovi, kterému se ve svých dosavadních režijních počinech daří vše na co sáhne, ale vlastně především chlápíkovi, co tu svojí svíčku fakt odpálil z obou stran. A já mu celou dobu filmu držel palce, ať svůj život zvládne urovnat předtím, než se stihne zničit. Pro mne jednoznačně nejlepší herecký výkon od D.D Lewise a jeho Daniela Plainviewa. Takže Darrene, díky a těším se na Fightera! ()

Valdorffun

Kombinace sportovního prostředí, líbivého rockenrollu a psích očí Mickeyho Rourka může být pro někoho vražedná. Jenže ono to není naivní a prvoplánové. Pro mě je tento film symbolem Rourkova životního reunionu a ať to klidně zní jako klišé, já mu to prostě přeju. Podle mě nijak neškemrá o lítost, celé je to točené velmi přirozenou (progresivní?) kamerou, což příběhu dodává na autentičnosti. Prostě příjemná záležitost, Aronofsky jistě uklidnil ty jeho fanoušky, kteří nepřijmuli Fontánu. Jen doufám, že se zas pustí do něčeho netradičního :-) ()

Idego

Už jen když jsem si četl o čem Wrestler bude, měl jsem strach, že to už nebude typický Aronofsky. Moc epický, říkal jsem si. Bohužel se moje obavy naplnily. Chybělo mi Aronofského lyrično. Chyběly mi emoce, protože ač jsem se snažil sebevíc, Randyho příběh mě prostě nezasáhl. Chvílema jsem se nudil a závěr to zničil úplně. Aronofsky je mým oblíbeným režisérem právě pro svůj nezaměnitelný styl z předchozích filmů a tenhle odklon od jeho dosavadní tvorby mě hodně mrzí. Bojím se, že v tom bude pokračovat. ()

Hafran

Esteticky a emociálně neuvěřitelně vyvážený a silný zážitek, který ze sebe nemůžu oklepat ještě po dvou týdnech. Wrestler "The Ram" si i po sérii životních proher a svojí dávce zoufalství uvědomuje že i přes svůj vyšší věk nepatří jinam než do ringu a zároveň ví co všechno ho to bude stát pokud z něj neodejde. Dechberoucí kombinace neuvěřitelné bídy Wrestlerova života, směšnosti a krvavosti wrestlingových zápasů proti jeho neochvějné víře, že to co dělá je pro něj to jediné správné, a kratičké záchvěvy štěstí a jeho věčně vztyčená hlava s jakou přijímá svůj úděl i rány osudu vytváří permanentně napjatou, hustou a velmi citovou, skoro až agresivní atmosféru, při které mě mrazilo v zádech a několikrát sem musel i zavřít oči. Pro mě nejlepší film za celý rok. ()

vadic

Skvělý Rourke, skvělý Aronofsky, skvělá Tomei, skvělá Wood, skvělá závěrečná scéna. Ram pro svou "rodinu" udělal doopravdy vše. ()

Decker

Nejak na me Aronofsky pusobi film od filmu stale prekvapivejsim dojmem, jaky ma uzasny rozsah a talent. Vyber Mickeyho Rourka je snad nejlepsim moznym a nedovedu si predstavit v tero roli snad nikoho jineho. Excelentni vykon! ()

kjakob

Randy je smutná postavička. Vztahy mu nejdou, sláva a lesk jeho mladšího já je už pouhopouhým odrazem v jeho alkoholem utápějících se očích a srdce, ačkoliv teď konečně na správném místě, ho zrazuje. Jeho vykoupením se může stát vztah k jedné prostitutce a především pak k jeho vlastní dceře, kterou kdysi opustil. Dojemná story a i když se neustále vyzdvihuje Rourkův výkon, Marisa Tomei a Evan Rachel Wood jsou typově perfektně zvolené herečky a sehráli své role s nemenším nasazením. ()

LeoH

Od Aronofského jsem už automaticky čekal střihové šílenosti a halucinační scény a ejhle, on umí i normální nevyděračsky dojemný, v jednotě formy a obsahu téměř osmdesátkovým stylem natočený biják se sociálním přesahem o stárnoucím chlapovi, co pomalu přichází na to, že osobní život si sice podělal a tělesná schránka neúprosně dosluhuje, ale on aspoň bude až do konce vědět, kde je jeho místo. A ani nad wrestlingovým prostředím se nakonec nebylo třeba předem ošklíbat – těch pár scén z ringu není natočeno očima milovníka toho prapodivného „sportu“, ale očima filmaře, kterému jde o postavy a vyprávění. Člověčina jak bič, bez jakýchkoli stop pozérství, uvolněná, autentická. ()

chelseaman22

Být žena nehezká, tak si od Mikiho rozhodně nenechám prohmatat dělohu, jelikož Miki je tak odpudivý (oslizlý, urousaný a zpocený), že bych si raději nechal vyšetřit prostatu Dr. Lecterem. Z tohoto důvodu nechápu, proč si vitální čtyřicítka nechala strčit do krku Mikiho jazyk, jehož vlastnosti zcela jistě budou nezávidihodné. 66% Celosvětový příjem k 14. 11. 2018: $44,703,995, což je 7,45 násobek rozpočtu ()

Sonnik

Love. Pain. Glory. Obyčejné drama s neobyčejně autentickým Rourkem. Ten tomu spolu se sexy Marisou a handycamem dává šťávu. Film funguje, od všech pohledů do zákulisí wrestlingu, přes jeho dvoření PamCassie až po samotné zápasy, u kterých jsem měl opravdu pocit že se Rourke nezvedne pokaždé když s ním švihnul někdo o zem. Jeho doslova "zdevastovanost" jsem mu věřil úplně stejně jako jsem Lewisovi věřil jeho "chamtivost" v "Až na krev". "I'm an old broken down piece of meat" ()

Mrkvič

Pomalu plynoucí film o starém zápasníkovi, který zjišťuje, že je pro něj wrestling vším, vždycky byl a asi už i vždycky bude. Film je skvělý hlavně díky výbornému Rourkeovi. Aronofsky i sebepomalejšímu vyprávění dodá kouzlo, že to je zajímavé a ani chvíli nenudí. Akčních scén jsem čekal víc, ale nevadí, přišly mi dost slabý, což je jediný zápor filmu. Mimo ring se totiž dalo dívat na na svůj věk nádhernou Marisu Tomei. ()

markuc

Takhle kvalitni film uz jsem dlouho nevidel - pocinaje hereckym vykonem Mickeyho Rourkeho, pokracujice vybornym scenarem (uvadajici hvezda, ktera vlastne nic jineho - krome wrestlingu - neumi, jeji zivotni trable - tak priznacne pro dnesni svet nejen, vrcholoveho, sportu) a konce skvelou rezii v podani (skoro mistra) Aronofskeho. Pro me zatim nejlepsi film roku. Skloubeni "sportovniho" sveta, rodinnych trabli, do toho zdravotni problemy, moc hezky natoceno - treba kontrast wrestlera (fakt korba) a jeho prace v supermarketu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis