filmmovier

I Aquaman se povedl. Vizuál je náramně povedený, Momoa je cool a James Wan jede jistoty a vychází mu to. Obsazení je super, příběh mixuje super akci a vtip, tak jak to má být, Amber Heard je náramně sexy, scéna z příkopa je něco, co se hororu blíží víc, než hororový film a neskutečně to uteklo. Postavy jsou úplně všechny zajímavé a skvěle napsané. Ty sólovky jim fakt jdou a tahle je po Wonder Woman ta nejlepší. Aquaman je dobrá postava jen když má vousy a když ho hraje Jason Momoa. Tady je obojí. Výborný film. ()

UhLee

(7/10). Musím říct, že se na to úžasně koukalo. Po vizuální stránce je to bez chyby. Líbilo se mi, že to bylo něco, co tu ještě nebylo. Marvel dělá pořád samá pokračování, což je taky moc hezké, ale kouknout se na origin Aquamana taky neuškodí. Ještě když zde vidíte Amber v uplém kostýmu a Khala Droga, který mi do té role i sedl a byl občas i vtipný. ()

kjakob

Po zhlédnutí ve 4k s kvalitním zvukem bych nejradši šel výš s hodnocením. Aquaman vypadá nádherně, podobně barvitá výprava se směle může rovnat se Star Wars. Škoda že herecky i scenáristicky to drhne, protože jinak bychom tu měli nestárnoucí hit. ()

Ryuuhei

I filmové DC už má svého Thora a je jím Aquaman. Skvělá práce s kamerou, prostřihy a choreografií udělala akční scény napínavými, přehlednými, ale hlavně zábavnými. Na poli děje snímek nepředvedl kdovíjaké zázraky, ale ani zdaleka průšvih. Hrdina je zkrátka ten vyvolený, co zachrání svět, hlavní záporák má dobrý a k-zamyšlení-hodný motiv, druhý, vedlejší záporák, mi přišel trochu křečovitý a do počtu, a předem bylo jasné, jak to asi bude s hrdinovou matkou. Je to zkrátka mix dobrého a typického, utvářejícího ovšem zábavný celek. Postavy super, sympatické. Od drsného Aquamana, až po půvabnou Meru. Jsem s filmem velmi spokojen. Přesný příklad toho, co očekávám od zážitku, když jdu do kina - úžas, napětí a jako třešničku i zástup hřejivých pocitů (nejen) na konec. Mytologický vodní svět fungující na pomezí fantasy a sci-fi je k tomu všemu krásné a kinematografií obecně tolik neprobádané území. 80% ()

Johnny.ARN

DC pochopilo, že tímovky nie sú ich šialok kávy. Preto vsadilo na originy a režisérov, ktorí nie sú rutinéri a aj keď ich zviazujú isté pravidlá a obmedzenia, vedia z toho vytrieskať maximum. Aquaman je veľmi fajn. Pri prvom vstupe do Atlantídy som sa pristihol pri tom, že rozmýšľam, ako by to natočil Branagh a či bol prvý Asgart krajší. Celkovo je ale film pozeratelný, baví a vlastne veľmi jednoduchý. Nečakajte žiadne zvraty a krutých záporakov. A dokonca ani kľúčové scény nie sú v tme. Ďakujeme DC. Samozrejme, obsahuje to kopu situácií, kedy si poviete že pane bože. Ale v tom momente sa vám niekde v podvedomí objaví Batman vs. Superman ako také varovanie. Momoa tam nemá veľmi čo hrať, on proste len vyzerá. Opäť ale boliestka, záverečná mega scéna opradená mega digitálny smogom. Takže áno, Aquaman je skvelý origin, ktorý vystupuje z radu a pridáva sa k Wonder Woman čo sa príbehu a pozeratelnosti týka, trpí ale na nezmyselnom megalomanstve DC čo sa CGI týka. Dal by som tri, ale Amber mala pekný kostým. 4 z 5 ( CinemaCity Eurovea ) ()

