Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

Stružák

Tak tady fakt s hodnocením strašně váhám... Je to hodně podobný prvnímu dílu, je to předvídatelný, zas a znovu mě štve ten samotnej zápas v boxu (ale je jasný, že pro diváky se zápasy musej točit takhle poutavě, akčně a ne jak to bejvá ve skutečnosti). Možná se mi ani moc nelíbil soundtrack, ani ta hrozně umělá zápletka mezi Donniem a Biancou. Jenže co naplat, tempo je svižný, střih a kamera nápaditý, Stallone hraje jednu ze svejch nejlepších rolí a film jako celek je z nějakýho důvodu zábavnej a dobře se na něj kouká. S naprostým klidem si umím představit, že bych kouknul na další 4 díly s mladým Creedem, i za cenu toho, že by to bylo trošku ždímání starýho Rockyho. ()

HonzysKISS

Rocky Balboa zas a znova. Ovšem tentokrát si už na ring „kupodivu“ netroufne. Tohle je konečně to pokračování, které jsme chtěli vidět (pokud nepočítám na oko udělaný pátý díl). Má to takový až moc klasický příběh. Týpek z ničeho nic přijde, začne přemlouvat a jde se do boje. Mohli si s tímhle dát trochu větší práci, protože Creedovo přemlouvání nebylo vůbec náročné. A ta jejich hádka byla taky docela zbytečná. Chápu, že to chce nějaké drama, ale je to spíš vymyšlené z paty. Všechno se ve filmu děje přesně tak, jak byste čekali. Nejsou tu žádné pořádnější zvraty, a naopak jsou tu samé staré klišé. Prostě nic nového. Budete si připadat, jako kdybyste si pustili nově natočený první díly. Což je škoda, protože to nepůsobí ani oldschoolově (asi v tom byl ten účel). Na druhou stranu je zase pěkné, že se to snaží tak trochu být modernější v dnešní době, i když jenom (naštěstí?) na oko. Jinak musím pochválit scénu beze střihu. Celkově se na to kouká docela hezky a když si počkáte na závěr, tak naštěstí zaručeně dostanete to, co chcete. Vlastně jako v (téměř) každém díle. ()

Sufferer

Anotácia možno znie trochu povedomo a základná zápletka spočiatku budí dojem istej vykonštruovanosti, našťastie a na moje veľké prekvapenie snímka nerazí tendenciu bezostyšného priživovania sa na sláve série. Pochopiteľne do seba nasáva esenciu sentimentu a nostalgie, ktorá na odkaze Apolla otvára priestor na prienik starého s novým, ale z ringu vybieha s vlastnou tvárou a víťazoslávnym úsmevom. Pod celou váhou obligatórneho, lež prvotriedne nasnímaného tancovania medzi povrazmi – pri ktorom sa aj divák spotí ako dvere od chladničky – je Creed skvelo napísaný a ešte lepšie zrežírovaný film bez dialógov pre učenlivejších primátov, ktorý informácie o sociálnej situácii postáv či ich minulosti poskytuje nadostač a v ktorom k zásadným dejovým zlomom dochádza dostatočne úderne na to, aby podnietili emocionálnu angažovanosť. A ako málo stačí, aby sa Sylvester Stallone na staré kolená dostal do sedla. Len v správny čas pristaviť potrebného koňa. ()

peetriss

Příjemná boxerská podívaná, jakkoli slovo "příjemná" v souvislosti s boxem může znít podivně. Je pravdou, že okolo Rockyho Balboy už se toho nedá moc vymyslet, a tak se opět koná osvědčený postup, kdy se vynoří nová postava, která projde intenzivním tréninkem, aby záhy poměřila šikovnost a rychlost rukavic v ringu. Creed však oplývá dobrou technickou stránkou, povedenou režií a sympatickou hlavní trojicí (Stallone - Jordan - Thompson), což už není pokaždé obvyklé. S budováním charakterů a postav se zde pracuje tak akorát, do té míry, do jaké je to pro potřeby filmu potřebné. Sylvester Stallone podává jeden ze svých dobrých výkonů. Potěšilo divácké setkání s Phylicií Rashad po mnoha letech. ()

