Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

hroubek

Tohle musel být šok pro každého kdo měl rád zahmuřeného Batmana.Všechno o co se Burton snažil bylo nemilosrdně smeteno pryč.Něco jako psychologický rozbor záporáků to je jako výkřík z lesa uprostřed noci.Na druhou stranu se Schumacher opravdu snaží ale hloupý příběh,kulisy a dialogy mu podráží nohy a to nemluvím ani o dvojici Kilmer a O'Donnell a jejich super oblečky s bradavky.Jedinou jistotou jsou zaporáci, kteří jsou geniálně šílený a naprosto přirozený at už o Lee Jonese nebo božího Carreyho.Poté potěší docela příjemná Nicole Kidman a nevyužitá Drew Barrymore v cameo roli.V ohlednutí zpět to mohlo dopadnou ještě mnohema mnohem hůř ale nikdo nemůže říc, že by to nešlo líp. ()

nevermore

Tak tohle je ten díl s propáleným soundtrackem široko daleko. Musím říct, že Kilmerovi v mých očích batmaní převlek sedí daleko přirozeněji jak Keatonovi. Akorát Face Tommy Lee Jonese je docela slabota, Jim Carrey ho svým nehraným šílenstvím dalece překonává. 60% ()

Sany33

Nepomôžem si ale Val Kilmer sa mi na rolu Batmana jednoducho hodí a keď sa k tomu pripočíta vynikajúci záporák v podaní Jima Carreyho tak to už ide o luxusné dielo. Príbeh je klasicky komiksový, teda je hrdina je zloduch a zloduch musí minimálne umrieť ale inak fajn to som ešte prekusol. Ale keď som videl trezor plný kyseliny, ktorý visí na dákom lanku za stenu, no jednoducho bolo to smiešne ale aj tak to zaraďujem medzi klasiku 58%. ()

lykan9

Tim Burton se sice pod Batmana navždy podepsal jako producent, ale zcela zřetelné, že pod jeho taktovkou film nevznikl. Joel Schumacher nebyl zrovna dobrou volbou jako pokračovatel batmanovských filmů. O úplný průšvih se však nejedná a velkou zásluhu na tom má Jim Carrey. Jeho výkon je doslova excelentní. Díky jemu se jedná stála o nadprůměrnou zábavu, bohužel kvalit jeho předchůdců nedosahuje ani zdaleka. ()

VanTom

Schumacher pojímá komiksový Gotham jako blikající, pestrobarevný, pompézní kabaret plný neonů, reflektorů, gotických soch a opulentní architektury, zalidněný excentrickými gangy a maniakálními šílenci. V infantilním příběhu jakékoliv náznaky psychologického prokreslení (nekončící Bruceovo trauma z vraždy rodičů) vyznívají hluše až marně, naštěstí se do nich scénář moc nepouští, namísto toho vytahuje z rukávu jedno příhodné bat-udělátko za druhým. Mezi celkově chabými hereckými výkony vyniká strašný O'Donnell, naopak na 100 procent jedoucí Carrey si svou živelnou komikou krade manéž pro sebe. ()

Guzo

Pro mě tenhle díl Batmana asi vítězí mezi všemi (ano, viděl jsem i Temného rytíře), což dost lidí zřejmě nepochopí :-) Tim Burton umí navodit naprosto dokonalou a neprostunou atmosféru, kterou prvním dvoum Batmanům už nikdo nevezme. Jack Nicholson i Danny DeVito hráli záporáky hodně dobře, ale na Two Faces a bláznivého Nygmu prostě nemají. Co je ale pro mě asi nejdůležitější, je přeobsazení hlavní role - Michael Keaton mi nikdy nepřipadal jako Batman, kdežto Val Kilmer tu docela válí a Nicole to tu po jeho boku sluší (jako všude). Obsazení tedy celkově o dost lepší než kdekoliv jinde. To, že si lidí stěžují na režii nějak nechápu, je to přeci jenom komixovka, akční scény tu jsou a na vysoké úrovni, trošku toho dramatična v podobě pohledů do minulosti taky nechybí a na záporáky je hleděno s nadhledem, což bylo i u prvního Jokera. Tak to má být.. ()

R1CH1E

Asi nejhorší díl batmanovské série. Schumacher nám předvedl rozjuchaný filmeček, který nezachránila ani skvělá herecká sestava. 2* za film jako takový a 1* za Carreyho, kterého prostě žeru. ()

mirec88

Na obale DVD sa píše: "Větší! Lepší! A ještě netopýrovatější!" Ha-ha-ha. To je asi vtip týždňa. Nevravím, že to bolo zlé. Atmosféra Gotham City bola výborná, Jim Carrey ako Hádankár bol úžasný a prekvapil ma Chris O Donnell ako Robin - páčila sa mi jeho postava. Ale ostatné veci boli také... jednoducho priemerné a ničím nezaujímavé. Nebolo to našťastie až také strašné, ako Batman a Robin - to je čistá paródia, ale na Burtonových a Nolanových Batmanov Schumacher proste nemá. ()