BROKEN_

Většina diváků bude po Justice League doufat, že konečně dostanou pořádnou porci akce a komiksové zábavy. A to je věc, která se tady opravdu povedla! Asi každý bude zvědavý, jak to vlastně bude vypadat v té akci pod vodou. Je tu spousta (opravdu spousta) CGI triků. Ale tvůrci se vytáhli a vypadá to skvěle. James Wan je frajer, já toho chlapa žeru. Kamera úžasná, bez ní by byl film poloviční. Akce paráda, to Wan zvládá skvěle. Ono koukněte se na Rychle a zběsile 7 a uvidíte proč, ale tady je to o stupeň lepší. Příběh není nic moc, což je u komiksového filmu jasný nebo ne? Aquaman hraný Jasonem je výborná volba, protože tenhle obr si umí sjednat respekt. Fandové si léta dělali z Aquamana legraci kvůli blond háru a občasnému až zženštilému chování. Ve filmu tu tendenci mít rozhodně nebudete. Film, až na pár pomalejších částí věnovaných vysvětlování, drží pořád rychlé tempo a nenechá diváka i přes delší stopáž zahálet. Hudba tomuto napomáhá hlavně díky několika modernějších či naopak retro prvky, které mile překvapí. Je to epické a neskutečně sexy. Amber Heard byla..... každý kdo ji viděl ví co mám na mysli. Muž z oceli zůstává stále pro mně nejlepší DC film, ale tohle má ode mně velký palec nahoru. JAMES WAN JE BŮH!!!! ()

Mrkvič

Asi jako počítačová hra Diablo má plno fandů, tak si i Aquaman získá podobné zástupy. Ale prázdný a nudný je pro mě úplně stejně. Mít 90 minut, tak ok, ale v takovéhle délce bych radši něco jako Baldurs gate. Nechápu, že někdo vymyslí spousty těch potvor a prostředí, ale potom v každém druhém dialogu je taková sračka, že by to ani od Ulice divák nečekal. Kdyby žaborybí lidé celý film mluvili nějakou vodní hatmatilkou, bylo by to asi i lepší a z "děje" by divák ani moc neztratil. ()

ivan_drago

...nejhorší si odbydeme hned na začátku... omlazenou Nicol Kidman... žel tohle není materiál na 140 minut filmového materiálu... čekal jsem to trapnější, leč filmový materiál vyšel.... lépe... podmořské světy vytvořeny s umem a nápaditostí... nicméně je to roztahané... a místy hloupé... opravdu hloupé... a ta cuchta se mi tam taky moc nehodí... naopak Momoa je zlatíčko... a ještě bych chtěl zdůraznit, že je toho komiksového materiálu převedeného na film nějak moc... Kdy se teda vrhnou na Loba??? ()

Bobik9

Tak tohle byl ten nejlepší film od DC? V tom případě by to asi měli v DC zabalit! Hrozná konina se slabými hereckými výkony, dementním scénářem a dokonce ani efekty nebyly, tak vymazlené, jak bych čekal. James Wan je skvělý režisér, ale tady šlápl vedle. Momoa je bezmozková klobása, která vypadá sice do té role super, ale že by něčím zaujal, to zase ne. Amber Heard je úplně o ničem, Patrick Wilson se jen ztrapnil a Dolph byl hodně úsměvný. Kdo byl celkem dobrý byl William Dafoe a především skvělá Nicole Kidman. Její příběh s otcem Aquamana bylo to nejzajímavější, co celý film poskytnul. Překombinovaná rádobycool srajda, která se ani na míle nepřiblížila Marvelu. ()

Tosi

Hybrid z několika jiných filmů, ani je všechny neznám, a klasickou cestou hrdiny za celosvětový mír. Mistr hororů Wan si podle mě trochu naběhl, protože tohle byla spráskaná směska, až bolely oči. Sám bych to celý nedal, ale s prckem vedle sebe to docela ušlo. ()

Qitek

Takovej ten film, co vás absolutně nezajímá. A pak si ho pustíte v neděli odpoledne jen kvůli tomu, že to chce váš syn. A nakonec jste překvapení, jak příjemný dobrodružství to je. S dost našlapanou skcí navrch! Vidět v osmi letech, jsem z toho v píči ()

majxik

Upozornění, je to akčně dobroduržně zpracování komiksu od DC. Nehledejte v tom komedii jako jsou u Marvelu (ale pár okamžiků, kdy se vám zvednout koutky jsou obsaženy), nehledejte v tom fylozofickou hloubku kultovních filmů s 10ti oskary. Prostě pokud si nastavíte očekávání na to, co ten film je, nebudete zklamáni a užijete si ho díky dobře zpracované hudbě, hezkému grafickému zpracování. Tak asi tak, podle mě na 5 hvězd to nemá, ale 4 má díky zpracování zasloužené. ()