Harapes

Sly v jiné roli. Už to není ten hlavní bijec ve filmu, ale mentor, který předává své zkušenosti synovi Apolla. A i tak mu tato role Rockyho sedne jak moje trenky na můj zadek. Prostě dokonale. Výborné sportovní drama, které si zaslouží být viděno. ()

Lefty86

Apolův levoboček si vyhledá Rockyho Balbou aby mu pomohl v profi dráze. Film těží z legendy Rockyho jak jen může, klasická hudba Billa Contiho v závěrečném zápase to jen podtrhuje. Když se objeví Sly na plátně, krade si film pro sebe, přesto se děj zaměřuje tam kam má a to na mladého Creeda, film má vše co měl mít, alespoň pro mě a dostal jsem co jsem potřeboval. Z kina jsem odcházel plně uspokojený a jsem rád že jsem si na něj počkal. Stallone ještě jednou oživil svou legendární roli. Jasnejch 100% ()

Paldiny

Nádhera! Tak by sa dal jedným slovom opísať zážitok po odchode z biografu. Creed je vôbec tým najkrajším Vianočným darčekom pre fanúšika tejto boxerskej ságy. Na pohľad jednoduchá zápletka, kde osamoteného ex-šampióna vyhľadá syn zosnulého priateľa v sebe ukrýva toľko citu až jediná vreckovka nezostane suchá. Príbeh funguje po sentimentálnej stránke čo ocenia fanúšikovia, ale aj samostatne pre tých ostatných. Poznal som to vtedy, keď sériou nedotknutá osôbka poznamenala ako veľmi sa jej ľúbil mladý Creed a aký skvelý musel byť jeho otec. Vtedy som vedel, že misia bola splnená a že si tento dojímavý, viacvrstvový príbeh dokáže nájsť svoje publikum aj mimo fanklubu. Sylvestrovi sa podarilo to, s čím neuspel pri Expendables 3, a teda predať štafetový kolík ďalej. Teraz je dielo dokonané, a preto sa môže pomaličky, zato so zdvihnutou hlavou poberať do zaslúženého dôchodku. Ale ešte predtým mu prajem niečo na cestu, zlatú sošku, na ktorú bol nominovaný už pred 40 rokmi a ktorú by si teraz zaslúžil ako nikdy predtým. Síce len za vedľajšiu rolu, ale o to s väčšou hodnotou. Veď kedy ste naposledy videli tak prirodzený prejav, čo vedel v jeden moment rozosmiať, následne dojať k slzám a zároveň motivovať? Rocky je pre mňa skutočným šampiónom filmového plátna a Sylvester Stallone zas šampiónom mimo neho. Bude mi smutno ak to raz skončí, našťastie ja zvonček stále nepočul, vy áno? ()

Jespi

Skvělé! Výborné! Ač spin off, nikdo tomu prostě nemůže upřít, že jde o Rocky 7. Na Cooglerovi je znát, že evidentně sérii Rocky zná a miluje. Myslím, že do lepších rukou to padnout nemohlo. Jordan velmi uvěřitelně hraje Creedova syna a ode dneška mám nového oblíbeného černošského herce. Stallone jakožto unavený, starý Rocky, který nevyjde ani 5 schodů, by byl uvěřitelnější, kdyby pod tím trikem neschovával nabouchanou, vymakanou postavu, ale i tak velmi dobrý herecký výkon. Dějové a hudební odkazy na původní sérii byly nádherně zapracovány do filmu a zároveň novotina nenudila. Trochu mě mrzí, že se ve filmu neobjevil odkaz na Rockyho šest, něco ve stylu, "Viděl jsem ten tvůj zápas před 9ti lety, jak si jako dědek vypráskal mistra světa," ale nevadí. Vůbec by mi nevadil Creed 2, ale jen pokud v něm opět bude Stallone. 87% ()

