Pěkná pohádka a tím klady vcelku končí...(2.3.2006)

Takový průkopník komiksových filmů. nemůži si pomoct, ale myslím, že se vydařil. Na můj vkus je sice trošku moc romantický, to se však dá překousnout. Skvělá je účast Malona Branda a Gena Hackmana.(13.10.2006)

Pred tym ako som podlhej dobe zhliadol Supermana (asi 10 rokov) som cakal ze to bude nostalgia koli comu sa mi bude pacit. Ale to ma cakalo prekvapenie. Uz len skvele uvodne titulky a znamy motiv stacili k tomu, aby ma film do seba vtiahol. Ci uz zabavny zaciatok (ocividne prave z neho si tvorcovia Smallvilu brali hlavnu inspiraciu), alebo trosku hamblivy a popleteny dospely Clark, po svetovlade tuziaci Lex Luther....to vsetko vytvara nezapomenutelnu atmosferu a caro, ktore tento film stale ma. A hlavny klad - Christopher Reeve - jednoznacne najlepsi predstavitel supermana. Ten chlapik sa prenho narodil a snim aj zomrel. Zaverecna akcna sekvencia ma skutocne grady a napatie, a prekvapivo aj efekty stale dokazu zaujat (skvele spacovane zemetrasenie a jeho destrukcne ucinky). A to je to co chyba aj novemu Supermanovi - skutocne napatie a charizma hlavneho hrdinu. Uz si brusim zuby na dvojku:) (9/10)(5.7.2007)

Jasná klasika od věčně hravého Richarda Donnera. Jeho tvorba patří do pokladnice filmové zábavy a Superman to jasně dokazuje (i první pokračování snese přísnější měřítko). Dnes už trošku úsměvné triky nemůžou pokazit skvělý zážitek, který ve mě film v dětství při první projekci vyvolal a jeho kouzlo nevyprchalo dodnes. Skvělé herecké obsazení, krásný příběh, chytlavá ústřední melodie a velký komiksový kult.(2.9.2013)

„Do you know why the number two hundred is so vitally descriptive to both you and me? It's your weight and my I.Q.“ Pravým supermužem této místy hodně naivní komiksové nostalgie není ten žluto-modro-rudý sparťan z vesmíru, ale Lex Luthor. Noblesní bídák, co má styl a ještě k tomu vypadá, jak Gene Hackman. V paměti navždy utkví Williamsův monumentální ústřední motiv, přisluhovač Otis s největší kartografickou troufalostí v dějinách lidstva (Otisburgh) a nezodpovězená otázka, jestli si Reeve vycpával ty červené slipy ponožkami..(23.9.2008)

• - Richard Donner prozradil, že původní volbou pro roli Eve Tessmacher byla Goldie Hawn, která si ale řekla o příliš velký honorář. (novoten)

• - Závěrečné titulky trvají více než sedm minut, což byl v roce 1978 rekord. (novoten)

• - Producenti si byli tak jisti úspěchem, že spolu se Supermanem natáčeli také Supermana 2 (1980) a připravovali i třetí pokračování Superman 3 (1983). (woody)