Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

Happens

Rocky I předvedl nevídaný koncert a je velice těžké vytvořit tolik pokračování o stejné kvalitě. Creed prvoplánovitě a neskrývaně doslova na každém rohu ždímá city, nedaří se mu ale vtáhnout do děje. Upřímně je mi spíš smutno z toho filmu, když vidím, jak Sly zestárl a došli mu síly a dech. ()

Visáč

Po štvorke a jednotke (presne v tomto poradí) najlepší Rocky. A to hlavne kvôli dobre obsadenému Creedovi, Stalloneho low-key herectvu a talentovanému mladému režisérovi. Coogler zbytočne neexhibuje, ale vzdáva hold Rockyho "old school" univerzu citlivo, moderne a bez prepáleného sentimentu. ()

Chrustyn

Podobně nostalgické, jako poslední "Rocky", ale od Stalloneho byla přeci jen více cítit ona pocta a neškodil by větší střihačský zásah. Přesto stále slušné drama z prostředí boxu. ()

klerik

Veľmi dobrý film, ktorý s prehľadom zvláda základné žánrové pravidlá. Nič nové neprinesie, ale bravúrne pracuje s témami z predošlých filmov - hlavne pohrávanie sa s hudbou je geniálne. Niekedy stačia drobnosti ako jeden jednozáberový zápas, dobre vygradované finále, niekoľko mentorských rád a vznikne tak plnohodnotný diel jednej z najzaujímavejších filmových sérií... Ja som úlohu mentora zožral Slymu už aj v DRIVEN... ()

SeBig

Nic převratnýho se nekoná. Dá se na to koukat, ale neurazí nenadchne, jelikož tu není žádná originalita. Příběh mě bavil, zápasy mě neoslovily, herecké výkony fajn, ale tyhle filmy jsou pro mě pase. ()

classic

Nie je to dobrý film ! Nemá to ani dokonca - zaujímavú réžiu, ktorá by vtiahla do deja, ktorá by sprostredkovala fascinujúci zážitok v podobe tých čias, keď prišla - KLASIKA - ROCKY do kín, na tom filme - skrátka niečo je, prečo ho hodnotím tak vysoko. Sylvester Stalonne, je navždy spätý s touto úlohou, ktorá sa radí v jeho kariére - k tej úplne najlepšej ! Sylvester vo filme - Creed, chce oprášiť svoju umierajúcu kariéru so slušným hereckým výkonom, ktorý mu pre zmenu neprinesie - ANTICENU v podobe Zlatej Maliny, čo je opozitum voči Oscarovi, ale trebárs - to pozitívne, nejakých ďalších 15. minút slávy. Kolega - Michael B. Jordan, ťahá za kratšie husle, jeho výkon je vlažný, nie je to dobrý herec, a ani len tak nebude ! Réžia - Ryan Coogler, je ešte len nevyvinutý sopliačisko, ktorý nemá absolútne šajnu, ako viesť postavy, ako vlastne poriadne zaujať diváka svojou víziou, zrejme fanúšik filmov s Rockym, ktorý si myslí, že dokáže oživiť niečo, čo tu strašne dávno bolo. Je to podľa mňa - číra vypočítavosť a zbytočnosť, nemusela by byť, keď by aspoň SLY - režíroval, vtedy by bol výsledok o triedu lepší, takto len pre jeho výkon, sa film u mňa - drží ledva, ledva, ledva - NAD VODOU ! Veľká slabota ! ()

korbitch22

Člověk neví, jestli má být za Slye nadšený, nebo spíš smutný.Rockyho miluju a jednička je na špičce mých nejoblíbenějších filmů, tudíž každá zmínka o tom, že se má můj hrdina vrátit mě vždycky potěší.Bohužel vše co dělalo Rockyho Rockym je podle mě pryč.Typické melodie sou fuč, aby je nahradila negerská love story s všudy přítomným příšerným hudebním doprovodem.Spoiler! Taky mě dost nasralo, že můj nezničitelný hrdina dostane rakovinu a je na dně.To se mi prostě nesledovalo dobře, nechtěl sem vidět takhle svého hrdinu, ze kterého se stal udýchaný děda, když ještě v šestým díle mlátí o generace mladší přistěhovalce z Namibie.Na jednu stránku jsem rád, že sem zase mohl vidět Slye v roli Rockyho a že mu konečně vynesla Zlatý Glóbus, který si opravdu zasloužil, na druhou mě byl ufňukaný syn mrtvého Creeda tak strašně u prdele, že mohl skoro cítit ten smrad.Přikloním se spíš k lepšímu hodnocení a dám slabé 4*, ale jen kvůli Slyovi.65%. ()

Marze

Rocky zpět v ringu, i když jen v jeho rohu, odkud koučuje syna Apolla Creeda. Stallone jako málokterá akční hvězda pochopil sílu svého jména a zároveň našel efektní způsob, jak z něj těžit i v době, kdy už sám rukavice navléknout nemůže. Creed je vkusné, nostalgické mainstreamové drama, které splní vše, co slibuje. ()

heyda

Doufejme, že už skutečně poslední díl Rockyho, jinak už fakt nevím :-D Každopádně jsem byl spokojený, režisér velmi mile překvapil na to, že je to úplný začátečník, několik scén natočil naprosto geniálně a scénář také nenapsal zle, i když ta dějová předvídatelnost mi trochu vadila. Když jsem kdysi prohlásil, že Rocky Balboa z roku 2006 je skvělou rozlučkou s celou ságou, tak toto tvrzení přesouvám na Creeda. Creed je skvělou i důstojnou rozlučkou a byl bych rád, kdyby u toho už zůstalo. No more Rocky please!!! Jasných 80% ()

evulienka3

Film ničím dejovo zaujímavý, taká klasická športová dráma. Výnimočným ho robí Sly, ktorý mu dodáva nostalgický nádych a jeho zostatnutý Rocky Balboa je skvelý. Oscara mu veľmi želám! ()