Wishkah

Jeden z mála důkazů, že i klišé a stokrát ohraný příběh se dá natočit tak dobře, že dokáže vyvolat emoce a působit svěže. Rocky se snámi jako boxer rozloučil v Rocky Balboovi. Teď předává rukavice mladému Creedovi, kterému sem ze začátku moc nevěřil, ale díky Rockyho trenérské péči a mentorským radám do života stane neskutečný sympaťák, kterému člověk drží palce stejně jako Rockymu během šesti předchozích filmů ()

valasek.m

Rockyho jsem nikdy neviděl, ale předpokládám, že to bude stejná nuda, jako Creed. Tento film je asi jen pro našence, protože nás normální diváky to moc bavit nebude. ()

Hanes88

Určitě skvělá oddychovka v pokračování s Rockym Balboou trošku v jiném světle. Jinak určitě zajímavý děj a konec taky dobrý. Mi se to líbilo a pro hlavní postavu vybrali moc dobře. 65%. ()

Patrik256

Náklady: 35 mil $. pre mna jeden velmi pekny motivacny boxersky film pri ktorom si stallone a jordan vyborne sadli pri svojich ulohach. dej vyborny hudba tiez. proste vyborné ()

Strandmon

Vůbec se nebojím mladému creedovi napálit plnej počet, protože to jak si tvůrci s tímhle očekávaným snimkem poradili je prostě bravurní. Ani na chvíli jsem nezaváhal, film baví po celou dobu stopáže a mě naprostou dostal. Plno skvělých herců, udivujících zvratů a zápasů, při kterých jsem zadržoval dech, aby mi neutekla jediná rána. Tenhle novej Creed je jednoduše pecka. ()

Milodar

Je těžký natočit dobrej boxerskej film. Už jich je hodně a přijít s něčím novým, nebo obstát ve srovnání s těmi legendárními, je čím dál těžší. A když tam ještě hraje Stallion, tak to už je hozená rukavička. A dobře to dopadlo. Spojení oldschoolu s moderním, hezká parabola s příběhem - ustojí mladej Creed srovnání se starým? Opatrně zvolili nejlepší z možných konců a scéna, kdy se Rocky vrací na "své" schody hovoří jasně - je to legenda, která nemá srovnání. ()

Prochy38

Už to není Rockyho příběh. Ale jeho odkaz tam stále je, Sly si to dává a hlavně už to přenechává. Solidní zpracování. Možná bych viděl v roli Adonise příjemnější tvář, ale už to tak je... ()

Mikino00

Docela překvapení, z filmu dýchá starý dobrý Rocky (dějově mnoho podobností) i kvalitní sportovní drama, kde postavy mají svou vnitřní motivaci, postupně rostou až do finále, které opět nezapře podobnost s prvním dílem, ostatně jako mnoho elementů v tomto filmu, ale beru to jako předání žezla nové generaci, vytvoření Rockyho pro tuto dobu. Film funguje nejen dějově, ale i v ringu a Stallonemu role sedla na výbornou. Musím si ale postěžovat na přílišnou délku filmu, protože natahovaných míst ke konci filmu přibývalo a má pozornost se ztrácela. ()

Zombi

Velká spokojenost, sportovní a lidské drama podané s citlivostí k původní sérii o Rockym, Stallone má pořád obrovské charisma a i Jordan byl v pohodě a jeho závěrečný zápas jsem si užil. Musím pochválit i hudbu, která některé momenty opravdu nakopla, zvláště tam kde se odkazovala ke známé melodii z Rockyho. Sly jako stárnoucí trenér odvedl parádní práci. Slušné 4 hvězdy. ()

filipvrbik

Důstojné pokračování Rockyho ságy, scénář je v podstatě kopii jedničky Rockyho Balboy (jen Rocky dělá trenéra Apollovu synovi)... hodnocení vlastně ani nemůže být objektivní...ale když ono je to natočeno tak zatraceně dobře...95% ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)