F. L. Věk (TV seriál)

Československo, 1970, 13 x 53 min

Předloha:

Alois Jirásek (kniha)

Jiří Srnka

Radoslav Brzobohatý, Jan Pivec, Antonie Hegerlíková, Jaroslav Marvan, Václav Voska, Eva Vosková, Jiřina Štěpničková, Dana Medřická, Jana Brejchová, Gabriela Vránová, Jiřina Bohdalová, Martin Růžek, Karel Höger, Zdeněk Řehoř, Eduard Cupák, Josef Kemr, Květa Fialová, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Pavel Landovský, Jiří Adamíra, Vladimír Menšík, Ota Sklenčka, Bedřich Prokoš, Josef Hlinomaz, Roman Skamene, Soběslav Sejk, Josef Beyvl, Petr Haničinec, Stella Zázvorková, Vladimír Krška, Bohuš Záhorský, Ilja Prachař, Vítězslav Vejražka, Vladimír Hlavatý, Josef Somr, Otakar Brousek st., Miloš Nedbal, Nina Popelíková, Vladimír Ráž, Jaroslav Moučka, Jan Skopeček, Jiří Vala, Jaroslava Pokorná, Milena Šebestová, Jaroslav Satoranský, František Kovářík, Štěpán Bulejko, Jiří Zahajský, František Hanus, Pavla Maršálková, Alena Kreuzmannová, Jan Libíček, Mirko Musil, Gustav Nezval, Antonín Sedlák, Jan Bösser, Jindřich Hrdý, Otto Zelenka, Zdeněk Hodr, František Holar, Ludmila Roubíková, Josef Haukvic st., Václav Švec, Jiří Valenta, Karel Netolický, Jiří Hanzlík, Pavel Kolínský, Jiří Pleskot, Jaroslav Maršálek, Josef Burda, Jan Bajer, Otto Šimánek, Karel Hábl, Viktor Preiss, Jaroslav Cmíral, Ladislav Trojan, Karel Vavřík, Magda Maděrová, Jiří Kodet, Aleš Morávek, Karel Meister ml., Otto Kinský, Hana Houbová, Jarmila Beránková, Vít Pešina, Ilona Jirotková, Otto Lackovič, Hynek Němec, Karel Pavlík, Ferdinand Krůta, Josef Koza, Pavel Spálený, Jiřina Bílá, Lena Birková, František Vicena, Bohuslav Kupšovský, Jaroslav Raušer, Jindřich Narenta, Jaroslav Čejka, Miloslav Šindler, Eduard Haken, Karel Berman, Jaroslav Horáček, Ivo Žídek, Dalibor Jedlička, Marta Boháčová, Eva Zikmundová, Jadwiga Wysoczanská, Pavel Ždichynec, Vlastimil Harapes, Bohumil Reisner, Michaela Vítková, Marie Fischerová-Wolffová, Milena Kleinerová, Zdeněk Kryzánek, Vladimír Šmeral, Emil Rohan, Radovan Lukavský, Jan Tříska, Svatopluk Skládal, Vladimír Hrabánek, Ota Motyčka, Bohumil Švarc st., Antonín Jedlička, Ivo Niederle, Jiří Blažek

Trochu historicky matoucí život "Věka"....i přesto však s nejlepším hereckým obsazením čes.scény vůbec, které tu kdy bylo v našich divadlech českých, a tak musím smeknout opět před panem Pivcem a Voskou, kteří se mi zde velice líbili..(28.7.2008)

Samozřejmě je to jeden z nejlepších seriálů, jaký se v naší zemi objevil, klasika. Ale musím se přiznat, že ne vždy jsem byla z děje nadšená.(13.1.2007)

Někdy mám pocit, že seriálovou tvorbu Československé televize nepozdvihl Jaroslav Dietl, ale František Filip. Protože nehledě na scénáristy, Filip točí samé perly. A tohle perla je. Na seriálu je vidět výborné a pevné režijní vedení, které z herců vykřesalo, to co vykřesalo. Tak koho mam vyzdvihnout? Snad Antonii Hegerlíkovou, Karla Hogera, Danu Medřickou, Václava Vosku a Josefa Kemra. Sám se přiznám, že mistrovského herce Jana Pivce mám rád od té doby, co jsem ho viděl v tomto seriálu. V něm určitě podal ten nejlepší výkon ze všech herců. Jirásek se v hrobě určitě neobracel.(1.2.2004)

• cariada

Přiliš obrozencký seriál. Pana Lotta mě lezla krkem. A mimochodem R.Lukavského nemám moc rád. Jediný co bych vyzdvihl je postava Františkova otce Jana Pivce. Moc často to vidět nemusím.(30.12.2007)

Slušný seriál. Sice velkolepě pojatý, ale nikdy mě nevzal. Asi za to může moje averze k Jiráskovi...(19.2.2003)