Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Anderton

Batman navždy, ale iba v podaní Nolana. Batman v podaní Shumachera už nikdy. Tu to bolo este fajn, aj kvôli obsadeniu, ale čo nasledovalo, všetci dobre vieme... Aspoň soundtrack bol vydarený. Schumacher sa snažil čerpať z Burtonovskej poetiky, ale zobrazil ju v sýtych farbách. Asi to nebol úplne najšťastnejší nápad. VIDENÉ ZNOVA 2/24: Opätovné pozretie naplnilo moje obavy, že BF je v skutočnosti veľký prúser a hodnotenie spojené s nostalgiou po starých dobrých deväťdesiatkách sa rozplynie ako para nad hrncom. BF je kolosálny omyl, kde nič nefunguje, avšak jednu hviezdu namiesto nesympatických objektívnych dvoch dávam vďaka tomu, že ide o plnohodnotnú previnilú zábavu vhodnú na alkoholové večierky typu Rebel Moon a nie o klasickú nudu, ktorú si spájam práve so štyridsiatimi percentami. ()

Frajer42

Důstojné pokračování série. Nicméně Val Kilmer mi prostě v roli Batmana nesedl. Nejlepší Batman celé Batmanovské éry byl jednoznačně Christian Bale. Tady nemá Batman charakter, je to jen postavička v přiblblém kostýmu. Dále mi hrozně moc vadil dabovaný hlas ,,hádankáře", věřím, že v orginále to bylo lepší. Jinak už není co vytknout, ostatně moc toho k vytknutí už nezbývá. Horší než druhý díl, ale lepší než první. * * ()

boshke

Úvodní scéna s Two-Facem hezky navnadí (let několikatunového trezoru na tak směšném lance velkoryse promíjím), pak je to však do Edwardovi proměny v Hádankáře trochu slabší. Tommy Lee Jones a Jim Carrey byli dobrá volba. Sedí k sobě skvěle a pěkně Batmanovi zatápí. Robin díky Bohu moc prostoru nemá, proto zůstávám na pěkných 70% ()

Kothy

Tentokrát Batman s Robinem stojí proti Hádankáři a Two Faceovi. Tommy Lee Jones je výborný. Poslední burtonův Batman. "Plout, či letět? Proč ne obojí?" ()

Spinosaurus

Atmosféra hodně špatná,ale to je asi všechno. Všechny zápory ale vyvažuje batmanova psychika a vytahují na pět hvězdiček herecké výkony.1.místo Jim Carrey,který dokonale rozveseluje film a konkuruje Jokerovi.2.místo Tommy Lee Jones,kterého jsem takle bláznivě hrát ještě neviděl.3. místo Nicole Kidman,která je zde velmi dobrá a díky tomuto filmu se stává mou oblíbenou herečkou.Pozadu však nejsou ani ostatní herci. ()

AllShallFall

Hodně slabé pokračování.. Tim Burton opustil svou režisérskou dráhu Batmana a výsledek je znát. A vůbec mi nejde do hlavy co je na tomhle snímku tak zázračného, že byl nominovaný na 3 oscary? To je nějaký vtip? slabší 3 hvězdy. 55% ()

Campbell

Totálně nezvládnutý scénář který do pracek dostal ale dost schopný režisér. Proč vznikl takový paskvil? Teda chápejte mě není to zas tak špatné, a hraje tu Carrey a Kidman, ale proč se proboha někteří padouši chovají jako vylízaný hovada? Atmosféra je totálně v čudu a jediné na co se vyplatí koukat je asi ten Carrey který je zábavný. ()

Zodd

Kladné hodnocení opravdu jen díky Carreymu. Mám pocit, že to byl jediný efektivní tahák do kina, který film zachránil před kasovním neúspěchem, když se Robin Williams tehdy nakonec neúčastnil. ()

nash.

Tak trochu mi to připomínalo Batmanovy comicsy ze šedesátých let. Přeplácaný, barevný, bombastický a současně takový sešitově plytký s papírem šustícími scénami a panáky, mezi kterými se pohybuje jediná živá bytost, Carreyho Hádankář. Doslova si film ukradl pro sebe a Val Kilmer jen bezmocně kouká. Až budu mít náladu na starou barvami hýřící nostalgii, vytáhnu staré sešity a pustím tohle. I když asi ne, tenhle Batman navždy zůstane pohřben kdesi hluboko. ()

