majo25

Chvíľu trvá, kým sa film dostane pod kožu, pretože začiatok je všeliaký, ale potom to už ide velmi dobre. V tomto prípade som rád, že príbeh je priamočiary. No a Rourke ma teda prekvapil, jeho herectvo snáď ani herectvom nebolo. Hlavne vďaka nemu má film skvelú "šťavu". Hodnotenie: 75% ()

FrankSusta

K tomuto filmu jsem byl chvíli dokopáván, ale po zhlédnutí se mi nechtělo věřit, že jsem se k tomuto majstrpísu byl dokopáván tak dlouho... neboli že jsem to neviděl už dávno. Tohle je totiž pořádný chlapský film, který zkrátka a dobře každému nesedne, ať už hlavním hrdinou stvárněnou skvělým Mickey Rourkem, ať už jde o postavu Marisi Tomei a prostředí ve kterém pracuje, ať už jde o roztřepanou kameru Maryse Alberti, či prostě a jenom prostředí wrestlingu, však já jsem si ho prostě zamiloval. Úžasně napsané, zahrané, ale především je to neuvěřitelně lidské. Skvělý, opravdu skvělý film!!! ()

Pája=)

Aronofsky je prostě génius. Dokáže udržet pozornost diváka po celou dobu snímku na plátně. Jeho talent na výběr rolí je neuvěřitelný. Mickey Rourke hraje famózně a připadá vám až směšné jak může mít člověk (tedy Rendy) jeho povolání tak velké srdce. Jedinou vítku bych měl snad jen k Marise Tomei, která opravdu nevypadá na svůj věk a vůbec bych neřek, že by to měla být striptérka na odchodu, ba právě naopak. Celá koncepce filmu se nesnaží být jakkoliv velkolepá a nesnaží se nám do hlavy natlouct, že i staříci mohou být tvrďáci. Jen nám dává možnost shlédnout příběh jednoho strhaného a zlomeného Wrestlera, který opětovanou lásku našel jen ve světě naolejovaných mužů a z velké části nahraných zápasech. A že je na co koukat! ()

Loki81

Aronovsky umi... a to dokonce i v tandemu s takovym kusem stareho srotu jako je Rourke, kterehoz je mimochodem postava zchatraleho, umirajiciho a chemikaliema prozraneho drsone jednoznacne ta nejlepsi, kterou za celou svou karieru ztvarnil. Musim uznat, ze me Rourke prekvapil... a doufam pevne, ze to nebylo naposledy. Za tohle by MR nominaci na zlateho pindourka zaslouzil... mozna i vice... ()

kubin.

Jedinou chybou na tomhle filmu bylo to, že jsem se na něj moc těšil. Trailer jsem viděl několikrát a opravdu už jsem se nemohl dočkat a tím pádem jsem čekal, že po skončení filmu si řeknu : "Tak to byl ten nejlepší film jakej jsem viděl." Jenže to se nestalo. Přesto, že mě Arofonsky dokázal nebývale vtáhnout svojí kamerou, snímající Randyho záda a stejně tak mě nadchnul i Rourke, kterého si odteď už vždycky představím jak The Rama. Přesvědčil mě hlavně tím, že dokázal utáhnout celý film, že jsem mu uvěřil všechny emoce a tím, že opravdu prožil svojí postavu tak, jak se to vidí málokdy. Líbila se mi pochopitělně i závěrečná píseň, která aspiruje na ty nejlepší pozice v mém soukromém žebříčku. Ale stejně mi to bylo málo a zdálo se mi, že ten konec přišel brzy a nesplnil moje očekávání. Jenže už ten večer jsem to všechno začínal přehodnocovat a po celém dni stráveném jenom přemýšlením o Wrestlerovi musím dát plné hodnocení a uznat, že to byl výborný zážitek, a že mě to hodně zasáhlo. Právem se film posunul mezi ty snímky, na které budu dlouho vzpomínat a které se mi vryly hluboko pod kůži a při vzpomínce na něj mě bude ještě douhou dobu příjemně mrazit. The Wrestler je film o strastech a radostech neobyčejného muže, který si vás nepochybně získá svým srdcem a láskou, ať už je to láska ke sportu, nebo dceři. Není sice dokonalý a má pár špatných vlastností, přesto mu budete přát jenom to nejlepší a budete ho obdivovat. JAKO JÁ. ()

