Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

buzzwoody

Co mně překvapilo - i když je to příběhově slabší než Burtonovy snímky, viděl jsem to víckrát, protože se mi to prostě líbilo. Hodně asi vděčím Carreymu, Lee Jonesovi a Nicole Kidman. Val Kilmer jako Batman totální herecký impotent a to samé i jeho parťák. ()

derryl

Já nevím, co je v tomto filmu špatně, ale některé části koukatelné jsou a jsem rád, že se hlavní role ujal Val Kilmer. ()

Dragonlanc

Veľmi slabý film, asi najslabší z celej série o Batmanovi. Čím viac slávnych mien, tým úbohejší výsledok. Kľudne tam mohli nechať hrať nejakých amatérov z Vyšného-Nižného a výsledok by bol rovnaký. ()

TwoFace

Hromada neonu, Batmanovy bradavky a humor, který film sráží. Zbytek ale není až tak špatný. Film hodně zachraňuje Val Kilmer a krásná Nicole Kidman. Především Kilmera musím s odstupem času hodnotit jako skvělého Bruce Waynea. Psychologie postavy je zde rozpracovaná skutečně skvěle. Věřím, že s temnější atmosférou a bez zbytečného humoru, by se Batman Forever stal filmem hodnoceným skoro stejně vysoko jako Burtonovy filmy. ()

LBsmoke

vizuálně: to co od burtona začalo jako poctivě převedení a znázornění komiksu, lehce naivně fantaskně ale temně a pro mě jako dítě perfektně.. převzal schumacher a hodil tomu jakousi teplou fazónu ..o příběhu raděj nemluvě ()

Mikino00

Jediné co se vyloženě povedlo je angažmá nového Batmana, kde Kilmer jasně ční nad roztěkaného Keatona. Pak už v porovnáni s předchůdci film pokulhává, slabší děj i scénář, mizerní a neskutečně přehrávající záporáci, nefungující linie a propojení postav, špatné akční sekvence. Ale alespoň Batman jako bojovník konečně trochu důstojnější a více lidský, chcete-li zranitelnější. ()

H4ku11

Kúzlo Burtonovho umenia je preč. Zrovna tak hviezdičky z môjho hodnotenia. V celom filme nie je postava, ktorá by ma tešila. ()

Renfield

Tohle ještě Joel Schumacher relativně "zvládl". Samozřejmě veškerá atmosféra je pryč, kulisy působí velice levně a Gotham City je vyloženě hnusné, stejně jako pankáči v něm. Ale celkově to alespoň trochu baví, i když... není to jen díky výbornému Jimu Carreymu? Vlastně možná ano, scény s ním jsou totiž to zdaleka nejzábavnější. Z hereckého obsazení ještě vyčnívá Tommy Lee Jones, zbytek jsou jen nic nehrající jména. Val Kilmer mi i přesto že patří mezi nehrající na roli Batmana jakž takž sedl, za to volba Chrise O'Donnella byla snad vtip? Už ani ta hudba není co bývala, navíc se zde až příliš často opakuje ústřední motiv. Bída, ovšem oproti tomu co přišlo potom, výborný film. 50% ()

LordGrayDog

Každá jedna scéna s Robinom je ako za trest. Keby hneď v tej prvej scéne v cirkuse spadol, bolo by po probléme. Oproti Burtonovi poriadny pokles kvality a koniec temnej atmosféry. Slabé 3*. ()

mira007

Asi není horší Batman než v podání Vala Kilmera , ale tenhle film je o milimetr méně horší než Batman a Robin . Jak už tu někdo napsal, u sledování tohohle mi naskočí slovo "tyjátr". ()

Vronsky

Vizuální pojetí Joela Schumachera, přestože svými svítivými barvami představuje pravý opak Burtonovy temné a ponuré atmosféry, se přimhouřeným okem dá tolerovat. Avšak rádobyvtipné hlášky a scény, překračují hranici trapnosti o několik mil, dokonale bourají veškerou vážnost, pečlivě budovanou každým záběrem obou předchozích Batmanů. Val Kilmer je přinejmenším typově vhodným představitelem Netopýřího muže, Tommy Lee Jones a Jim Carrey hrají působivě záporné postavy (i když kvalit Jokera zdaleka nedosahují) a Nicole Kidmanová je více než půvabná Batgirl, ale nakolik potěší vyjmenované klady, když už první slova filmu odrovnají polovinu comicsových fanoušků. Ta druhá omdlí při pohledu na Robina (Chris O'Donnell), pomstychtivého cirkusáka, jenž svou přítomností dokázal pošpinit hned dva příběhy, přičemž v tom druhém se dostal dokonce i do názvu. Samotná story je z kategorie stravitelnějších a dává prostor vysokému rozpočtu, za zmínku stojí jen nepříliš povedené vedlejší dějové linie v podobě love-story Bruce Wayne-Dr. Chase Meridian, Batman-Dr. Chase Meridian a pohledu do Waynovy minulosti, narozdíl od toho v podání Tima Burtona značně nezajímavého. Pokles, vzniklý zmiňovanými fakty, je tak oproti předchozím dobrodružstvím přibližně o dvě třídy, na úroveň popcornového zážitku bez umělecké tváře s malým množstvím větších záporů, s více zápory menšími a vynikajícím songem U2 Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me. ()

thunnus

Tenhle film zachraňují záporáci Tommy Lee Jones a hlavně Jim Carrey, jinak nic moc. Je to spíš na dvě hvězdičky, ale dávám tři, protože se mi to jako dítěti hodně líbilo. Teď už jsem změnil názor. Vynechaná scéna , Bruce a Robin ()

Geller

Tady to pan režísér s tou šíleností celkově obsaženou ve filmu kapánek přehnal. Oproti Burtonovi málo temné a příliž comixově barevné, což mi nějak nevyhovuje. ()

rsimonyi

Třetí díl ztrácí kouzlo prvních dvou Burtonových Batmanů. Znatelně tu také chybí Elfmanova hudba a Val Kilmer jako Batman také nenahradil Michaela Keatona. Film zachraňují záporáci Jima Carreyho a Tomy-Lee Jonnese ()

Simgal

Tuto prapodivnou vizi Joela Schumachera o temném hrdinovi zachraňují jen a pouze vinikající herci. Skvělí Jim Carrey a Tommy Lee Jones a sexy Nicole Kidman. ()

Fajla

Fosforové Gotham city, nepřesvědčivý Val Kilmer, ta tam je i Elfmanova klasika. Největší minus, když nepočítám Robina, jehož fandou jsem nikdy nebyl, je ale Joel Schumacher, který sice občas dokáže natočit i dobrý film (Telefonní budka), ale ne v tomto případě. Batman navždy je rána pod pás pro netopířího muže. Jediné, co film drží nad vodou jsou Tommy Lee Jones a hlavně Jim Carrey. (50%) ()