Jaro.Krafcik

Pôsobivé herecké obsadenie, hlavne šialený Carrey..Otáznik. Či už Kidman. Len ten Batman mi tam nejako nesedel. Herec mi tam jednoducho nepasoval. Nebol to ale najlepší ani najhorší Batman. 4* ()

silent cut

Jsem se na to nedávno podíval... V kontextu dalších superhrdinských filmů jsou to 3 hvězdičky už jenom za solidní záporáky... ()

P1tr

Tady to Schumacher ustál ještě se ctí. Dva silní záporáci sice působí komicky, ovšem do barevného Gothamu zapadají výborně. Val Kilmer je jakožto Bruce Wayne/Batman nevýrazný, což vynahrazují právě přehrávající záporáci, které jen tak z hlavy nedostanete. Jako třešnička na dortu je tu Nicole Kidman. ()

Almásy

myslim ze zbytocne podcenene. val kilmer sice nema keatonovu charismu, ale duo jones-carrey alebo vynikajuca nicole kidman vyzdvihuju tuto pozoruhodnu katastrofu z vod priemeru.. ()

BuryGol

Moc jsem od toho teda nečekal, jak jsem čuměl na místní hodnocení. Žádná sláva to neni, ale úplnej průšvih taky ne. Normálně bych tomu dal asi 2 hvězdy, ale ta třetí je za nenapodobitelnýho Jima Carreyho, kterej se dokáže chopit jakýkoli role a taky za sexy Nicole Kidman, protože...no proč asi? :-) ()

spikey1

Batmana Navždy jsem viděl před dlouhou dobou a hodnotil ho poprvé dvěma hvězdami. Tehdy jsem neznal celé Batmanovo universum a tudíž seriál ze 60 let. Kdo potřebuje pochopit jak to vlastně Schumacher myslel a věří že se člověk na režisérské sesli nemohl úplně zbláznit, měl by se podívat aspoň na jeden díl tohoto seriálu, případně na dokument Batmánia. Věřím že spoustě lidem pak dojde, že tohle je v podstatě experiment přenést 60.léta do devadesátých. Schumacher si nevybral nejlepší dobu, například Green Hornet tento crossover zvládl s grácií. Naproti tomu ale dokázal skvěle obsadit charaktery, Jim Carrey hraje ještě lépe a přitom stejně maniakálně jako televizní Ridller. Zato Batman a Robin jsou obsazeni špatně. O'donnell je velmi nepřesvědčivý, do toho režisérovi NEJDOU akční scény a na tom je nový akční film nutné postavit. Přes to všechno je pro mě jako milovníka 60. let tenhle snímek pocta a doporučuji ho i ze studiijních důvodů k tomu abyste pochopili rozdílné představy o Batmanovi u tří režisérů. ()

fiLLthe3DD

Ještě horší než "Batman & Robin" - ten sice měl nevýrazného Arnolda, zmršený origin Poison Ivy a totálně retardovaný scénář, avšak pořád je v rámci možností stravitelnější než tohle... Začnu asi výčtem kladů: námět je stravitelný, kamera úžasná a stejně tak i efekty a celkové vizuální zpracování (kulisy Gothamu, praktické a pyrotechnické efekty, k tomu špetka CGI - a hned se na to kouká líp než ve Snyder-digi-bordelu) - nevadila mi ani kýčovitost barev a některých serepetiček (komiksovou atmosféru to jen umocňuje)... Co však snímek sráží totálně ke dnu jsou herecké výkony hlavních záporáků - Tommy Lee Jones a jeho maska působí směšně (když si vzpomenu na hororového Penguina z Burtonova Batmana, mé tělo se tetelí blahem a zároveň obává nočních můr :), jeho herecké kreace spočívající jen v pitvoření a debilním smíchu jsou snad ještě horší, Jim Carrey v podstatě to samé, to už bych herectvím opravdu nenazýval. Zbytek obsazení se pak sice snaží, ale na úkor těch dvěma ko***ům (rádoby záporákům) působí dosti nevýrazně... 40% ()

Cejny

Batman navždy v srdci mém místo najde. Tento díl byl na stejné úrovni jako předchozí Batman se vrací, ale bohužel už bez Keatona a naopak s trochu nevýrazným Kilmerem. Záporaci Tommy Lee Jones a Jim Carrey byli opravdu kvalitně vybráni, hlavně druhý jmenovaný se svým bláznivým přístupem náležitě hodil na Hádankáře. ()

The Viper

Obrovské zklamání. Přišlo mi to jako hodně rodinnná pohádka. Val Kilmer jako Batman/Bruce Wayne nebyl zrovna úžasnej a záporáci byli spíše k smíchu než aby naháněli hrůzu. Jim Carrey i přesto se mi zamlouval a Nicole Kidman ve filmu byla vážně žhavá kost._55% ()