okkac

Darren Aronofsky to zase dokázal. Když dokáže tak výtečně podat příběh o starém wrestlerovi, kterého všichni blízcí opustili a jediné co má jsou jeho fanoušci a pak striptérka Cassidy. Po vizuální, střihačské a kamerové stránce se jedná o úplně něco odlišného, než předchozí Darrenovy filmy. Chvíli jsem si říkal, jestli to vůbec režíroval on. A právě ta odlišnost potvrzuje jeho kvality, když nezůstává režisérem s jasně vyhraněným rukopisem (jak se po velmi podobném Pí a Rekviem za sen mohlo zdát). Snad jen, že na depresivní scény si stále potrpí. Taková scéna autogramiády starých wrestlerů na vás dolehne celkem nepříjemně. O Mickey Rourkovi se netřeba zmiňovat. Soundtrack Clinta Mansella je zde ve zřídké míře, přesto stále velmi kvalitní. Nejvíc jsem ale ocenil výběr písní "osmdesátkového" metalu (nikdy bych nevěřil, že v americkém filmu uslyším Balls To The Walls od německých Accept). ()

bk81

Krásný film se skvělým Mickey Rourkem, jehož neocenění Oscarem je další z mnoha chybných rozhodnutí Akademie. ()

bartias

Nezávislé drama bez pozlátka líčí těžký úděl zestárlé legendy wrestlingu. Mickey Rourke exceluje v roli zlomeného hrdiny, který aplausu od posledních věrných fanoušků obětoval zdraví i obnovený vztah s odcizenou dcerou. S Wrestlerem soucítíte, i když postupně vychází najevo, že si za vše může sám. Přestože je drama vyloženě komorní, napětí se intenzivně stupňuje do konce. ()

alchac

Citové vydírání jako prase. Příběh stárnoucího chlapíka, jehož jediným kumštem je ničit soupeře v ringu, všechny svoje vztahy s kýmkoliv a hlavně sám sebe – takže Rourke tady vlastně ani moc hrát nemusel (čímž v žádném případě nesnižuji jeho výkon v tomto filmu). Všudypřítomná Ramova beznaděj tonoucího, chytajícího se příslovečného stébla, aby nakonec našel spasení (konečnou sebedestrukci?) v ringu. Výborná Marisa Tomei s kruhy pod očima. Výborný film o bolesti, naději, schytávání ran zleva i zprava a schopnosti po nich vždycky vstát a udělat alespoň jeden další krok. Nemohl jsem si nevzpomenout na Slyovu hlášku z Rocky Balboy, že nezáleží na tom, jak tvrdou ránu dokážeš dát, ale jak tvrdou ránu dokážeš ustát. Mohla by být mottem tohoto filmu. 5* ()

moviefilm

The Wrestler ma dostal. Niežeby bol nejaký bravúrny, alebo bravúrne natočený, ale čakal som film o tom, ako vás búrlivý život zničí, no dostal som vynikajúci film o živote. K vierohodnosti tiež dopomáhajú excelentné herecké výkony Mickey Rourkea, ktorý si už svoje odžil a nikto iný by túto rolu nezahral lepšie. Toho OSCARa mal vyhrať ON. A Marisy Tomei, ktorá sa to svojej role geniálne prevtelila a hrá ozaj naplno a vierohodne. Film The Wrestler je proste filmový zážitok, (ktorému síce niečo chýba) a(le) oplatí sa ho pozrieť! ()

