Nejlepší superman, ale moc velkou konkurenci teda nemá, takže to ani moc těžky nebylo, udělat z toho nrej supermana. Chyb a nedomyšleností je tam opravdu hodně, hlavně příběh je jedna velká nedomyšlenost, ale když si toho nebudete všímat, tak se u toho dá strávit ty dvě a čtvrt hodiny velmi dobře. Chritopher Reeve se na supermana výborně hodí a Gene Hackman jako padouch nemá chybu, takže herecký zastoupení a výkony aspoň trochu nechaj zapomenout na nesrovnalosti ve scénáři. Co se týče hudby tak je na tom vidět ruka Johna Williamse, který dělal hudbu i ke Star Wars, tady jí jenom trchu pozměnil a toé mi trochu vadilo, že si nedokázal vymyslet něco úplne novýho, ale jako ve Star Wars je dobrá. Přesto všechno nemůžu jít pod 4*(9.7.2005)

To jsem opravdu netušila, že Superman bude natolik humornou záležitostí:) John Williams zde vytvořil jednu ze svých nejúžasnějších filmových melodií. Rovněž oceňuji skvělý český dabing, zvláště můj oblíbený Vladimír Dlouhý do role Supermana parádně pasoval. Christopher Reeve je prostě Clark Kent a Gene Hackman je jako Lex Luthor stejně tak vtipný, jako celý film:) Trikové efekty působí sice možná zastarale a jejich (ne)kvalita je znatelná, ale oproti tomu množství vizuálně dokonalých současných filmům, kterými jsme doslova zavalováni, vyzní jako milá a úsměvná připomínka na doby, kdy byly techniky jako 3D pojmy zcela neznámými.(6.4.2013)

Superman a Chuck Norris kdysi uzavřeli sázku. Podrobnosti nejsou známy, ví se jen tolik, že ten, kdo prohrál, slíbil na věky věků nosit slipy přes kalhoty a běhat v pláštěnce.(17.10.2013)

Pěkná pohádka a tím klady vcelku končí...(2.3.2006)

Komiksová legenda se na stříbrné plátno poprvé podívala už před více než 35 lety. To je pro mě neuvěřitelná doba. Z dnešního pohledu je technické provedení pro leckoho úsměvné, ovšem je se třeba pozastavit nad tím, že se něco takového vůbec povedlo. Christopheru Reevovi dle mého supermanovská role celkem sedla. Tehdy to zkrátka a dobře fungovalo...80%(15.6.2013)

• - Marlon Brando přišel s nápadem, aby Jor-El nosil na oblečení stejné "S", které bude později nosit Superman. (novoten)

• - Režisér počas celého natáčania nevedel s akým rozpočtom disponuje, ani koľko času vlastne má. (youtoo18)

• - Při natáčení prvního dílu byl Richard Lester najat od studia Warner Bros., aby urovnal veškeré konflikty mezi režisérem Richardem Donnerem a producenty Salkindovými. Podle scenáristy Toma Mankiewicze se ale jednalo o strategický tah od bratrů Salkindových. Lester byl původně najat pro případ, kdyby Donner vypadl z režisérské funkce. (tequilla)