Flego

Okrem produkcie a herecky sa už Stallone nemal ambíciu autorsky podielať na filme. Svoje filmové dieťa však zveril do dobrej opatery, postava Rockyho má ako zvyčajne viacero vrstiev, príbeh je v poriadku, hoci má v sebe všetky klady a zápory predchádzajúcich. Snímok v sebe skrýva určitú nostalgiu, používa osvedčené recepty, určite však nenudí, ale mohol mať prijateľnejšiu minutáž. Predpokladám, že sme sa po desiatkách rokoch dostali v tejto úspečnej sérii k záveru a mne sa to takto páčilo. ()

BMW12

Rockyho Balbou miluju, je to jedna z nejlepších filmových postav a filmových sérií. Tady v tom snímku už však Rockyho v ringu neuvidíme, ehm tedy uvidíme, ale jenom jako trenéra. Film se tedy zaměřuje hlavně na Adonise Creeda, kterého Rocky bude trénovat. Film je to dobrý, bavilo mě to a závěrečný souboj byl skvělý, jak se tam oba mlátili hlava nehlava. Ale přeci jen je to už trošku jiné, než když to bylo o Rockym a jeho boxování. Tady už je Rocky starý a nemocný. Takže film je to určitě kvalitní, vydařil se a určitě sérii neudělá ostudu. Ale předchozí filmy s Rockym v ringu byly lepší. :-) ()

Roman.Ticka

Co pokulhávalo v poměru k Rockyho sérii, to plně vyrovnaly dávky životních mouder a rad, okamžiky podpory a opory ve chvílích potřeby, protože zkrátka život bez smyslu nemá smysl. A to bez ohledu na jméno, odkaz či jiný sebestředný důvod jít do ringu, za slávou, pořád výš a dál... ()

Jinny

Creed je sportovní drama se známými ingrediencemi, ale postavám jejich dilemata a bolístky věříte. Rocky je možná boxerská legenda, což na druhou stranu (jak uvidíme) moc neznamená, zatímco u Adonise Creeda se všichni diví, proč se tolik chce věnovat boxu, kterému se na rozdíl od jiných existenciálně věnovat nemusí. Kariéru Ryana Cooglera se vyplatí sledovat, už proto, že dva velké boxerské souboje ve filmu jsou lahůdkově natočené a dávájí tušit, co by Coogler zvládnul s větším rozpočtem. Nevěřila bych, že je dneska někdo schopný pracovat se známou filmovou značkou jinak než formou rebootů, vykopávání postav z filmových hrobů a alternativních realit, ale Creed dokazuje, že to pořád ještě jde. ()

Janek

Všechno už tu bylo, přesto je Creed dobře a přehledně natočená (zápas braný na jeden zátah) a civilně zahraná stará známá pohádka, která má pár hezky opravdových míst (a to je na novém ´Rockym´ - oproti jeho předchůdcům - osvěžující a rozhodně lze řadit ke špičce v sérii). 70% ()

Xeelee

Svěží variace na boxerské téma a návrat Rockyho, i když tentokrát ne do ringu. Bianka je skvělá, krásná a dělá vkusnou elektronickou muziku. Mix rapu a náročnější taneční hudby (kterou má na svědomí sama Tessa z indie electro soulových Caught A Ghost, která si Biancu zahrála) je fajn, do filmu to sedlo a příjemně ho to oživilo. Chtěl jsem film v rámci žánru hodnotit hodně vysoko, ale ta salva otravných klišé na konci mé nadšení poněkud ztlumila. Ale pořád to je dobrej počin s pár neokoukanými nápady. Stallone předvádí výbornej hereckej výkon, chemie mezi Creedem a Biankou funguje a pouliční feeling s novou tělocvičnou FTW. Jo a slepice běhaj čím dál pomalejc. ()

Jenda

To, na co předchozímu Rockymu v roce 2006 stačila hodina a půl, je tady roztaháno do poměrně neuvěřitelné stopáže. Víceméně se ve filmu děje to samé, akorát tu už do soupeře nebuší Sly, ale Jordan. Závěrečný zápas je ale natočený výjměčným způsobem, zejména co se týče záběrů kamery. Další už prosím ale ne... ()

Necrotongue odpad!

Příšerný zážitek! Hlavní "hrdina" mi byl od začátku až do konce absolutně nesympatický a Stallone spolu s hudebnicí, která ztrácí sluch, mi připomněli rovněž příšernou píseň Stoletý stařec a hluchý pes. Ještě si pamatuju, jak mě před lety Rocky bavil, ale tehdy tyto filmy nabízely charismatického hlavního hrdinu a jeho temný protějšek. Creed postrádá obojí. Navíc Rockyho napadne ta zlá rakovina, což beru jako poslední zoufalý pokus vzbudit v divákovi alespoň nějakou emoci, a to konečně zabralo- probudilo to ve mně totální znechucení. Rockyho naneštěstí dokáže unylý Adonis (WTF?) přemluvit k léčbě, takže se možná dočkám i dalšího dílu Rocky: The Wheelchair. Jupíííí!!! ()

ARI50

Nápad slušný proč to nezkusit jinak nevadí ale je to slabé málo vám dá tenhle příběh za poznáním změnou a bojem škoda ale dá se to. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)