Spolu s dvojkou nejlepší filmy podle komiksu do příchodu X-menů.(6.11.2002)

Jako malý jsem tohle neskutečně žral a Christopher Reeve pro mě byl něco jako Bůh. Samozřejmě, že s odstupem času ta vášeň pominula, ale i po třiceti letech je to stále solidní fantasy, které bude navždy mít své příznivce a fanoušky. Richarda Donnera, do té doby známého hlavně hororem Přichází Satan!, Superman katapultoval přímo k výšinám a umožnil mu natočit takové skvosty jako Smrtonosnou zbraň s Gibsonem a Gloverem. Gene Hackman předvádí démonický výkon a na Lexe Luthora se dokonale hodí. Klasika, kterou s odstupem času tolika nežeru, ale vždy se na ni moc rád podívám.......(10.7.2007)

Dnes už ten film nejspíš nikoho neohromí, ale mně se prostě líbí. Christopher Reeve je narozdíl od jiných filmových superhrdinů příjemně civilní, Gene Hackman je sympatický bídák Lex Luthor a celé je to až sebeparodicky nadsazené. Bohužel, další pokračování už mi tak dobrá nepřipadají.(23.2.2003)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $134,218,018Tržby Celosvetovo $300,218,018/90%/ __Superman Ultimate Collector's Edition ▐ Tržby za predaj DVD v USA $24,839,811 //počet predaných kusov 342,609(9.7.2005)

Ta původní verze, co šla do kin, podle mého líp šlape. Konečně jsem ji sehnal v rámci pěkné krabice http://www.supermananthology.com/(28.12.2011)