Radiq

Nemá cenu říkat, že hlavně kvůli Roukremu je ten film takovej jakej je (tu nominaci na Oscara chápu), ale nesmím opomenout ani režiséra nebo Marisu Tomei, která mě překvapila stejně jako naposledy ve Faktótu. Film není vlezlej, což je vždy sympatické a když je smutnej, tak né trapně smutnej, ale tak nějak normálně (jako že to nechce za každou cenu dojmout). ()

tomeek

Opravdu velice dobře natočená obyčejná tuctová citovka. Pan Aronofsky je opravdový mistr svého řemesla. Silný film, ale jenom díky němu. Jeho nejobyčejnější film. ()

SoolenJV

Musím říct, že jsem malinko zklamán. Aronofsky stále umí, Rourke podává nejlepší herecký výkon celé své herecké kariéry, ale nějak mě to nedokázalo strhnout. ()

Noviik

Mickey Rourke na tuhle roli čekal dost dlouho a dočkal se. V jeho podání jde o krásný zážitek, který pro mě však brzy vyprchá. Škoda, film má potenciál mě posadit na zadek, jen ho tak nějak nevyužil. Každopádně jsem nenašel žádnou větší chybu... ()

czejny

Wrestling mám spojený se dvěma slovy: dovolená a divadlo. Dovolená, protože jsem se na wrestling díval jako malý kluk, když jsme byli někde v zahraničí. Nevím jak, ale vždy jsem nějakým zázrakem našel kanál, kde wrestling dávali a já to hltal. Divadlo pak z toho důvodu, že každý, kdo o wrestlingu kdy mluvil, hovořil o působivém divadlu. Ani jedno z výše zmíněných slov ve mně nikdy nevyvolávalo negativní pocity, tudíž ani z wrestlingu jsem neměl nijak špatné dojmy. Jenže. Pak přišel Darren Aronofsky a rázem se všechno změnilo. Jeho film byl podobného ražení, jakých tu už byly desítky. Střídá se v něm touha po zápasení, osamělost a procitnutí. Schéma, na které bych v jakémkoliv jiném průměrném filmu byl imunní. Snad Aronofsky nebo Rourke tomu snímku dodali tu správnou šťávu, s níž jsem se do příběhu tak vžil a emočně se s ním ztotožnil. Závěrem snad mravokární poučka: Wrestling je svinstvo, nezačínejte s ním. ... ehm, že bysme si podobnou poučku mohli říct i u Aronofského dalších filmů? ()

Madlenka26

Nikdy jsem filmy tohoto tipu nevyhledávala, ale bylo na čase prolomit ledy. Mickey Rourke ve své životní roli, ztroskotance , který hledá sám sebe.A nakonec sám sebe najde v ringu. Wrestlerové zápasy jsou opravdu síla i když jsou nahrané.Oceňuji jeho postavu a výkonost v jeho letech, to se jen tak nevidí.(strašný pro mě bylo, jak si zabodávaly sešívačkou cvočky do sebe) Neměla jsem Mickeyho ráda, ale po tomto filmu měním názor, dostal ze sebe maximum. 4hvězdičku dávám za úžasnou hudbu, která v tomto filmu hraje :)) I pro nepříznivce tohoto sportu a různých ''ringových'' zápasů tohle mohu doporučit, protože je to sice strašný sama krev a podobně,ale síla příběhu Vás oslní více. ()

wendelin9

Skvělý příběh o pomíjivosti slávy, která zdaleka nemusí znamenat životní štěstí. Všechno něco stojí a každý musí dříve nebo později zaplatit... tak o tom přesně je tento film, který určitě stojí za to shlédnout. Donutí vás přemýšlet o tom, co je v životě důležité. Navíc Mickeymu role hlavního roli sedla jako ulitá. ()

URBAN

Slušný film o Wrestlingu , ale nic to ve mě nevyvolalo . Bylo to takové nicneříkající a připadalo mi to jen jako zabiják večera , možná to potěší fanoušky tohoto sportu , ale mě ne . ( 29.1.14/MAC ) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis