Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

Sabrewulf

Tohle je ten film, kolem kterého byl docela humbuk? Tohle je ta nominace na Oscara pro Slyho? Jako fakt už stačí lidem tak málo? Proboha, vždyť je to jenom RECYKLACE celé série Rocky!!! Z každého dílu je tam sebraný nějaký motiv, dějová linka apod. a to všechno slepené dohromady. Ošíval jsem se trapností u každého zvratu, nebo části, kterou jsem si vždycky okamžitě přiřadil k některému dílu Rockyho. Slyho mám moc rád a proto mě bolí, jak posílá ke dnu tuhle postavu včetně Ramba. No a aby to nebylo málo, tak Jordan mi byl silně nesympatický a to nejen vzhledem, ale i protivným chováním + nezbytným černošským fňukáním, jak to má těžké, že je z ulice. Zoufalá snaha vyždímat ještě nějaké dolárky ze značky. ()

dan.pacino

Creed kromě medailonků reálných hráčů nepřináší do světa boxerských filmů nic nového. Ale o tom ani být nemá. Je poctou Rockymu, stejně jako Adonis si však nechce zakládat svou slávu na svém předchůdci, čehož jsem se před shlédnutím (csfd předpremiéra - díky!) lehce obával. Ba dokonce ho v lecčem překonává - skvělou hudbou a skvělým hereckým výkonem hlavního hrdiny. Sentimentálnost, která prostě musela přijít, zvládá na jedničku. Nepřehání ji, ale ani ve filmu nechybí. Můžu s klidným svědomím říct, že je Creed stejně dobrý jako Rocky. Samozřejmě ne Rocky IV. ()

Motinski

Začnem od stredu, najviac ma zaujala kamera. Hlavne pri súbojoch v ringu ulahodila očiam a zápas natočený na jeden záber bol proste bezchybný. Inak ide o klasickú športovú dramu čo sa chce vyvarovať klišé veciam, no ako býva zvykom nie vždy sa to úplne podarí. Fanúšikom Rockyho film zahrá na city, veľmi dobre ale funguje aj samostatne bez ohľadu na účasť Stalloneho ako dôležitej postavy. Jordan je sympaťák, prial som mu, romantická zápletka mi ale prišla nepotrebná. Technicky je všetko zvládnuté, no pocitovo ide o ničím výnimočnú, priamočiarú a predvídateľnú jednohubka ktorá zostane v tieni pôvodnej značky. ()

eye candy

Stejná formluka o černém koni, roztažená do čtyř dekád a sedmi dílů, s malými obměnami a helemese zase v červených číslech a dokonce se mluví o nominacích. Hudebními motivy, lehce brnkající na nostalgické struny pamětníků, staré černobílé fotky a zrnité záběry z Rockyho, známé lokace ve Philly a také občasné dědkovské vzpomínání Stalloneho na časy minulé, to je vše sice zprvu docela fajn, s přibývající stopáží mi ale tohle vykalkulované hraní na emoce začalo už trochu lézt na nerv. Hlavní problém je, že když Creedovi odřízneme celý tady ten nostalgický appendix, zbyde nám jen příšerně otravný film, s nesympatickým hlavním protagonistou (tyhle role, kdy hlavní borec od začátku remcá a řeší nějakou strašně důležitou vnitřní pohnutku jsou fakt peklo), prapodivnou gradací, nefungujícím otec-syn motivem, příšernou nelidskou stopáží (kua netočím odyseu ale triviální žánrovku) a průměrně nasnímanými souboji, které mají sice k boxu podstatně blíž než řež hlava nehlava a větrný mlýny v Rockyho štýlu, ale i tak se u nich člověk párkrát musí pousmát. Stallonemu navíc, jako víceméně jedinému pozitivu filmu, někdy po hodině a půl vypadá obočí a s celým bijákem je vpodstatě ámen, protože krom něj, už ve filmu není jediná postava, která by byla co k čemu. Tady to je prostě druh filmu, ve kterým není třeba žádné velké akrobacie a složitých intelektuálních přemetů, jediné čeho je třeba docílit je, přimět diváka soucítit s hlavním protagonistou a přimět aby mu fandil, až bude dávat nadžku, tomu komu má dát zrovna nadržku, jinak film prostě nefunguje. A Creedovi se to alespoň u mě nepovedlo. Z prostředí boxu by se toho dalo jistě natočit hodně zajímavýho (a to by se film ani nemusel odehrávat v ringu), bohužel se stále nejčastěji točí pokračovaní a variace Rockyho. ()

Doudis19

Michael B. Jordan je jeden z mála černejch herců, kterým dokážu odpustit trapně namachrovaná černošská gesta a jejich vrozenou suverenitu. Takže stačilo už jen překonat fakt, že celý film je z černošského prostředí a že, až na pár vyjímek je Sly jediným bělochem ve filmu. Protože jinak je to jeden z nejlepších boxerských filmů vůbec. Sly je po dlouhý době zase trošku jinej a až k slzám uvěřitelnej. Ona vlastně celá druhá půle je tak kulervoucí doják, že jsem neměl daleko k plnému hodnocení. Adonisi, táta Apollo by byl pyšnej ;-). ()

Gumi.30

Nejprve se odpustim jeden punchline směrem k místním "odborníkům", kteří se tu sice rozplývají nad pseudo trháky typu Artists nebo Birdman, ale tím jakoby si sami neuvědovali, že žijí tak trochu mimo realitu vděčnosti a elitářsky se jakoby na oko vyčlenovali a hráli si na elitu. Z místních hodnocení je mi na jednu stranu, až špatně, ale spíše to beru jako solidní ukázku papouskovani pro pobavení u piva. A teď k filmu. Narovinu se přiznám. Rocky je pro mě tím co pro většinu lidí Star Wars, Pan Prstenu nebo Harry Potter. Kult, na kterém jsem vyrůstal a jsem s ním srostly, až do morku kostí. Bal jsem se však, že půjde jen o nastavenou kaši, která Rockyho filmovýho odchod neurychli, postavu neposune a jeho pred deseti lety více než důstojný odchod možná trochu znevazi. A co teprve nový Creed? Bude mi sympatický? Bude mezi hlavními představiteli fungovat chemie? Jak se 40 let starý příběh dokáže zaktualizovat na dobu plnou Facebooku, product placementu a zrychlené doby? Rocky byl precijen vždycky hlavně pohodar zastávající staré dobré hodnoty. Celé to vyvolávalo možná, až příliš mnoha otazníků. Tedy, až do chvíle, kdy se rozjela úvodní scéna. Od té doby drží film svoje otěže naprosto pevně v otezich a zároveň tak byly zodpovězeny moje otázky a obavy ještě dřív, než jsem začal pochybovat. Bylo by hodně zvláštní vidět Rockyho se řezat ještě 70 letech v ringu. Místo toho ho dohání bylo bolest i čas. Po smrti své milované Adrian se totiž musel smířit s odchodem Pauliem, ale i svých kdysi bývalých pratelicku. Rocky spíše, než dožívá přežívá. Ne, že by se měl špatně, ale utápí se v nostalgii a šetří síly na zbytek svého života. Tedy, až do chvíle, kdy se zjeví drzý mladík dobrých mravů a prorizle pusy. Ano, je to Creed. Ten je hrdinou nové doby. Nosi značkové oblečení podle poslední módy, poslouchá rap, používá moderní technologie. Díky k tomu mezi oběma postavami dochází k vtipné, ale neuvěřitelně nakažlivé chemie staré a nové školy. Leč stejného zápalu. Creed má srdce válečníka a Rocky v sobě stále má ten svůj pověstný oheň, který ho celou sérii pohání. Vše jde jako na drátkách, Creed poznává krásnou sympatickou synth popovou zpěváku, stává se z nich jedna rodina. Rocky je rád, že najednou není sam, že má zase pro co a pro koho žít. A přichází první společne boje a výzvy. Jde se do boje! A právě tady Sly poprvé výrazně ukazuje proč zcela zaslouženě vyhrál Zlatý Glób. S přehledem šarmem, zapalem I nadsázkou posílá do boje "nového" Rockyho do boje jako mentora. A neskutečně mu to sedlo. Rocky je klidná síla, která chrání svého svěřence pred vnějšími vlivy i premotivovanosti. Dodávámu rady, učí ho postaru, pipla si ho, což nakonec samozřejmě nezůstane bez výsledku. Creedova soucastnost i minulost se provalí a začne nejtěžší boj zdánlivě nesourodého, ale přesto neuvěřitelně fungujícího dua Rocky a Creed. Nejtěžší souboje je však teprve čekají. Jak si v nich Adonnis a Rocky povedou? Branurne, odhodlaně a sáhnou si na dno sil. A musím říct, že právě tady Sly skutečně dojímá a uhrava si dost možná Oscara. Snad poprvé ve své kariéře hraje roli toho slabšího, toho kdo potřebuje sam pomoc. Vidět kdysi ocelovou hlavu jako trasoritku je hodně dojemným momentem, ale bojuje a rve se - v nejtěžším zápase svého života. Neskutecna síla. Četl jsem, že hodně lidí nepochopilo tu běžeckou scénu, ale je v ní cosi z minulosti zasažené do dnešní doby. Creed je hrdinou nové doby! A zápas? Tam, kde má film gradovat naprosto EXPLODUJE! Takhle dobrý filmový box jsme totiž asi ještě neviděli. Rány dopadají tvrdě, zranění jsou skutečná, Rockymu u toho padají vlasy hrůzou. Zápas v lecčems připomíná jatka z prvních dvou dílů série. Krev, pot, srdce valečníků. Zápor sice moc charisma nepobral, ale jeho úloha je čistě sekundární. Jde o předání žezla novému hrdinovi a odchod největší legendy naší doby a ten se povadi na jednicku s hvězdičkou! Creed je dojakem roku a comebackem desetiletí. Nemám slov...Sly si po zásluze opět odnáší vavříny a definitivně Rockyho zařazuje mezi nejimpozantnejsi postavy i série v dějinách filmu. Přesně tam, kam patří! Pseudo kritikům z CSFD navzdory :). () (méně) (více)

chelseaman22

Fantastický střih během bitkování se v ringu a k tomu závěrečná bitka v chrámu Toffies! Pro zarytého fanouška anglické kopané zcela ideální! Když se však oprostíte od lásky k fotbalu,tak musíte suše konstatovat, že Creed je v podstatě Rocky VII. Jedinou výjimkou je fakt, že Silva se z ringu přesunul do pozice provozního v italském bistru. 75% ()

Triple H

Chcel som, aby sa mi to páčilo, fakt hej. Podobné filmy mám rád. Ale keď človeka nechytia za srdce, akékoľvek objektívne kvality nič nezmôžu. Coogler je šikovný, Michael B. Jordan je sympaťák a Stallone je Rocky a basta, ale celé mi to prišlo príliš vykonštruované a vychcené. Zo začiatku ešte formulka o outsiderovi a jeho starom, nostalgickom trénerovi funguje dobre, ale čím dlhšie film trvá, tým je všetko menej zaujímavé. Bohužel. Stallonemu toho Oscara celkom prajem, Rocky je jeho zápis do histórie, napriek tomu že cenu dostane LEN za celoživotné zásluhy. Je dobrý, ale toť vsjo. Kebyže máme podľa boha pravdy hodnotiť najlepší výkon, dostal by to Hardy. Plusové bodíky za koniec, ale všehovšudy tak **1/2. ()

UhLee

(8/10). Díky tomuto filmu jsem se podíval na celou ságu Rockyho. Od prvního dílu až po tento. A stálo to za to. Michael B. Jordan předvádí namáhaný výkon, který má srdce. Stallone mu sekunduje a je mezi nimi výborná chemie. Výbornou volbou byla Tessa Thompson, která k Michaelovi skvěle sedla. ()

skrblik007

Poctivá filmařina, drama nejen z boxerského ringu surové až na kost. Všechny postavy jsou skvěle napsané i zahrané, Sly herecky válí. Atmosféra je místy poměrně hustá, psychologie funguje skvěle a finální zápas je famózní. Zkrátka návrat ke kořenům bezmála 40 starého fenoménu jménem Rocky... i když tentokrát je hrdinou Creed. ()

Jizni Tlapa

A je to tu! Nejhorsi nocni mura Jizni Tlapy se stala skutecnosti!! Možná přemírou nateseni se mi přivodil šok z toho, že tradiční rockyho mrazení se mi, až na scénu s boxerskými kapkami nedostavilo! Prostě to nefungovalo a ani Slyovy pokusy o nostalgické kecicky nebo snaha o flashbacky mi potulný úsměv na obličeji nevykouzlily. Kamerou a opět díky jižní tlapě je to nadprůměrné, ale odflaknute trénink pasáže, sucharský hlavní hrdina a zpracování zápasů neda možnost hodnotit výš! Sága Rocky skončila s posledním zápasem minulého snímků, je třeba si přiznat! Snad poslední zklamání tohoto roku.. ()

Tosi

Jakkoli Creed nestydatě kopíruje původního Rockyho, to podstatné mu nejde upřít, umí oslovit několik generací a s poslední scénou vyždímat kýbl slz od věrných fanoušků. ()

Sfinkter

Závan melancholie zahraje na city fandům Rockyho série. Celkově se však jedná o zbytečnou recyklaci a v ringu se chvílemi dočkáte příliš průhledné choreografie, kterou jsme dřívějším dílům odpouštěli, ale v roce 2015 přeci jen čekáte něco více. Tímto tempem bude v dalších dílech Rocky po chemoterapii, uvázán na lůžko a v televizi bude očima fandit svému pravnukovi. Letos z hlediska boxerského filmu jednoznačně vyhrává Southpaw s Jakem. ()

Johnny.ARN

Keď sa obzriete, niekde v diaľave uvidíte mladého Rockyho, ako prvý krát vybehne po schodoch, ako miluje box a chce tomu podriadiť absolútne všetko. Neskôr mu do života vstúpi Adriana a on už chápe, že kedysi išiel do ringu a nechal sa zmlátiť, ale teraz je tu ona a dieťa. Ale aj tak vždy nájde potrebnú dávku motivácie na každý zo svojich zápasov storočia. V Creedovi už máme Rockyho ošlahaného životom, skúseného a osamelého. Posun charakteru jak sviňa. Je načase prepustiť štafetu niekomu inému. Jeho syn mal od boxu ďaleko ako železnica od Svidníka, preto sa v duchu poteší, keď za ním príde Adonis, syn jeho kamaráta, súpera a trénera Appola Creeda. Má niekoho, komu môže odovzdať všetky svoje skúsenosti, koho môže usmerniť a kto mu opäť vstúpi do života. V kúti duše som možno trošku čakal, že Stalloneho reči budú viac motivačné. Boli ale ortodoxne Rockyovské, presné, trefné. Creed je vlastne taká skladačka tých najdôležitejších momentov zo série v jednom filme. Natočené to je obstojne, ubehne to pomerne rýchlo. Osobne som ale sklamaný z atmosféry posledného súboja, kedy Coogler absolútne nevyužil potenciál plného štadióna. Či si Sly zaslúžil nomináciu?? Bez debaty. V momente, keby sa už Rocky nikdy nemal na plátnach kín ukázať, berme šestku a Creeda ako dôstojnú rozlúčku. 4 z 5 ()

LadyPupu

Asi nemá cenu nějak sofistikovaně se tady vypisovat o filmu, kde jde především o to rozmlátit někomu palici v ringu. Takže stručně. Přišlo mi, že Sly vykrádá sám sebe (Rocky 1), taky mi to přišlo zbytečně natahovaný a taky mi z toho bylo smutno. Protože mi došlo, že zestárnul nejen ten Sly, kterýmu to sluší i v tom rohu, ale i my, kdo jsme první Rockyho filmy hltali ze šumících videokazet a pak z toho týdny žili. Ale dobrý to bylo. Jako možný prequel k dalšímu Creedovi ještě lepší. Creed ale nikdy nedosáhne kvalit Rockyho. Aspoň u mně. Holt, nostalgie je svinstvo. Ty tři hvězdy patří Slyovi. ()

Mrkvič

Syn Apolla Creeda to má těžké v příběhu asi stejně jako Michale B. Jordan v postRockyovském filmu. Nakonec to ale zvládne. Celý film je fajn a v závěru dokáže gradovat a přesvědčit snad i většinu zarytých fandů série, kteří by snad filmu nechtěli jen tak cokoliv odpouštět. Ze stárnoucího Slye jsem nadšený, ač to nikdy nebyl kdo ví jaký herec. Záporád ušel, ale proti mistru T nebo Lungrenovi je to prostě slabota. Co bylo bohužel nejhorší byl závěrečný zápas. Proti zelenému pozadí? Chjo. Místy to vypadalo děsně. Ale ani za to nehodlám ubrat jedinou hvězdičku. ()

viperDavid

Nebudeme si nic nalhávat, jednoznačně to je lehká kopie prvního dílu Rockyho, ale opravdu lehká. Zatímco Rocky rozdával porádné rány a nešlo o žádnou hru, tady to bylo spíš takové oťukávání. Na rovinu, Sylvester exceluje. Bez něj by to byla nuda, hodně "kritiků" říká, že neumí hrát, ale tady hrál a opravdu dobře. ()

Lachtaan

Ne, nikdy jsem neviděl věhlasného Rockyho, který si v sedmdesátých letech pro sebe utrhl na dalších několik dekád svůj osobitý žánr. Z jakéhosi, dnes už nepamatovaného důvodu jsem se ale rozhodl dát šanci nepřímému pokračování, kde se slavný Sly objevuje jako vedlejší, ale stále nejvyzařující charakter. Bojové umění mě nikdy nebavilo, vyjmo asijských klenotů ve stylu Ip Mana, ale čas vniveč úplně nepřišel. Jen nemám extrémně zapotřebí vidět připravovaný druhý díl. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)