Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Brano

Tento film ma rozhodne sklamal. Boxerský príbeh na pozadí rodinnej tragédie ma akosi nezaujal. Celé to bolo také nezaujímavé a hlavne bez emócii. A takisto mi to prišlo ako veľké klíše. Začiatok v dramatickom štýle a potom druha polka mala športovejší náboj, ale tiež nijak zvlášť nezaujala. Film by som nazval až podpriemerný, ale na kvalite mi pridal výborný Gyllenhaal a skvelá hudba od Eminema. Bez nich by som siahol po nižšom hodnotení. ()

knihovna

Upřímně - Rocky byl sympaťák, Hope je idiot. Doslova. Zemře mu žena, ale má dceru. Přesto se chová jako kretén. Za chování u soudu bych mu nesvěřil ani retardovaný morče, natož dítě. Jeho pitomostí se dcera dostane do děcáku, a světe div se, nesnáší ho za to. Prošustruje majetek, rozfláká auto na meděru, aby potom uklízel za pár šupů a bydlel v bytě velikosti špajzu na boty. Pravdou je, že Gyllenhaal to hraje dobře. Ale je to takové celé divné. Prostě mi to nebavilo. A vlastně jsem mu ani nefandil. Vždyť si to celý posral sám. Rockymu jsem fandil. Vždycky. Hopeovi ne. ()

dzberry

Hodnotit tento film je jako říkat své ženě po dvaceti letech manželství, že byla dneska v noci fakt dobrá… Takže připojuju jen jednu poznámečku: jsem přesvědčen o tom, že další z řady „na dno-ze dna“ boxerských filmů byl natočen jen proto, že jej ve svém portfoliu neměl Jake Gyllenhaal. Protože proč by jinak.. ()

toty

Ale no.. trošku vykrádačka Rockyho a klasický predvídatelný koniec. Koniec bol klasicky najzaujímavejšou častou filmu. ()

PK Ivanhoe

„ Because now we all have Hope“ Tak jak mi byla na začátku hlavní postava nesympatická, o to radši jsem jí měl v závěru. ()

hackstolle

Kdyz pominu tu scenaristickou calamadu v prvni zhruba ctvrtine-tretine filmu, tak pro me zacel byt film zajimavy az vetou: "Daddy, where are you?". Podobne tema uz tu bylo mnohokrat, nicmene moral, ktery z filmu tryska a zpusob natoceni stoji za videni. 75% ***. ()

Petule3

Ano, zase jedna z klasických američovin, ale mně se to líbilo. Líbil se mi především Jake v roli, na kterou bych ho nikdy netipla. Líbila se mi Rachel (ta se mi asi líbí vždycky a všude), i přesto, že ve filmu hrála sotva půl hodinku. Líbil se mi Forest, protože byl skvělej. Krve na můj vkus až dost, ale zase to bylo aspoň autentické. Ráda si pustím někdy znovu. ()

Ilinoiska

Jelikož jsem velký fanda Rockyho, musela jsem mrknout i na tento film. Musím říct, že mě vůbec nezklamal. Rocky je víc zaměřený na box, tento film je víc nabitý emocemi. Ale stojí to za to! ()

Nathaniell

Jake Gyllenhaal zase jednou ukázal svoje kvality a předvedl neskutečný výkon rozpolceného agresivního boxera bojujícího o svoji dceru a se svojí ztrátou... Jasně, řekněme si to otevřeně: Film je kombinace Rockyho a Do útoku. Ale ono to v závěru nevadí. Příběh tak sice padá do průměru, výš ho ovšem zvedá zmíněný Jake Gyllenhaal. Ten chlap je borec. Každé roli dává duši a je to sakra znát. Forest Whitaker jako jeho trenér taky není vůbec špatnej... A to říkám narovinu, že nemám rád box. Jednat se tedy o nějakou vyloženou šlichtu, šel bych s hodnocením sakra dolů. Dávám ale 4* ()

ozzman111

Nevyužitá príležitosť, tažko sa mi píše niečo iné. Jake Gyllenhaal hrá ako o život, dokonca oscarovo, nič mu to však nie je platné pri plytkej réžii Fugua. Patetický scenár, očakávany koniec, nekvalitné dialógy a pritom to mohol byť naozaj dobrý film. ()

PlysovyMacko

Boxerský šampión Billy príde o ženu a začne padať po spirale sebadestrukcie, príde o kariéru a odoberu mu dcéru. Kým nedostane príležitosť dostať sa znova na vrchol. Film nemá čím prekvapit, na ten vrchol sa samozrejme dostane. Jake je vo svojej úlohe rozorvaneho boxera presvedčivý aj finálny súboj je napinavo natočený. Žiadne iné ambície film nemá. ()

Pete

Jake hraje jak o závod, a černýho Foresta vidím vždycky rád. Jenže Fuqua tohle diriguje příliš rutinně, a náležité emoce nedokáže vyždímat z diváků ani zabitím bojovníkovy manželky a odebráním dcerky, což je mimochodem tedy na nás slušná podpásovka. Neoriginální boxerské drama o pádu šampióna na dno jen proto, aby se zas mohl vrátit na vrchol, nemá nijak zapamatovatelné zápasy ani jiné scény, a je tak vlastně ne snad špatným, nicméně zbytečným filmem. ()

Tominni

Poměrně zdařilý film z boxerského prostředí, kde na začátku je Billy Hope na vrcholu slávy, má všechno, ale stačí málo a dostane se až na dno. Film, kde je více smutku než radosti stojí na dobrém výkonu Jake Gyllenhaala, nicméně by si zasloužil lepší scénář a dialogy, což film poměrně sráží k průměru. ()

Reiner odpad!

Za trest skvělá podívaná, jinak ztráta času. Hrdina a ještě tvrďák boxer… drsnej jak hladká mouka. Ostatně jako všichni tihle egomaniaci, co si dokazují, že mají k**** v ringu. Kdyby to natáčel někdo, kdo by pro tohle měl větší cit tak určitě ok, ale tohle?! Herec představující boxera mi bohužel v ničem nesedl. Nevěřil jsem mu tu jeho roli. Vlastně těch skutečných herců tam bylo opravdu málo… když nepočítám kameramana :-D Takže díky, ale nikdy více. ()

Radyss

Oukej, všichni jsme věděli co se stane a jak to bude. Jinej scénář ke sportovnímu filmu ve své podstatě vymyslet nemůžete. Pokud teda nechcete, aby to dopadlo špatně. Když se na to podíváme z druhé strany, je to tak silně emotivní, až vám běhá mráz po zádech. Slzy jsou taky možnost. Dost mému názoru a hodnocení asi taky pomáhá to, že Jake je pro mě aktuálně nejlepším hercem v dnešní době. Je plno sportovních filmu, mnohem lepších, ale žádný z nich není tak sympatický jako tento. Jeho proměna z Lou Blooma na Billyho Hope je neuvěřitelná. Kamera dost fajn, která je podtržena finálním zápasem. ()

ESNYR

Asi tyhle filmy neumím dostatečně ocenit, už jen proto že box považuju za imbecilní sport. Viděno v záchvatu "kamarádské" soudržnosti, aby na to ten trumpeta nešel prej sám. Njn, příště už mu řeknu aby se na podobné snímky vysral, protože Roky Brambora je jen jeden. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo