Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Illy

Mills udělal tu chybu, že zachránil hysterickou krávu (dceru) ze spárů obchodníků se štětkama a teď musí čelit jejich pomstě. A o když je vidět že dědek místy sotva leze, i když je kráva pořád stejná kráva a exmanželka odkopnuta bohatým druhomanželem - snaží se. Blbec. Ale já mu držel palce. ()

RomeroIsGod

Slabounkej vodvar nabitý jedničky, kde mladá Millsová háže granáty po Istanbulu, naděluje kvéry jak vyjebaný Santa Klaus a honí starý piáno. Pár scén dobrejch, ale jinak šedej průměr. 60% ()

JK-Stinger

Promarněná preciznost předchozího dílu díky naprosto nepřehledným kamerovým střihům. nechápu, kterej vejlupek to dělal, akorát se z toho kroutí oči a špatně se orientuje. Přitom scénář by nebyl vůbec špatný, ale takovýhle střihačský paskvil by si měl někdo odskákat. Pro mě zklamání, i když s přihmouřenýma očima se to zkousnout dá. ()

Camulator

Nebylo to zas takové zklamání. Jistě, akce je o něco nepřehlednější, upocenější a Liam, přestože na to pořád má, dostává o poznání víc na hubu. Nic z toho ale není takový problém, jako spíš zcela zbytečné a oči v sloup otáčející dějové výplně ala past na rodiče, fotr je lotr atd. + bohužel chybí silné památné momenty z jedničky, jako například geniální přestřelka v domě s červenými dveřmi a mučení Marca z Tropoje. Trojka stačí, příště lépe pane kolego. ()

Olaf7

Bylo dopředu jasný, že lepší než jednička to bejt prostě nemůže, protože ta byla prostě víc než výborná. Odplata nebyla nic moc - házení granátů po Istanbulu zakončilo proces marnosti. ()

Swoser

O mnoho slabší než první díl. Jenom turecká kopie francouzského originálu. Nevím jestli to bylo jiným režisérem a nebo neměli co na práci tak udělali úplně zbytečnou dvojku. 4/10 ()

Hepy13

Jako den a noc, jako léto a zima, jako Ferarri a Trabant......takový je rozdíl mezi druhým a prvním dílem! Co má sakra znamenat ta roztřesená kamera, to byla přidělaná na nějakym čoklovi nebo co?? A co Střihač filmu ? Tak ten si zase pro změnu asi něco šlehnul. Místo toho aby Liama pořádně svázali, a s bouchačkou u hlavy ho přinutily dívat se na svou ženu jak pomalu umírá. Tak mu místo toho svážou ruce nějakým trapným pásečkem a jdou do hajzlu. Všemu nasadila korunu dcerka která nemá ještě ani řidičák, ale v taxíku si tam vodí v ulicích Istanbulu jak policii tak i samotný Mafiány. Dokonalá ukázka toho, jak se to děla když chcete zabít filmové pokračovaní jednoho super filmu. ()

Nolanofil

Typicky druhé pokračovanie, drahšie, väčšie, ale vo výsledku aj tak slabšie. Filmu sa dá vytknúť, ne-originálnosť príbehu, klasické filmové klišé o rodinných vzťahoch, osobné súboje muž vs muž, ktoré Megaton nezvládal už v tretom kuriérovi, blbý strih automobilových naháňačiek a samozrejme nelogickosť. No na druhú stranu, Liam Neeson má k*rva silnú charizmu, Maggie je v plávkach a s granátmi v ruke sexi, ako náhle sa začne pomsta v Istanbule, je to celkom svižné a diváka to baví sledovať. Ako pokračovanie výborných 96-hodín je to o triedu slabšie, ale ako blbá akčná jedno-hubka , to funguje dobre. ()

kubyno

I když je to stupidní, je to velice dobrá podívaná a já jsem mě to hodně bavilo. Liam Neeson to prostě pořád zvládá, Famke Janssen a Maggie Grace jsou naprosto skvělé dámské zpestření a film jede tak, že mi ty scénáristické blbosti vůbec nevadily. ()