Beky

Obrovský velkofim!!!!!!! Do kina, šup!!:) Nevím, jestli to doma rozdýcháte, ale mám pocit že po druhé si to těžko pustím, musel bych vlastnit kino:)!! Verdikt: jasných, čistých 80%! ()

oveckaoa

Tady není absolutně co řešit jasných plný počet. Líbila se mě jak Mera a všechny scény s ní tak i Black Manta, který má dobrou motivaci k tomu co dělá. Vizuál a celkově triky jsou na parádní úrovni a nějaké výrazné digiorgie jsem tam nepostřehl. Bál jsem se blbého humoru a la marvel, ale naštěstí kromě jedné scény na začátku tam nic vyloženě trapného nebylo. Závěrečná bitva si vytírá se všema marvelovkama prdel je nápaditá a zemře tam více lidí než ve všech marvelovkách dohromady (narážka na marveláky co tu úmyslně snižují hodnocení jelikož sou tak zakomplxovaní, že vidí Dc a dávají schválně málo) .Pokud je tohle nový směr Dc jsem pro a možná je i škoda, že Wan nenatočil i Justice League. Jinak bral bych klidně solovku Mery a Black Manty potenciál je tam velký. ()

Phietros

Příběh sází na kvalitní love story, kdy se královna vod omylem střetne s mužem z přístavu, zamilují se do sebe a narodí se jim syn. Vše naruší příchod stráže z moře, kteří jí hledají a chtějí dovést zpět.. Sama se vrátí, aby je ochránila před nebezpečím. No a dostáváme se k hlavnímu hrdinovi Arthurovi, který postupně objevuje svoje schopnosti, sílí až z něj vyroste Aquaman! Zápletka je jasná, atlantida a naše země je v nebezpečí kvůli návrhu o sjednocení království a zaútočení na souš kvůli útokům ponorek a odpadu do moře. Zabránit jim tedy musí za pomoci snoubenky svého bratra s kterým se i utká, následně uprchnou a musí najít dávný trojzubec, aby ho porazil a zabránil válce! Musím říct, že tvůrci obsadili herce bezchybně a na duo Heard a Momoa se koukalo fakt dobře. Amber je navíc kus sexy ženský a tady jí to neskutečně slušelo. Ostatní postavy fajn, bratr Wilson, matka Kidman, rádce Dafoe, jen záporák Yahya Abdul mi moc nesedl. Vizuálně, hlavně po stránce Atlantidy neskutečná pastva pro oči! Veškeré potvůrky, ryby a hlavní ochránce trojzubce alias kraken taky monstrozní. Celkově to byla pěkná akční podmořská jízda se špetkou pohádky, která poodkryla původ Arthura Curryho, který se blýsknul ve filmu Liga spravedlnosti! Nyní známe krále vod našláplého Aquamena a já se těším na další pokračování! 80% ()

MikyAff

Dámy a pánové, pro mě rozhodně nejlepší DC posledních let. Může to být mou slabostí pro sexy svalovce, zrzky nebo bájnou Atlantidu a nebo i tím, že Wan prostě umí. Přes skvělé akční scény snímek nabízí i dostatek prostoru pro humor. Chtěla jsem hrdinskou akci a příběh o Aqamanovi, což jsem přesně dostala. ()

Pavlínka9

To byla taková s*ačka :D :D :D Šestkrát jsem usla, tolik efektů, že jsem vůbec ničemu nevěřila, neskutečně příšerně přehrané výkony a celkový dojem - hoď tam všeho ještě víc - ať je to pořádná slátanina :D :D Jednu hvězdičku jsem dala za ty krásné titulky, které jsou na konci :) Ty fakt stojí za to :) To bylo na tom to nejhezčí. Jo a ještě že se na hlavního hrdinu dalo koukat ;) Než promluvil :D ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů