Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Tony.cs

Tento díl se mi opravdu líbil. Val Killmer se na roli hodil a Robina by asi nemohl hrát nikdo jiný než O´Donnell. K tomu svůdná Nicole Kidman a skvělí Carrey a Jones. Super Batmanovská jízda ()

Bat55

Vlastne som tento film mal vždy rád. Ale nemôžem si pomôcť, Schumacher Batmana neuveriteľne posral. Burton je výborný filmár a jeho temný a deprimujúci pohľad na Batmana hltám. Schumacher urobil z Batmana Béčko a Nolan zasa dokázal nakrútiť jednu z najlepších komiksových adaptácií kinematografie, tak realisticky, že som až nemohol uveriť, že je to Batman. Batman Forever je ešte slušný komiksový film, ktorý je v určitých veciach stále na vysokej úrovni. Hlavný problém Schumacherových Batmanov? Je to určite hviezdným obsadením. To že tu obsadil hviezdy ako Kilmer, Kidman, Carrey, Jones, to všetko je ešte celkom akože v poho, ale čo porobil vo štvorke, tak to je mi záhadou. No nič, v tom sa vyjadrím až v komentári k Batman a Robin. Jednoducho a jasne, nie je to zlý film, film pozdvihuje herecké obsadenie, ktoré tu ešte tak neškodí ako v ďaľšom pokračovaní, ale je tu strašná pestrofarebnosť, čo ma trocha zaráža. Batman Forever je jeden veľký cirkus! Gotham je cirkusový stan! Áno, naozaj mi to tak niekedy pripadalo a dosť ma to zarazilo. Ďalším mínusom je Robin. Celkovo slušný Batman, ale Burtonovi sú oveľa ale oveľa lepší a ani sa nečudujem, že hodnotenie tak rapídne kleslo. /70%/ ()

blackrain

Velmi povedený výběr Batmanových protivníků. Tommy Lee Jones neměl chybu. Jim Carrey se pro roli Hádankáře narodil. Na obou hercích je vidět, že si své role náležitě užívali a zvládli je s přehledem. Neuškodilo by mnohem více ponurosti a chladnosti. Tohle bylo tak nějak moc barevné. ()

ABLABLABLA

Vyměnil se nám režisér, ale to nám v podstatě nic nemění. Ale pozor Batmana nám tu představuje Kilmer, opět Alfréd (nepostradatelná součást) a padouchové? Opět dva....jupí. Číslo jedna "Dvě tváře" - šílenec v podání Lee Jonese, ale ten jako šílenec oproti padouchovi číslo dva je slabý odvar. Číslo dva je totiž "Hádankář" v podání Jima Carreyho, což mluví za vše. Tohle je opravdový blázen, magor, šílenec. Opět je tu nějaká ta kráska v podání Kidmanky, která ale nenabaluje Wayna, ale Batmana, ovšem nakonec zjistí, že miluje Wayna (a Batman se potají usměje:D). Máme tu ale výýýýraznou změnu - dva klaďase. Tím druhým je Robin alias neskutečně sexy Chris O'Donnell. Módní vsuvka? No tady to bude bohaté. Padouch číslo jedna - Dvě tváře (kdo by se v tom ztrácel) našel zálibu v symetrii a tak má půlku obleku vcelku normální alias klasika černý oblek s bílou košilí a tak, ovšem druhá polovina to je teprve žúžo. Převládá růžová barva a tygří vzor, nalezneme ovšem i prvky žluté (kravata), má rád ale i prvky kovu, různých třásní a štrasu a nehne se bez své mince. Padouch číslo dvě (Hádankář) zbožňuje zelenou a otazníky, ovšem nepohrdne zářivě růžovými vlasy a nedá ani ránu bez své zlaté hole. Jeho mocnou zbraní je vymývání mozků zelenou září. Zde bych okomentovala i obleky hrdinů - Robin? Oblek jak pro děcko, ale to nevadí, když je v něm Chris - barvy? Zelená, červená, žlutá. A Batman? No tady si nešlo nevšimnou toho záběru na zadek v 01:34:48 (plus mínus) - kdo se nesmál, nemá smysl pro humor. otázka Batmana na Robina, když si to vpochoduje ve zbrusu novém obleku.... "Kde šiješ?"........... "Proč jsou tyhlety dveře zavřené. Co je za nimi"...."Pán si tam skladuje mrtvé manželky"- Alfréd má smysl pro humor. "Teď mě na chlapech přitahuje černá guma." - "Zkuste hasiče, není tak zahalen." Hodnotím 3,5*. ()

kaylin

Joel Schumacher se vzhlédnul v těch kostýmovějších, cirkusovějších Batmanech, kde už šlo jenom to, aby byl příběh co nejdivnější. Přesně to se mu podařilo převést na plátna. Bizarní kostýmové šílenství, kde se každý pitvoří. Burton je taky vizuální šílenec, ale už i on pochopil, že Batman by se měl dělat temněji. Val Kilmer není provar, není to ani zázrak. Film jako celek ano. ()

Desperado

Napriek tomu, že prvé dva diely boli doslova nahustené (predovšetkým druhý bol dokonale temný) tou správnou komiksovou atmosférou a veľmi sa mi páčili, tento schumacherovský ultrafarebný pokus o oživenie Batmana ma tiež nenechal chladným. Predovšetkým sa tu potvrdzuje stará dobrá filmová pravda: ako výrazný záporák (v tomto prípade pre istotu dvaja), tak výrazný film. A tak môžem s kľudným svedomím vyhlásiť, že tentoraz gaštany z ohňa ťahá temná strana Gothamu, lebo Val Kilmer čoby Batman a Nicole Kidman nestoja veľmi za zmienku a v ich prípade použijem len tieto stručné slová: hrajú tu. V prípade Chrisa O'Donnella musím byť zdržanlivejší, pretože tu slúži predovšetkým ako teenagerský idol pre chlapcov a dievčatá, teda niečo ako popkultúrny fenomén v tom období, a koniec-koncov, túto funkciu tu plní na 100%, aj keď tu o herectve ťažko hovoriť. Schumacher sa proste držal jediného hesla: zabaviť publikum. A vzhľadom k tržbám sa mu to podarilo na výbornú, čo nemožno už tvrdiť o jeho nasledujúcom Batmanovi. Ale to už je iná pesnička. ()

YURAyura odpad!

0/10 Kdysi jsem cetl v Ikarii velmi ftipnou recenzi o tomto filmu, bohuzel samotny film je jeste o dost horsi. Jednim slovem DES! ()

Derek

fanúšik temne-gotických vízií tima burtona je hneď od začiatku totálne schladený. pochmúrna atmosféra je preč a na miesto nej nastupuje kriklavý svet joela schumachera. jediná vec čo drží tento film nad bahnom odpadu je pohodový jim carrey a moja nostalgická nálada ktorá sa tejto blbosti rozhodla dať až jednu *! ()

CageDepp

Dávám o hvězdu navíc, protože herecký výkon Jima Carreyho byl dokonalý. Sice hlavně díky němu byl film na vysoký úrovni. Na hádankáře asi nezapomenu. ()

higuain

Schumacher už u Batman Forever ukázal, že není tím pravým člověkem pro Batmana. Nicméně se zde ještě docela snažil a s kvalitními herci natočil alespoň průměrnou komiksárnu. ()

Aleee89

Potřetí... kolikrát ještě? Jo, 2x. Jak už jsem psala u názorů na jedničku i dvojku, Batman mě nikdy nebavil, nezaujal, tahle komiksová postavička se mnou zkrátka nesrostla. Navíc mi všechny ty filmy s Batmanem připadají takové šílené a ztřeštěné. Jednička a dvojka byly lepší než tento třetí díl. Příjemné oživení bylo v Jimu Careym, jeho výkon se mi líbil. A vlastně i ostatní nebyli k zahození. ()

Dont

Na můj vkus už moc ujeté, oproti předchozím Batmanům s Michaelem Keatonem je to propad. Hlavně Hádankář v podání Jima Carreyho byl fakt nesnesitelný. Val Kilmer roli Batmana zvládnul dobře. ()

Eldrick

Netušim, jestli to byl záměr, ale strašně přeplácaná Batmanovka, ať už castingově nebo motivama. Naprostá rezignace na nějakou vážnost či dramaturgii, naopak absolutní fraškovitost. Ale má to svoje kouzlo. Být to kreslený, nikdo proti tomu neřekne ani hovno, bohužel je to hraný. Jedna hvězdička za Carreyho, a ty zbylé dvě za hity od Seala a U2. ()

Chrysopras

Prostě klasickej průměr, jak již řada lidí poznamenala. Vyčnívá Jim Carrey - kdyby ho využil Nolan do nějakýho novýho dílu, vůbec bych se nezlobil ! ()

d-fens

Iba na krásnu Nicole Kidman (skoro kópia Kim Basinger z prvého Batmana:) a na fakt bláznivo-uleteného Jima Carreyho ma tvorcovia proste nedostanú.... pozerať sa na Nicole bolo krásne, ale inak vo filme vládol nevkus a popkultúrne dekadentná hatlanina s "bonusom" Robinom.... ()

Jigy

Ajjj. No dá se to snést, ale jen v případě že před tímto filmem neexistoval taky Batman od Burtona. A jestli se vám nedaří zapomenout, tak jako mě, tak film buďto probrečíte nebo prosmějete. Bohužel ne z důvodu dramatických scén či humorným hláškám. No aspoň Carrey se snažil a odehrál svého cvoka výborně, ale jinak............. škoda mluvit. ()

StrYke

V předchozím komentáři u Batman Returns jsem se zmínil, že mi představitel hlavní role Michael Keaton nesedí, proto jsem byl na třetí díl docela zvědavý, jelikož se herecké obsazení trochu změnilo a Batmana ztvárnil Val Kilmer, který se mi naopak hodně líbil, ale asi bych si na něj nezvykl. Potom mě ještě docela lákal Jim Carrey v roli Hádankáře a ještě pár dalších lidí v menších rolí, jako třeba Drew Barrymore (kterou mimochodem nemám ani trochu rád :-)). Rozjezd filmu byl tradičně zvládnut na výbornou a narozdíl od svých předchůdců si své tempo udržel po téměř celý zbytek stopáže. Co ho tedy sráží před první dva díly na kolena? Je tam hromada nelogičností, kterých se dopouštěl hlavně Hádankář, a potom ještě protivný Robin (průměrný Chris O'Donnell), který patrně totálně podělal i následující díl Batmana. Abych nestřílel do prázdna, uvedu jako příklad jednu z těch nelogičností: V jedné scéně má Hádankář krátké a zrzavé vlasy, ve druhé je má hnědé, a ve čtvrté opět zrzavé. To se furt přebarvoval nebo jak? :D To by ale zase až tak v celku nevadilo, hlavní je ten Robin.. Krom O´Donnella je herecké obsazení docela v pohodě, počínaje Valem Kilmerem a konče Michaelem Goughem všichni podávají výkon na výbornou. Tommy Lee Jones společně s Carreyem potom ještě navíc ztvárňují skvělé záporáky, opět ve stylu Jokera a Tučňáka - ujeté a "hravé". Ve shrnutí, i přes to že Batman má pro mě konečně charisma, zařazuje se v hodnotícím žebříčku Batman Forever až za své dva předchůdce, ačkoli ne o moc daleko. ()