Ratemus

Joel vůbec nepochopil, o čem má Batman být, očividně si nepřečetl byť jediný plátek předlohy a udělal temného rytíře podle sebe a nic moc. Film je přemrštěnej barvami a honosnou hudbou. Val Kilmer patří k horším Batmanům. Film nezachrání ani výborný Riddler a průměrný Two-Face v podání dvou výborných herců, pořád mají však náskok před Kilmerem, který je teda prkenný a vůbec mu Bruce Wayna nevěříte, bohužel i Robin se nepovedl. Film je jen ukázkou toho, jak se to dělat nemá, a tak tenhle Batman patří k těm slabším. Naštěstí to ale není nejhorší, film má atmosféru, která se dá skousnout a je plný humoru a hlavě je tam krásná Nicole Kidman. Toto je přesně ten film, na který se nepodíváte kvůli hlavnímu protagonistovi, ale vedlejším postavám, ale to se ostatně stalo i s mistrem Nicholsonem. To opravdu v každém díle se musí nějaká Waynova milenka dozvědět, že Bruce je Batman? Není v tom ta atmosféra Burtonova zpracování, není tam to napětí, ten špinavej Gotham, ani ta skvělá hudba Elfmana. Abych řekl pravdu, není tam skoro nic. ()

PetrPan

Joel Schumacher nám předkládá své pojetí Batmana a na rozdíl od Burtonovy ponurosti a vážnosti sází na barvy a ztřeštěnost a celé je to jaksi nasáklé trapností. Komika Jima Carreyho mi nikdy nesedla a proto je moje hodnocení nižší než by asi mohlo být. (29.08.2006) Schumacher v burtonovských kulisách místo temné hry rozehrál rozvernou burlesku plnou jiskřiček a pitvořícího se Jima Carreyho, v jehož stínu se ztrácí sem tam i  nějaký ten povedenější vtípek. Jinými slovy rozháraná cirkusová show se špatným klaunem.  Hodnocení a jak tak koukám i komentář ponechávám původní. ()

Vitason

Tim Burton stvořil v roce 1989 temně-barevné (zvláštní kombinace) město Gotham, nad kterým drží ochranou ruku okřídlená krysa. V roce 1992 ještě bizardnější dobrodružství s větším nadhledem, kde Batman ustoupil trochu do pozadí, protože se o jeho prostor ucházelo hned několik záporných hrdinů najednou. To vše Burton udělal, aby si v roce 1995 přesedl z režisérské stoličky na tu producentskou a sledoval, jak se jeho vize v rukou Joela Schumachera pomalu rozpadá a to vše vyvrcholilo v roce 1997. Schumacher vyhnal nadsázku až ke střechám gothamských mrakodrapů a celé město včetně Waynova sídla si přetvořil k obrazu svému. Celé město je barevné, plné neonů a vypadá, jako by uvnitř probíhal fetišistický festival. Ono celé to působí trochu fetišisticky přes záběry na Batmanův zadek a zvýrazněné bradavky na kostýmech hrdinů a tohle všechno s veselými barvičkami a častou růžovou působí až trochu přihřátě. Možná nebýt Burtonových filmů, tak by na Batman Forever nebylo pohlíženo tak zle, ale s Timovou verzí to srovnání prostě nesnese. Je to hlavně kvůli absenci jakýkoliv bojových scén. Také je to dáno tím, že Jones a Carrey spolu soutěží o to, kdo bude více přehrávat a chvílemi hrají oba to samé. Carreyho kreace jsou asi nejlepší, když imituje Kilmera, který hraje docela slušně. Také nechápu, proč musí Waynova přítelkyně oscilovat mezi ním a jeho okřídleným alteregem (jinak je tu Kidman uplně zbytečná). Nejvíce filmu ubližuje dementní finále, kdy člověk očekává závěrečný boj a on nepřichází a nepřichází...Tímto filmem Schumacher nabil pistoli, kterou v podobě dalšího dílu netopýřího muže odstřelil a poslal ho tak na několik let do kómatu. Jednu hvězdičku přidávám na skvělou hru na Sega Mega Drive a doktora Burtona ze závěru filmu. ()

klerik

Akčné, štýlové... sklamanie. Val Kilmer tu hýri charizmou požičanou od Bena Afflecka, Nicole Kidman si ani nezapamätáte A Carrey a Jones... sú príliš farební (a vo svojom šialesntve zbytočne podobní)... Ale neklamme sami seba. Aj za tretieho Batmana je (ako producent) plne zodpovedný Tim Burton... ()

Chrustyn

Ještě pořád koukatelný Batman. Schumacher se odvrátil od temné Burtonovi atmosféry a film zabalil do takového množství barev a infantilní zábavy, že to pro mnohé fanoušky bylo skoro smrtící. Přesto zábavné. To nejhorší přišlo o dva roky později. ()

SeBig

A víte co? Já vás chápu, okey náhrada batmana (místo Keitona Kilmer), náhrada režiséra, výměna atmosféry z temný na barevnou vám to trochu zkazila..okey.. Ale já na tomhle kurva vyrustal a strašně jsem to žral! Doprdele vemte to jako jinej Batman v Schumachroví verzi, zapomente, že to má vubec na Burtona navazovat a máte pohled na Gotham z trošku jiný (pohádkovo-komiksovější) perspektivy. Za mě naprosto nejlepší Batman, co kdy byl natočenej protože Lee Jones jako Two face a Carrey jako riddler jsou prostě nejlepší záporáci, co kdy Batman mohl mít. ()