Acrobat

Nablýskaný, strihovo neospravedlniteľný. Až veľmi nepriamočiary, pramálo špinavý. Veľmi slnečný, farbami hýrivý. Noblesa, farby a lesk LA svedčí Taken najmenej. Breivik vystrieľal celé osadenstvo a polícia ešte tri hodiny zvažovala čo a ako. V Európe sa kradnú dievčatá, tu sa to dá. V LA v pohode. Paríž a Istanbul sú cieľové destinácie, ktoré CIA predsa svedčia viac. Vyšumelosť kreativity pri tvorbe ságy Taken je v obohraných princípoch v pokračovaniach, a až nervy idú z tela von, ak Liam kupuje veľkého macka. Taken nikdy nemal byť trilógiou, pokračovaním, ságou. Nejde o obrovskú a brilantnú rozvetvenosť Lethal weapon. Toto bol a mal byť konečný šejk, Liam, precízne prízemný Morel, ktorý vrazil čistú akciu v rovnom slede. Dve ďalšie veci sú kopirák v nepodarenej réžii a všetci by mali ďakovať, že ich Tretiu, nie príliš pamätateľnú vec, drží vždy dobrý Liam, tentokrát výborný detektív Forrest (na túto béčkovú produkciu). Nevýhoda Taken je paradoxne na konečnom zúčtovaní jeho výhodou. Aj napriek slabostiam a nevyrovnanosti, či akejsi vyčerpanosti a obcovania s Matkou múdrosti, stále lepší jednorazový akčný „drajv“ a previs, než čokoľvek UnHollywoodom vypúšťané... (videné 15.06.2015,BDrip extended) ()

westman

Totální céčkové zatracení tak skvělého prvního dílu. Megaton by se měl nad sebou zamyslet a zkusit už nic netočit. ()

bearmeedek

První film z 96-ky super, druhý - odvar. Jak slušně ohodnotit "trojku", která je obecně strhaná? Jednoduše. Nesmíme se na ni dívat jako na pokračování zažité série. Po pár minutách jsem viděl, že jde o úplně jiný film, není to klasický akčňák, ale kriminálka. Hned se mi vybavil starý dobrý Uprchlík. Ten film jsem miloval a viděl několikrát. Protože jsem od trojky čekal nejhorší bláto, byl jsem mile překvapen. Chce to jen být schopen jiného pohledu. A to se mi vyplatilo, protože prostě dobrý. Že zde byl starý dobrý agent a jeho rodina? Proč ne? I stařík na odpočinku má nárok na změnu života a stylu. A ta jeho bývalá bába si to asi zasloužila. Celou dobu jí naivně lezl do příslušných končin a ona odmítala návrat a raději seriózně trpěla s "lépe vybraným" partnerem. Kdo s čím zachází ... Dávám přibližně 75%. ()

ER

Zatímco prvních 96 hodin jsem si pustil již 3x,tak dvojku si už ani nepamatuji a o trojce to bude platit také....zapomenutelný film ihned po shlédnutí,byť s přivřením oka se na to dívat dá. ()

ZnalecH

Ano, asi to nebylo stejně dobré jako předchozí díly, ale přesto se mi i poslední díl líbil. Nechyběl příběh, pár zápletek, pár komických scén a akce tam bylo až až. Takže já jsem celkem spokojený. ()

Boris.

Po fakt skvělim prvnim díle přišlo obrovský zklamání ve formě "96 hodin: Odplata", tak do třetího dílu "Zůčtování" se mi fakt hodně dlouho nechtělo, protože sem si myslel, že další díl celou sérii dokonale pohřbí, ale musim říct, že to nebylo až tak blbý. Jako je tam spoustu věcí co by se dala vytknout jako nepochopitelný honičky v autech, kde v jedný scéně má auto zbořený a o pár scén dál je zase v pořádku. Dál se mi moc nelíbily ty akční efekty, který byly chvílema fakt levný. Taky že Neeson je už starej na pořádný bitky, který podle toho taky vypadaly (což ale nemůžu vytýkat jemu). A chvílema mi přišel docela děravej ten příběh, ale celkově si myslim, že se mi to líbilo o trošku víc než dvojka. ()

netWoor

Tak tady se střihač vyloženě vyblbnul. V akčních scénách se snad po vteřině mění záběr z kamer. Chápu, rychlý střih zakryje mnohé nedostatky a z poměrně nudných pranic udělá něco malinko akčnějšího, nicméně jalovost scénáře a dějové nesmysly to stejně nezakreje. Snažil jsem se sám sobě zdůvodnit tři hvězdy, ale díky tomu konci (a vzhledem k výborný jedničce) nedám ani to ... ()