Eterninox

Po neokoukané a strhující 1ce přichází díl druhý, plný ohraných klišé a překvapivě často rozvláčný nebo naopak směšně přestřelený, jehož největším plusem je fakt, že přecejen nepoztrácel všechny kvality svého předchůdce. Takhle na pokračování prosím ne. 60% ()

Stanley619

O tomhle se nebudu dlouho rozepisovat, protože pro to mám jeden univerzální výraz a ten je "zbytečnost". Jinak samozřejmě klobouk dolů před Liamem Neesonem, 60 let a pořád na "to" má. 59% ()

Flopik

Nechápem ako sa zo skvelej jednotky dalo spraviť toto.Jedno z mála pokračovaní ktoré sa nevydarilo.Zápletka mi nevadila, práve naopak.Predstava že sa mu idú pomstiť vyzerala naozaj dobre.Bohužial bolo to podané naozaj na hovno.V jednotke bola radosť pozerať sa ako likviduje každého jedna radosť.Tuto toho veľa nebolo.Ak by bol celý film ako posledných 20 minút som z toho nadŠený.Ďalej jednotka bola o veľa viac temnejšia a atmosférou sa to nedá ani porovnať.Jediné čo musím naozaj pochváliť je posledný súboj a hudba k tomu.To jediné som si naozaj užil. ()

waits

Já věděl, že se nemám dívat. Ta naštvaná dynamika prvního dílu je pryč, brutální likvidace přistěhovaleckých mafiánů jasně vyplývající z příběhu jako důsledek naprostého zoufalství nad situací a ubíhajícím časem působí nesmírně unaveně, celý příběh je nudný, dcera ještě víc nesympatická než dřív a co je navíc - akce samotné, včetně honiček jsou tak zoufale natočené, že se na ně nedá koukat. Chápu, že je Leeson starší, ale i tak bych radši viděl nedokonalou akci na aspoň chvili staticke kamere nez tekavou zmet, ze ktere boli oci. ()

Lilloos

Minule taťka nechtěl poslat dcerku ani do Paříže, teď se s celou rodinkou vydává do bezpečností vyhlášeného Istanbulu. Jaké překvapení, že i tam má koho zabíjet. Přitom sice rozmlátí půlku města, ale pohoda, americká ambasása si s tím poradí. Jen do vraždění si nenechá kecat od nikoho. ()

Betmän

Ve všech ohledech slabší než jednička, z mnoha scén díky zběsilýmu střihu člověk vůbec nic neuvidí, což je škoda, protože právě v prvním díle ukázal Liam Neeson to, že umí seřezat kohokoliv jakkoliv a všechno to bylo krásně přehledný a proto to působilo skoro až reálným dojmem, zatimco tady se kvůli zpracování mění i těch pár dobrých nápadů ve vysmívaný "WTF" momenty. Zbytečný pokračování, Liame, vyprdni se na to a nastup k Expendables. ()

Aere

Šel jsem na to v podstatě hlavně kvůli Liamovi, protože ze všeho ostatního jsem měl už předem trochu obavy. Liam nezklamal a je určitě držák filmu, to ostatní už tak super není. Kamera byla skutečně trochu na facku a díky zběsilému střihu, jehož cílem bylo nejspíš přidat akci trochu víc „akčnosti“, jste si ji uplně vychutnat nemohli. Jednička je samozřejmě o dost lepší, i tak se ale Taken 2 s odřenýma ušima drží a celkem pobaví. Doporučuji vám to však vypnout před závěrečnou zmrzlinou v kavárně na pobřeží. Po téhle cheesy hlášce by mohl lecčí pohár trpělivost přetéct. To si mohli tedy odpustit. :) ()

Snake.Charmer

To, že v Bessonově slovníku nenajdeme heslo "logika", jsem už dávno pochopil a akceptoval. Ale v Taken 2 ještě o chlup překonává sám sebe. Výsledkem je potom dementní příběh, akce, kterou se povedlo totálně pohřbít střihem a na ní naroubovaný rodinný úvod a konec, tentokrát tak tupý a zdlouhavý, že by se za něj ani Rosamunde Pilcher nemusela stydět. Jediné, co film zachraňuje od totální žumpy, je stále charismatický sympaťák Neeson. Zklamání roku, i když trochu očekávané... ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)