Jedna z nejlepších komiksových adaptací, jaké byly natočeny. Ne možná tak temná a atmosférická jako Batman s Michaelem Keatonem nebo tak akční jako první X-meni nebo tak béčkový převedení jako Flash Gordon nebo tak detailní jako Sin city. Ale rozhodně jedno z nejzábavnějších. I když je to akčňárna, tak je to vlastně i pohádka a rodinný film. Neznám člověka, kterýho by to aspoň nezaujalo, když to viděl. Navíc spousta dobrých herců a příjemná výprava a triky nejen na svou dobu. Zajímavej a zábavnej příběh, dobrá zápletka. To že je to delší nijak neškodí, aspoň se člověk o Supermanovi dozví trochu víc.(21.2.2006)

Film z mého mládí, který jsem viděl mnohokrát. Myslím, že triky i dnes vypadají věrohodně a vtahují nás do té krásy ladného iluzivního létání. Vynikající soundtrack, který do filmu mimořádně pasuje a výborné herecké obsazení v čele s Christopherem Reevem. Klasika na kterou se vždy velmi rád podívám. Dávám plných 5 hvězdiček...(14.5.2006)

Jasná klasika od věčně hravého Richarda Donnera. Jeho tvorba patří do pokladnice filmové zábavy a Superman to jasně dokazuje (i první pokračování snese přísnější měřítko). Dnes už trošku úsměvné triky nemůžou pokazit skvělý zážitek, který ve mě film v dětství při první projekci vyvolal a jeho kouzlo nevyprchalo dodnes. Skvělé herecké obsazení, krásný příběh, chytlavá ústřední melodie a velký komiksový kult.(2.9.2013)

Mocný film o mocném hrdinovi, který má celkem vzato všechno, co by mělo takové dílko obsahovat. Williamsova hudba je skvělá, ale jinak film na dnešní poměry působí už hodně omšele a narozdíl od jiných není nadčasovou klasikovou. PS: Chlap co nosí rudý kozačky prostě NENÍ hetero, tvrďte si co chcete;)(9.7.2005)

• 666teen

Komiksy mám opravdu rád, ale co je super na chlápkovi, kterej si přes modrou kombinézu obleče červený slipy?(21.5.2006)

• - Závěrečné titulky trvají více než sedm minut, což byl v roce 1978 rekord. (novoten)

• - Pro roli Lexe Luthora byli zamýšlení Jack Nicholson nebo Gene Wilder. (novoten)

• - Donner se žádostí o složení filmové hudby nejprve oslovil Jerryho Goldsmithe, který souhlasil. Poté, co mu ale práce kolidovala s jinou zakázkou, nahradil ho John Williams. Goldsmith se k tématu alespoň částečně vrátil o šest let později, když složil hudbu k filmu Superdívka. (novoten)