Lupes

Tak tady se už bohužel uklouzlo. Opuštěny byly pravidla žánru i principy úspěchu prvního dílu. Luc Besson se rozhodl rozkročit mezi akční podívanou a kriminální thriller. Bohužel ke škodě věci. Navíc notně kopíroval (a ještě mizerně). Akční detektivka ztratila dech, pointa je velmi průhledná, očekávané napětí se nekoná. Zástupce zákona se oproti Tommy Lee Jonesovi v předloze vůbec neprosadí, akční finále je slabým odvarem předchozích dílů. Přesto, kdyby zůstalo jen u něj, bylo by to mdlé, ale důstojné rozloučení s pár mrtvými ruskými mafiány. Jenže ta touha hrát si na Poirota poslala závěrečnou část série definitivně do kopru. ()

balcazar

Malo to až priveľa trhlín, ktoré napokon nemôžem prehliadnuť, aby som dal vyššie hodnotenie. Nevadilo mi, že trojka stavila dlhé minúty skôr na rodinno-vzťahovú tému, než na akčnú, na postavy som si z predošlých dvoch dielov zvykol. Aj námet vyzeral byť fajn, smrť Lenor bola logická, keďže po predošlých dvoch dieloch musíte priniesť nejakú pecku, aby ste zaujali. Neeson tradične kvalitný, ale... Špeciálne efekty pri naháňačkách a zabíjačkách vyzerali skôr komicky, polícia pripomínala trápny komparz, ktorý keby nebol vo filme, ani by som si to poriadne nevšimol. Hlavne Whitakerov nevyužitý potenciál v pozícii policajta, kde je ako doma, bil do očí. A chýbala tomu veľkoleposť z jednotky, prešpekulovanosť mafie, ktorú krok po kroku Bryan Mills rozoberal a likvidoval. Mne netreba veľa pri akčných filmoch, no keď niečo príliš bije do očí, ťažko sa dvíha hodnotenie. ()

gemi

Smrtonosný fotr potřetí. Nebýt toho, že je zcela neprůstřelný, čímž některé scény získávají lehce komický nádech, bylo by to za čtyři. Méně je někdy více. ()

Ceberus

Na rozdíl od ostatních hodnotících mě ani dvojka ani trojka nezklamala. Asi budu muset někdy znovu omrknout jedničku, jestli jsem něco zásadního nezapomněl... Jinak Whitaker fajný detektiv a Dougray Scott je bohužel typecastingový spoiler. :-) ()

Nix

Proč? Tohle už je přehnaný, kdyby mi ty prachy radši někdo dal než udělat takovej brak, asi Liam neměl na chleba nebo nevím proč to vzal. Jestli dvojku nebrat, tak tomuhle se vyhýbat úplně. Bitky ok, ale ani to to nezachrání už. Čtverku už nikdy prosím. ()

rublik05

A máme zde již třetí pokračování 96 hodin, tentokrát jako 96 hodin: Zúčtování. Na začátek je třeba si přiznat, že tato série, respektive trilogie má velmi sestupnou tendenci, co se kvality týče. Už dvojka byla skrz na skrz těžce průměrná, trojka jde v tomto ohledu zase trochu dál, tedy níž. Tvůrci se už úplně vykašlali na kvalitní akci, veškeré akční scény jsou totálně zabité nepřehledným střihem a nekvalitní kamerou, příběhu zoufale chybí nápaditost a atmosféra, utápí se ve všednosti a všudypřítomné podprůměrnosti. Scénář je tuctový až běda, logika většinu času absentuje, z herců zaujme snad jen Forest Whitaker. Detektivní linka vyzní zcela do ztracena, byť je to to jediné, co je na snímku alespoň trochu zajímavé. Je až neuvěřitelné, kam až to lze s ohledem na nesporné kvality jedničky dopracovat. 3/10. ()

BigBang

Čekalo by se, že boomer zlikviduje třetí polovinu albánské mafie, ale je to slabší. Když člověk přeskakuje všechny scény, kde se nestřílí, tak to lze. ()

dj_kure

Akční scény totálně posraný. Nicméně více napínavých situací než nabízel předcházející díl. Perfektní jedničce Tak3n nesahá ani po paty, dvojku lehce předstihl o chlup lepším scénářem. Ten Rusák v plenách na konci byl trochu hnus... Jsem si jistej, že Neeson by v tomhle filmu přežil i Armageddon ;-) ()

biergof odpad!

Představme si horskou dráhu, kde se nastupuje nahoře, v neuvěřitelné, fascinující výšce. To je díl první, originální počin! A hop už jedeme dolůůůůů, nikde brzda, žádná zatáčka, letíme rovnou do sraček a dostáváme se k Tak3n. Tričko s vaší udivenou fotografií si vyzvedněte na pokladně. ps: že Liam Neeson natočí za dva roky větší hovna než JCVD a Segal za svou celou kariéru je nečekaně poučné ()

RAFT

A máme zde třetí díl 96 hodin : Zůčtování.Plusy něco málo o filmu.Každopádně je tenhle díl o trochu lepší než předchozí.Sice Megaton by potřeboval nafackovat a to ve velkém smyslu.Mínusy u některých jizdních scén kamera začala ,tak trochu kmitat sem tam,než je obvyklé.Málem mě ztoho začali bolet oči,to už nikdo neumí lépe držet tu blbou kameru .To by už líp natočilo menší 12leté dítě si myslím.To spíš měli kameramanovi obmotat lepící páskou kameru aby se ,tak tolik necukal.Herec Liam Neeson ve filmu dobrej.Za mě 65% nic víc ,nic mím. ()